Nolur yardım edinnn :'(

Hafzhanm

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2015
88
52
29
Arkadaşlar nlur yardım edim. Kısaca özet gecicem. Ailem istemese de sevdigim adamla sözlendim. Ama ailelerin kimyası tutmadı. Şimdi de herkes kendi kafasından knuşuyo. Sözlümün ailesi masraf tan kaçıyo zavallı çcuga yardım etmiyolar. Hersyi kndi çalştgyla yapıcak. Bnde herseyi cüzi ye indiriyrum. Bn halmden şkaytci deglm. Ama annem abartyo. Ben ona nasıl davranacağmı şaşrdm. Sözlm de bende ailelerin arasnda sıkşp kalyrz. İki bcuk snedr beklyrz. Habre önmze engl cıkarylar. Bri bana akl versn napcm benn :'(

Allahü Teala yuva yapanın yardımcısıdır. Sözlünüzle her konuda anlaşabiliyorsanız uzatmadan evlenin karınca kararınca illaki herşey mobilya vs 4 dörtlük olacak diye kanunumu var sanki ? önemli olan evliliğe giden yolda huzurla mutluluğunuzu yaşamanız , gerisi hikaye zamanla herşeyiniz olur sizinde böyle eşya şu bu için uzatmaya deymez evlenin ve muradınıza erin .Allahım yar ve yardımcınız olsun canım amin

Arkadaşlar nlur yardım edim. Kısaca özet gecicem. Ailem istemese de sevdigim adamla sözlendim. Ama ailelerin kimyası tutmadı. Şimdi de herkes kendi kafasından knuşuyo. Sözlümün ailesi masraf tan kaçıyo zavallı çcuga yardım etmiyolar. Hersyi kndi çalştgyla yapıcak. Bnde herseyi cüzi ye indiriyrum. Bn halmden şkaytci deglm. Ama annem abartyo. Ben ona nasıl davranacağmı şaşrdm. Sözlm de bende ailelerin arasnda sıkşp kalyrz. İki bcuk snedr beklyrz. Habre önmze engl cıkarylar. Bri bana akl versn napcm benn :'(
ailnzn istmdği bryle oldg içn arknzd drmyr
hr iki trfda idre etmktn bşk ypblck bişy yok mlsf

annen abattmiyor . burda senin yazdiginin cok ornegi var.

öncelikle ünlü harfleri de kullansanız . ALLAH yuva yapana yardım eder . ama maalesef biriyle evlenirken onun ailesiyle de evleniyosunuz.. her yerde karsınıza cıkacak onların anlaşamaması ..

Sesli harfleri yutmuş gibi yazmazsanız sevinirim. Okumakta zorlanıyorum.
Her şeyinizin dört dörtlük olmasına gerek yok. Anneler çocuklarını her şeyin en iyisine layık gördükleri için konuşurlar sürekli. Madem siz memnunsunuz kulak ardı edin söylenenleri ve düğün tarihini çok uzatmayın derim.

Şimdi biraz eski kafalı diyebilirsin bana ama fikrim şu ki ailenin onay vermediği hele ki annenin onay vermediği biriyle evliliği çok çok düşün derim. Şimdi sözlüyken gezip tozarken zaten laylaylom ama aynı eve girince aaah annem demiştim derseniz çok geç olur. Ailesini özellikle annesini ve sözlünüzü çok iyi gözlemleyin bence. Ilerde sizi onaylamayan bir kaynana ile aile ile başa cikacaksiniz. 'Aman ben sözlümle evleniyorum ailesiyle degil' demeyin evet bir insanin kendisiyle evlenirken ailesiyle de evleniyorsunuz bilgilerinize arz ederim. Inşallah mutlu olursunuz.

Konuna yorum yapacaktım fakat yazım şeklini görünce kafama takıldı. Bütün sesli harfleri yazmamışsınız. Alfabemizde ki sesli harflere ne oldu Allah aşkına? Neden imla kurallarına dikkat etmiyor sunuz?
Neyse bu arada yaşınız daha çok genç biraz daha zamanınızın olduğunu düşünüyorum. Eğer kendi başınıza birşeyler yapacaksanız ikinizde çalışıp herşeyinizi halledebilirsiniz. Bence acele etmeyin.

Önce Türkçemizi düzgün yazmayı öğreniniz lütfen. Sonra tavsiye alırsınız.

Yaşlarınız kaç? İkinizin de mesleği var mı?

2,5 sene çok değilki. Kendi işiniz gücünüz varsa , zaten en sağlıklısı kimseden bişey beklemeden bir düzen kurmak olur.

bizde herşeyimizi kendimiz yaptık ki... bunda bişi yok hem çok iyi oluyor yeri gelince aslan gibi soyluyorsunuz... ailelerin onay vermediği evliliği yürütmek zor neden ailenizin istemdiğini enine boyuna düşünün onlar gibi düşünmeye çalışın ... eğer kendini hala haklı görüyorsan çalışın ikiniz yuva kurarsınız...

Ben yeni üye oldum. Eskiden üye olmadan takip ediyordum. Ancak harflerin bu kadar önemli olduğunu bilmiyordum. O yüzden hepinizden tek tek özür dilerim arkadaşlar. Ben hocayım. İsmimden de anlaşılıyordur herhalde. Sözlümün de iki mesleği var. Şuan çalıştığı yerde 3000 maaş alıyo. Ben gözü yüksekte olan bi insan değilim. Ailemin tek kızı da değilim. Çok zengin lüks bi hayat da yaşamadım. Benim tek istediğim mutlu olmak. Evlenecegim insanla memleketlerimiz cok uzak. Ailem bu yüzden istemiyor. Yoksa çok iyi tanıyıp bildiklerinden değil. Babam için zaten kızını evlendirmek sorun. Ablam görücü usulü evlendi ama ona da aynısını yaptı. Ayrıca ben akciğer hastasıyım. O beni böyleyken bile bırakmadı. Bana olan sevgisini defalarca ıspatladı. Sıkıntı strestn uzak durmam gerekiyor. Müstakbel kaynanam beni çok seviyor. Sürekli arıyor halimi hatrımı soruyor. Ondan yana sıkıntım yok. Ama napcamı bilmiyorum. Tavsiye veremesenizde dua edin nolur. Cok ihtiyacım var :KK43:

Ben yeni üye oldum. Eskiden üye olmadan takip ediyordum. Ancak harflerin bu kadar önemli olduğunu bilmiyordum. O yüzden hepinizden tek tek özür dilerim arkadaşlar. Ben hocayım. İsmimden de anlaşılıyordur herhalde. Sözlümün de iki mesleği var. Şuan çalıştığı yerde 3000 maaş alıyo. Ben gözü yüksekte olan bi insan değilim. Ailemin tek kızı da değilim. Çok zengin lüks bi hayat da yaşamadım. Benim tek istediğim mutlu olmak. Evlenecegim insanla memleketlerimiz cok uzak. Ailem bu yüzden istemiyor. Yoksa çok iyi tanıyıp bildiklerinden değil. Babam için zaten kızını evlendirmek sorun. Ablam görücü usulü evlendi ama ona da aynısını yaptı. Ayrıca ben akciğer hastasıyım. O beni böyleyken bile bırakmadı. Bana olan sevgisini defalarca ıspatladı. Sıkıntı strestn uzak durmam gerekiyor. Müstakbel kaynanam beni çok seviyor. Sürekli arıyor halimi hatrımı soruyor. Ondan yana sıkıntım yok. Ama napcamı bilmiyorum. Tavsiye veremesenizde dua edin nolur. Cok ihtiyacım var :KK43:
ailenin istemediği adamda ne huzur bulabilirsin ne de mutluluk ... O aşklar meşkler hep evlenene kadar gerisi geçim ve sabır işi aile anlaşamıyorsa bu dediğimde çok zor aklını kullan derim kalbin verdiği kararlar genelde doğru olmuyor malesef

ailenin istemediği adamda ne huzur bulabilirsin ne de mutluluk ... O aşklar meşkler hep evlenene kadar gerisi geçim ve sabır işi aile anlaşamıyorsa bu dediğimde çok zor aklını kullan derim kalbin verdiği kararlar genelde doğru olmuyor malesef

Açıkçası tamamıyla kalben verdiğim bi karar değil. Her yönüyle çok düşündüm. Kafa yapılarımız zevklerimiz vs herşeyimiz birbirimize uyuyor. E tabi birde kalbimiz uyuyor. Seviyoruz yani. Dünyada sevmekten sevilmekten daha güzel birşey yok bence. Bilmiyorum cok mu yanlış düşünüyorum... :KK43:

X