Nişanlım beleşçi mi?

Tabağa 5 tane tatlı koydum biraz daha koy diyor bida koydum annem de bişey demez hiç öle şeylere anneme dedim anbe şekeri var şekeri yükselecek öyke dene yanlış anlar dedi baktın Bi tepsi baklavayı bitirdi akşam da kötü oldu hastahaneye gittik şekeri 500 oldu yaşı daha ye iç yat
Hayatında ilk defa baklava yemiş heralde🤦‍♀️

Anan da sen de ailecek beleşçi siniz dedim istemiyorum siz gibi yiyicileri anan az yeseymiş de sana ev alsaynış bana mı güvendiniz dedim engelledim anneni versene telefona diyorum anasını da telefona vermiyor
eee hiç bir tepki vermedi mi ayrılmayalım falan demedi mi
lafı ağzınızdan kerpetenle alıyoruz he :)

Hep bende yiyip içti istanbykdayken hatta o iş bulacak diye ev bile tutmuştum kirasını birlikte ödeyecektik ilk 2 ay ödedi sonra iş bulucak ayağına kocaelinde ki işinden istifa etti ödemedi bigün yine geldi ankaraya bu sefer de eve almadım anneme de dedim eve alma önce işini bul dedim gitmiş otelde kalmış iş araştırmış otelde kaldım diye ağlıyor ben de dedim şimdiye kadar bende yiyip içtiğine sayarsın kirasını benim ödediğim eve adım atamazsın dedim almadım
Başlık parası da ister bu sizden 🤣

Hayatında ilk defa baklava yemiş heralde🤦‍♀️
Yesin bişey demiyorum yenilsin diye yapılıyor ama her gelişinde eşi boş geliyor insan nezaketen de olsa Bi eksik var mı alayım der onu da yaptığı yok diyodun çok yersen şekerinn çıkar ama boş mezar görse girip yatacak annemin yanı da filan uzanıp yatıyor beleşçi beleşçi tavırlar Bi de gelince bana düğünle ilgili işleri halledelim ne eksik var alalım demiyor eşya da, aldığı yok yani düzen kurmaya dair düğüne dair hiç Bi şey yapmayıp sadece gelip yiyip içip yatması Bi de ilerde annene Bi oda veririz kardeşin zaten evlenir erkek kardeşin de arada Bi geliyor annen fişin eşyaları içinde otururuz demişti Bi ara düşün eşya, aşmamak için annemler in :eşyalarında oturmayı planlıyor

En son bunları kabul etmeyince işine gelmediği için ozmn sen kocaelibe gel diyor kocaelinde ile girecekmişben daha ankaraya yeni atanmışım böyle anlaşmamıştık baştan annem de dedi sen evini tut işini bul ondan sonra ararsın benim kızı dedi
Niye umut veriyorsunuz ki tamamen bitirsenize sonra bela olur başınıza.

eee hiç bir tepki vermedi mi ayrılmayalım falan demedi mi
lafı ağzınızdan kerpetenle alıyoruz he :)
Dedi bu sefer de kocaeline gel ozmn diyor hayur ben anlaraya yeni atanmışım Bunu biliyordu buradan iş bulacaktın bu secer de kocaeline gel diyor sanki devlet ha diyince oraya atıyor ayrıca kocaeliye gidersem bana ev de açmaz anasının yakına oturtur kalsın dedim istemiyoryn düzen kurmak isteyen burda da kurar ailecek beleşçi siniz dedim

Konuyu okuyunca Müge Anlı da ki şu adam geldi aklıma 🤣
images-36.jpeg

Konuyu okuyunca Müge Anlı da ki şu adam geldi aklıma 🤣Eki Görüntüle 3198191
O böyle sert değil mıymıy bana çok iyi şeyler der gülüm canım bilmem ne okadar yüzüne laf dedim yine pişkin pişkin konuştu benle hiç gurur da yok istediğini alana kadar böyle demek ki allahtan erken farlertim yoksa ayın 25 ine nikah tarihi almıştık ankaradan iş bulmak için kocaelinde ki işinden istifa etmişti adamlar aradı kaç kere gel işe başla ankarada bulmuştu işini ama girmedi Bi de demesin mi eşya almak için arsa sarılmadı kredi çekecem dedim sen daha burdan işe girmedin krediyi nasıl ödeyeceksin nikahı yapalım da Bi ödenir dedi dedim bu işe girmez nikahı da yaparsam krediyi de bana ödettirir Bi de ben ev kredisi ödüyorum düşün öyle diyince sen Bi işini bul eşyaları al nikahı ondan sonra yaparız erteleyelim dedim. İyiki de eryelemiştim o ara 25 yaşındaki erkek kardeşine de buradan iş baktığını öğrendim ama bunu bana söylemedi annesi anneme demiş dedim nerede kalacak erkek kardeşi başka amaçları ailecek evime çökmek

Adamin ne oldugu ortada zaten ona diyecek bir sozum yok ama siz de normal degilsiniz. Bu kadar nefret ettiginiz, hakaretlerle bahsettiginiz adamla, nisanli kalmaya neden devam ettiniz? Buraya yazip, hanimlar ayrilmaniz gerektigini soyledikce costukca costunuz ve ayrildiginizi soyluyorsunuz. İyi yapmissiniz. Bir de "etek giy gez dedim, senden daha erkegim dedim" gibi cinsiyetci, cirkin ifadeler genc bir hanimefendiye yakismiyor.

Adamin ne oldugu ortada zaten ona diyecek bir sozum yok ama siz de normal degilsiniz. Bu kadar nefret ettiginiz, hakaretlerle bahsettiginiz adamla, nisanli kalmaya neden devam ettiniz? Buraya yazip, hanimlar ayrilmaniz gerektigini soyledikce costukca costunuz ve ayrildiginizi soyluyorsunuz. İyi yapmissiniz. Bir de "etek giy gez dedim, senden daha erkegim dedim" gibi cinsiyetci, cirkin ifadeler genc bir hanimefendiye yakismiyor.
Ben zaten nişanı attım daha önce ama ailesi biz, seni bırakmayız bilmem ne dedi tekrar aramaya başladılar hatta bu lafları da belki utanır da kendisi ayrılır diye dedim yine ben seni seviyorum sen çok güçlüsün sen givi güçlü birine ihtiyacım var diyerek konuşmaya devam etti ama en son düşündükleri midemi bulandırdı ve tamamen bitirdim

Bu konuyu tekrar açma sebebim dayımşsr filan ikide Bi çocuk sessizdi ailesi de iyi gibiydi niye attın nişanı diyorlar ikide bir akrabalarıma bu kadar özel şeyimi anlatmayı sevmiyorum dayıma bunu söylediğimde evlenince herşrye katlanacaksın dedi benim kız da evlendi o tarafa uyum sağladı dedi senin koz kayınvalideyle mi yaşıyor dayı dedim dayı da olsa yengeker filan orda burda laf ediyorlar burada açmanın sebebi de haklı olduğumu gösteren yorumlar görünce motüve oluyorum
Bak canım, konunu okudum, yorum yapmadım, fakat muhtac oldugunu motivasyon durumun içinde gizli. Benım eşim nişanlıyken maddi sıkıntıdaydı, o saydığın çirkinliklerin hiç birini yapmadı. O kişi kendini saglama alacak,ailesini sülalesini besleyecek, bir de seni manipule edecek, sen kimsin ki, kendini bir sey mi sanıyorsun diye. Çünki degersiz insanlar kendi çukurlarına birini cekerek üstüne basar, ve yukseldiklerini sanırlar. Sonuna kadar haklısın, asla demoralize olma. Cok begenen damat alsın, yemini suyunu versin :işsiz:

Ben de öğretmenim, işim gücüm var maaşım var çok şükür. Cidden bazı erkekler memur işi olan kadına kancayı takayım kafasındalar. Böyle erkekler son zamanlarda çok türediler. Nişanlınız hem cimri bir beleşçi hem odun hem de pek akıllı değil hemen belli etmiş ne olduğunu. Ne olur değerinizi düşürmeyin, gidin kendi seviyenizde düzgün birini bulun. Zaten bilinçlisiniz, ne olduğunun farkındasınız.

X