Nişandan beri olan olaylar

Merhabalar, içimi daraltan bir konuyla geldim.Haklı ya da haksız olduğum noktaları görmek istiyorum ve sırasıyla yasananları anlatıyorum .

3 ay önce nişanlandım ama bu geçen 3 aydır nişanlımla çok tartısmalarımız oldu.Nişanlımın ailesi bize 18 saatlik uzak bir şehirde yasıyorlar,ilşkimin 10.ayında nişan yapma kararı verdik ki bence çok erken bi zamandı ama sorun bu değil.Bu süre zarfında annesiyle ve kız kardesiyle ara ara telefonda görüşürdük nişanlımda bize cok sık gelip giderdi tabi o zaman sevgiliydik.Gelip gitmesinin sebebi evlerimiz cok yakın ve ben annemle yasıyorum o yüzden birlikte oturduğumuz da olurdu dışarda gezdiğimizde.

Nişana kadar ne nişanlımın annemle ne benim nişanlımla bir sorunumuz olmadı.Nişanımız olmadan 3 gün önce ailesi geldiler.İlk geldikleri gün sevgilim,annesi ve kız kardesi geldiler (Babam olmadığı için babasını o gün almadık çünkü abimler ertesi gün gelecekti büyük tanısma olacaktı) o gün basiretim bağlanmıs gibi düzgün bir kıyafet giymedim normal bir eşofman sweatshirt şal ve makyajımı yaptım.(Belki bunca zaman telefonda görüntülü görüştüğümüz icin yabancı gelmediler o gün neden öyle giyindim bilmiyorum)

Ertesi gün bu kadroya erkek tarafından babası ve erkek kardesi eklendi.Ben 1+1 evde oturuyorum çok dar,o gün tek düşündüğüm sey bizimkilerde geliyordu eve nasıl sığıcaz insanlara ne yediricem derdiydi.Onlar gelmeye 15 dakika kala beyaz bir elbise giydim içinde de ten rengi zıbın vardı ablama da içim gözüküyor mu dedim hayır dedi.O günü de ağırladık bitti gitti ertesi aksama istememiz olacak bi ev tuttuk herkes sığsın diye istemenin olacağı günün sabahı sevgilim beni aradı telefonda ağlıyor..

Dedim noldu? Askim dün böyle elbise giymişsin icin full gözükmüş neden dikkat etmedin dedi ben saka yapıyor sandım 2 saat sonra cekime gideceğiz içerde akrablarım telefonda sevgilim ağlıyor.Neden ağlıyorsun dedim babamlar biz bu kızı istemeyiz ayakta su içip yemek yedi içi gözküyordu özensizdi biz memlekete dönüyoruz demişler..

O panikle sevgilim evden aldı beni kimseye bir sey demeden ailesnin yanına gittim problem ne diye, babası dedi ki basının kapalı olması önemli değil vücudun belli olmasın yeterli.Ben de dedim ben zaten kapalı bi kadımım bilerek böyle bir sey yapmayacağımı kimse söylemedi mi vs sinirlendim ağladım.Bizim köye gelince dikkat et yeter dediler konustuk ettik ben cıktım eve geldim o gün istememiz oldu..

Nişanlımla cekim evde oldu o sırada aksam aman sakin ol bir sey deme iyi sözler söyleyin falan dedi ama bu tavırlarından dolayı zaten hayal kırıklığı yasamıştım iyice gerildim.Babası dediki benim lafıma gelmeszse ben oğlumu reddederim falan sabah bunu demişti.Bunlar kafamda dolasıyo benim o günü unutamıyorum caresizliğimi.Haklı oldukları nokta var mı onlara göre var ama bu konu böyle konuşulmamalıydı ben o gün yemek bile yiyemedim.

Nişan takıldı edildi ben evime geldiğim an yüzük attım dayanamadım olanlara, zaten ailen böyle yaptı bide bana söyle böyle davran diyorsun babandan mı korkuyorsun dedim attım yüzüğü. 3-4 gün ağladı nişanlım böyle dememeleri gerekirdi böyle tepki vereceklerini ben de bilemedim dedi.Araya büyükler girdi ailesi geldi tekrar taktı yüzüğü gittiler ama bu 4 gün boyunca ben ortalığı ayağa kaldırdım tabi.Ailesi de bu kız çok konuskan seni ezer gibi laflar demişler ama gelip yüzüğü takıp gittiler.Babasının savunması şu benim dediklerim yanlıs değildi deme seklim yanlıstı siz birbirinizi sevin biz karısmıycaz diyip gittiler.

Ama o 1 haftalık sürecte nişanlıma demediklerini bırakmamıslar ye ilerde söyle olursa ya bize kinlenir bizi eve almazsa.. vb türevleri kurmuslar kafalarında Daha sonra nişanlım dediki onlar hatalı özür anlamında ayağına geldiler ama bi babama güler yüz göstermedin giderken bir sey olursa senden bilirim hakkımı helal etmem(babası tansiyon hastası benim tanısma gününde içim gözüktü diye sabaha kadar uyuyamayıp kalp krizi geçirecek babası,olayları bu kadar büyüten babası )

Ben bu cümleyi duyunca çıldırdım evden gider misin dedim yanında annesi de vardı sizle bi sorunım yok dedim annesine bu olayların üzerine yine geldi nişanlım.Herkes evine gitti biz kaldık yalnız..

Bu sürede bu olanları unutamayıp her annem dedikçe hakaret ettim çünkü bana annem babam deme zaten olanları unutamıyorum ben kendim onlara yapmam gereken seyi yapar saygımı gösteririm dedim.Geçtiğimiz hafta annesi geldi bana dediki nişanlım annem geliyor ne yapıyorsun? falan bundan dolayı fazla mı tepki verdim bilmiyorum,bundan sanane ne pişireceğim beni bağlar her seye karısıyorsun dedim o hafta depresyon ilacı kullanmaya basladım 5 gün ağırladık annesini .(Güya o zamanki hatasını telafiye gelmiş bana elbise alacakmıs annesi) birgün annesi grip olmus annem sana kuzum diyo kuzular annelerine kosar gibi sacma bi cümle kurdu ben o gün yine yüzük attım bunun üstüne annesi ortada bir sey yok kızınız durmadan yüzük atıyor bizlik sorun yok bunlar kendi anlasamıyor dedi..Nişanlım yine uğraştı ama bu sefer o da pes etti annesi demiş bu kız seni sevmiyor hep yüzük veriyor bize yaramaz..ve bunun üstüne annem arayıp annesine kına yakın ayrıldılar dedi yüzüğü ata ben annesine hakaret eden annem oldu nişanlımda bundan dolayı annemi kötü ilan etti

Arkadaşlarımda her ne olursa sen yüzük atmakla hata etmişsin ellerine koz vermişsin kaybetme nişanlını git peşinden dediler 1 hafta ben onun icin uğraştım normalde o da pes etmişti ve bitirmişti cünkü mutlu olacağımıza inancım kalmadı demişti.Tekrar barıştık ama ben ona karsı çok soğuğum bazı noktalarda ailesini tutması çoğu konuda haksızlar çok patavatsız bi ailesi var,ben de durumları iyi yönetemedim normalde mantıklı bi insanımdır ama olmadı.Bu sürecten sonra güya ailesinin bana güveni bitmiş bu kız seni bırakır bu sene birbirnize tanıyın istemiyoruz bu kızı dedik ama biz saygı duyarız demişler. Fikirlerinize ihtiyacım var detayları sorunca yazarım cok uzun oldu :KK43:(
(Güncelleme arkadaslar depremden dolayı cok yakınlarımızı koca bir aileyi kaybettik lütfen konuyu hortlatmayın

(Güncelleme arkadaslar depremden dolayı cok yakınlarımızı koca bir aileyi kaybettik lütfen konuyu hortlatmayın

Başınız sağolsun Rabbim mekanlarını cennet eylesin nişanlılık dönemleri böyle geçer hep bir sorun çıkıyor ikiniz de orta yolu bulursunuz inşAllah herşeyde ayrılmayı düşünmeyin seviyorsanız evlenin sevmiyorsanız ikinizin hayatı da kararır ayrıca gördüğümüz üzere hayat çok kısa bazen bize büyük gelen dertler aslın da çok önemsiz olabiliyor

Başınız sağolsun Rabbim mekanlarını cennet eylesin nişanlılık dönemleri böyle geçer hep bir sorun çıkıyor ikiniz de orta yolu bulursunuz inşAllah herşeyde ayrılmayı düşünmeyin seviyorsanız evlenin sevmiyorsanız ikinizin hayatı da kararır ayrıca gördüğümüz üzere hayat çok kısa bazen bize büyük gelen dertler aslın da çok önemsiz olabiliyor
Maalesef kaybettik hala cenaze evindeyiz annemin öz kuzeni eşi 2 küçük cocuğu 4 ve 10 yaslarında 5.günde ulasabldiler bedenleri morarmıs kokmaya baslamıstı cok acı.Bakalım suan gözmliyorum zaten acelemiz yok Allah her seyim hayırlısını versin.Hepimizin psikolojisi bozuldu uyuyamıyruz antidepresanlarla uyuyoruz eve bırakıp da gidemiyoruz baska ildeyiz suan

Maalesef kaybettik hala cenaze evindeyiz annemin öz kuzeni eşi 2 küçük cocuğu 4 ve 10 yaslarında 5.günde ulasabldiler bedenleri morarmıs kokmaya baslamıstı cok acı.Bakalım suan gözmliyorum zaten acelemiz yok Allah her seyim hayırlısını versin.Hepimizin psikolojisi bozuldu uyuyamıyruz antidepresanlarla uyuyoruz eve bırakıp da gidemiyoruz baska ildeyiz suan

Rabbim sabır versin yaşadıklarınızı düşünemiyorum bile bi yaşamadık bunları ama İnanın bizler de bu konu da iyi değiliz benim psıkolojim o kadar bozuldu ki aşılama yaptırcaktım onu iptal ettim çok zor Allahım sizlere güç versin mesajı okudukça içim acıdı gerçekten ne desem boş biliyorum dualarımız sizinle 🤲🏻

Rabbim sabır versin yaşadıklarınızı düşünemiyorum bile bi yaşamadık bunları ama İnanın bizler de bu konu da iyi değiliz benim psıkolojim o kadar bozuldu ki aşılama yaptırcaktım onu iptal ettim çok zor Allahım sizlere güç versin mesajı okudukça içim acıdı gerçekten ne desem boş biliyorum dualarımız sizinle 🤲🏻
Amin tesekkür ederiz bize zor ailesne daha zor elleriyle cıkarttırlae günlerce yardım gitmedi bide ölen akrabamız ben abla derdim hissetmiş gibi herkesle helalleşmiş ve şehit olmayı istiyormus bir gün önce söylemiş bunu ama çok gençlerdi 48 yasındalardı

Amin tesekkür ederiz bize zor ailesne daha zor elleriyle cıkarttırlae günlerce yardım gitmedi bide ölen akrabamız ben abla derdim hissetmiş gibi herkesle helalleşmiş ve şehit olmayı istiyormus bir gün önce söylemiş bunu ama çok gençlerdi 48 yasındalardı

Deprem de ölen kişiler şehit diye biliyorum ben ama Allah bilir tabi ne kadar imanlıymış ki herkesle helalleşmiş evet yardım gitmeyen yerler çok oldu bu konuyu konuşsam içim de çok öfke var ama seni de üzmek istemiyorum bir aile gitmiş niceleri gitti Allahım sabır versin Rabbim hepsinin mekanını cennet eylesin bizlere de şu ders olsun birbirimize kırgın küs kalmanın mala mülke değer vermenin hiç anlamı yokmuş ne kadar yanlışın içindeymişiz Rabbim çok zor ailesine sevdiklerine sizlere Rabbim güç versin sabır versin inşAllah gerçekten hepimizin içi acıyor bunları duydukça

Deprem de ölen kişiler şehit diye biliyorum ben ama Allah bilir tabi ne kadar imanlıymış ki herkesle helalleşmiş evet yardım gitmeyen yerler çok oldu bu konuyu konuşsam içim de çok öfke var ama seni de üzmek istemiyorum bir aile gitmiş niceleri gitti Allahım sabır versin Rabbim hepsinin mekanını cennet eylesin bizlere de şu ders olsun birbirimize kırgın küs kalmanın mala mülke değer vermenin hiç anlamı yokmuş ne kadar yanlışın içindeymişiz Rabbim çok zor ailesine sevdiklerine sizlere Rabbim güç versin sabır versin inşAllah gerçekten hepimizin içi acıyor bunları duydukça
Namazını hiç kaçırmazdı çok naif konuşur kimseyi kırmazdı yapıcı bi insandı gerekmedikçe laf bile konusmazdı yeğenlermiz anneannesine ölmeden önceki gece 7-8 saat önce anneanne deprem olursa korkma annem bana deprem duası öğretti cennete uctular de demiş çok sasırdık

Namazını hiç kaçırmazdı çok naif konuşur kimseyi kırmazdı yapıcı bi insandı gerekmedikçe laf bile konusmazdı yeğenlermiz anneannesine ölmeden önceki gece 7-8 saat önce anneanne deprem olursa korkma annem bana deprem duası öğretti cennete uctular de demiş çok sasırdık

Gerçekten bu deprem de bu şekil de bir sürü olay olmuş Rabbimin hikmeti diyorum ben keşke bizler de onun gibi namazını kaçırmayan naif insanlar olabilsek herkese nasip olmuyor ne güzel onu çok iyi hatırlıyorsun dua edıyorsun ne güzel sevmiş sevilmiş Allah razı olsun böyle güzel insalardan hayatını ahireti için yaşamış

Gerçekten bu deprem de bu şekil de bir sürü olay olmuş Rabbimin hikmeti diyorum ben keşke bizler de onun gibi namazını kaçırmayan naif insanlar olabilsek herkese nasip olmuyor ne güzel onu çok iyi hatırlıyorsun dua edıyorsun ne güzel sevmiş sevilmiş Allah razı olsun böyle güzel insalardan hayatını ahireti için yaşamış
Evet çok ağladı halam dedim halacım ağlama sevdiğiyle evlendi çalıstı ibadet etti dolu dolu yasadı biz ne götürcez diyorum kuzenim de böyle diyince bana hak veriyor duası kabul oldu diyoruz.Annesi babası yaslıydı ölümlerine dayanamam diyordu ben önce öleyim ama çocuklarıma kim bakar onlarda kimseye kalmasın derdi..Onun ölümü çoğumuz vesile olacak kardesleri hep namaza basladı

Sanırım bana yorum yapıp yorumu sildiniz.
Bu konu sahibi sizmisiniz yeni üyelik mi aldınız?
Başınız sağolsun bende antepteyim ve çok iyi anlıyorum yaşadıklarınızı.
Ancak depremden çok önce açılmış bir konuydu ve yaptığım yorumu o şartlar altında değerlendirirseniz sevinirim.
Tekrar başınız sağ olsun kardeşim.

Sanırım bana yorum yapıp yorumu sildiniz.
Bu konu sahibi sizmisiniz yeni üyelik mi aldınız?
Başınız sağolsun bende antepteyim ve çok iyi anlıyorum yaşadıklarınızı.
Ancak depremden çok önce açılmış bir konuydu ve yaptığım yorumu o şartlar altında değerlendirirseniz sevinirim.
Tekrar başınız sağ olsun kardeşim.

Konu sahibi o değil ayrıca size de geçmiş olsun Rabbim birdaha yaşatmasın 🤲🏻

Evet çok ağladı halam dedim halacım ağlama sevdiğiyle evlendi çalıstı ibadet etti dolu dolu yasadı biz ne götürcez diyorum kuzenim de böyle diyince bana hak veriyor duası kabul oldu diyoruz.Annesi babası yaslıydı ölümlerine dayanamam diyordu ben önce öleyim ama çocuklarıma kim bakar onlarda kimseye kalmasın derdi..Onun ölümü çoğumuz vesile olacak kardesleri hep namaza basladı

Senin de kalbin çok temiz iyi birisin ettiğimiz dualar ağzımızdan çıkan her laf gerçekten çok önemli hiç belli olmuyor işte kimin önce gideceği Allah kimseye evlat acısı vermesim onlara Rabbim sabır ihsan eylesin

Bilmiyorum ki açıkcası siz iyimisiniz bir sıkıntınız yok inşAllah
İyiyim demeye utanıyor insan, bir sıkıntımız yok ailecek çok şükür psikolojik olarak kötüyüm sanırım yeni fark ediyorum olanları içindeyken anlamıyor insan ne yaşadığını.

Gece uykumu kaybettim o geceden beri sabaha kadar gözümü kırpmıyorum sabah evdekiler uyanınca ben uyuyorum.

Senin de kalbin çok temiz iyi birisin ettiğimiz dualar ağzımızdan çıkan her laf gerçekten çok önemli hiç belli olmuyor işte kimin önce gideceği Allah kimseye evlat acısı vermesim onlara Rabbim sabır ihsan eylesin
Aminn amin yarınımızdan umudumuz kalmadı özellikle Türkiyede insan hayatı cok ucuz belki de ölüm bu ülkede bir hediyedir

X