Nişan Nişanda kıza takılacak bilezik harici hediye takılmazmı

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi

Ayolll

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2020
33
6
27
Nişanımda bana takılması gereken bileziklerini yarısını taktılar hediye olarak bişey takmadılar ve erkek tarafından gelen kimse takı para takmadı ayıp değilmi sizce ve nişan bohçama kaynanam 2 adet normal çizgili lif ve bir adet patik koymuş eksik değilmi?? Birde nişan alışverişinde ben ne aldırırsam onlarda aynı şekilde erkeğe alınacağını sanıyordu sadece 1 adet normal kıyafet alındı bu normalmi yoksa eksikmi

Nişanımda bana takılması gereken bileziklerini yarısını taktılar hediye olarak bişey takmadılar ve erkek tarafından gelen kimse takı para takmadı ayıp değilmi sizce ve nişan bohçama kaynanam 2 adet normal çizgili lif ve bir adet patik koymuş eksik değilmi?? Birde nişan alışverişinde ben ne aldırırsam onlarda aynı şekilde erkeğe alınacağını sanıyordu sadece 1 adet normal kıyafet alındı bu normalmi yoksa eksikmi
Herkesin adeti farklıdır ki nişan alışverişi vs artık cogu insanın yapmadığı şeyler. Düşünüp hediye alır getirirlerse ne âlâ. Bilezik takmışlar ya farklı bir hediye ne bekledin ki? Alyansın ve tektaşın da alındıysa yeterli bence. Bence bohçaydı vs idi onlara hiç girmeden kendi istediklerinizi gönlünüzce alın. Yoksa pek çok çift bu nişan döneminde bu tarz alışverişlerden kaynaklı sorun yaşıyorlar

Herkesin adeti farklıdır ki nişan alışverişi vs artık cogu insanın yapmadığı şeyler. Düşünüp hediye alır getirirlerse ne âlâ. Bilezik takmışlar ya farklı bir hediye ne bekledin ki? Alyansın ve tektaşın da alındıysa yeterli bence. Bence bohçaydı vs idi onlara hiç girmeden kendi istediklerinizi gönlünüzce alın. Yoksa pek çok çift bu nişan döneminde bu tarz alışverişlerden kaynaklı sorun yaşıyorlar
Bilezikler zaten takmakla sorumlu oldukları şeyler oluyor ayrıyeten nezaketen Bi hediye takılır ondan bahsediyorum

Bacım ne takılmışsın ya
Benim nişanımda hiçbir şey takmadılar.
Yüzükleri de eşim kendisi aldı.
Bohça da yapmadık istemedik.
Eşimle kendimiz kozmetik ve iç çamaşırı ihtiyaçlarımızı kendimize göre aldık.
Yanımıza da kimse gelmedi alışverişte.

Kanun mu var Allah aşkına?
Niye zorlaştırıyorsunuz birşeyler?
Niye kıyaslama yapıyorsunuz başkalarıyla?

Bilezikler zaten takmakla sorumlu oldukları şeyler oluyor ayrıyeten nezaketen Bi hediye takılır ondan bahsediyorum
Takmakla zorunlu derken. İster 10 bilezik takarkar isterlerse 1 bilezik. Sizin aileniz taktı mı damada bir takı?

Bence bunların hesabının yapılması ayıp

Bacım ne takılmışsın ya
Benim nişanımda hiçbir şey takmadılar.
Yüzükleri de eşim kendisi aldı.
Bohça da yapmadık istemedik.
Eşimle kendimiz kozmetik ve iç çamaşırı ihtiyaçlarımızı kendimize göre aldık.
Yanımıza da kimse gelmedi alışverişte.

Kanun mu var Allah aşkına?
Niye zorlaştırıyorsunuz birşeyler?
Niye kıyaslama yapıyorsunuz başkalarıyla?
Bizde aynı eşimle biz yaptık herseyi

Değil mi ama😂 takı eşya hesabı yaparak bir yola girmek yerine mutluluğu düşünüp de adım atmak ne de güzel olur...
Aynen canım ben evlendigimde hiç bişey yapmadılar zaten istemedimde neden böyle diye hiç sormadım hatta akrabalarım laf etmiş damat tarafı cimri diye eşimin ailesi hakkında ,hepsini susturdum çünkü eşimin suçu degildi evlenince eşim herşeyi elinden geldigince yaptı zaten

Nisan bohcasi nasil isterse oyle olur istemediler diye haksizlik yapmis kotuluk yapmis olmazlar bilezik almislar daha ne alsinlar ne kdr yapsalar degerli olurdu mesela bu isin sonu varmi
Alyans yeterlidir ztn artik ciddi bir ekonomik kriz var bilezik almislar daha ne yapsinlar

Aynen canım ben evlendigimde hiç bişey yapmadılar zaten istemedimde neden böyle diye hiç sormadım hatta akrabalarım laf etmiş damat tarafı cimri diye eşimin ailesi hakkında ,hepsini susturdum çünkü eşimin suçu degildi evlenince eşim herşeyi elinden geldigince yaptı zaten
Bazı adetler artık eskide kalmış. Şimdi kadında erkekte çalısıyor ve pek cok insan anne babalara düşürmeden düğününü kendi yapıyor. Gönlünce kendince en güzel şekilde. Ben dogru olanın eşya düğün vs işlerine aileleri fazla bulaştırmadan çiftlerin yapması taraftarıyım. Aileler karısınca corba olup sorunların yaşandığı çok şeye şahit oldum çünkü

Nisan bohcasi nasil isterse oyle olur istemediler diye haksizlik yapmis kotuluk yapmis olmazlar bilezik almislar daha ne alsinlar ne kdr yapsalar degerli olurdu mesela bu isin sonu varmi
Alyans yeterlidir ztn artik ciddi bir ekonomik kriz var bilezik almislar daha ne yapsınlar

Takmakla zorunlu derken. İster 10 bilezik takarkar isterlerse 1 bilezik. Sizin aileniz taktı mı damada bir takı?
Evet

Nişanımda bana takılması gereken bileziklerini yarısını taktılar hediye olaraormal çizgili lif ve bir adet patik koymuş eksik değilmi?? Birde nişan alışverişinde ben ne aldırırsam onlarda aynı şekilde erkeğe alınacağını sanıyordu sadece 1 adet normal kıyafet alındı bu normalmi yoksa eksikmik bişey takmadılar ve erkek tarafından gelen kimse takı para takmadı ayıp değilmi sizce ve nişan bohçama kaynanam 2 adet n
ben nişan bile yapmadım evde isteme söz nişan hepsi çıktı aradan 1 günde. nişanda takı bohça hiç bişey de istemedim kendi içlerinden geldiği gibi bi altın taktılar sadece yakama haberim bile yoktu. aynı zamanda gelen kimseden de para beklemedik... siz iyi anlaşıyorsanız ve seviyorsanız bence bunlara takılmayın derim inanın hiç önemi yok bir lif bir patik evin içine girince yüzüne bakmıyorsunuz bi süre sonra

Yıl 2020
Hala bu adetlere takılmanız ayıp.
Bohçaymış, alışverişmiş bunlar kaldı mı hala.
Eksik olsa ne fazla olsa ne.
Değer takılan para kıyafetle mi ölçülüyor
Başlık parasının şekil değiştirmiş versiyonu

X