Nişana 3 gün kala bana bu yapılan reva mı?

Kesinlikle katılıyorum :)

Başka bir konuda bahsetmiştim benim de eski erkek arkadaşımla yıllardır evliliği planlardık (okullar bitince, işe girince diye). Okullar bitti, iş bulundu adamın huyu tavrı aynen değişti. Evlilik teklifi falan da etmedi ama yıllardır birlikteyiz zaten ne gerek var dedim. Ben her şeyi organize ettim (maddi durumu onun da ailesinin de kötüydü. Benim iyiydi. Zaten isteme, nişan, düğün, balayı, ev benim tarafımdan karşılanacaktı yani maddi durummuş da erkeklere yükleniliyormuş da olayı yok kesinlikle) İsteme ve nişan oldu, düğün hazırlıkları başladı. En sonunda her gün arayan adam 1 hafta hiç aramamaya başladı (bu arada isteksizliği nedeniyle defalarca sordum. Bak dedim sevgin, ilgin bittiyse söyle, evlenmek istemiyorsan ayrılırız diye. Cevap hep yok ne alakası var, sadece sorumluluktan korkuyorum falan gibi saçma sapan bahaneleri oluyordu). 1 haftanın sonunda aradı konuştuk bitirdik.

Yani erkekler çok kaypak olabiliyorlar. Konu sahibinin erkek arkadaşı da hevessizliğini belli etmiş evet ve çekindiğini söylemiş ama yüreklice çıkıp ayrılmamış, istemiyorum dememiş. Kıza yüklenilmiş ama asıl suç adamın. Şimdi kız bırakıp gitse adam da ben sadece çekinmiştim ne var sorumluluk duygum yüksek, evlenmek hep istiyordum ama işinin hakkıyla da yapacağım için böyleydim diyebilirdi ve herkes ona da hak verebilirdi burada :)

Kısacası direk ben bunu istiyorum diyen insandan korkmayacaksın. Asıl yok öyle mi olsa, böyle mi olsa diyen kaypak insandan korkacaksın. Konu sahibi hiç üzülme. Verilmiş sadakan varmış. Ben ayrıldıktan sonra eşimle 1,5 yıl sonra rüya gibi evlendim. Çok çok mutluyum. O zaman anladım bir evlilik nasıl planlanır, erkek nasıl sözünün eri olur. Bunlar hep tecrübe. Bir daha böyle adamla karşılaştığında artık ne yapacağını biliyorsun :) Umarım hep iyi insanlar çıkar karşına.

Bir de elbette her ilişki evlilikle sonuçlanmaz. Bazı insanlar hatta hiç evlenmek istemeyebilir. Gittiği yere kadar diyebilir ya da hatta anlaşmaları halinde açık ilişki/tek gecelik ilişki de yaşayabilir. Ama bir taraf evlenmek istediğini söylüyorsa diğer taraf açıkça cevap verecek. Evlenmeyi düşünmüyorsa söyleyecek. Çok basit bir şey yahu. "Ben evlenmeyi düşünmüyorum" Bu kadar Karşı tarafı belki/ya tabi olur birkaç aya diye oyalamayacak. Ve evet oyalamak oluyor bu. İnsanların evlilik isteği bazılarına göre geri kafalılık oldu. Ben evlendim, bilincim kapanırsa kararın eşim tarafından verilmesini istediğim için/öldüğümde birlikte sahip olduğumuz maddi varlıkların ona geçmesini istediğim için/tüp bebek yapmak için gerekli olduğu için/ ya da sırf canım istediği için. Avrupada amerikada eşcinsel evlilik yasallaşsın diye millet eylemlerde, toplum baskısı için mi? Toplum baskısı için olsa eşcinselliğini açığa vurmazlardı. Evlilik vatandaşların devletle yaptığı sözleşmedir. İki kişiye bir sürü hak ve ödev yükler. İsteyen seçer istemeyen seçmez. Ama yok geri kafalılık, yok ne önemi var diye eleştirmek bana hiç mantıklı gelmiyor.

Bir de arkadaşlar ne var yüzük taksaydınız demişsiniz de olay o değil inanın :)

Yüzük taksaydı başka bahanesi olacaktı adamın eminim. Benimki de tam bir premses olmuştu çünkü :) ne bahaneler üretti anlatamam. Mesela oturduğumuz semtte nikah için başvuru yapacağız. O da ben bu semtteki memurlar evlenmem, illa şu semtteki memur olacak bile dedi Kız tarafı kim belli değildi Konu sahibi yüzük takmaya tamam deseydi başka şey bulacaktı, beninki gibi her şeye tamam derse de yine ayrılacaktı (kız şanslıysa). Bunlar hep bahane. Babası gelmiyorsa annesiyle gelir 5 dakikada pencereler kapılar açık maskeli ortamda ister, kahve su bile içmeden çeker giderlerdi. Aklınca suçu kıza atıp beni sen terk ettin diye vicdanını rahatlatacak.

Bu adam sevmiyor ve sizinle evlenmek istemiyor o kadar net ki.

Yarın bir gün cok aşık olur evlenmek ister alır çiçeği cikolatayı tek başinada olsa gider ister babasınıda takmaz şok olursunuz.

evlenmek isteyen adamın karşısında hiçbir engel duramaz.

Siz bu adamın aklında hep soru isaretiymişsiniz bence. evlenmek istediğim kadın bu mu diye? Büyük ihtimal cevabı hayırdı. sizi suçlayarak evlenmeden bitirdi.

Son düzenleme:
Sizinle evlilik düşünmeyen birini ısrarla bu yola sokarsanız olacağı bu.Adam zaten istemiyormuş,açık açık söylemiş.Ne diye bu noktaya getirip de bunca hakaret işittiniz.

Gerçekten yürekli bir şekilde ben istiyorum veya istemiyorum diyemiyorlar, bahane arıyorlar bulamazlarsa böyle karşıya yıkacak hareketler yapıyorlar malesef ki bak biraz üzüleceksin, ama bi bakacaksın ki üzerinden zaman geçmiş, her şeyi daha üdzgün düşünmeye başlayacaksın, ve kısmetse doğru kişi geldiğinde her şey kendiliğinden çorap söküğü gibi hallolacak...

yaaa bana okadar iyi geldinizki şu süreçte zorluklar geçiriyorum yeni ilişkim bitti

Dostum ben senin eski konuları hatırlıyorum bu adamla ilişkiniz sürekli kavga gürültüydü, yeteri kadar değer vermiyor gibi geldi bana da. Çok zor bir şey nişandan dönmek iki senelikilişkiyi bitirmek ama sanki hayırlısı olmuş kanka daha iyileri çıkar karşına.

gerçekten bahanesi olanaa bahane çok

Olmaz bence yani benim ailem kabul etmezdi o yüzden zaten biz baya bekledik Nisan gibi nişan yapacaktık pandemi nedeniyle ertelendi artık sadece çekirdek aile ile kendi aramizda yüzükler takıldı öyle kutlama olmadi çok çok sade anne babaların olduğu küçücük bir nişan.

Yani istemesiz olmaz bana gorede ama bu mantikla dusunen birinin isteme icin erkegin ayağına gitmesi de olmaz. Bu ne perhiz bu ne lahana tursusu

Anne kişisi ağzını kiraya mı vermiş neden o istemiyor? İlla erkek mi istemeli?? Saçmalık. Olmaması için tüm terbiyesizlikleri yapmışlar.

Sizi geçtim ailenize böyle olan bi herifle ayrılmanız en hayırlısı olmuş. Verilmiş sadakanız varmış.

bitirmeniz iyi olmuş daha annenizle ilk konuşmada o nasıl bir üslup terbiyesizlik yapmış şimdi onu yapan ilerde size neler yapardı kafaya takmayın nasip değilmiş

Canım aynısını 2 gün önce yaşadım 5 yıllık emeğimi çaldılar kafalarina göre konuşup isteme olmadan evlenenin korona var dediler benden için de oğlana bu kizigozu tutmadı babanın filan demiş kaynana. 5 yıldır aklınız nerdeydi? Koronayim ailem de hastanede yatıyor bu zor dönemde beni terk etti gitti çok zoruma gidiir

Gidip temel ihtiyaç alışverişi yapın, un pirinç falan. İhtiyacı olan bir aileye bağışlayın. Tanrım sen beni kurtardın büyük bir beladan, bu da kurbanım deyin. Bundan sonra tek yapılacak bu kalmış çünkü. Çok kötü bir evlilikten ve psikolojiden ufacık farkla kurtulmuşsunuz.

Adam evlenmek istemiyor sen vazgeç diye her şeyi yapmış ki sen terk et sen suçlu ol diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…