nişanlıyım, her şey çok kötü.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hayır nişanlın iyi bir eş değil ve sen bunu anladığında çok geç olmuş olacak. Tekrar düşün ve test et. Ayrıca sadece nişanlın değil tüm ailesi ile evleniyorsun ama dengeyi kuran veya kuramayan o. ,
Yahu bu kizlar na kadar saf yaa bide üç üniversite okumuş gittin bula bula bu çocuğumu buldun aile bölük darmadağınık.anne baba ayrı.cocugun ne babası baba ne annesi .baksana bir düğünü ad.akilli konuşup ortaya çıkamiyorlar.sen bu kadarki ucuz sun yaa.sen ailenin goz bebegisin.nerdeyse oğlanı koynuna Alacan işi bitirilen biraz ağır ol mantıklı düşün yaa.niye bu akadr acele ediyorsun.bu olaylar niye üzüyor sanıyorsun Allah uzatıyor bisleri gör diye.
Ama sen kafayı sarmissin nişanlım iyide iyi yahu bu aileden çıkan adam nasıl iyi olur sorgula bir yaa.gozun kapanmış yavrum biz bu yollardan geçtik iyice düşün taşın aileni dinle vazgec

büyümemiş bi çocuk var evet ancak şunuda düşünüyorum, babasından ayrı büyüyen bir adam olduğu için şimdilerde ise ilk defa babasıyla iletişim halinde olduğundan mütevellit babasının ona olan ilgisini mi kaybetmek istemiyor kafam buralarda karışık aslında. ancak, sizin baktığınız perspektiften bakacağım. teşekkür ederim

Yahu bu kizlar na kadar saf yaa bide üç üniversite okumuş gittin bula bula bu çocuğumu buldun aile bölük darmadağınık.anne baba ayrı.cocugun ne babası baba ne annesi .baksana bir düğünü ad.akilli konuşup ortaya çıkamiyorlar.sen bu kadarki ucuz sun yaa.sen ailenin goz bebegisin.nerdeyse oğlanı koynuna Alacan işi bitirilen biraz ağır ol mantıklı düşün yaa.niye bu akadr acele ediyorsun.bu olaylar niye üzüyor sanıyorsun Allah uzatıyor bisleri gör diye.
Ama sen kafayı sarmissin nişanlım iyide iyi yahu bu aileden çıkan adam nasıl iyi olur sorgula bir yaa.gozun kapanmış yavrum biz bu yollardan geçtik iyice düşün taşın aileni dinle vazgec
işte aslında acele ettiğimi düşünmüyordum, belirli bir vakit geçtiği için. “allah uzatıyor” düşüncesini ben de düşünmüştüm. teşekkür ederim

öyle mi dersiniz, rabbim yardım etsin inşallah. umarım dediğiniz gibi olmaz, problemleri çözebilirim. teşekkür ederim

Kendinize su sorulari sorun:
Yarin esiniz ailesiyle baglarini güclendirmeye baslasa ve sık gelinip gidilse onlara bu size uyar mi? Aileniz de onlarla muhatap olacak. Benim gözlemledigim daha önce "kopuk aile baglari olan" dügünden sonra birden aileci olmasi

benim arkamda durmasa da olur, ben kendi ayaklarımın üstünde dururum. aslında o kendi arkasında dursa yeter biliyor musunuz. babasının karşısında kendisine güvense, ne istediğini bilen bir duruşa girse bütün problemler çözülür aslında. en azından ben öyle düşünüyorum. teşekkür ederim
Eminim ki kendi ayakları üzerinde durabilecek birisiniz. Bunu zaten aileni bu evliliğe ikna etmenden anlıyorum. Ama yanlış düşündüğün tek şey onun ailesine karşı sen tek başına savaşamazsın. Baş edemezsin. Tükenirsin. Evlendikten 3 ay sonra aile ile aranızda geçimsizlik başlasa evinize hayatınıza müdehale etseler ve eşin ses çıkarmasa sadece sen ses çıkarsan sen kötü olacaksın. E bu adam babası icazet vermeden hiç birşey yapayan bir adam boşa bu kadını seni evlatlıktan red ederim derse ne olacak hiç düşündün mü? İşte bu yüzden bu adam her koşulda seni sarıp sarmalamalı dimdik olmalı. Babasının lafına bakıp beni boşar mı kötü davranır mı onların gazına gelip beni ezer mi korkusu ile kaç ay ya da kaç yıl yaşanır.

“babasını tercih etmiş” cümlesi o kadar ağır geldi ki bana şuanda. doğru. nerden baksan doğru malesef.
Babasını kızdırmaktansa seni üzmek daha makul gelmiş maalesef. Bu mu mükemmel eş adayı?
Bak tatlım, bu coğrafyanın 500 yıllık geleneksel kanser krizidir bu. Yeni bir şey değil. Karısını benimseyemeyen, hala kök ailesini seçen; karısını ezen, ezdiren adamlar dolu. Çık sokağa 10 erkekten 8'i böyle. Bir tanesini de sen bulmuşsun işte. Aşktan göremiyorsun şu anda ama bak ben biraz eşeledim, neler çıktı.
Ayrıca ailenin şu anki durumu pek hoş değil. Yani hakikaten gelin kızımızı alın, ev de veririz gerekirse der gibi olmuş. Senin ailen bunu hak etmiyor. Nişanlın nasıl öyle bir babayı bile ezmiyorsa, sen de güzelim aileni ezdirme derim. Yazık ya baban oturmuş aramalarını bekliyor.

Nişanlı olduğunuzdan nişanlınızın haberi yok sanırım. Aileyi geçtim böyle bir sorumsuzluk ne bileyim vurdumduymazlık. Evi neden aileniz dayayıp döşüyor mesela? O kadar çok ofsayt var ki hangisine değineceğimi şaşırdım. Ama şunu söyleyeyim yaşadıklarınız fragman. Erkekler evlenince daha da aileci oluyor. Hiç şaşmaz. Bir tür rüştünü ispatlama olayıdır evlilik. Hele sizin nişanlınız gibi tipler daha beter oluyor ana- babasının eteğine bir yapışıyor, karısına efeleniyor falan. Bdv'yi açıp bakın tarih sıralamasına göre kaç evlilik koca tarafı yüzünden bitmiş ya da bitmenin eşiğinden dönmüş. Kapıyı kapatırım oh uzak dururlar demeyin. Bir telefon huzur kaçırmaya yeter.

Kendinize su sorulari sorun:
Yarin esiniz ailesiyle baglarini güclendirmeye baslasa ve sık gelinip gidilse onlara bu size uyar mi? Aileniz de onlarla muhatap olacak. Benim gözlemledigim daha önce "kopuk aile baglari olan" dügünden sonra birden aileci olmasi
uymaz tabii ki, umarım öyle olmaz

Iste o 3 universiteyi bugunler icin okudunuz. Aklinizi kullanin ask sevgi cok guzel sey ama omrunuz boyunca sizin guzel ailenizin tamamen zitti olan bir aileye gelin gidip, omur boyu olacak olan kaoslari cekmek ister misiniz? Ben evlenince evim ayri kapim ayri demeyin esinizin ailesi herseye dahil olmasaniz bile herseyi duyacaksiniz. Yazik bence evlilik 1 kisiyle olmuyor. Yasadiginiz ve buyudugunuz aileden gorduklerinizden cok farklisini gorecekseniz kanimca

Nişanlı olduğunuzdan nişanlınızın haberi yok sanırım. Aileyi geçtim böyle bir sorumsuzluk ne bileyim vurdumduymazlık. Evi neden aileniz dayayıp döşüyor mesela? O kadar çok ofsayt var ki hangisine değineceğimi şaşırdım. Ama şunu söyleyeyim yaşadıklarınız fragman. Erkekler evlenince daha da aileci oluyor. Hiç şaşmaz. Bir tür rüştünü ispatlama olayıdır evlilik. Hele sizin nişanlınız gibi tipler daha beter oluyor ana- babasının eteğine bir yapışıyor, karısına efeleniyor falan. Bdv'yi açıp bakın tarih sıralamasına göre kaç evlilik koca tarafı yüzünden bitmiş ya da bitmenin eşiğinden dönmüş. Kapıyı kapatırım oh uzak dururlar demeyin. Bir telefon huzur kaçırmaya yeter.
doğru, bir telefon huzur kaçırmaya yeter.

Iste o 3 universiteyi bugunler icin okudunuz. Aklinizi kullanin ask sevgi cok guzel sey ama omrunuz boyunca sizin guzel ailenizin tamamen zitti olan bir aileye gelin gidip, omur boyu olacak olan kaoslari cekmek ister misiniz? Ben evlenince evim ayri kapim ayri demeyin esinizin ailesi herseye dahil olmasaniz bile herseyi duyacaksiniz. Yazik bence evlilik 1 kisiyle olmuyor. Yasadiginiz ve buyudugunuz aileden gorduklerinizden cok farklisini gorecekseniz kanimca
doğru, ailem gibi bir aile değil. ve muhtemelende çok farklı şeyler göreceğim. teşekkür ederim

merhabalar,

biraz uzun olabilir ancak içimi döküp karşılık alabileceğim tek yerin burası olduğunu düşündüğüm için yazıyorum. vakti olan varsa okuyup görüşlerini bildirirse çok mutlu olurum.

24 yaşındayım, 1 senedir nişanlıyım kesik kesik 10 sene, tam 3 senedir nişanlımla birlikteyim.

en baştan başlamam gerekecek malesef; prestijli bir ailenin kızıyım, üç üniversite mezunuyum. iş olarak, maddi olarak gayet iyi bir vaziyetteyim.

nişanlımla seneler önce (çocukken) saçma bir ayrılık geçirip seneler sonra tekrar bir araya geldik. bir araya geldiğimizde zaten o 24 ben 20 yaşındaydım. artık kafada bazı şeyler oturmuş, çocuk değiliz haliyle evlilik niyetiyle konuşmaya başladık. ilk konuşmaya başladığımız gün “ailene söyle evlenelim” dedi. velhasıl, ben söylemesem de ailem bir şekilde öğrendi ve öğrenir öğrenmez karşı durdular. kültür farklılıkları, okumuş/okumamış ilişkisinden dolayı. ben üniversite okuduğum için o dönemde, babam lise mezunu olan birine vermek istemediği gibi ilişki yaşamamıda istememişti. annemle babamın karşısında durdum “size x’i pazarlamayacağım, kendiniz göreceksiniz ne kadar iyi biri olduğunu. gözümden bir damla yaş akarsa çekin beni alın” diye net cümle kurmuştum. gerçekten de öyle oldu. nişanlım çok iyi biri, çok efendi, çok düzgün.

2 sene geçince işlerin ciddiye binmesinin daha doğru olabileceğine karar verdik bir şekilde, ailem küçük olduğumu söylüyordu.

velhasıl, benim nişanlımın aile birliği yok. aile birliği olmadığı gibi, çok fesat ve çok pis insanlar grubunu barındırıyor içinde. herkes her şeyi birbirinden saklar, sürekli yalan söylerler, herkes her şeyin hesabını sorar vs ben bunları nişanlılık aşamasında öğrendim.

şöyle oldu, kaynanamla herhangi bir problemim yok ancak onunda elinden hiçbir şey gelmiyor bilmiyorum yapsa yapar mı da.

kayınpederim ve kaynanam seneler önce boşanmışlar ve başkalarıyla evlenip başka bir aileleri var. nişanlım tek başına.

türlü türlü problem yaşadık, onun karısıyla onun kocasıyla saçmasapan. kayınpederimin karısı, kendini çok yüce görüyor. her şeye müdahil olabileceğini sanıyor. problem yaşadık kendisiyle, benimle yaşadığı problemden ötürü kocasını doldurdu nişanlım babasız kaldı çok uzun süre, babası da silme evresindeydi oğlunu yani neyse. bi şekilde kendi aralarındaki muhabbeti hallettiler vs, istemeye gelecekler kayınpederim sürekli bir erteleme peşinde çocuğu konuşturtmuyor. beni istemediğini düşünüyordum, neticede karısı ve dolabilir bana karşı böyle düşünüyodum yani. istemeye de gelmedi zaten. neyse biz bi şekilde nişanlandık kaynanam kayınbabam ile ailem tanıştı bi şekilde yüzükleri taktık arkadaşlar. normal olan nedir? nişandan sonra ailelerin hep birlikte bir araya gelip ara sıra konuşmaları, nişanlanan çiftin akıbetinin ne olacağı hakkında konuşmaları bunlar olması gerekiyor. benim babamı kimse aramadı. koskocaman 365 gün, 1 sene geçmiş; düğün BİR KERE konuşulmadı. benim ailem artık biz zorla mı kız veriyoruz durumuna girmeye başladılar.

velhasıl, nişandan sonra bir şekilde problemlerimin olduğu kişiyle sorunumuzu çözdük. kayınbabam ile de. kendisinin beni sevdiğini düşünüyorum ancak çok çetrefilli oldukları için bu bile değişkenlik gösterebilir:KK70: kendisi, aile içinde problem yaşamak istemediğinden mütevellit ben haksız yere özür diledim. NEYSE.

benim ailem çok dolu olduğu için, nişanlımla konuştular. “oğlum bu iş böyle olmaz, birilerinin bizimle gelip konuşması lazım. bu düğün ne zaman olacak ha 3 ay ha 5 ay ha 1 sene. bir şeyin belirlenmesi lazım” dediği için, nişanlım babasıyla konuşmaya gitmişti. babası yine konuşturtmamış nişanlımı, başka şeyler anlatmış kendi İĞRENÇ ailesinin yaptıklarını vs vs. bunlar beni alakadar etmiyor inanın zerre de umrumda değil hiçbiri ölseler üzülmem o kadar. ben de nişanlıma dedim ki şuanda konuşmamız gereken şeyler bunlar değil, o senin babana onu demiş o bunu yapmış bu buna alınmış banane bunlardan dedim.

HE ŞÖYLE BİR DURUM VAR BENİM GELİNLİĞİM KINALIĞIM HER ŞEYİM HAZIR, neden hazır. çünkü bu zamana kadar nişanlımla hep biz bu senenin eylülünde evleniriz diye konuştuk. nişanlandıktan sonra da babasına bu durumu söylemiştik. keza, burda tek suçluyu onun ailesi olarak görmüyorum benim nişanlımda da çok büyük suç var babasıyla konuşamıyor. çocukluk travması mı nedir bilmiyorum babasına karşı çok büyük bi zaafı var ve babası bin türlü sorumsuzluk bin türlü yanlışta yapsa değişmiyor düşüncesi.

neyse, konuşmaya gitti geldi falan akşamında kayınpederimin eşi yine problem çıkardı bana mesajlar atıyor (her zaman her şey günlük gülistanlık gitse bile saçma sapan bir şey bulur ve sorun çıkartır) şuan atlayarak anlatıyorum, daha önce şahsıma hakaretlere bile maruz kaldım. benim ailem, evde sinir krizi geçirip saçlarımı yolduğum kafamı duvarlara vurduğum anlara şahit oldular.

yine bir saçmasapan problem çıkardı, nişanlımı bana çok kötülemeye başladı. her ne olursa olsun, o adam benim kocam olacak gözüyle bakıyorum. kimse benim karşımda onu rencide edemez. gerçekten nişanlımı çok seviyorum çok güzel bir insan, görseniz o kadar kıymetli ki benim için.

ama ailesi çok sorumsuz, berbat, vasat.

benim ailem artık bu iş uzamasın diye, ev verdi. dayadı döşedi. her şeyimi aldılar. artık kimse kimseden bir şey de beklemiyor. sadece bekledikleri şey aranmaları ve düğünü konuşmaları. ancak bunu yapan kimse de yok. ben en başta bu durum çok uzarsa b*ku çıkar demiştim. gerçektende çıkmaya başlıyor. nişanlımı çok seviyorum ve asla kaybetmek istemiyorum onu. onunla aile olmak istiyorum. o benim ilk sevgilim, çok güzel hayallerimiz var bizim onunla. onun sahip olamadığı muhteşem aileyi ben ona verebilirim en vasat yerden geldiği için. ama o da bağımlı gibi, babasından kopupta hareket edemiyor. gel yapalım sade bir nikah diyorum babasının sözünden çıkamıyor ben anlamadım bilmiyorum saçmasapan olaylar silsilesinin içindeyim. napmam gerektiğini bilmiyorum. artık çok yoruldum, herkes kendinden nefret ettirdi ben kimseyle uğraşmak zorunda değilim. yardım edin
Nisanliniz cok merhametli, çok iyi, çok efendi olabilir ama baba kuzusu... Evlenince daha ciddi sorunlar yaşayabilirsin. Sonucta hala ayrılmak için şansın var. Biraz mantıklı düşün. Yazmışsın ya, ben kimseyle uğraşmak zorunda değilim, UĞRAŞMAYIN!!!

Babasını kızdırmaktansa seni üzmek daha makul gelmiş maalesef. Bu mu mükemmel eş adayı?
Bak tatlım, bu coğrafyanın 500 yıllık geleneksel kanser krizidir bu. Yeni bir şey değil. Karısını benimseyemeyen, hala kök ailesini seçen; karısını ezen, ezdiren adamlar dolu. Çık sokağa 10 erkekten 8'i böyle. Bir tanesini de sen bulmuşsun işte. Aşktan göremiyorsun şu anda ama bak ben biraz eşeledim, neler çıktı.
Ayrıca ailenin şu anki durumu pek hoş değil. Yani hakikaten gelin kızımızı alın, ev de veririz gerekirse der gibi olmuş. Senin ailen bunu hak etmiyor. Nişanlın nasıl öyle bir babayı bile ezmiyorsa, sen de güzelim aileni ezdirme derim. Yazık ya baban oturmuş aramalarını bekliyor.
gerçekten babamın düştüğü bu duruma çok üzülüyorum, kendisi de bu zamana kadar çok üzüldü benim onun ailesiyle yaşadığım bu problemlere karşın verdiğim tepkilere şahit olduğu için. ancak benim annem ve babam benim sevgime saygı duydu.

Şu mesur laf varya .kapıyı orterim dış kapının mandalı kalirlar.aile için .onalrda hep mutlu mesut evde yaşarlar kimse olmaz hayatlarında .o filmlerde bile olmuyor aç gözünü.o nişanlın o saflogiyla seni daha çok ezdirir

Nisanliniz cok merhametli, çok iyi, çok efendi olabilir ama baba kuzusu... Evlenince daha ciddi sorunlar yaşayabilirsin. Sonucta hala ayrılmak için şansın var. Biraz mantıklı düşün. Yazmışsın ya, ben kimseyle uğraşmak zorunda değilim, UĞRAŞMAYIN!!!
doğru, uğraşmayacağım kimsenin şımarıklığı ile. net konuşacağım

e seviyorum tabii ki, ona karşı olan sevgimi kalbimden 2 dakika da söküp atamam ki. sadece olanları sorguluyorum

büyümemiş bi çocuk var evet ancak şunuda düşünüyorum, babasından ayrı büyüyen bir adam olduğu için şimdilerde ise ilk defa babasıyla iletişim halinde olduğundan mütevellit babasının ona olan ilgisini mi kaybetmek istemiyor kafam buralarda karışık aslında. ancak, sizin baktığınız perspektiften bakacağım. teşekkür ederim
Nisanlanmis hala perspektif ten bakacam diyor yaa🤭🤫

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X