Nişanlanma aşamasına geldik ama erkek arkadaşım çok değişmeye başladı ben ne yapacağımı bilmiyorum psikolojik olarak çok kötüyüm

guler1993

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2017
114
35
30
Merhabalar ben 29 yaşındayım sevgilim var 1 sene oldu ilişkimiz bana çok değer veriyor ve seviyordu başlar da ben çok toksik çok yorucu bir ilişki yaşadım terk edildim evlendi ve beni terk etti aşırı acı cektim çok yıprandım sonra karşıma bu çocuk çıktı onu seviyorum o bana daha cok asıktı ama su aralar biraz emin olamıyorum o Hatay da yaşıyor ben doğma büyüme İstanbul o dogma büyüme Kıbrıs son 2 senedir ailecek hataya gelmişler aslında Hataylılar orada yaşıyorlar çok terbiyeli ve efendi biri ailem onu çok seviyor ben ona en başta ben Hatay da yaşayamam ben İstanbul’a alıskınım deidm oda nerede istersen orada yaşarız girer işe çalışırı dedi tamam dedim anlaştık ailem de konuştu onlara da tamam dedi şimdi cayıyor gibi diyor ki İstanbul da kira da oturacağız hem kira ödeyeceğiz hemde dükkan tutup onun kirasını ödeyeceğiz dedim bak dükkan ev geçinilmez evlilik borcu olacak dükkan giderleri bize ayda 20 bin lazım ki geçinelim bana güvenmiyorsun diypr değdm ikimiz işe girer bi türlü geçiriniz sinirleniyor bana diyor ki yanlış anlama da insanlar sevdiği insan için heryer de yaşıyor yA ben dükkan açarım diyor yada kimsenin emri altında çalışmam diyor yada ben gidermişim Hatay da 3 sene idare edermişim kendimizi toparlayınca İstanbul’a gelirmişiz aşırı tartıştık sen bana böyle demedin ama deidm şimdi niye böyle diyorsun bunun amacı gelecek geçinmeyecek beni hataya götürecek bu galiba amacı ben ne yapacağım bilmiyorum hergün tartışıyoruz artık yoruldum çokta değişti seni seviyorum diyorum cevap vermeye aciz artık hiç güzel kelime kullanmıyor nişana elbise aldım onu değil onun istediğini giymemi istiyor nişan istiyordum şu aralar kafam aşırı karışık annemler de herkes böyle me yapacaksın çok iyi çocuk diyolar biz ailecek hataya gittik tanışmaya mesela orada hep sabahtan akşama kadar onun akrabaları ile oturdum gezmeye gidelim diyorum araba var diyor mesela hiç gesmedik ayıpmış akrabanın hanımdan kalkıp gitmek sabah geliyor akrabaları gece gidiyorlar ya şöyle bas basa bi yere bi yemeğe gidelim paran yoksa ben veririm dedim ona bile götürmedi anca beraber akranlarına gittik mahallede ki akrabalarını gezdik gelmeden önce sizi şıraya buraya götüreceğim diyordu orada asla biryere götürmedi birde surat yaptım diyr bana kızdı ben ne yapacağım ya ! Ailesi bile tartıştı götürsene kızı diye araba mı var diyor şu sahile götür diyolar oraya bile götürmedi orada ki denizi görmek istiyordum Oraya da götürmedi 5 gün evde oturdum akrabaları ile insanlar bile nerelere gezmeye gittiniz diyordu hiçbir yere dedim istesem taksi ile götürürüm diyordu götür dedim ses etmedi ben ne yapmalıyım???

Aileniz nedense sizi bir an önce evden gondermeye calisiyor gibi. "Herkes böyle ne yapacaksin" diye sacma evliliğe cocugunu iten anne babalara sormak istiyorum cocugunuzun evde olmasi size yük mü oluyor, zor mu geliyor diye.

Onun disinda mutlu olacaginizi dusunmuyorum bu adamla beklentileriniz çok farkli ve adam karşilamayacak çok açik.
Not: Herkes böyle değil annenize inanip herkes boyle diye evlenmeyin.

aslında şu konuda haklı, bence de istanbulda yaşamanız mantıklı değil, üç sene sıkarız dişimizi diyor haklı yani. ama şu var, adamın cebinde para yok evlenelim diyor, dışarı çıkmaktan aciz, evlenmek için evlenen bir tipe benziyor, heves yok, uzak ilişki yaşıyosunuz ama oraya gittiğinizde başbaşa kalalım demiyor dışarı çıkmıyor, cidden çekilmez

Para yok, pul yok, bir şehirde sahile gidecek durum yok. Ama sorunumuz evlenince nerede oturulacağı. Ayrıca bu kadar yokun arasında borçlanıp düğün müğün ne varsa yapılacak sanırım :)
Ben ona dedim ki daha nişan yapacak maddi durumları yok benim var maddi gücüm evim falan var biraz daha duralım dedim sonra evlenelim yok diye kendini yırttı

aslında şu konuda haklı, bence de istanbulda yaşamanız mantıklı değil, üç sene sıkarız dişimizi diyor haklı yani. ama şu var, adamın cebinde para yok evlenelim diyor, dışarı çıkmaktan aciz, evlenmek için evlenen bir tipe benziyor, heves yok, uzak ilişki yaşıyosunuz ama oraya gittiğinizde başbaşa kalalım demiyor dışarı çıkmıyor, cidden çekilmez
Şimdi adamdan emin olsam ailesine ezdirmez desem dururum ama adamdan emin değilim ezdirir bence akrabaları geliyor akşama kadar onlarla oturuyoruz ben böyle bir hayat istemiyorum

bu adamla olmaz çünkü en başta size istediğin yerde yaşarız demiş iş ciddiye binince de vazgeçmiş bu açıkca kandırmak oluyor evet kendi işi olması kira derdi olmaması güzel birşey olurdu ama en baştan dürüst olmaması büyük sorun
5 gün boyunca sizi alıp hiçbiryere götürmemiş gezdirmemiş araba yok diye birşey yok insan 1 günlüğüne araç kiralar uzak yere gidecekseniz otobüslere de kıran mı girmiş heryer ulaşım sahile bile götürmemiş

oralarda çok güzel kahvaltı yerleri vardı adam olsaydı bir sabah sizi manzaraya karşı kahvaltıya götürürdü insan heveslenir memleketini gezdirmek ister bi kere...

X