Nişanlımın ailesi hiç misafirperver değil

Merhaba nişanlımla 1.5 yıl önce tanıştık tek oğlan çocuk başka kardeşi yok. Annesi rahatsız beyin ameliyatı geçirmiş şuan toparlamış gibi hafif hareketlerinde kısıtlanması var ( yürürken yavaş gibi, göz kapağı düşüklüğü gibi) ailesiyle tanışmaya gittiğimde herşey gayet normaldi teyzeleri vs yardım etmiş evleri toparlı ikramlıkları vardı. Giderken en güzelinden baklava götürdüm evde 10 kişilerdi koyöayı unutmuşlar sonra arayıp söylediler. Kısa bir süre sonra iftara ve bayrama gittiğimde durum böyle değildi neyse dedim ikram için gelmiyorum insanlık hali ev toplanmamıştır vs sonra kahvaltıya gittim evde kahvaltılığa dair bile bişey yoktu (5 gün önceden geliceğim belliydi) Allahtan gelirken ekmek ve simit almıştım. nişanlım gel alışverişe gidelim dedi peynir zeytin domates alıp eve geldik. Evlerinde dolma varmış kahvaltıya onu koydular. Annesi babası oturuyodu nişanlımda yumurta yapalım mı dedi o kadar kırıldım ki ben istemiyorum dedim ve yapmadı. Neyse yine dedim eyvallah. Sonra yine gittim 1 önceki bayram götürdüğüm çikolata kutusu evlerinin krtasında duruyor 3 ayda kaldırmak aklınıza gelmedi mi orayı çözemedim. Giderken ekler aldım akşam yemek yedik çay içildi ekleri getirmeyi unutmuşlar. Benim aklıma geldi ama nasıl söyleyebilirm sonra söyledi nişanlım nasıl unuttuk diye. Yine bişey demedim. İlerleyen süreçlerde 2-3 ayda bir gittim her gittiğimde birşey götürdüm helali hoş olsun bişey demiyorum. Ama asla bir misafirperverlik göremiyorum. Aralık ayında nişanlımın doğum günüydü annesini aradım 1 hafta öncesi size gelicem o gün söyleme sürpriz yapıcam diye pastamı kurabiyemi aldım gittim. Neyse sevindi derken oturduk çay yaptılar sadece benim aldıklarımı koydular. Bide utanmadan annesi kız ben unuttum ya senin geleceğini dedi. Annesi çağırmış kız işten çıktı çorba karıştırıyım diye istemiyorum dedim öyle kırıldım gözlerim doldu. Dün 3 ay sonra iftara gittim giderken baklava aldım. Çorba tavuk falan yedik neyse peşine 1 saat sonra benim getirdiğim tatlıyla çay getirdiler. Nişanlım ballandıra ballandıra işte evde kekler yapıyoruz yok şekerpare yaptım diye anlatıyor. 2 gün öncede anlattı böyle sonrasında. Menüyü hazırlıyorum ne istiyosun falan dedi. Bekledim ki benim içinde böyle şey yapmıştır. Ama sadece benim tatlımı koydular oturduk yedik çok ağrıma gitti sonra kalktım zaten. Eve bıraktı istemedim ama yolda sordu hbişey demedim noluyo sana diye sinirlendi. Şuan konuşmuyoruz 1.5 ay sonra düğünüm var. Çok rahatsız oldum açıklamak istiyorum kırmak da istemiyorum siz olsanız ne yaparsanız? Uzun oldu ama okuduğunuz için teşekkür ederim

Şuan konuşmuyoruz 1.5 ay sonra düğünüm var.
Şu an konuşmadığınız adamla 1.5 ay sonra düğün mü yapacaksınız gerçekten ? Madem ki içinize sinmeyen şeyler var; o zaman düğünü erteleyin.

Nişanlınıza dile getirin o halde. Yani “ben kırk yılda bir geliyorum hiç mi özenmiyorsunuz ya da gelenin getirdiğinden koymak lazım ben neyse ama ailem ya da başkaları bu durumlara kırılabilir” gibisinden kibarca konuşsanız ? Çünkü ayrılmak istemiyorsunuz anladığım kadarıyla.
Anlattığına bakılırsa özensiz değil de cimri bir aile profili var karşımızda

Sizin sorununuz yemek mi temizlik mi?
Yemek konusunu bir kenara bırakacak olursak evleneceğiniz adam da pis görünüyor. Ev toplu değildi, çikolata kutusu kaç aydır yerdeydi falan demişsiniz. Hadi annesi yapamıyor diyelim, nişanlınızın da eli yoksa sorun yok ama ortalığı toplamıyorsa çekeceğiniz var. İnsan utanır yine toplar yani.

Son düzenleme:
Ne boğaz derdi acaba? İyi misiniz siz derdimi anlatıyorum boğazlık durumum yok şükür
en güzelinden baklava götürdüm

Allahtan gelirken ekmek ve simit almıştım.

peynir zeytin domates alıp eve geldik

Evlerinde dolma varmış kahvaltıya onu koydular

yumurta yapalım mı dedi

Giderken ekler aldım akşam yemek yedik çay içildi

pastamı kurabiyemi aldım gittim.

iftara gittim giderken baklava aldım

Çorba tavuk falan yedik

Nişanlım ballandıra ballandıra işte evde kekler yapıyoruz yok şekerpare yaptım diye anlatıyor.

sadece benim tatlımı koydular oturduk yedik
Allah aşkına şu yazdıklarınıza bakın, Yemek Sepeti gibi konu. Anladık evet size yeme içme konusunda gereken özeni göstermiyorlar. Bence de ayıp. Ama insanlar buymuş işte. Bu pintilikten olmayabilir, anlayışları böyle belli ki. Değiştiremezsiniz.

Allah aşkına şu yazdıklarınıza bakın, Yemek Sepeti gibi konu. Anladık evet size yeme içme konusunda gereken özeni göstermiyorlar. Bence de ayıp. Ama insanlar buymuş işte. Bu pintilikten olmayabilir, anlayışları böyle belli ki. Değiştiremezsiniz.
Hiiiic usenmemis de, inci gibi dizmis aksbaksbsjs 😂😂😂

Çikolatayı üç boyunca saklama olayına da takıldım
Onu bende çözemedim
pardon da takıldığım noktaları yazdım? Siz misafirliğe her gittiğinizde ikram görmüyor musunuz hepsinin toplamı bu yazı siz niye bu kadar abarttınız?

Tek nişanlı siz değilsiniz hanfendi. Valla ben şahsen onlar çağırmadan adımımı atmam. Her çağırdıklarında da gitmem. Bu işler böyle. Siz kendinizi davet ettirmişsiniz resmen 🤣
2 haftada 1 bize gelmiyo diye nişanlıma söyleniyormuş. Emin olun max bu uzaktan davulun sesi hoş geldi heralde

Onu bende çözemedim

pardon da takıldığım noktaları yazdım? Siz misafirliğe her gittiğinizde ikram görmüyor musunuz hepsinin toplamı bu yazı siz niye bu kadar abarttınız?
Yazdığımın neresinde abartı gördünüz hangimiz bir kutu çikolatayı evimizde saklıyoruz

X