Nişanlılık ve Aileler, Evlenince Düzelir mi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Affettim diyemiyorum inanın. Ama kavga hali beni yoruyor. Ben anlamak istemeyen insanlara bir şeyleri kavga gürültü de anlatamayacağımıza inanıyorum. Ben ne söylesem olaylar uzayacak çirkinleşecekti. Ne tavır takınırsam takınayım her şeyin suçlusu ben olacaktım. Şu durumda bunların hiç birini yapamıyor çünkü elinde bir kozu yok. Ben gelinini gerçekten çok sevebilen bir kayınvalide tanımadım. Annelik yapabilen evlat yerine koyabilen.. Ama tabi ben tanımadım, çok seven de vardır elbet. Seviyormuş gibi yapıyor seven de en ufak bir sorunda herkes herşeyi geçmişten bu güne masaya yatırıyor. Demek ki insanlar aslında hiç bir olayı atlatmıyor üzerini kapatıyor. Mesela benim kayınvalidem evlatlarına tek bir kötü söz tek bir eleştiri de bulunmaz asla kıyamaz ve hatta hatalarının üzerini kapatır. Ama bana çok kolay laf sokar. Bu da evlat demez bu da insan bunun da duyguları var demez. Çünkü egosunu birinin üzerinde tatmin etmesi gerek? Hayattaki en değerli şey sizsiniz. O yüzden size bile isteye yaşatılıyorsa bir şeyler zaten buna izin vermeyin. Benim sessizliğim karşısında eşimde oh ağrısız başım modunda olsaydı ben de sabredemezdim sanırım. Onun gözlerindeki mahcubiyet beni sakinleştiren. Ve tavır koyabilen biri olması. Yoksa her şeyle tek başıma mücadele etsem o da annem de annem dese dayanılacak şey değil ki. Kimse dayanamaz. Dayanmak zorunda da değildir. Siz sustuğunuzda geçen sefer susmuştun muhabbeti oluyorsa burada nişanlınızın sürekli olarak bu fedakarlığı sizden bekleyeceğini ve iyi niyetinize karşılık bunu hak etmediğinizi düşünüyorum. Aslında nişanlınızın gerçekten arada kaldığını, sizi anladığını ve hak verdiğini hissetseniz her şey sizin için daha kolay olurdu. Bazen elimde sihirli bir değnek olsun ve insanların hikayesini değiştirebileyim istiyorum. Dualarım sizinle. Sizin için en doğrusu en hayırlısı neyse o olsun Umarım bir gün değerinizin bilindiği mutluluğunuzu doya doya yaşayabildiğiniz bir hikayeniz olur

Nişanlınız meseleleri büyüttüğünüzü düşünüyor çünkü yaşadığınız sorunları o kadar yanlış yerden anlatıp o kadar yanlış kişilere patlamışsınız, ki şu an nişanlınız bile 18 yaşında bir çocuğu kıskandığınızı düşünüyor bence.
Size haksızlık yapan eltiniz değil abi değil, abi çevresinde işe yaramaz, kız bile verilmez biri olarak bilindiğinden 18 yaşında bir çocukla kavga sorun çıkmadan ayrılmalarına izin verilmeden evlendirilen biri, 18 yaşındaki çocuk da, ki bakın çocuk diyorum çünkü henüz genç, cahil, tecrübesiz ve yüksek ihtimal baskıyla büyütülmüş eltinizin de sizin yaşadıklarınız da bir suçu yok ama siz sebebi onlarmış gibi nişanlınıza annesinin yaptıklarını söylerken kıza küfür etmişsiniz, düğünüme gelmesin demişsiniz, kızın suçu yok ki ihale niye kıza kalıyor.
Sizin aksinize aslında talihsiz de bir çocuk, ailesine dönse bir dert, eşiyle yaşasa bir dert.
Sürekli size yapılmayan bohçadan alınmayan elbiseden bahsedip ben başkası için çalışmıyorum deyince de paragöz ilan edilmişsiniz.

Siz hep asıl meseleyi bırakıp mevzuda yalnızca figür olan insanları hedefe koyup öfkenizi onlara yöneltmişsiniz.
Siz abiye, eltiye patladıkça nişanlınız da onları savunmaya geçiyor, annesinin abisi için yaptıkları nişanlınız için normal, zira o kimseye maddi olarak ihtiyacı olmadığını, bu süreci ikinizin birlikte yönetip ailelerden bağımsız hareket edeceğinizi düşündüğünden sizin büyütmenizi anlamsız buluyor.
Annesi büyük oğlunu yani abisini evlendiriyor bundan doğal ne var bakış açısıyla bakıyor olaya, yapılan 2 parça şeyin lafını ediyor diye düşünüyor.
Gerekirse elbette aileme yardım ederim diye de düşünüyor çünkü kendisini ailenin güçlü ayakları üzerinden duran bireyi görüyor, abisi aciz, yengesi küçük, annesi de büyük oğlundan dertli profili çizmiş aklında.

Bu böyle de devam edecek, sizin demenizle bir şey değişmez, insanlar bazı şeyleri kendi görmediği sürece değişimde olmaz bunu bilin, ona göre hareket edin.

Öyle ise ben ne yapacağım?
Ayrıl hemde arkana bakmadan.
Sonradan ailesi kıymete mi biner talepler oldukça soruna mı çekilir bilmiyorum.
Ailesi sonradan kıymete binmez çünkü ailesi kıymetli zaten. Bunları yaşarken nasıl hala ne yapıcam bilmiyorum diyorsunuz gerçekten anlamıyorum. Gençliğinize yazık yahu.

Valla yasak masak dınlemıyorlar..korona olmus olanlar maske takmadan sokaklarda gezıyo..ınadına dugunumude herseyımı yaparım dedıklerı ıcın bıtmıycek korona
Keske yasakları delenler korona olsa sadece

bir de gülerek cevap veriyor, burada açıklayamam diye. resmen bizim gibi dikkat eden insanlarla dalga geçmek bu.
ben salağım heralde 15 gün eve kapandım.

kına salonu yazmıştınız :)
neyse, bana göre çok yanlış hareketler. ama sizin hayatınız.

konunuza gelince de nişanlınızın ailesi kötü insanlar bence. evlatları rahat etsin diye başka bir kızın hayatı ile oynuyorlar resmen.
aynı yaklaşım yarın öbür gün size de olur. oğulları üzülmesin diye sizin de hayatınızı karartmaya kalkarlar. ben olsam öyle bir aileye gelin gitmeyi 2 kere düşünürüm.

Mune'ye son mesajda tam bir cevap verdim. Diğer sorunları biliyorum aslında bunları ben mi sorun ediyorum anlatamıyor muyum emin olamıyordum.
Kafanda soru isaretleri varsa girme bu ise. Belli ki seni rahatsiz eden seyler var. Mumkunse ertele. Abisi evlensin bu sene. Sen acele etme. Bir gor bakalim onlar evlendikten sonra nisanlin borc mu odeyecek. Evlenirsen belki de o borcu ikiniz odeyeceksiniz. Ertelesrn birsey kaybetmezsin. Erteke, baktin olmuyor ayril. Evli iken bosanmak cok daha zor. Cunku bir yil dolmadan anlasmali bosanamiyorsun. Cekismeli de uzin suruyor. Davalar, avukatlar, sahitler... bosanmak nisan atmaktan cok cok zor ve daha yikici bir surec. Olmuyorsa oldurmaya ugrasma. Yerinde olsam ertelerdim.

bir de gülerek cevap veriyor, burada açıklayamam diye. resmen bizim gibi dikkat eden insanlarla dalga geçmek bu.
ben salağım heralde 15 gün eve kapandım.
Eleştrinize saygı duyuyorum. 2 ay önce gün planlarken, belki aşılır derken size sormadık kusura bakmayın. İptal olur ise de nikahı önden yapınca evli olacağımız için siz ne dersiniz bilemedik. Her halükarda düğünler serbest olduğunda da az kişi, açık hava ve yemek gibi organize edecektik. Balayına gidiyorum desem devlet yasağı yok diye otele gitmemi eleştirmiyecektiniz. Bilmediğiniz detaylar hakkında peşin hükmünüz olduğu için önyargılısınız, 15 gün eve kapandığınız için salak mısınız onu sormuşsunuz ama onu ben bilemem.

2 ay öncede nişan kına düğün organizasyonları yasaktı. Ama yinede siz bilirsiniz

Objektif ve olay bazında anlatmaya çalışmışsınız o yüzden size çok saygı duydum. Nişanlıyken özellikle düğüne yakın karşı taraf benzer durumlarda nasıl davranacağınin sinyalini veriyor. Nisanliniz daha net sınırlar koyabilirdi diye düşünüyorum. Bunu yapacak olan o. Kayinvalidenize gelince tamamen eltinizle sizi kayırmış ve insanlar değişir özür diler falan diye sakın bakmayın. Özür falan dilemeyecek çünkü o öyle birisi. Nişanlınizin annesi abisi sorun potansiyelinde görünüyor. Abisine yapıp sizinle ilgilenmemeleri çok saçma. Ben olsam düğüne on gün bile kalsa bı uzmanla görüşürdum. Terapi alırdım. Eğer istemiyorsanız bu evliliği yapmazsiniz karar tamamen sizin. İstihareye yatardim ben olsam

siz daha nişan aşamasında ailelelerden dolayı bu kadar stres oluyorsanız evlenince hiçbişiy değişmez. partnerinizin abisi yengesi çalışır dininir yine de hayattaki bazı ihtiyaçlarına parası çıkışmaz elbette böyle vakitlerde yardım edilir ama partneriniz abisinin sorumsuzluklarının üstünü örtmeye çalışacağını söylüyorsa evlenme fikrini cidden bir kez daha düşünün derim

Ben hiç geleneksel biri değilim sevmem bohça falan ne gerek var herkes kendine çamasırını alır kafasındayım.Ama ben karşı tarafa hak verdım siz bile dışarıdan biri olarak abinin sorunlu olduğunu söylüyorsunuz kadın anne olarak cok daha fazlasını bılıyor ve tedırgın halıyle.Kıyaslamayın bence ona oyle yaptılar bana boyle dıye.Ikı ayrı cıftsınız sonucta sız dugun ıstıyorsanız sıze onu yaparlar oburu baska bır sey ıstıyordur onu .Bunu kendı mutlulugunuz ıcın yapın .Bir de küfürle aılemın fertlerını anacaklar savununca aılecı olacagım öyle mi?İşte bu en hatalı noktanız bence.Aılemın onaylamadıgım noktaları da vardır da kımse boyle bahsedemez bu aılecı olmak degıl geldıgın yere saygı duymak sadece.Bir de elti ile ne sorun yaşadınız ki kınama falan gelmesin diyorsunuz.Ben sizi hatalı buldum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…