Nişandan beri olan olaylar

Katipçim ama altını biz istemedik kendileri bizde adet istemeniz lazım dediler benim suan bile altınım yok kendim verdim onla kurbanda getireceklerini söylediler tamam dedik onlar kendi arasında anlasma yapmıslar onların kültürde cocuk bekarken verirmiş ailede bunu yatırıp yapıp o parayla düğün yapıp ev alıyorlarmış burası benlik bi konu değil yani ben bir sey talep etmedim esyalo eve cıkalım bile dedim.Sevgilimle arkadasken bahsetmişti bu durumdan ben nişanlımla evlenmesemde ailes o parayı ona kurbanda zaten vereceklermiş yani
Başta yüksekten uçmuşlar, atıp tutmuşlar şimdi caz havası yapıyorlar. Some kayın aile vaatleri problems. Benim kaynana da hala bulaşık makinesi verecek mesela, evini de eşimin üstüne yapıyor yıllardır, klasiklerden 🤣

Takı konusunda biz 100 gr istedik tamam dediler kurbanda getircez dediler ama düğünden önce vereceklermiş zaten öyle dediler ama suan takı derdim değil benim zaten nişanlım zamnnda onlara para göndermiş onlarda köyde tosun almıs kurbanda onları satıp bize ev ve bilezik yapacaklarmıs bunu kendileri söylediler
100 gram takımı 🙄 vay arkadaş yemin olsun bedavaya evlenmişim. Benim istemede sorduklarında babam o ne demek öyle koyun almaya gelir gibi, sizin şerefiniz o, biz hiçbirşey istemeyiz demişti… kv de rahatlıkla kıçı kırık 3 dandik bilezikle düğünü atlatmıştı, ulan sahiden bedavaya gitmişim…

Canım benim çevrilebilir ama nişanlılık süresini uzun tutarak, olaylar soğumadan şak diye evlenirseniz görürsünüz gününüzü ben size o kadar diyorum.
Olivia asla böyle bir sey yapmıycam ben bu sene kpss hazırlanıyorum zaten nişanlımla karar aldık bu kadar soru isaretim varken bunu yapmam evlilikten korkan bi insanım bunu yapmam annemin evinde kaldığım gün benim yanıma kar ben burayı tavsiyelerinizi dinlemek icin açtım objektif yorum alabilmek icin.Nişanlımla ilk tanıştığımda bu duygusallığının sorun olabileceğini düşünmüştüm krizi yönetemedi onu anladım ama bunu zamanla öğrenir mi bu kafamda soru işareti olusturor.Ben onu ailesnden koparmaya calısmam 4 tane gelinimiz var annem hepsiyle iyidir mesafelidir annem de basta karıstı yengelerime sonra öğrendi zamanla ama herkes annemin yaptığını yapabilir mi bilmiyorum.Çok anneci diye düşündüm annem dediki kızım çok anneci olsa senin hasta olduğun grce annesini bırakıp senin yanına geldi dedi her acıdan değerlendirmeye çalışıyorum görüşleriniz benim icin cok değerli

En annesiyle anlaşamayan erkek bile evlendiği gün annesine düşkün olmaya başlıyor.En başta tavrını koysa hiç bu olaylar olmayacaktı.Size ne benim nişanlımın kıyafetinden deyip kestirip atardı.Onlar da bir söyler,iki söyler oğullarından destek alamayınca susarlardı.Her şey nişanlınız yüzünden.Ortayı bulması gerekirdi.Bu arada siz de herşeye aşırı tepki gösteriyorsunuz.Sonra pişman olup karşı tarafın gönlünü yapmaya uğraşıyorsunuz.Nişanlınızın ailesi elbisenize laf etti diye niye hemen ertesi gün kayınpederinizin yanına koştur koştur gizlice gidiyorsunuz?Hesap sormaya mı,açıklama yapmaya mı?Ne gerek var.Nişanlınız telefonda ağlarken kimse benim elbiseme karışamaz deyip nişanlınıza tepki verseydiniz,onaa hesap sorsaydınız.Ailesine karışmayın nişanlıma deseydi.Yüzük atacaksanız biöf yapmayın.Kararınızın arkasında durun.Diğer türlü yalancı çoban hikayesine dönüyor.

Başta yüksekten uçmuşlar, atıp tutmuşlar şimdi caz havası yapıyorlar. Some kayın aile vaatleri problems. Benim kaynana da hala bulaşık makinesi verecek mesela, evini de eşimin üstüne yapıyor yıllardır, klasiklerden 🤣
Katipçim hiçbir sey vermeseler keske ben hiç sevmem azıcık asım kaygısız basım kendileri öyle anlasmıslar zamanında annem altında talep etmedi onlar hiç sorun değil biz sana sunu yaparız söyle böyle yani yapmazlarsa isime gelir kendi oğulları çok güveniyo ailem yapar diye

Olivia asla böyle bir sey yapmıycam ben bu sene kpss hazırlanıyorum zaten nişanlımla karar aldık bu kadar soru isaretim varken bunu yapmam evlilikten korkan bi insanım bunu yapmam annemin evinde kaldığım gün benim yanıma kar ben burayı tavsiyelerinizi dinlemek icin açtım objektif yorum alabilmek icin.Nişanlımla ilk tanıştığımda bu duygusallığının sorun olabileceğini düşünmüştüm krizi yönetemedi onu anladım ama bunu zamanla öğrenir mi bu kafamda soru işareti olusturor.Ben onu ailesnden koparmaya calısmam 4 tane gelinimiz var annem hepsiyle iyidir mesafelidir annem de basta karıstı yengelerime sonra öğrendi zamanla ama herkes annemin yaptığını yapabilir mi bilmiyorum.Çok anneci diye düşündüm annem dediki kızım çok anneci olsa senin hasta olduğun grce annesini bırakıp senin yanına geldi dedi her acıdan değerlendirmeye çalışıyorum görüşleriniz benim icin cok değerli
Benim görüşümü merak ediyorsan ben bekle derim.
Toksik ilişkisini yeni yeni düzeltmeye çalışan biri olarak, birbirinize zaman vermeniz çok önemli.
Biraz vakit geçirin, gezin dolaşım hayatı yaşayın beraber. Şuan evlilik için zaman olduğunu sanmıyorum, senin şuan gündemin kariyerin olmalı.

En annesiyle anlaşamayan erkek bile evlendiği gün annesine düşkün olmaya başlıyor.En başta tavrını koysa hiç bu olaylar olmayacaktı.Size ne benim nişanlımın kıyafetinden deyip kestirip atardı.Onlar da bir söyler,iki söyler oğullarından destek alamayınca susarlardı.Her şey nişanlınız yüzünden.Ortayı bulması gerekirdi.Bu arada siz de herşeye aşırı tepki gösteriyorsunuz.Sonra pişman olup karşı tarafın gönlünü yapmaya uğraşıyorsunuz.Nişanlınızın ailesi elbisenize laf etti diye niye hemen ertesi gün kayınpederinizin yanına koştur koştur gizlice gidiyorsunuz?Hesap sormaya mı,açıklama yapmaya mı?Ne gerek var.Nişanlınız telefonda ağlarken kimse benim elbiseme karışamaz deyip nişanlınıza tepki verseydiniz,onaa hesap sorsaydınız.Ailesine karışmayın nişanlıma deseydi.Yüzük atacaksanız biöf yapmayın.Kararınızın arkasında durun.Diğer türlü yalancı çoban hikayesine dönüyor.
İsteme sabaha gittim ben kendimi acıklama yapmak icin kendisi savunmuş zaten ama artık ne konusuldu bilmiyorum bu 3 aylık sürecte babasıyla konusmamıs ben daha yeni öğrendim siz karısamazsınız kıyafetine sadece ben karısırım falan ben de görüşmedğinden haberim yoktu dedim

Benim görüşümü merak ediyorsan ben bekle derim.
Toksik ilişkisini yeni yeni düzeltmeye çalışan biri olarak, birbirinize zaman vermeniz çok önemli.
Biraz vakit geçirin, gezin dolaşım hayatı yaşayın beraber. Şuan evlilik için zaman olduğunu sanmıyorum, senin şuan gündemin kariyerin olmalı.
Ya işte evlilik teklifi icinde ailesi acele etti nişanlım dedi ben uludağda teklif edecektim dedi görümcem dedi sanırım acele ise seytan karıştı nişanlım yıllardır kimseyi istememiş biran da ben cıkınca sevindirik olup çok yüksek beklentiyle girdiler zaten ailesi de artık mal mı satacak napcaksa onu yapsınlar ben annemin evimdeyim sınava hazırlanmam lazım aceleye gerek yok yine benim dediğim tarihe gelecek 2024 nisan ayı düşünüyorum ben bu sene istemiyorum

İsteme sabaha gittim ben kendimi acıklama yapmak icin kendisi savunmuş zaten ama artık ne konusuldu bilmiyorum bu 3 aylık sürecte babasıyla konusmamıs ben daha yeni öğrendim siz karısamazsınız kıyafetine sadece ben karısırım falan ben de görüşmedğinden haberim yoktu dedim
Kendinizi niye açıklamak zorunda hissediyorsunuz?Nişanlınız babasıyla karışamazsınız tarzı konuşsaydı kendisi telefonda size ağlamazdı.Belli ki onların dediklerinden etkileniyor.

Kendinizi niye açıklamak zorunda hissediyorsunuz?Nişanlınız babasıyla karışamazsınız tarzı konuşsaydı kendisi telefonda size ağlamazdı.Belli ki onların dediklerinden etkileniyor.
Nişanlımın dediğine göre ben anlattım ama birbilerlerini o kadar doldurmuslar ki günün mahvolmasınu istemedim annemle kardesim babamı doldurdu dedi esofman da giydiğini demişler bize önem vermemiş demişler bu olaylardan sonra ailesi gelince benden çok ..nın mutluluğuna önem verceksiniz anne dedi

kusura bakmayın ama asıl hata sizde. Özel bir günde kıyafetlerine dikkat etmemek umursamazlık. Karşınızdaki insanlara değer vermeyip giyeceğinizi bile umursamamışsınız. Üstüne üstlük her olayda yüzük atmışsınız. Bence ayrılıp biraz düşünün. Böyle başlayan bir evlilik nasıl ilerler?
Ben ailesinden yüzük attığım icin özürdiledim suan annemler görüşüyor birbirinize zaman verin dediler seviyorsunuz ama saygı olmadan olmaz acele etmeyin dediler

hiç nişanlanmadım ama çekim yapılacak bir günde insan beyaz giymek gibi bir yürek yemişlik gösteriyorsa (ters ışıkta çiğ kalır, kilo belli eder, leke (koltuk altı ter vs.) belli eder, vs vs) bari önceden bir giyer prova eder onu
ben başkasının düğününde giyeceğim şeyi bile ışıkta nasıl dekoltesi nasıl iç gösteriyor mu bir bakıyorum herkes de bakar, bu kadar cahil misiniz?
Tanısma günü giydim ben cekim günü abiye giydim

nişanlınız ne iş yapıyordu tek başına altından kalkabilir mi ev düzme düğün ev geçinimi
Ben size üzülüyorum.Bu konu ile ilgili bir sürü konu açtınız.Sizin durumunuz farklı.Eşinizin neredeyse tüm maaşı taksitlere gidecek.Ev kiranızı kayınvalideniz verecek.Siz maddi açıdan bağımlı olduğunuz sürece kayınvalide ile aranıza mesafe koyamazsınız.Böyle bir dünya yok.Herşey eşya,düğün,düzen değil ki.Hazıra dağ dayanmaz.Sonra ne yiyip,ne içeceksiniz.Faturalar,kira.Keşke baştan bu kadar eşya olaylarına girmeseydiniz,karşı tarafa hiçbir şey aldırmayıp zamanla birlikte alırız deseydiniz.Siz bile bile lades diyorsunuz.

Ben size üzülüyorum.Bu konu ile ilgili bir sürü konu açtınız.Sizin durumunuz farklı.Eşinizin neredeyse tüm maaşı taksitlere gidecek.Ev kiranızı kayınvalideniz verecek.Siz maddi açıdan bağımlı olduğunuz sürece kayınvalide ile aranıza mesafe koyamazsınız.Böyle bir dünya yok.Herşey eşya,düğün,düzen değil ki.Hazıra dağ dayanmaz.Sonra ne yiyip,ne içeceksiniz.Faturalar,kira.Keşke baştan bu kadar eşya olaylarına girmeseydiniz,karşı tarafa hiçbir şey aldırmayıp zamanla birlikte alırız deseydiniz.Siz bile bile lades diyorsunuz.
O değil 🤣

X