Nişanlım beleşçi mi?

Ben de öğretmenim, işim gücüm var maaşım var çok şükür. Cidden bazı erkekler memur işi olan kadına kancayı takayım kafasındalar. Böyle erkekler son zamanlarda çok türediler. Nişanlınız hem cimri bir beleşçi hem odun hem de pek akıllı değil hemen belli etmiş ne olduğunu. Ne olur değerinizi düşürmeyin, gidin kendi seviyenizde düzgün birini bulun. Zaten bilinçlisiniz, ne olduğunun farkındasınız.
Tşk ederim sağolun bazı akrabalarım hala çocuk sessizdi iyiydi niye bitirdin filan diyorlar da sanki sıkıntı Ben deymiş gibi

Nisanlin ve ailesi belesci senide enayi bulmus.
Bu olaylardan sonra Hala nisanli sok edici.
Bu kadarmi istiyorsun evlenmeyi
Ben bitşrdim de bazı akrabalarım hala yok çok iyiydi çocuk sessizdi filan diyip duruyolsr ben herkese bunlsrı anlatmadım akrabalara böyle şeyleri anlatmayı sevmiyorum orda burda gidip satıyorlar ben öyle uygun gördüm bitirdim diyorum artık

Tşk ederim sağolun bazı akrabalarım hala çocuk sessizdi iyiydi niye bitirdin filan diyorlar da sanki sıkıntı Ben deymiş gibi
Sessiz olması onu iyi biri yapmaz ki sessiz olduğunu da sanmıyorum bayağı bir şey yapmış işte kendini bitirecek. Hayırlısı olmuş, size değer veren kendi seviyenize uygun insanlar bulmanız dileğiyle…

Arsa satılsa, eşyalar alınsa ikna olacak mısınız peki? Tüm sorunlar çözülmüş mu olacak öyle olunca? Peki sonrası?

Evlenince bu tarz başka cakalliklar yapmayacaklar mi sanıyorsunuz? Hissetmissiniz işte var bir yamukluk, nikahı bu bahane ile ertelemeniz de iyi olmuş. Sizin gözünüze girmek için arsa satıp eşya alacak olmalarına da kanmayın. Yol yakınken uzatmayın, onlar da bırakın satmazsa satmasin. Eşya almak için bir zahmet hazırda parasını biriktirmiş doğru düzgün insanlar bulun. Nereye gitmiş de parası çalışırken eşya için arsa satılıyor
Ailesine yedirmiş şimdiye kadar erkek kardeşi evlenince 7 yıl önce 20 bin vermiş hala da borcunu alamamış öyle demişti ablası evlenip ayrılmış paraya ihtiyacı olunca bunu arıyor bu da gönderiyor ailesi sömürmüş yani ondan öyle

Isin sakasi bir yana cimri insandan hic hoslanmam ayrilin ya da hemen adetleri devreye sokun, hemen. Issiz adama kiz verilmez, once ankarada is bulsun bu bir. Anasi, babasi her kim geliyorsa kendi imkanlariyla duzenlerini kursunlar, ev tutsunlar. Yoksa cunbur cemaat sizin eve yerlesecekler. Erkek tarafina ait olan esyalari alsinlar. Nisanlinizin parasi yoksa ankarada is bulduktan sonra kredi ceksin esyalar icin. Evinizin kredi ödemeleri bitmeden evlenmeyin ayrica. Zaten bunlari talep edince o sizden ayrilir.
İşi var ama kocaelinde gümrükçü fakat benim atama ankaraya olduğu için buraya gelecekti iş bulup ama ben den habersiz ailesini buraya getirmeye çalışması beni kızdırdı ve ben ailenle yaşamak zorunda değilim dedim sonra bunu sanırım ailesine söyledi 90 derece döndüler bu sefer de fikri değişti kocaeline atan demeye başladı ha bir de işten istifa ettim diyordu güya ankaradan iş bakmak için istifa etmiş saçma, sapan şeyler

İşi var ama kocaelinde gümrükçü fakat benim atama ankaraya olduğu için buraya gelecekti iş bulup ama ben den habersiz ailesini buraya getirmeye çalışması beni kızdırdı ve ben ailenle yaşamak zorunda değilim dedim sonra bunu sanırım ailesine söyledi 90 derece döndüler bu sefer de fikri değişti kocaeline atan demeye başladı ha bir de işten istifa ettim diyordu güya ankaradan iş bakmak için istifa etmiş saçma, sapan şeyler
Sizi tebrik ediyorum valla çat diye ayrildiniz. Genelde ayrilmazlar. Hayatinizi kurtardiniz. Evlenseydiniz sadece siz calisip 10 cocuklu aileye bakacaktiniz, eski nisanlinizin calisacagini hic sanmiyorum

Sizi tebrik ediyorum valla not

Sizi tebrik ediyorum valla çat diye ayrildiniz. Genelde ayrilmazlar. Hayatinizi kurtardiniz. Evlenseydiniz sadece siz calisip 10 cocuklu aileye bakacaktiniz, eski nisanlinizin calisacagini hic sanmiyorum
Evlenicez diye buradan ev bile tutmultuk bana oradan iş bulursam nerede kalıcam demişti sonra evi tuttuk o ev sahibiyle konuştu filan annemlerşn oturduğu ev kentsel dönüşüme girdiği için onlar benim evdelerdeydi bizde kirada başka Bi yerde tutmultuk şimdi buraya gelmediği için o evin kirası da bana kaldı bileydim anamla birlikte kalırdım ama eşya almak düğün yapmak ona zor geldi işin garibi beyaz eşyalarım da vardı benim onları kullanacaktık ama niyetleri ailecek benim eve gelmek iş bunu istemediğimi açık aöık söyleyince 90 derece döndü bu sefer de orada iş yok kocaeliye gel demeye başladı ben de sena inandım ev tuttuk zarara girdim bida sana inanıp Bi iş yapmam ki kocaeliye atandan bile orada Allah bilir ev tutmaz anamla yaşayalım dersi

Zararin neresinden donseniz kardir. Esyalari iade etme sansiniz var mi acaba? En kotu ihtimalle alin kullanin ya da satin. Kira sozlesmesinide feshedin 1 ay fazla odemis olursunuz. Evlenseydiniz basiniz daha cok agriyacakti. Onda bu cimrilik varken beyaz esyalari annesinin evine gotururdu, orada yasardinjz

nasıl aklınıza geldi, hay allahım ya hakkaten bi de böyle bi olay vardı :)

daha şöyle bi hayatınıza bakınca neler neler gelecek aklınıza, şükür kurtuldum diyeceksiniz eminim ki, kimseye bişi açıklamayın dayı vs, ben öyle uygun gördüm diyin, yoksa sizi anlamaları pek mümkün olmaz, ne var ki bunda derler.
Ben de unutmuştum, bu konuyu okuyunca birden depreşti anılar 😄 anılar diyorum çünkü o sahneyi öyle bir canlandırmisim ki kafenin dekorasyonu bile hayalimde yer etmiş

Ayyy evet KK travmam olan konu! Konu sahibi de hala burada yorum yazan uyelere cemkiriyordu ayrilmak o kadar kolay mi diye, rahatsizligini sevgilisiyle konusamamisti bile. Bazi kadinlar inanilmaz ya, ecis bucus de olsa ilk bulduklari erkege yapisip asla birakamiyorlar, sanki dunyada erkek kitligi var. Bir insan 1 dilim tiramisuya 3 kisi girme vizyonuna sahip bir aileye katilmayi kendine nasil layik gorebilir? 🙈
Tatlı tiramisuydu doğru 😄 onu da konu sahibine seçtirerek jest yapmışlardı.💞

Ayrıca mesajınizin sonuna kadar verdiğiniz kamu spotu niteliğinde ince mesajları da aldım. Dedim ki Margaret Hamilton akıllı bir kadın, o böyle yazıyorsa konu sahibi üzerinden genel mesaj veriyordur bana 🤦😊

Tatlı tiramisuydu doğru 😄 onu da konu sahibine seçtirerek jest yapmışlardı.💞

Ayrıca mesajınizin sonuna kadar verdiğiniz kamu spotu niteliğinde ince mesajları da aldım. Dedim ki Margaret Hamilton akıllı bir kadın, o böyle yazıyorsa konu sahibi üzerinden genel mesaj veriyordur bana 🤦😊

Ay size mesaj vermek icin yazmamistim tiramisulu konu sahibine kizdigimdan yazmistim, cunku daha once konustuk mu sizin durumunuz neydi inanin hatirlayamadim kusura bakmayin 🙈🙈

Nişanlımla nişanlanmadan önce 7 aylık tanışma sürecimiz oldu bu süre ben istanbulda görev yapıyordum onun işi ise kocaelindeydi. kocaelinden İstanbula bana geliyordu hafta sonları klasik geziyoduk. Evde ben yenek yapıyordum film izliyorduk vs. Fakat dışarı çıktığımızda para vermekten kaçınıyordu. Her dışarı çıktığımızda para vermekten kaçıyordu. En basitinden dondurma alacaz. İki saat düşünüyor en sonunda, sinir oluyordum ben alıyordum. Bir yerde yemek yediğimiz, zaman da ortaya 1 porsiyon istiyordu ondan ikimiz yiyorduk o daha çok yiyordu ben de ben bu durum için madem ödemek istemiyorsun ne diye dışarı çıkarıyorsun diyordum. Hep evde yemek yapıyordum bazen o bazen ben ödüyorduk o gelecek diye kola alıyordum dolaptan a0lıp bir şişe kolayı 3 saatte bitiriyorsun kendisi dışarıdan dondurma almaz benim aldığım dondurmayı da hemen çıkarır yer Bi ara arabada evlenince para birikimi nasıl olacak dedi ben ev almıştım önceden kredisinin bitmesine 2 yıl kaldı bana Bi daha ev alalım diyordu dedim biraz gerçekçi düşün şu an 5 trilyondan aşağı ev yok eskisi gibi ev almak kolay değil bırak önce Bi düzenimizi kuralım diyordum. Yok daha evlenmeden ev alıcaz diyor. dedim ben tekrar kredi ödeyip kendimi sıkıntıya sokmam sen alıcaksan ailen yardım etsin sana al kendine dedim. neyse bizim eve geliyor annem baklava yapmıştı 1 tepsi baklavayı 5 saatte bitirdi tek başına akşam da şekeri 500 e çıktı anca yiyip içip Bi iş yapmıyor nişan söz isteme bir arada yaptık onlar Kocaeli biz Ankaradayız dedik külfet olmasın neyse nişanda herşeyi aldım eve tavuk pilav çorba tatlı 20 kişi geldiler hem öğlen hem akşam yemek verdik aç gitmesinler diye aç gitmemeketine rağmen ablası gil biz, aç döndük demiş neyse bir arada annemler benim evde oturuyorlar kendi eşyaları var. diyordu ki annene Bi oda veririz senin evde otururuz. dedim kardeşim kız kardeşim filan var ev üstüne ev olmaz dedim muhtemelen hazır eşyaların içinde eşya almadan beleşe konmak istedi. Buraya gelir hiç arayıp da bişeye ihtiyacın var mı alınacak bişey var mı demez insan nezaketen bari bunu der gelir hazır yer içer kalkar gider annesi de bigün çok eşyaya bakma evde huzur olsun eşya, sonra da alınır dedi ben de dedim ki benim zaten beyaz eşyalarım var buzdolabı çamaşır makinesi bulaşık makinesini aldım diğerlerini almak çok bişet değil dedim düğün ne zmn olucak diye soruyor annemler hiç ses yok arsa sarılıcak demişti düğünü öyle yapıcaz demişti arsa, satmaya gittiler ama hala arsa satılmadı diyor. 6 aydır aynı şey Bi arada dedi ki arsa satılması satana kadar kredi çekeyim eşyaları alalım bir an önce de nikahı yapalım dedi ben de dedim sen henüz burdan iş bulmadın eşyaları alsak bile nasıl ödenecek kredi çekersen dedim nikahı yapalım ödenir dedi yani Bi de her ankaraya gelişinde benim daha yol paramı yatırmadılar, yol param yok. o yatsın öyle gelirim diyordu yani parası olmasa bile bunu bana belirtmesi benden para umuyor gibi geliyor daha biz, düzenimiz kırmamışoz ortada bişet yok annemle babamı da ankaraya getiricem burdan ev tutucam onlara dedi en son kardeşine de burdan iş bakıyordu dedim ki sen önce kendin burdan ile gir evlenecek biziz kardeşin ne alaka onlar kocaelinde ler dedim annesi de annen senin Evden seneye çıkar mı diye soru ca dedim herhalde ailecek tepeme gelecekler yani siz olsanız ne düşünürsünüz?
Sen bir erkekle değil bir öküzle nişanlanmışsın ve nasıl katlanıyorsun böylesine aklım almıyor...

X