normal doğum korkusu :(

normal isteyipte tedirgin olmayan yoktur heralde.. kolay mi ilk defa yasayacagimiz bir duygu bi de su onyargilar milletin hikayelri insani sogutmuyo degil yani

Bende cok korkuyorum ya epidural normal dogum nasl oluyor bilen var mi
Harika, mükemmel, sonrasında bile keyifle ve yüzünüzde gülümsemeyle anacağınız bir doğum şekli. Ben doktoruma güvenerek böyle bir işe girdim ki eline iğne batınca dünyaları yıkan bir insanım. Gece 12 gibi sancılarım başladı, 2 de hastaneye yatışım yapıldı sabah 7.30 a kadar dayanabildim acılara (adet sancısı gibiydi) sonrasında epidural aldım ve ameliyathanede beklerken uyuduğumu biliyorum. Eşim hala anlatır ben bu kadar rahatını görmedim diye :KK48: Zira kendisi benle beraber tabiri caizse 9 doğuruyordu :olamaz: Sonrasında 10.30 bebeğim doğdu, kasılmalarımı hissettim ama acısını hissetmedim. Bebeğin geliş anını da hissettim ama acısını yine hissetmedim. Çok güzeldi çevreye bakmayın siz doktor ve ekibine güveniyorsanız düşünmeyin bile :anneadayı::anne:

slm arkadaşlar
hamileliğimin başlarında normal doğurucam asla sezeryan istemiyorum gibi konuşmalar yapan ben 4. aydan sonra hayatta normal doğuramam ksinlikle sezeryan olmalıyım demeye başladım
ama son 2 haftadır gördüğüm rüyalardan mı bilmem ama normal doğurucakmışım gibi hissediorum :KK43: ama yinede çok korkuyorum
normal doğum yapan arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinicem en büyük korkumda hem o sancıları çekip sonrada normal doğurmayı başaramayıp sezeryan olmak beni daha çok korkutuyo iki acıyı da çekmek istemiyorum bana yardımcı olun lütfen :KK43:(
doğum sürecine kadar tahmini ne kadar süre sancı çekiliyo ?
suni sancı için çok fena olduğunu söylüyolar suni sancı almadan doğum olmuyomu?
vajinal muayne çok can yakıyomu ? hamilelik öncesi vajinal muayenelerden farklı mı ?
sorularımı cevaplarsanız çok yardımcı olmuş olursunuz şimdiden çok teşekkürler:KK43:
valla Sezeryan yaptım gram acı duymadım saçımı makyajımı yapıp girdim aynen de öle çıktım 1 gün yattım ertesi gün ayaktaydım yine olsa yine Sezeryan yaparım:halay::KK9:

X