Nişan nişanda gelinin elinde nişan çiçeği olurmu?

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi

didobutikpasta

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2008
17
1
Kızlar bir sorum var. nişanda da düğünde olduğu gibi gelinin elinde çiçek olur mu, ben istiyorum ama gerek yok, olmaz diyenler var. Nişanım yemekli olacak kabarık altın renkli olacak nişanlığım inşallah. Siz nasıl biliyorsunuz, nişanlanan arkadaşlar siz buket aldınız mı elinize?a.s.a.s.

ben almadim hatta cantam vardi ilk dakikalarda onu bile firlattim elimden. bence hic gerek yok dugunde doya doya tutarsin cicegini. biliyorum cok hevesli ve heyecanlisin ama bence cicek olayini gelinligine birak.. bir omur boyu mutluluklar....

sadece çanta yeter abartma bence çiçek işine girme düğünde küçük bi çiçek yeterli olur ama nişan masanda çiçek olsun mutlaka sadece elinde gezdireceğin çiçek olmasın cnm.

Canım hiç gerek yok bence gelen misafirlerle ilgilenmekten oynamaktan inan elinde durmıcak bile a.s
ßende nişanımda elime çiçek istemiştim ama annem gerek yok düğünde zaten elinde çiçek olucak dedi iyikide dinlemişim ve bir kez daha anlıyorum ki buyuklerin sözünü kulak ardına atmamak gerekkaydirigubbakcemile3
Ama çok istiyosan al içinde ukte kalmasın yerimseniben
Şimdiden hayırlı ugurlu olsun Allah tamamına erdirsin Ömür ßoyu mutluluklar a.s.:nazar:

Ben düğünde bile elimde tutmadm ki çiçeği bitek salona girerken.. Ondan sonra heeep masanın üstüde kaldı...
Nişanda da hiç gerek yok bence abartılı olur... Sizn oturacaınız masaya güzel bir çiçek yaptırın yeter....

Kabarık bir nişanlık seçtiğin için çokta hoş olur bence yerimseniben
Sadece girişte elinde bulunuyor çiçek nasıl olsa, sonra bırakacağına göre hiçte fena olmaz hemde hevesin kalmamış olur.

bence olmasın, gelin çiçeğin olsun gelinliğinle adından da anlaşılacağı üzere..
en güzeli el ele olun yeter, çok istiyorsan saçına taktır canlı çiçek

tatlım bende kabarık nişanlık giydim hatta salonda oldu nişanım,
Ne çanta nede çiçek almadım bence gerek yok, tabi almak istersen al aklında kalmasın...

Bende almadım,hatta şık bi restaurantta olmuştu nişanım,ona göre de şık bir abiye giyindim ama inan çiçek aklımın ucundan bile geçmedi,benim fikrim çiçeğe hiç gerek yok..:)

benmi nişanım salonda oldu...

kabarık kırmızı pırıl pırıl birşey giydim ve elimde çiçeğim yoktu canım.
ama sen istiyorsan al.. olmaz diye birşey yok...

canım hiç dert edinme...kaydirigubbakcemile2 bende 1hafta önce yani 14şubat günü bu mutlulugu tattm..:asigim:inan o an heycandan gelen konuklrdn koşuştrmcdn ne sac ne de cicek kalıo..sositosositoben çicek almdm mesela...senin gbi benmde aklımdan geciodu...ama büyüklrmz gerek yok..nasıl olsa düğünnde oluck dedilr.ve iikide almamşm..o an cicegi dahi düşünemio insan...neyse smddn mutlulklr dilerm...:nazar:

Benim nişan yapılmadı çünkü düğün tarihimiz çok yakındı sözlendik düğün oldu
Ama yengem elinde bir tane kırmızı gülle gelmişti salona ilk dansdan sonra bıraktı masaya
bence yakışıyor

canım bence gerek yok, sonuçta nişan kıyafetinin gelinlikten bir farkı olsun zaten eteğin kabarıkmış gösterişli bir model, çiçeğini de düğününde alırsın diye düşünüyorum. Nişan için gereksiz masrafa girme bence.

Benim nişanım evde oldu,günün trendine göre(10 yıl önceydi) siyah kadife abiye bir elbiseydi çiçeğe gerek yoktu fakat senin tuvaletin kabarıkmış altın rengine de , yine o renklerde bir çiçek gider.fotogfraflarında da hoş bi aksesuar olur.Bir de konuklarını karşılarken elinde durur sonra koy bir yere dursun,gecenin sonuna kadar taşıma mecburiyetin yok ki....! di mi yani.Allah tamamına erdirsin inşallah

bizim burda nisanda genc kizlarimizin hep nisan cicekleri oluyo benim olmadi ama aile arasi kücükdü zaten
bence süper okadar SIK giyincen olsa güzel olur

arkadaşlar çok teşekkürler verdiğiniz cevaplar için. Gerçi hala net bir karar vermedim ama sanırım almayacağım. Annem de ablamda gerek yok diyo çünkü. :) Sevgiler

Benim nişanım evde olduğundan abartılı bi kıyafet almamıştım, beraberinde sadece uygun abiye ayakkabı ve onun takımı çantasını almıştım. Salonda yapsaydım eğer ve abartılı nişan kıyafeti giyseydim elimde çiçekde uygun olurdu en azından salona girene kadar.
Bu arada ben düğün bitince resimlere baktığımda farkettimki mesela düğün çiçeğimi birtek salona girerken elimde tutmuşum. Hatta düğün bitişinde ailecek resim çekinilirya, işte orada bile elime almamışım. İnsan elinde tutar barim o anlarda çiçeğiniii (kendim için söylüyorum, fotoğraflara baktığımda son aile fotoğraflarında ellerimin boş olmasıı garip geliyooo bana :çok üzgünüm: )

X