Nişanlım ve ailesi

Nişanlınız olacak adam da koştur koştur gelip size mi anlattı?
Yok ben zorladım ağlamıştı falan baya uzmuslerdi üstüne gitmişlerdi anlattı ama Allah razı olsun Nisan günü herkese karşı arkamda dimdik durdu

Nişanlımla bir buçuk sene sevgili kaldıktan sonra nisanlandik tabi bu süreçte ailesi ile konuşuyordum fakat hiç yüz yüze gelmemistim kendisinde önce yani nişandan önce annesi ablası babası geldi tanışmaya aileler için ablası ve annesi beni gördüğü an çok zayıfsin demeye başladılar bizim evde sonra çok güzel ağırladık tabi onları evlerine döndüler döndükten hemen sonra nişanlım arayıp kilo al dedi baskı kurdu gel zaman git zaman babası beni hiç istemiyordu öbür gelininden dolayı yabancı olmasin deyip durdu sevgilimi çok ikna etmeye çalıştı vazgcirmeye çalıştı ama yapamadi nişandan bir gece önce ailecek toplanip baba ve amcalar yabancı başka şehir vazgeç kimseye güven olmaz olayi namus meselesine kadar getirmislerdi neyse işte vagcemedi çocuk geldiler Nisan yaptık döndüler ablalari beni her aradığında kilo al deyip duruyorlar sanki ben almak istemiyorum ama olmuyor bu durum beni çok rahatsız ediyorum nisanlimda bana bak ben böyle istedim kabul ettim kimseyi dinleme diyor ama çok canımı sıkıyorlar
Lafı namusa getiren insanlara, aileniz bir şeyler demedi mi???

Bu iş yaş... Boşuna dememişler 'balık baştan kokar' , 'pınar başından bulanır' diye.

Yok artık bunları onlar söylüyor nişanlınızda size yetiştiriyor mu?
O yüzük kargo ile kapılarına gitmeli..
Kafalarını rogara sokmuş zihniyet ile evlilik yürümez
Yok nişandan önce amcaları demiş tabi tanışma seklimize bakarak demişler instgrmadan tanıştığımız için ama şimdi kimse hicbirsey demiyor

Yok nişandan önce amcaları demiş tabi tanışma seklimize bakarak demişler instgrmadan tanıştığımız için ama şimdi kimse hicbirsey demiyor
Şuan demiyorlar öyle mi?
Evlenirseniz sizin çıkaracagınız kavgaların başlıkları bu yaşadıklarınız olacak.
Amcan öyle dedi,ablan böyle dedi dedi dedi dedi .
Bu filmin fragmanına katlanıyorsanız buyurun evlenin

Yni sen çalışınca evde tek klaicak ne kadar tanidin evde tek bırakıp calisican demişler
Profilinize göre: 23 yaşında, lisans mezunu, öğretmen bir kadınsınız. Evlenince çalışmayı düşünüyor musunuz; ev hanımı olmayı mı tercih ediyorsunuz ? Oğulları için akraba evliliği taraftarı olan, hakkınızda tuhaf konuşmalar yapan bu ailenin içine girmek istediğinize emin misiniz ?

Şuan demiyorlar öyle mi?
Evlenirseniz sizin çıkaracagınız kavgaların başlıkları bu yaşadıklarınız olacak.
Amcan öyle dedi,ablan böyle dedi dedi dedi dedi .
Bu filmin fragmanına katlanıyorsanız buyurun evlenin
Biz çok mutluyuz tek sorun şu ki kilo meselesi ki kendi ailem bile bana sürekli laf atıyor zayıfsin diye ondan takmamaya çalışıyorum bunu herkes evlenenr kadar bir takım şeyler yaşar ilaki bide şu açıdan düşünüyorum ablaları kilo meslesi olmasa bana çok iyi davraniyolar

Profilinize göre: 23 yaşında, lisans mezunu, öğretmen bir kadınsınız. Evlenince çalışmayı düşünüyor musunuz; ev hanımı olmayı mı tercih ediyorsunuz ? Oğulları için akraba evliliği taraftarı olan, hakkınızda tuhaf konuşmalar yapan bu ailenin içine girmek istediğinize emin misiniz ?
Ben çalışıyorum zaten şuan çalışmaya devam edicem nişanlımın ailesi köyde ablaları ise evli geride annesi ve babası var onlarda bizimle yasamicak pek sorunum yok onlarla bu açıdan iyi uzakta olmalari çok ihi aslında ablalari su kilo meslesi olmasa

Aslında çok efendiler ablaları falan annesi ama kilo söz konusu olunca akan su duruyor kendileri çok kilolu ailecek dusuncelerini anlıyorum az çok millet düğünde nedick kafa bu

Ailenin ağababası erkekleri namusunuzdan şüphe ettirecek kadar ne dediğini bilmez insanlar, bakın bu hiç basite alınacak bir mevzu değil.

Kadınları takılacak tonla konu varken kiloya takmış durumda. Birde manasız bir ısrar var. Ayrıca vücut proporsiyonunuz gayet ideal.
Herkesin kilolu olduğu ortamda hiç kimse kilolu değildir hesabı, kilolu hissetmemek için etraflarında zayıf insan mı istemiyorlar nedir anlamadım 🤔

Hadlerini aşıyorlar daha nişan bile yokken.
Tekrar düşünün.

Yok ben zorladım ağlamıştı falan baya uzmuslerdi üstüne gitmişlerdi anlattı ama Allah razı olsun Nisan günü herkese karşı arkamda dimdik durdu
Kafasına silah dayamadınız herhalde illa anlatsın diye. Laf taşıyan insana güven olmaz. Size bunu söylememesi gerekirdi. O arkanızda dimdik duran adamı siz bi imza atın sonra görün bakalım nasıl değişiyor. Bu kadar sorunlu bir aileyle tek başınıza mücadelede edebilecek misiniz?

Hahaha bir kez dedim sizde çok kilolusunuz kilo verin 🤣🤣🤣
Ay evet iyi demissiniz ben hic bisey diyemiyodum yuzlerine gulup utanip evet ya kilo almam lazim diyodum ama mutevazi oldukca daha cok uste ckiyolar onu anladim artik diyen olursa manken gibiyim bence hic gerek yok ben bu jalimi cok seviyorum kocamda cokk memnun diyip gecin en guzeli🤣🥰

Ay evet iyi demissiniz ben hic bisey diyemiyodum yuzlerine gulup utanip evet ya kilo almam lazim diyodum ama mutevazi oldukca daha cok uste ckiyolar onu anladim artik diyen olursa manken gibiyim bence hic gerek yok ben bu jalimi cok seviyorum kocamda cokk memnun diyip gecin en guzeli🤣🥰
Diğer yorum yapanlara bakacak olursam hemen nişan atmaliyim gerek yoki. Beni çok seven bir adam bana söylemesi çok iyi oldu kim ne tanımış oldum ki bu zamanda sessiz gelin görümce hiç gormdm

Diğer yorum yapanlara bakacak olursam hemen nişan atmaliyim gerek yoki. Beni çok seven bir adam bana söylemesi çok iyi oldu kim ne tanımış oldum ki bu zamanda sessiz gelin görümce hiç gormdm
Ozaman konuyu nişanlınız ve ailesi üzerinden açmak yerine.
Kilo almak istiyorum neler yapmalıyım diye yazmanız gerekirdi.
Neyine güvenip evde tek bırakacaksın diyen amcaları belirtmeseydiniz mesela

Ozaman konuyu nişanlınız ve ailesi üzerinden açmak yerine.
Kilo almak istiyorum neler yapmalıyım diye yazmanız gerekirdi.
Neyine güvenip evde tek bırakacaksın diyen amcaları belirtmeseydiniz mesela
Bana niye kızıyorsun bı sakin ol amcası benim ne kadar umrumdaaa hiç değil sadece özetle bahsetmek istedim herkes nişan at vs vs bazı şeyler kolay değil adamın bana tavırları yanlış olsaydi bı dakika düşünmezdim zaten

Nişanlımla bir buçuk sene sevgili kaldıktan sonra nisanlandik tabi bu süreçte ailesi ile konuşuyordum fakat hiç yüz yüze gelmemistim kendisinde önce yani nişandan önce annesi ablası babası geldi tanışmaya aileler için ablası ve annesi beni gördüğü an çok zayıfsin demeye başladılar bizim evde sonra çok güzel ağırladık tabi onları evlerine döndüler döndükten hemen sonra nişanlım arayıp kilo al dedi baskı kurdu gel zaman git zaman babası beni hiç istemiyordu öbür gelininden dolayı yabancı olmasin deyip durdu sevgilimi çok ikna etmeye çalıştı vazgcirmeye çalıştı ama yapamadi nişandan bir gece önce ailecek toplanip baba ve amcalar yabancı başka şehir vazgeç kimseye güven olmaz olayi namus meselesine kadar getirmislerdi neyse işte vagcemedi çocuk geldiler Nisan yaptık döndüler ablalari beni her aradığında kilo al deyip duruyorlar sanki ben almak istemiyorum ama olmuyor bu durum beni çok rahatsız ediyorum nisanlimda bana bak ben böyle istedim kabul ettim kimseyi dinleme diyor ama çok canımı sıkıyorlar
Olacakları söylüyorum.
Nişan süreci aileleride tanıma sürecidir.Ve sen tanıyorsun işte.Karşı tarafın yapısı bu.Şimdiden böylelerse evlendikten sonra bunu beşle çarp.Bunları kaldırabilir misin düşün.Evlenince düzelir, zaten ayrı şehirde olucaz veya eşim beni ezdirmez diye düşünme.Nişanlın şimdiden kilo al olayına girmiş anne ve abla lafıyla belliki onların dediklerinden çıkamayacak evliliğinizde onların lafıyla hareket edecek yani herhangi bir olayda senin yanında olmayacak.Farzedelim ayrı şehirlerde olacaksınız oğlumun evi diye uzun süreli kalmaya gelecekler öyle 1 hafta 10 gün değil 1 ay 1 buçuk ay gibi.Sürekli aramanı bekleyecekler.Orta yolu bulmaya çalışmayacaklar sadece senin onlara uymanı onlar gibi olmanı isteyecekler.Babası seni kabullenmeyecek namusuna dil uzatmış bir adam ne kadar kabullenir sana karşı davranışları nasıl olur düşün.Her gün evde yalnız olacağını söylemişsın hep acaba bu kız evde napıyo diye kontrol etmeye çalışacak yani sanki eşini aldatıyormuşsun gibi iğrenç bir düşüncede olacak aynı şehirde olacaksanız evee tek kalma diye güvensizlikten sürekli yanlarında olmanızı isteyecek ve bunlar olurken nişanlın hep ailem ailem diyecek sen dış kapının mandalı olacaksın.

Son düzenleme:
X