Nişanlım benden ayrıldı

Peki mesela onun yerinde siz olsaydınız, ailesi dolduruyor diyelim, gerek nişanlınıza gerek ailenize sınırınız tepkiniz tavrınız ne olurdu
Bak diyelim bu bir aşk evliliği olmayacak, modern görücü usulü birileri tanıştırdı etti, nişan takıldı öyle böyle iş ilerliyor falan, yine de böyle bir tavır takınılmaz. Elin kızının suratının ortasına ortasına, sen bana yalan söyledin, sen kendini yamamaya kalktın, sen benle ayıbını örtüp işin bitince gideceksin diye çemkirilmez. Herkesin bir onuru gururu var, bi tek onların canı sıkılmıyor. Aklı başında adam düşünür benim de bacım kuzenim vs var, ilerde belki kızım olacak, elin kızına ettiğimi onlarda bulursam ne yaparım diye. Anasının sokma aklı ile amel etmiş iyi hoş, azcık aile terbiyesi alan bir adamın takınacağı tavır bu değildir. Elalemin öküzünü de siz terbiye verecek değilsiniz, kritik eşik aşılmış, öğrenmesi geçmiş ayı bizim büyükler böylesine. Bunlardan çekeceğiniz ilk şey değil bu olay. Adam ayının teki, anne baba öğretmemiş, sen adam et diye de yanıp yakılmıyorlar, izin de vermezler bu belli yani. Neyini zorluyorsunuz?

Gerçekten ne kadar şanslısınız🙏🏻 Allah herkesin karşısına böyle anlayışlı eşler çıkarsın. Tabii ki kimse dörtdörtlük değil, herkesin hataları yanlışları var, ama bazı konular gerçekten hiç affedilesi değil..
keşke benim nişanlım da sizin nişanlınız gibi gibi kapı gibi arkamda durabilseydi, onu var ya o zaman herkese tek geçerdim, ama işte ne yapalım bacım kısmet.. ve hatta daha nişanlı da değilmişsiniz, sevgiliymişsiniz vallahi helal olsun

Şöyle ki, benim çocuğum olmayacağıyla alakalı sağlık sorunum varmış bunu annem de ben de biliyormuşuz ama ondan saklamışız, ben de belli bir yaşa geldim henüz evlenmedim ya, onunla sırf adım evlendi boşandı olsun diye tezgah kurmuşuz. Bu bendeki kist kansere de yol açarmış, ileride olası bir cinsellik birlikteliğe engel de olurmuş, ben de hani en azından evlendi boşandı olsun diye ama amacım onla evlenip boşanmakmış aynen böyle söyledi. Hani ben sağlık sorunum var evlenemiyorum ya, kist değil çocuğa ilerdeki cinsel birlikteliğim de engel olur ya, ben bunu biliyormuşum ama ondan saklamışım, en azından dışardakiler bu kızın sorununu yok bak evlendi boşandı diyecekmiş
Burada afedersin ama iyice sçp sıvamışlar .arkadaşım.Sevip sevmemeyi geçelim inanılmaz cahilller kist çocuk olmamasını bırak cinselliğe bile engel oluyormuş haaaaa.Allah aşkına ne olur kendine bu yanlışı yapma.Sakın bu kadar cahil bir insanla evlenme.

Bak diyelim bu bir aşk evliliği olmayacak, modern görücü usulü birileri tanıştırdı etti, nişan takıldı öyle böyle iş ilerliyor falan, yine de böyle bir tavır takınılmaz. Elin kızının suratının ortasına ortasına, sen bana yalan söyledin, sen kendini yamamaya kalktın, sen benle ayıbını örtüp işin bitince gideceksin diye çemkirilmez. Herkesin bir onuru gururu var, bi tek onların canı sıkılmıyor. Aklı başında adam düşünür benim de bacım kuzenim vs var, ilerde belki kızım olacak, elin kızına ettiğimi onlarda bulursam ne yaparım diye. Anasının sokma aklı ile amel etmiş iyi hoş, azcık aile terbiyesi alan bir adamın takınacağı tavır bu değildir. Elalemin öküzünü de siz terbiye verecek değilsiniz, kritik eşik aşılmış, öğrenmesi geçmiş ayı bizim büyükler böylesine. Bunlardan çekeceğiniz ilk şey değil bu olay. Adam ayının teki, anne baba öğretmemiş, sen adam et diye de yanıp yakılmıyorlar, izin de vermezler bu belli yani. Neyini zorluyorsunuz?

Ne kadar hakkaniyetli ve dobra konuştunuz çok teşekkür ederim, ama size bir şey söyleyeyim, mantık dediniz ya, bana körkütük aşık olduğunu söyleyen adam bana bunu yaptı, beni sözde deli gibi seven. Hatta sonradan da şöyle savundu kendini, biz birimize çok aşık olduğumuz için yaşadıklarımız bu kadar sert geçmiş, o yüzden bana böyle çok yüksek tepkiler vermiş, aşktanmış yani

Ne kadar hakkaniyetli ve dobra konuştunuz çok teşekkür ederim, ama size bir şey söyleyeyim, mantık dediniz ya, bana körkütük aşık olduğunu söyleyen adam bana bunu yaptı, beni sözde deli gibi seven. Hatta sonradan da şöyle savundu kendini, biz birimize çok aşık olduğumuz için yaşadıklarımız bu kadar sert geçmiş, o yüzden bana böyle çok yüksek tepkiler vermiş, aşktanmış yani
Ya defolsun gitsin. İnsan bir kere aşık olmaz bir kişiye aşık olmaz. Aşık olduğu insana böyle cahilce davranmaz.

Aşk olsaydı ne çocuk ne de başka birşey umurunda olmazdı .

Öyle bişey yok, insan sevdiğine kıyamaz. Kaybedicem diye g.tü düşer. Gık diyemez. Gözünden yaş çıktığını görse öleydim de görmeyeydim der. Kimseye de ezdirmez, yeri gelir anasına bile ayarı verir, tayır tayır sövdürmez. Yarın ağzını burnunu kırar, çok aşktan oluyor der bu. Bahaneyi de ne güzel bulmuş.

Aşk olsaydı ne çocuk ne de başka birşey umurunda olmazdı .
Onun derdi çocuk değilmiş, ilk tanıştığımızda kistim var demediğim içinmiş. Demedim çünkü çocuk yönünde bir sıkıntı var diye bir şey doktor bana dememişti. doktor bana bunu nişanlım hayatımda iken kontrole gittiğimde söyledi ve ben de zaten kendisine aynen doktor ne dediyse aktardım, ki doktor çocuğun olmayacak demedi birtık zor olabiliyor dedi ki oluşumlarda. Ama bana inanmadı benim en baştan beri çocuğum olmayacakmış da ben bunu saklamışım da ona ihanet etmişim aklıyla oynamışım onu kandırmışım onu gerçekten sevmemişim sevsem böyle yapmazmışım dürüst ve iyi niyetli olsaymışım en başta söylermişim, annemle başından beri biliyormuşuz boşanmak gibi bir gaye ile onu oyalamışız mevzu tamamen bundan ibaretmiş falan filan

Öyle bişey yok, insan sevdiğine kıyamaz. Kaybedicem diye g.tü düşer. Gık diyemez. Gözünden yaş çıktığını görse öleydim de görmeyeydim der. Kimseye de ezdirmez, yeri gelir anasına bile ayarı verir, tayır tayır sövdürmez. Yarın ağzını burnunu kırar, çok aşktan oluyor der bu. Bahaneyi de ne güzel bulmuş.
Benim eşyalarımı kapıya bıraktıktan sonra acısı katlanarak artmış, sevdiği kızı terk etmek kötü bir şeymiş insanın. istemeye istemeye hayatının aşkını bırakmış bu onun için çok zor bir şeymiş, o kolay kolay bu hale gelmemiş, annem ve benim şüpheli tavırlarım sonucu bu sonuca varmış, bizim dediklerimiz birbirini tutmamış, verdiğimiz bilgiler uyuşmayınca onu kandırdımızı düşünmüş, halbuki tamamen anneme tarihleri yanlış hatırladığımızdan kaynaklı olan bir durumdu, ki biz annemle ikimiz dünyanın en salak iki insanı olabiliriz, hep dürüst olduk hep içimiz neyse dışımızda oldu kandırmadık etmedik, hiçbir şey saklamadık, arkadaş yine de kötü olduk ya. ama sana bir şey söyleyim mi saklayan dümen yapan yarıyor aslında öyle olmak lazım da biz öyle olmayı bilmiyoruz, ne kadınlar var insanı sulu götürüp susuz getiren tabi erkekler de var, ama şunu ifade etmek istiyorum bu kadar dürüst olup bu kadar kötü olmak insan hakikaten zoruna gidiyor

Ya gerçekten çocuğun olmayacağını düşünüp bunu bilerek kendisinden sakladigini dusunduyse güveni kırılabilir kendini kandırılmış hissedebilir bu da ilişkinin bitmesi için bir sebeptir.
Ama sizin nişanlısının söyledikleri çok asagilikca. Hele şu amacinin evlenip boşandı denmesi olduğunu söylemesi. Anlamadim bile en başta siz açıklayınca anladım.
Bunların bir kısmı anasının sözleri muhtemelen ama bu da anasının kuzusu. Sizinle barışmak için yalvarıyor ama anasına başkasıyla görüşüyorum diyor. Çok karaktersiz biri.

Bir defolup gitsin, şeref yoksunu mahluk. Ne güzel bahane ha, hepsi aşkımdan...
Yarın öbür gün bu adam sizi aşkından gözü kör olduğu için o kadar kıskanır ki kendinden başka biriyle konuştunuz diye sizi dövebilir de mesela. Sonra ailesi de bir anlık erkek öfkesi, aşkından oldu der.

keşke benim nişanlım da sizin nişanlınız gibi gibi kapı gibi arkamda durabilseydi,

Yazdıklarınızın satır aralarına baktığmda kendinizi kusurlu gördüğünüz kanısına varıyorum.
Sizin önce şunu idrak etmeniz lazım, sizin arkasında durulması gereken bir şeyiniz yok.
Hastalığınız ya da yaşınız nedeniyle kusurlu değilsiniz.
Burada tek bir kusurunuz varsa o da bu haddini bilmezlerin ağzının payını vermemiş olmanızdır.
Böyle insanların ağzının payını verip hayatınızdan çıkarmanız gerek.

Ya gerçekten çocuğun olmayacağını düşünüp bunu bilerek kendisinden sakladigini dusunduyse güveni kırılabilir kendini kandırılmış hissedebilir bu da ilişkinin bitmesi için bir sebeptir.
Ama sizin nişanlısının söyledikleri çok asagilikca. Hele şu amacinin evlenip boşandı denmesi olduğunu söylemesi. Anlamadim bile en başta siz açıklayınca anladım.
Bunların bir kısmı anasının sözleri muhtemelen ama bu da anasının kuzusu. Sizinle barışmak için yalvarıyor ama anasına başkasıyla görüşüyorum diyor. Çok karaktersiz biri.
Ya kırılabilir tabii ki, ama ben kendisine söyledim ben senden bir şey saklamadım dedim, kendimi ifade ettim, zaten saklasaydım doktora gittiğinden haberi bile olmazdı ruhu bile duymazdı, veya diyelim ki doktor içeride çocuğun olmayacak dedi dışarı çıktığında bunu ona söylemeye de bilirdi, yani benim maksadım saklamak gizlemek değil bunu anlamamak için onu kör olması gerekiyordu. ilk tanıştığımızda da ki var demedim evet ama çocukla alakalı bir sıkıntı olduğunu doktor bana dememişti, sonra nişanlım hayatımda iken doktora gittiğimde dedi ki kist birtık büyümüş, hamilelikte de birtık zor olabiliyor dedi o kadar olay bu, ben de dedim ki çıkınca doktor bunu dedi, ama yine de bir ilaçlı Emaar a gönderdi kontrol için, yani söyledim. Benim laflarıma inanmadı farklı farklı şeylere inandı, bana kafasına bir şeyler kurup hep soğuk yaptı o hafta hep ters davrandı yok anneme gelmedin anneme gitmedin yok annem kahvaltıya çağırmıştı gelmedin, böyle şey mi olur yok bilmem ne. İyi de madem bu konulardan muzdariptin neden daha önceden sorunlarını dile getirmedin niye o hafta yani benden ayrılacağı hafta her şeyi yüzüme kaktı, sorun olmayan şeyler birden sorun olmaya başladı

Ya deme öyle kınaye yapma ne olur, ben nasıl ve ne kötü duygular yaşadım biliyor musun hiçbir kız hak etmez bunları
Tabiki hak etmez, o yuzden de herkes ayril demis. Ama belli ki barisacaksin. Bana bunlarin 10da 1 ini yasatacak adamdan tiksinir, itin köpeğin bi tarafina sokarim sen ne diyorsun hadsiz diye, dunyayi basina yikarim. Ama senin daha konun bile nisanlim cok iyi birisi diye baslamis. Nisanlin leş gibi birisi bilgin olsun

Tabiki hak etmez, o yuzden de herkes ayril demis. Ama belli ki barisacaksin. Bana bunlarin 10da 1 ini yasatacak adamdan tiksinir, itin köpeğin bi tarafina sokarim sen ne diyorsun hadsiz diye, dunyayi basina yikarim. Ama senin daha konun bile nisanlim cok iyi birisi diye baslamis. Nisanlin leş gibi birisi bilgin olsun
Doğduğumuz evlerde yazılıyor kaderimiz, onun kaderinide ailecek yazdılar,bizim aşkımız masal gibiydi, Şimdi ise geriye hiçbir şey kalmadı. Cidden o kötü biri değil, başkalarının dolduruşuna gelince kötü biri oldu, kendi olmasına izin vermediler. Ya da bilmiyorum bana şey dedi; ben ailemin ağzına bakmam kendi kararlarımı kendim veririm dedi ama artık Allah biliyor neyi doğru ne yanlış

Doğduğumuz evlerde yazılıyor kaderimiz, onun kaderinide ailecek yazdılar,bizim aşkımız masal gibiydi, Şimdi ise geriye hiçbir şey kalmadı. Cidden o kötü biri değil, başkalarının dolduruşuna gelince kötü biri oldu, kendi olmasına izin vermediler. Ya da bilmiyorum bana şey dedi; ben ailemin ağzına bakmam kendi kararlarımı kendim veririm dedi ama artık Allah biliyor neyi doğru ne yanlış
Ailesine kim soylemis kistiniz oldugunu, gokten zembille cebrail ile mi inmis saglik durumunuz anasina babasina nisanliniz soylemediyse? Gorucu usulu tanismissiniz hangi masal gibi ask? Hayal aleminde yasiyorsunuz.

Adamla barışacaksanız boşuna yormayın insanları. Hemen de savunmaya geçmişsiniz kötü biri değil de dolduruşa gelmedi de. Evlenince sorunlar bitiyor periler dünyasına geçiyorsunuz falan mı sanıyorsunuz? Şimdi bunun için dolduranlar yarın neler neler için doldurur. Her dolduruşta karşınıza geçip boşanalım der. Bununla mı uğraşacaksınız?

neden gelgit yaşadığımı samimiyetle anlatmama izin verin;
çünkü 1 yıl boyunca tek bir hata/hakaret/saygısızlık görmedim kendisinden.herşeyimle ilgilenirdi, bi çocukmuşum gibi üstüme titrerdi,ve beni çok severdi ve tabikide bende hayatımın insanını bulduğumu düşünüp bende kendisini çok sevdim.benimle ailemle her türlü sorunumuzla ilgilenirdi.sohbetide hoş biriydi.

birtek bu yukarıda anlattığım hadise yaşandı, buda hepimizi şok etti tabi, ve af dilerken üzlürken gözlerinin mağrurluğu, hata yaptım affet demesi, hergün beni görmeye gelmesi. ya acaba gerçekten pişman mı, belki bu olaydan dersini aldı diye düşünmeme sebep oluyor. ben seni kist için bırakmadım diyor, sakladığımı düşündüğü için ihanete uğramış hissetmiş. yalan söylediğimi düşündüğü için bırakmış
Anlıyorum bir yıl mükemmel geçmiş ama bir problem çıktığında tepkisi böyle olmus. Ve bu anlık bir ayrılık tepkisi değil, siz ulaşmaya calismissiniz ancak bir müddet sürmüş. İnanın sevgi ve aşk olunca yok yalan yere sakladın, yok şunu yaptın gibi durumlar minicik bahane gibi kaliyor. Seviyorsa bırakın kisti sakladigini düşündüğü için ayrılmayi sizde o rahatsızlık olduğu için zaten üzülüp sizin yanınızda olmalıydı.
Üstelik saklamadiginiz halde.
Tabi bunlar benim uzaktan yorumlarım. İşin içinde olan sizsiniz. Yaşadığı pişmanlığı siz gorursunuz.
Son olarak bir arkadasim var, meme kanseri olduğunu öğrendiğinde nisanliydi. Nişanlısı aynı sizin nisanliniz gibi hasta olduğu için değil (!) kanserini ondan sakladığını ve kandırıldığını düşündüğü için kızı o halde terk etti. Oysa saklmamisti, nisandan sonra çıkmıştı hastalık. Çok üzüldü, yıprandı. Neyse ki aştı durumu. Şimdi hem hastalığı atlattı hem başka biriyle evlendi ve çok mutlu. Evlendiği adam da yine kanserken tanıştıgi ve ona çok destek olan biri.
Sorun yokken iyi olmak kolay, gerçekten sorun varken nasıl olacağı önemli değil mi?
Dilerim sizin için en hayırlısı olur. Çok sevgiler.

X