Nişanlandım ama içime sinmiyor

Eşimin benden düşük maaş olması değil sıkıntı ettiğim aradaki farkın çok olması .

Size anliyorum ama aşiri sacmaliyorsunuz.

Ben eṣimden fazla kazaniyorum. Ilişkimizin başlarinda 4 kat fazlasini kazaniyordum.
Şuanda eşim arayi baya kapatdi ama istesem arayi baya acarim.

Aile olmak sizin düşündüğünüz gibi bir olay değil.
Beraber kazanip beraber yiyoruz. En önemlisi ağiz tadiyla.

Birde şunu söylemek isterim. Gecmiş zamanda çok pis bir hastaliğa yakalandim. Mecbur işimden ayrilmak durumunda kalim.
Bilin bakalim kim hic giki cikmadan evi cevirdi ve maddi/manevi acidan beni destekledi? Demek istediğim sizin o cok güvendiğiniz geliriniz bir saniye icinde toz olabilir. Bir hastaliğa bir kazaya bakar.

Bende her ikisi de var , sanıldığı gibi zengin koca avcısı olsam baştan böyle bi eş seçimi yapmazdım.Herkes kendisi için iyi bir hayat ister ki ben kendim için hala emek veriyorum bu yaşımda neden yadırgandım bu kadar anlamıyorum.

Doğru söylüyorsunuz bu yazdıklarınıza hak veriyorum,kimin ne zaman ne olacağı belli değil.Sadece nişanlımın şu an haketmediği bi maaşı çok iyiymiş gibi görmesiydi beni rahatsız eden.Çünkü iki insan bi aile kurup yoluna devam edecekse tamamen olmasa da ortak beklentiler amaçlar içerisinde olmalı diye düşünüyorum.Yaşadığı bazı olaylardan sonra zaten biraz değişti düşünceleri nişanlımın.Diğer konularda uyumluyuz evlenince bu konuda sorun yaşamak istemediğim için kafama takıldı zaten bunlar

Ben doktorum sen değilsin gibi bi tavrım hiçbir zaman olmadı.Bırakın nişanlımı diğer insanalra karşı da bile.

En yapıcı ve mantıklı yorum bu oldu şimdiye kadar.Tavsiyelerinizi dikkate alacağım teşekkür ederim

Reactions: Gif
Tanımadığınız bir insana bunu diyebilecek kadar seviyesiz biriymişsiniz siz de demekki.Herkes çok iyi b.kmuş gibi doktorlara sallıyor..
doktorlara sallamıyoruz size ve hastalıklı düşüncelerinize söyledim rabbimden şifa diliyorum terzi kendi söküğünü dikemezmiş

Ben eşimden 100 kat fazla kazansam yine eşimi bırakmazdım çünkü onu çok seviyorum. Hatta aksine ailemizin durumu birlikte daha güçlü olacak diye düşünürdüm. İşte birine karşı bu cümleleri kurabiliyorsanız hissedebiliyorsanız evlenin. Kimseyi içten içe küçük görüp buralara böyle şeyler yazacağınıza. Bitirin gitsin. Size ne tavsiye verelim ki....

Daha iyi bir hayat standartı istiyorum demek daha çok para istiyorum demenin kibar yöntemi farkında değilsiniz yada olmak istemiyorsunuz

Kimseyi küçük gördüğüm yok.Dediğiniz gibi kurduğum aile daha güçlü olsun istiyorum.Bunu da ancak hayattan beklentileri benzer iki insan yapabilir diye düşünüyorum.

Kimseyi küçük gördüğüm yok.Dediğiniz gibi kurduğum aile daha güçlü olsun istiyorum.Bunu da ancak hayattan beklentileri benzer iki insan yapabilir diye düşünüyorum.
Hayattan beklentileriniz değişmiş olabilir. Yani tabii ki ilerde nasıl mutlu olacaksanız o olsun, sadece nişanlılık sürecine girmeniz ve bu yola girdiğiniz kişinin ekonomik olarak sıkışıklığında bu kararı vermeye çalışmanız. Bunlar hoş gözükmüyor. Keşke hiç ilerletmeseydiniz. O yüzden insanlar burdan size tepki gösteriyor. Çünkü nişanlınız tarafından bakınca üzücü bir durum. Ama öyle diye de mutsuz olmanıza gerek yok. Çok daha geçe bırakmadan önünüze bakın bari

Maalesef benimle ilgili hiçbir tahminimiz tutmadı, hayat herkese adil değil maalesef .Ailesi doktor olan maddi kaygı yaşamayan birisinin beni anlamasını beklemiyorum zaten.

Çok teşekkür ederim değerli yorumunuz ve farklı bi açıdan bakmamı sağladığınız için

Diğer her konuda okeyiz aslında sadece benim maddi kaygılarım var.Tek bu sebeple ayrılmanın da doğru olmadığını ayrılırsam ilerde çok pişman olacağımı beni böyle seven bir adamı zor bulacağımı düşünüyorum.Maddi durumları da zamana bırakıp yaşayarak görüp şartların değişebileceğini umuyorum.Çünkü nişanlım kendisiyle ilgili bi şeylerin farkına vardı yaşadığı bazı şeyler sonucunda.Daha iyi konumlara gelebilecek bi durumda yeterki kendisi önüne bakıp istesin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…