Nolur akıl verin kalp kırmakta istemiyorum:/

Merhaba arkadaşlar. Ben 1-1 buçuk senelik evliyim . Evimin herşeyini çok beğenerek ve severek aldım hiç birşeyime keşke demiyorum çok şükür. Benim sorunum eşimin yengesinin sürekli benim evimde yada üzerimde gördüğü şeylerin birebir aynısını alması veya yaptırması :/. Yengesi aslında iyi bir insan ama ben böyle şeyleri abartilmadigi sürece takıntı edecek bir insan da değilim . Benim koltuklarim kül gri ve krem chester . Modeli biraz değişik. Kadın tuttu bunun aynı renk aynı kumaşını köşe modelini eve yaptırdı . Benim koltuklarimda birden bire sorun çıktı garantiye gitmek zorunda kaldılar 1 aydır koltuksuzum . Ve kirlentlerim evde kaldı lacivert modelli bı kirlentim var fotoğrafını çekti bende yaptıracağım bunu diye hiç sormadan ayrıca çamaşır makinemin aynısını bile aldı ne yaptı ne etti aldırdı onuda 🙁. 23 ünde doğum günümdü eşim cartier bilezik aldı . Normalde yengesi zevkimi begendigi için güzel mi alayım mı diye bana danışır beraber karar verir ederiz ve bilezigimi görür görmez bende bundan alacağım bilekligimi bozdurup dedi o an kendi kendine karar verip konuştuğunu anladım ve kayınvalidem ile şok olduk 😑 telefonumun rengi mavi . Aynı modelin moru kızında var bana diyor bunu sen al seninkini bana ver 😂 tabiki böyle birşey yapmayacağım telefonumu ona satmak için sürekli sıkıştırıyor. Çok sıkıldım arkadaşlar artık inanın rahatsız edecek duruma getirdi abarttı. Bu duruma nasıl son verebilirim kalp kırmadan veya ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz kadını artık evime sokmak gelmiyor içimden birşeyi daha görüp alcam diyecek diye 😔 hevesle seçiyoruz sonuçta daha çok yeni evliyim ve özellikle bilezik konusu beni çok rahatsız etti bilezigimde normalde onun asla hoşuna gitmeyecek bir model amaç taklit etmek 😔 kusura bakmayın uzun oldu ama yardımcı olun bana hanimlarr

23 ünde doğum günümdü eşim cartier bilezik aldı . Normalde yengesi zevkimi begendigi için güzel mi alayım mı diye bana danışır beraber karar verir ederiz ve bilezigimi görür görmez bende bundan alacağım bilekligimi bozdurup dedi o an kendi kendine karar verip konuştuğunu anladım ve kayınvalidem ile şok olduk

Dışardan satın almaya uğraşmasın. Eşinizin alış değeri ne ise üzerine 100-200 koyup; kendisine satıp , kurtulun bence. Hediyenin de tadını kaçırmış.

Telefon vb lafı açılınca da net ve kesin bir dille bu konuşmadan rahatsız olduğunuzu söyleyin.

Merhaba arkadaşlar. Ben 1-1 buçuk senelik evliyim . Evimin herşeyini çok beğenerek ve severek aldım hiç birşeyime keşke demiyorum çok şükür. Benim sorunum eşimin yengesinin sürekli benim evimde yada üzerimde gördüğü şeylerin birebir aynısını alması veya yaptırması :/. Yengesi aslında iyi bir insan ama ben böyle şeyleri abartilmadigi sürece takıntı edecek bir insan da değilim . Benim koltuklarim kül gri ve krem chester . Modeli biraz değişik. Kadın tuttu bunun aynı renk aynı kumaşını köşe modelini eve yaptırdı . Benim koltuklarimda birden bire sorun çıktı garantiye gitmek zorunda kaldılar 1 aydır koltuksuzum . Ve kirlentlerim evde kaldı lacivert modelli bı kirlentim var fotoğrafını çekti bende yaptıracağım bunu diye hiç sormadan ayrıca çamaşır makinemin aynısını bile aldı ne yaptı ne etti aldırdı onuda 🙁. 23 ünde doğum günümdü eşim cartier bilezik aldı . Normalde yengesi zevkimi begendigi için güzel mi alayım mı diye bana danışır beraber karar verir ederiz ve bilezigimi görür görmez bende bundan alacağım bilekligimi bozdurup dedi o an kendi kendine karar verip konuştuğunu anladım ve kayınvalidem ile şok olduk 😑 telefonumun rengi mavi . Aynı modelin moru kızında var bana diyor bunu sen al seninkini bana ver 😂 tabiki böyle birşey yapmayacağım telefonumu ona satmak için sürekli sıkıştırıyor. Çok sıkıldım arkadaşlar artık inanın rahatsız edecek duruma getirdi abarttı. Bu duruma nasıl son verebilirim kalp kırmadan veya ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz kadını artık evime sokmak gelmiyor içimden birşeyi daha görüp alcam diyecek diye 😔 hevesle seçiyoruz sonuçta daha çok yeni evliyim ve özellikle bilezik konusu beni çok rahatsız etti bilezigimde normalde onun asla hoşuna gitmeyecek bir model amaç taklit etmek 😔 kusura bakmayın uzun oldu ama yardımcı olun bana hanimlarr
Konu sahibi, Cartier bilezik daha demode olmadı mı ya..

Bir ara herkesin kolunda bu bilezikten görüyordum soğumuştum resmen. Eşiniz daha modern bir şey alsın yenge de cartiere kalsın😅😅

Benim arkadaşımın yengesi yaklaşık 15 yıldır böyle
Arkadaşımın evine ne alınsa yenge ertesi gün alır 🤭
Ben aslında rahatsız olmam ama ihtiyacı olmamasına rağmen sürekli yapılması hoş değil.
Arkadaşım ve ailesi o uengeyle yıllardır konuşmuyor ama bir şekilde yenge yine de yolunu bulup alıyor
Bence bu işin sonu yok.
Ya direk istemiyorum yeter artık diyeceksiniz yada böyle devam edecek.
Bu yenge de pek azimliymiş.

Nazarıda değmiş zaten :KK70: Şimdi siz ona en kibar dille konuşma yapsanız dahi '' benim onu kıskandığımı özendiğimi düşünüyor '' diye yine kırılıp tepki koyacaktır bence. Benim kuzenimde öyle her eşyamı kıyafetimi istiyor bende elimden geldiğinde veriyorum hatta gardropsta satışa sunduğum kıyafetlerimin birçoğunu kaldırdım bedeni uyan ne varsa hepsini ona verdim giymediklerimden ama bu sefer de giydiğime göz koydu bende '' o kadarda değil '' dedim. O halde bile teşekkür etmediği gibi bana demesin mi '' sen zaten küçüklüğümde bile hep nihale verirdin eşyalarını bana vermedin '' gibisinden oysa ki öyle bi ayrımcılık yapmadım asla. O hırkamı vermedim diye triplere girdi :KK70: Dünyaları da verseniz ona değişmeyecektir gözü hep sizde olanda kalacaktır o yüzden boşverin diyorum :)
Allah'ım 😄 ay o zaman bana geçmiş olsun sabır diliyorum 😑

Benim arkadaşımın yengesi yaklaşık 15 yıldır böyle
Arkadaşımın evine ne alınsa yenge ertesi gün alır 🤭
Ben aslında rahatsız olmam ama ihtiyacı olmamasına rağmen sürekli yapılması hoş değil.
Arkadaşım ve ailesi o uengeyle yıllardır konuşmuyor ama bir şekilde yenge yine de yolunu bulup alıyor
Bence bu işin sonu yok.
Ya direk istemiyorum yeter artık diyeceksiniz yada böyle devam edecek.
En iyisi ( yengecim siz hiç masraf yapmayın evleri değistirelim ) demek . Bi zahmet anlayıp dur der heralde ben olsam alınır yapmam daha ama bilmiyorum ne yapacağımı ya

Ben sizi anliyorum gercekten. Basit ve umursanmayacak seyler habire tekrarlaninca insan tetikleniyor cidden. Bunda sorun yok, zevkini begeniyor diye duşunemicem ben. O olayin bir cizgisi var anlarsin kim zevkini begeniyor kim kiskaniyor kopyaliyor yani. Ben olsam bu olayi kestirip atmak için bir kere of yenge ikizler bile bu kadar kopyala yapistir yapmiyor abartma artik derim ya da telefonunu benle takas et dediginde ne munasabet yenge ya allah askina der oflarim yani Nssjzjs cidden ne munasabet ya telefonunu bana sat demek dzzjz ha bu arada benim gozume boyle takintili biri batsa evime sokmam kafama takacagima evimden uzak olsun der sallamam yani.

En iyisi ( yengecim siz hiç masraf yapmayın evleri değistirelim ) demek . Bi zahmet anlayıp dur der heralde ben olsam alınır yapmam daha ama bilmiyorum ne yapacağımı ya
Ben alinacaklarini düşünmüyorum.
Dediğim gibi o yenge yıllardır evlerine gidip gelmez,konuşmazlar ama almaya devam eder.
Ya perdeleri de alma yeter artık dedikleri bile su ama almıştı kadın 🤭

Konu sahibi, Cartier bilezik daha demode olmadı mı ya..

Bir ara herkesin kolunda bu bilezikten görüyordum soğumuştum resmen. Eşiniz daha modern bir şey alsın yenge de cartiere kalsın😅😅
Mi airfrey alacaktı onu istiyordum aslında pratik diye 😂 onu beklerken bu geldi eşim zaten kuyumcu atölyesinde çalışıyor o gün de cartier üretiyorlarmıs hem yatırım olur hemde altınlarımı bozdurduk kenarda birşey olsun diye almış 😊 yoksa farklı birşey seçerdim bende beğenmiyordum bu ne böyle çivi çakmışlar gibi derdim ama incesi hoş duruyor 😄

Normalde takmayın sizden beğenip alması doğal bi şey derim ama bu denli her şeyi sizdekiyle benzer yapmasi ya da işte sizdekinin daha güzel olduğunu düşünmesi. Imrenmenin ötesinde sanki bi tik. Bilmiyorum ben nazar ve kötü enerjiye ınanıyorum. Ama kötü biri değil dediniz o yuzden bilemedim.

Ben sizi anliyorum gercekten. Basit ve umursanmayacak seyler habire tekrarlaninca insan tetikleniyor cidden. Bunda sorun yok, zevkini begeniyor diye duşunemicem ben. O olayin bir cizgisi var anlarsin kim zevkini begeniyor kim kiskaniyor kopyaliyor yani. Ben olsam bu olayi kestirip atmak için bir kere of yenge ikizler bile bu kadar kopyala yapistir yapmiyor abartma artik derim ya da telefonunu benle takas et dediginde ne munasabet yenge ya allah askina der oflarim yani Nssjzjs cidden ne munasabet ya telefonunu bana sat demek dzzjz ha bu arada benim gozume boyle takintili biri batsa evime sokmam kafama takacagima evimden uzak olsun der sallamam yani.
Ayyy vallahi çok doğru . Telefonumu istediğinde şok oldum hayır tabikide istesem morunu alırdım ben istedim mavi aldım dedim 😂 onun yerinde ben olsam eşime ( şunda şunu gördüm bende istiyorum diyip üstüne üstelik fotosunu çektim ) desem eşim bile garipser ne oluyor sana sen herkesmisin herkeste olan sende de olmak zorunda der onun kocası nasıl her istediğini bu kadar yapıyor anlamıyorum durumlarını da görüyoruz bi üst katımda oturuyor zaten

Normalde takmayın sizden beğenip alması doğal bi şey derim ama bu denli her şeyi sizdekiyle benzer yapmasi ya da işte sizdekinin daha güzel olduğunu düşünmesi. Imrenmenin ötesinde sanki bi tik. Bilmiyorum ben nazar ve kötü enerjiye ınanıyorum. Ama kötü biri değil dediniz o yuzden bilemedim.
Kız keşke sadece nazar deyseydi koltuklarım garantiye gitti yepyeni koltuklar gıcır gıcır etmeye başladı 1 aydır koltuğum yok. Benzer de yapmıyor aynı renk aynı kumaş aynı model yaptırıyor sadece köşe yaptırıyor artık sinir olmaya başladım 😔

Kız keşke sadece nazar deyseydi koltuklarım garantiye gitti yepyeni koltuklar gıcır gıcır etmeye başladı 1 aydır koltuğum yok. Benzer de yapmıyor aynı renk aynı kumaş aynı model yaptırıyor sadece köşe yaptırıyor artık sinir olmaya başladım 😔
Sizin için sinir bozucu ama konunuzu okuyunca Çocuklar Duymasın’da Meltem’le dünürü Sultan geldi aklıma, Meltem ne alırsa aynısını alıp Baaa daa çok yakiştu diyordu 🤣
Yengeniz Meltem’in dünür gibi kuaförünüzün adresini de istemiyordur umarım :))
12ACC04B-B88E-40FC-81C5-BA88E87B761A.jpeg

Sizin için sinir bozucu ama konunuzu okuyunca Çocuklar Duymasın’da Meltem’le dünürü Sultan geldi aklıma, Meltem ne alırsa aynısını alıp Baaa daa çok yakiştu diyordu 🤣
Eki Görüntüle 3120164
Aynıyız aynı artık bir farkımız kalmadı 😂 kuaföre gitmiyorum malesef gitsem onu da ister de epilasyon aletimin siparişini verdi dün akşam sağolsun seri çalışıyor yengemiz 😂😂😂

Bunda bişey yok bende evimin esyalarını bazen begenmiyorum evin yarısını ikeadan düzdk ve zamanla gozume herrkeste olan sıradan yavastan demodeleşen esyalar gibi geliyor. bir arkadasıma gittgimde onunkiler daha hoş gorunuyor gozume hatta dedim senin esyaların cok hosuma gidiyor diye oda asıl seninkiler de benm hosuma gidiyor daha pratik kullanışlı seyler var sende. Senn mutfakta gorup sunu almıştım mesela diyor ne varki bunda

Eki Görüntüle 3120164
Ama hakkaten dunurun fizigine daha iyi gitmiş ,☺️

Bunda bişey yok bende evimin esyalarını bazen begenmiyorum evin yarısını ikeadan düzdk ve zamanla gozume herrkeste olan sıradan yavastan demodeleşen esyalar gibi geliyor. bir arkadasıma gittgimde onunkiler daha hoş gorunuyor gozume hatta dedim senin esyaların cok hosuma gidiyor diye oda asıl seninkiler de benm hosuma gidiyor daha pratik kullanışlı seyler var sende. Senn mutfakta gorup sunu almıştım mesela diyor ne varki bunda
Sizin bu bahsettiğiniz konuda zaten birşey yok 😊 birebir aynısını özel yaptırması , birebir aynısını alması , aynısını almak yaptırmak için sormadan etmeden dur bende yaptircam güzel olur diyip foto çekmesi . Bence artık sinir bozucu . Bu bahsettiğiniz şey ablamla bende de oluyor ben ablamın koltuğunu beğeniyorum o benimkini . Mesela bu farklı . Ama herşeyin aynısını birebir yaptırıp almak insanın sinirlerini aşar bu size nasıl normal geliyor anlamıyorum

Parasi var yaptiriyor herseyin aynisini demek fndnnd.
Telefon konusunda haklisiniz ciddi bir ayar lazim,neden satayim sana telefonumu diye.Onun disindakilwri onemsemez ama esimin yengesiyle de az gorusurdum.Niye goruusuyorsunuz ki esinizin yeengesiyle bukadar sık?

Yenge pardonda senin kendi fikrin kendi tarzın yok mu acaba ? Derim imalı bir şekilde. Ki anladığım kadarıyla yok. Bana biri böyle dese ömür billah bir daha konuşmam 😁

X