Nişanlısından ayrılan oldu mu?

Arkadaşlar bir konu açmıştım nişanlımla yaşadığımız sorunlardan biraz bahsetmiştim şimdi uzun uzun oralara girmeyeyim. iki kere bi kadın psikoloğa gittik ben çok memnun kalmadım başkasına gittik. Gerçekten işinde çok iyi eşler üzerinde çalışan biriydi. Sorunlarımızı anlattık, Çok güzel açıklamalarda bulundu. Mesela arkadaş konusunu sorduk eğer o arkadaşlar ilişkinize müdahale etmiyor iki kişi arasına girmiyorsa nişanlının arkadaşlarına karışamazsın dedi. Nişanlım bunu kabul edemediğini aşırı rahatsızlık duyduğunu söylediğinde biliyorum lütfen bana bırak bi kaç seans sonunda neden ve nasıl kabul edeceğini öğrenmiş olacaksın artık bu durumdan rahatsız olmayacaksın dedi. Öfke konusunda da yardımcı olacaktı. Burdan çıkınca sakın seansın kritiğini yapmayın birbirinizle burda anlattıklarınızla ilgili konuşmayın ilk olarak göreviniz bu dedi tabi nişanlım durur mu çıkar çıkmaz üstüme geldi arkadaş konusunu neden açtım diye. O konu kapanmıştı görüşmeyeceğini söylemiştim o kızlarla diye bağırdı sakin kalmaya çalıştım canım bize konuşmayın dedi lütfen konuşmayalm dedim dinlemedi. Bi daha bu psikoloğa gelmiyoruz ben beğenmedim bunu dedi. Oysa kendi önceden tanıdığı biriydi o istedi diye oraya gitmiştik. Nişanlım ve ailesi çok muhafazakar, o psikologlada bir cemaatte sohbet ortamında tanışmışlar yıllar önce. Ben bu adam muhafazakar biraz islamdan bahseder dinimize göre anlatır diye bekledim erkek nasıl eşinin görüştüğü kişilere karışmaz dinde öyle bir şey yok benim karım rahatsız olduğum insanlarla görüşemez dedi. Ben öfkem için başka psikolog bulurum gerekirse psikatriye gider ilaç kullanırım bi daha sana ne elim kalkar ne kötü söz söylerim ama sorunlarımızı çözmek için bi daha bu adama gelmiyoruz dedi. Bugün de gelinlik provam vardı şimdi bazıları üstüme gelecek hâlâ provaya mı gidiyorsun diyecek biliyorum ama bir yandan hayat devam ediyor bir taraftan ya düzelirse düşüncesi ile bi şeyler yapılıyor bir taraftan düzelmezse ne yapacağım nasıl ayrılacağım düşünceleriyle geceleri gözüme uyku girmiyor. Provada ağladım. O da ağladı. Gelinliğim yıllardır hayalini kurduğum gelinlikten çok çok çok daha güzeldi içim parçalandı aynada kendime bakarken neden dedim neden ufacık bir şeyi bu kadar büyüttü de bizi bu hale getirdi belki bu gelinliği giymek bana nasip olmayacak diye kahroldum ordan eve geçtik evim yine öyle. Ailesi ne istesem ne desem yapmıştı öyle güzel bir evimiz olmuştu ki...
Çok zor durumdayım ayrılırsam ailem çok karşı cıkıyor arkamda durmuyor. Önceki konuda anlatmıştım ailemden çok fiziksel ve psikolojik şiddet gördüm. Şu an sırf annemin deyimiyle koca buldum evleniyorum diye annem benimle çok iyi. Onun için koca bulabilmem çok büyük marifet. Üniversiteyi kazandığımda bu kadar sevinmemişti...
neyse Muhtemelen yine olacak aynı şeyler. Daha önce ailesi ayrılmasına müsade etmedği halde ve düğüne bu kadar az kala nişanlısından ayrılan oldu mu neler yaşadı nasıl başetti sorunlarla merak ediyorum. Yaşadığınız tecrübelerinizi paylaşır bir yardım ederseniz çok sevinirim dostlar 🙏🏻 Allah hepimizin karşısına Kadir kıymet bilen sevgiden aşktan önce saygı duyan insanlar cıkarsın. Hep derlerdi ama yaşayınca daha iyi anladım gerçekten çok sevmek çok aşık olmak saygı olmayınca hiç değeri olmayan şeyler oluyor insan gözünde...
Bak canım sen kafanda bitirmiş ama duygularında bitiremişsin şimdi senin ailenle olan evin bir saray olsa ve o sarayda yaşasan ama sana fiziksel ve ruhsal şiddet olsa ailenle kalmak ister misin eminim ki hayır diyorsun . Bu adam içinde aynısı ama sorun şu ki sen onun düzelebilme ihtimalini düşünüyorsun bu konuda seni suçlayamam kimsede suçlayamaz eğer dönem manyak adamların eşlerini öldüren adamların dönemi olmasaydı düzelebilme ihtimali güzel bi ihtimal derdim ama dönem tamda bu adamların dönemi seni anlıyorum burdan sana kendini kurtar git çalış demek kolay ama bu işler cesaretle oluyor. Şimdi güzel arkadaşım bence eğer ayrılık fikri sana uzak ve istemediğin birseyse ki öyle görüyorum öncelikle dik dur öyle ağlayayım zırlayayım yapma al adamı karşına bak arkadaş de ben şu an seninle evlenmek istemiyorum sen benim evleneceğim adam olamazsın de işte sana bilmem neyin en güzelini yaptık derse ona eşyaların zamanında sevdiğin adamdan daha değerli olmadığı söyle ama sevdiğim adamı göremiyorum de ben senin fiziki ölçülerini kara kasını kara gözünü sevmedim Allah herkese kas göz vermiş beni sevmezsen seni sevemem de. Illaki sana seni sevdiğini söyleyecektir sende seni üzdüğü noktaları söyle ve bunlar sevgi göstergesi değil nekadar sevdiğin değil nasıl sevdiğin önemli diyebilirsin. Bunları kendi içinde prova et ve ondan ayrılmamak için seçenek sun ya evliliği ertelesin düzelsin öyle evlenin ya da ben bu terapisti istiyorum soylediklerine uyacaksın çünkü sen kendini haklı görüyorsun ve kendine uygun terapist arıyorsun ama görüyorsun ki bana hak veriyorlar kendini hiç sorgulamıyorsun eğer bunları yaparsan benvarım eğer yok ben bunları yapamam benndogruyu bilirim diyorsan hiç başlamayalım de ve bunu konuşmayı yaparkende kendinizden emin olun konudan asla sapmayın konunun sonu muhakkak bu seceneklere gelsin yok gelinlikte ağladım yok o ağladı olmaz öyle ne o kreş çocuklarımısınız.

Ben ayrıldım canım seni çok iyi anlıyorum. zaten ailen destek olmadığı için evliliği bi kaçış olarak görüyor olabilirsin ama eminim onlar da anlayacaktır bu durumu. bende senden farklı şeyler yaşamadı. ayrılmamış olsaydım 11 gün sonra düğünüm vardı. şöyle düşün Allah bir şey demeye çalışırsa sana bunu etrafındakilere söyletir. türlü türlü örnekler çıkar karşına. neresinden tutsan düzelmez emin ol ki evlenince de düzelmeyecek. senin hayatın senin kararların ama şiddet uygulayan bi eş ileride çoçuğuna da şiddet uygular baba olamaz. sen tanıyorsun en iyi. iyi ölçüp tartmalısın canım. inşallah hakkında hayırlısı olur. ayrılalı 4 ay oldu benim ama omuzlarımdan yük kalkmış gibi. kurslara gittim. turlara katıldım. görüştürmediği arkadaşlarımla eğlendim. sizde durumlar nedir bilmiyorum ama biz bir de birliktelik yaşamıştık benim kaldıramadığım nokta o olmuştu. hala tam atlatabilmiş değilim. ama nasipteyse olmuyor zaten.
Aramızda bir şey yaşanmadı bi birliktelik falan benim tek derdim uykusuz her gecemin tek sebebi ailem. Deseler ki tamam bu iş böyle olmaz ayrıl bende biliyorum omuzlarımdan koca bir yük kalkacak. Sonra istediği kadar ailem kısıtlasın ona razıyım. En azından ailem. Desin ki ayrıl ama kurstan eve evden kursa ona da kabul Dicem ama inanın öyle kötü bir ailem var ki. Daha önce de dayanamayıp evden ayrılmıştım. Bir erkek kardeşim var kafamda cam sürahi parçaladı benden on yaş küçük ve annem o erkek diye bir şey demedi. Onunla anlaşamıyoruz diye hep beni hor gördü ezdi hakaretler evden sürekli kovmalar. Benim evimin huzurunu bozan benim evimden s.. gitsin dedi hep oturup dinlerim sandı o sözleri ama psikolojim bozuldu cektim gittim. Şimdi çok üstüme düşüyor bana bir sürü şey aldı bir dünya masraf yaptı çünkü onun için bir kadının en büyük başarısı koca bulmak ve ben koca buldum evleniyorum!
Babam da yurt dışında çalışıyor zaten kendi halinde benden uzak olunda kafasında. Para falan yollar senede bir iki kez gelir gider. Şimdi yine aynı şeyler olacak annem çok üstüme gelecek evden ayrılmam gerekecek artık takatim yok yeniden aynı şeyleri yaşamaya. İntiharı bile düşündüm denedim de ama yapamadım.

Bak canım sen kafanda bitirmiş ama duygularında bitiremişsin şimdi senin ailenle olan evin bir saray olsa ve o sarayda yaşasan ama sana fiziksel ve ruhsal şiddet olsa ailenle kalmak ister misin eminim ki hayır diyorsun . Bu adam içinde aynısı ama sorun şu ki sen onun düzelebilme ihtimalini düşünüyorsun bu konuda seni suçlayamam kimsede suçlayamaz eğer dönem manyak adamların eşlerini öldüren adamların dönemi olmasaydı düzelebilme ihtimali güzel bi ihtimal derdim ama dönem tamda bu adamların dönemi seni anlıyorum burdan sana kendini kurtar git çalış demek kolay ama bu işler cesaretle oluyor. Şimdi güzel arkadaşım bence eğer ayrılık fikri sana uzak ve istemediğin birseyse ki öyle görüyorum öncelikle dik dur öyle ağlayayım zırlayayım yapma al adamı karşına bak arkadaş de ben şu an seninle evlenmek istemiyorum sen benim evleneceğim adam olamazsın de işte sana bilmem neyin en güzelini yaptık derse ona eşyaların zamanında sevdiğin adamdan daha değerli olmadığı söyle ama sevdiğim adamı göremiyorum de ben senin fiziki ölçülerini kara kasını kara gözünü sevmedim Allah herkese kas göz vermiş beni sevmezsen seni sevemem de. Illaki sana seni sevdiğini söyleyecektir sende seni üzdüğü noktaları söyle ve bunlar sevgi göstergesi değil nekadar sevdiğin değil nasıl sevdiğin önemli diyebilirsin. Bunları kendi içinde prova et ve ondan ayrılmamak için seçenek sun ya evliliği ertelesin düzelsin öyle evlenin ya da ben bu terapisti istiyorum soylediklerine uyacaksın çünkü sen kendini haklı görüyorsun ve kendine uygun terapist arıyorsun ama görüyorsun ki bana hak veriyorlar kendini hiç sorgulamıyorsun eğer bunları yaparsan benvarım eğer yok ben bunları yapamam benndogruyu bilirim diyorsan hiç başlamayalım de ve bunu konuşmayı yaparkende kendinizden emin olun konudan asla sapmayın konunun sonu muhakkak bu seceneklere gelsin yok gelinlikte ağladım yok o ağladı olmaz öyle ne o kreş çocuklarımısınız.
Çok çok güzel bir msj yazmışsınız. İnanın dediklernizi yapacağım mutlaka yapacağım 🙏🏻

Kendi değerinizi her zaman bilin bu adam sizi sevmiyor diyemem anlattıklarınızdan yola çıkarak ama hayat peri masalındaki gibi değil yani mecnun sevdiği için çölleri aşmış bu adam da severse değişir demeyin değişmez demiyorum ama bu çok ama çok zor bi durum sizi seviyor olabilir ama önemli olan sizi nekadar sevdiği değil nasıl sevdigi. Degerinizi bilin derken bundan bahsediyorum sizi sevecek başka bircok insanlar var şu an gözünüze gelmiyor olabilir o insanlar çünkü siz onları sevmiyorsunuz ama unutmayın siz suanki nişanlınızıda sevmiyorsunuz onun içinde olmasını umutettiginiz iyi adamı seviyorsunuz umarım çok mutlu olursunuz .

Kendi değerinizi her zaman bilin bu adam sizi sevmiyor diyemem anlattıklarınızdan yola çıkarak ama hayat peri masalındaki gibi değil yani mecnun sevdiği için çölleri aşmış bu adam da severse değişir demeyin değişmez demiyorum ama bu çok ama çok zor bi durum sizi seviyor olabilir ama önemli olan sizi nekadar sevdiği değil nasıl sevdigi. Degerinizi bilin derken bundan bahsediyorum sizi sevecek başka bircok insanlar var şu an gözünüze gelmiyor olabilir o insanlar çünkü siz onları sevmiyorsunuz ama unutmayın siz suanki nişanlınızıda sevmiyorsunuz onun içinde olmasını umutettiginiz iyi adamı seviyorsunuz umarım çok mutlu olursunuz .
Yo onunda bilincindeyim sonuçta hayatıma giren ilk erkek değil ki son neden olsun. Daha önce de başkaları oldu sevdim sevildim ayrılırken aman naparım nasıl unuturum dedim ama geçiyor. Haklısınız bende hep diyorum keşke beni bu kadar çok sevmek yerine daha az ama daha güzel sevseydin diyorum sevginin aşırısıda iyi değilmiş...

Tartıştık gitmek isterken kolumu sıktı gitmemem için ama çok sıkmış morardı kolum. İlkinde kolumun halini görünce ağladı. Sonra yine yaptı. Bi kere de ağlarken susmam için bağırdı susmadım ağlamaya devam ettim çenemi sıktı sus diyorum sana diyerek..

Peki bunu terapiste soylediniz mi?

Soylemediniz diye dusunuyorum. Boyle bir seyi soyleseydiniz kac kendini kurtar bu manyaktan derdi.

Canim nisanlinin siddete egilimi var çok muhafazakar demissin belliki bastirilmis olarak buyutulmus ve gucunun sana yettiginin farkinda arkadasindan tut aglamana konusmana bile karisiyor kimse için gelecegini cöpe atma insanlar sirf huzur yok siddet assalama var diye cocuklu duzenli yuvadan geciyor sen nisanlin.. Siddete ugrayan Kadin kendini assalanmis hisseder degersiz hisseder sirf ailen mutlu olsun diye kendini bir batakliga atacaksan sen bilirsin ben yapmazdim annem babam olabilirler ama benim secme hakkim yoktu ama nisanlimi evlenecegim kisiyi kendim secerim... Neyleyim tahti sarayi ici döseli evi 10 binlik gelinligi icinde huzur yoksa..
Çok haklısınız teşekkür ederim. Bende öyle düşünüyorum tek sorun yaşayan olarak bir hamle yapmak bozulan bu psikoloji ile gerçekten zor oluyor

Arkadas ben bazi anneleri anlayamiyorum ya senin caninin parcasi mutlu degilse sen nasil zorlarsin nasil itersin sirf ele güne karsi kizim evlendi evde kalmadi diye göstermek için yada bir sure sonra o kiz evde diye göze batmalar evlenme di gitti basima kaldi tripleri bu annelik degil ki.. Kizin evlendi mutsuz du ama sirf sen aman atma nisani adin cikar sacmaligi yüzünden ee 3 sene sonra bosandi geldi kizinin sucu neydi sen istedin sen senin eserin konu sahibi bu isin temeli cüruk haberin olsun 10 yillik evlilimde birdefa omuzumdan itti kapiya carptim ordada babam hapiste(diye sinirimi ondan cikarmistim haliya kül dokmustu diye gozlerimden yaslar akmadan esim sarildi ozur diledi oydu birdaha asla olmadi bagiririz Küfüru de basariz iki cocuk gecim derdi stresi yaptiriyor iste ama asla fiziksel siddet yok çok sukur

Biz Elin oglu gelsin dovsun diye buyumedik valla elini kirarim yüzügu de agzina sokardim asik dahi olsam biterdi
Keşke anneme okutabilsem su yazdıklarınızı ah bi açılsa gözü bir anlasa beni...

Peki bunu terapiste soylediniz mi?

Soylemediniz diye dusunuyorum. Boyle bir seyi soyleseydiniz kac kendini kurtar bu manyaktan derdi.
Söyledim . Şiddet çok tehlikeli bir durum dedi . Düzeleceğine inanıyor musun dedi bende düzenli olarak tedaviye devam ederse evet dedim düzelmeyecek dedi şak diye. Kendi istemezse düzelmez dedi onun istemesi lazım dedi nişanlımda yanımızda . Bana da psikiyatri ye gidip ilaç almamı söyledi. Sağlıklı düşünemiyorsun su an dedi senin sağlığın nişanlından da evliliğinzden de daha önemli dedi. Bugün aradım yarın seansım var ama nişanlım izin vermiyor gelmeme dedim ben bu konuda onu arayıp konuşamam göndermesi için bu doğru olmaz dedi ama seni tehdit ediyorsa önlem al dedi daha ciddi önlemler. Kendine dikkat et ve çok iyi bak kendin her şeyden önemli olmalı falan dedi bakalım yarın gidebilecek miyim...

Kız arkadaşlarımdan bile kıskanan , tayt ve dar paça pantolonu geçtim ispanyol paçalı pantolonu bile çok görür kıskanırdı. Sadece o varken biriyle görüşebilirdim , tek başıma asla , kavga kıyamet kopardı. Eski sevgililerimi sorgular elini tuttu mu , öptü mü süreklı bunları sorardı. En küçük bişeyde huzursuzluk çıkartırdı, aynı zamanda piskopatça bağımlı şekilde severdi. Dışardan bakınca sağlıkçı , düzgün bir mesleği olan , kendini her ortamda sevdiren biriydi. Diğer yüzünü bir ben görüyordum. Ne yaptım biliyor musun bir gün canıma tak etti ve yapamadığım kısıtlandığım , canımın istediğini yaptım... Sosyal medya hesaplarımı açtım , turlara katılıp gezdim , topuklu ayakkabılar aldım , dar paça pantolonlar giydim , makyajımı yaptım , oje mi sürdüm. O ne yaptı nasıl yapabilirsin diye kavga etti, benim tavrım ''işine gelirse'' şeklindeydi , tabii ben kafamda tamamen bitirmiştim. Ailem bu konu da sürekli şans tanımamı , iyi biri olduğunu söylerdi. Sadece herkesin gördüğü karşıdan nişanlıydı ama benim için o yoktu. Baktım bu kez daha büyük problemlerle geldi bitirdim , o an nefes aldığımı , yaşadığımı hisettim, evlenseymişim hayatımın en büyük hatasını yapacağımı farkettim . Kalbim kırıktı , canım evet yanmıştı sebebi de olaylar buraya kadar gelmeden ayrılsaymışım keşke diye pişmanlık duydum. Saygı yoksa evlilikte yürümez ... Evlenince bu yaşadığın kötü duygular 2 ye katlanınca sevginde bitecek merak etme... Zararın neresinden dönsen kardır.

Hiç beklemediğim anda karşıma eşim çıktı. Evlendik , kıskançlık yok , kısıtlama yok , destek oldu kendi işimi kurdum , istediğim gibi bir evlilik hayatı yaşıyorum , ikimizde de saygı sevgi devam ediyor... gayet hayatımdan memnunum... Diğer psikopat ile evlensem evin güneşlikleri daima kapalı olurdu ve ben açıpda pencereden bir kez bakamazdım...
Anlattığınz karakter tam da benim nişanlım. Eve perde yaptırırken bile ama güneşlik tam kapatsın kenarda köşede bi şey kalmasın diyor 🤦🏻‍♀️ Güler misin ağlar mısın. Tamam benim ailemde muhafazakar da bu kadarı bana fazla geliyor bunalıyorum nefes alamıyorum sürekli boğulur gibi hissediyorum kendimi...

daha önceki konunuzu da okudum. terapi seanslarını sihirli değnek gibi görmek yanlış. ki zaten işe yaramamış. daha doğrusu işe yaramasına nişanlınız izin vermemiş. öfke kontrol sorunu için de gitse karşı taraf istediği şeyleri söylemediğinde sinirlenecek ve yarıda bırakacak. siz düzelir sabret falan gibi şeyler duymak istiyorsunuz belki ama üzgünüm böyle bir şey olmayacak. ve ayrılırsam kızarlar dediğiniz aileniz evliyken dayak yediğinizde de arkanızda olmayacak. "sabret kocandır o kadarcıktan ne olur ki ben de dayak yedim "diye avutacak sizi. kk ya başka konular açmak istemiyorsanız evlenmeyin. kk konu sıkıntısı çekmiyor biliyorsunuz . bir erkekte merhamet yoksa hiç bir şeye yaramaz. kolunuzu mor görmüşte ağlamış peki sonrasında neden devam etti. biz buna timsah gözyaşları diyoruz. avını hem yiyen hem gözyaşı yiyen. ailenizden daha çok güvenebileceğiniz arkadaşlarınız var madem önce kendinize sonra onlara güvenerek yola çıkın bence. emin olun dünya üzerinde ne güzel gelinlikler ne güzel eşyalar var. yeter ki sizi seven biri için giyin o gelinliği. hayat size bir şans sunuyor şanslısınız ki çok geç olmadan gördünüz gerçek yüzünü. bence bu şansı kullanın.
Çok haklısınız. Suçlamadan aşağılanmadan alay edilmeden ya da öfkelenilmeden yazılan böyle msjlara ihtıyacım vardı. Teşekkür ederim..

Ailem nişanı at dedi, direttim hayır diye. Düğüne 15 gün vardı davetiyeler dağıtılıyordu düşün ki. Annem atalım nişanı dedi ama ben evlendim, 2 bucuk sene sonra boşandım. Hala mercimek kadar beyni olmayanlarla dolu bir toplum olduğumuz için maalesef boşanmak daha zor nişan atmaya göre.
Keşke benim annemde atalım dese de oh beee desem

Ben ayrıldım eski nişanlımdan.
Ama bizimki böyle şiddet vs değildi.
Sanalda ona gelen bir mesajdan dolayı bitirdim. (Tango)
İyi ki bitirdim şuan hayatımda başkası var..
Affetseydim eğer sürekli şüpheyle yaşayacaktım.
Bunu kendime yapamazdım, yapmadım.

Bırak gitsin. En sevmediğim erkek tipi egemen olmaya çalışıp kadını bastıran. Daha nişanşıyken sana bunları yapan evlenince neler yapmaz. Evlilik hayatı nisanlılık yada sevgililikte olduğu gibi değil. Sorumluluklar çok fazla ve belli ki nişanlının öfke kontrolü var. Her gün korkarak yaşayacağın Bi hayatın olabilir eğer evlenirsen. Ailene gelince olmaması gereken Bi durumum ama annen baban sana ne kadar şiddet uygulayabilir? Eşlerin kadınları öldürebildiği Bi dünyada yaşıyoruz. Kimse ve hiç Bi şey senden daha değerli değil ve Bi kadın bu anlattıklarının hiç birini hak etmez. Biz kadınlar her zaman en iyisine layığız. Yol yakınken vazgeç

Keşke anneme okutabilsem su yazdıklarınızı ah bi açılsa gözü bir anlasa beni...
Ben kimse için kendimi yakmazdim isine gelmeyen Herkesi senin hayatindan cikarir psikologa yaptigi gibi evlendikten sonra baski ve siddeti artar o imza varya sanki kole almis gibi isini garantiye aldigini saniyor Allah yardimcin olsun

Nişanlıyken neler oldu ne sorunlar yaşadınız 😞 Sizde de böyle şeyler mi vardı? Belli ediyor değil mi insan kendini aslında ama biz o cesareti toplayıp o adımı atamıyoruz işte
Bende atamamistim o adimi benimkinin yanında senin ki melaike derler ya öyle ama aşk iste kör kütük aşıktım hala yaptiklarjna rağmen boşanacak olmama rağmen kalbimden sokebildim mi hayır alışır miyiz inşallah

Anlattığınz karakter tam da benim nişanlım. Eve perde yaptırırken bile ama güneşlik tam kapatsın kenarda köşede bi şey kalmasın diyor 🤦🏻‍♀️ Güler misin ağlar mısın. Tamam benim ailemde muhafazakar da bu kadarı bana fazla geliyor bunalıyorum nefes alamıyorum sürekli boğulur gibi hissediyorum kendimi...
zararın neresinden dönsen kar , aynı eve girersen kafayı kırarsın , bir an önce ayrıl hayatına yaşamana bak

X