normal doğum / sezeryan ? acil öneri

nurdiyebirii

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2022
42
20
25
kızlar hangi doğum yöntemini seçtiniz ? yada düşünüyorsunz ? normal doğum çok sancılı mı :KK43: deneyimleriniz nasldı

Doğum yöntemini siz değil bebeğiniz seçsin çünkü o doğuyor nasıl isterse o yolla gelsin,sezeryan operasyondur zorunlu halde hayat kurtarır,normal doğum ise adı üzerinde normal olanıdır,ve kolaylık olarak normal doğum ikisinide deneyimlerim ilk sezeryan ölüyorum diye ayağa kalktım ikinci normal bebeğimle kendim ilgilendim hiç yatmadım bu üçüncü doğumum olucak bunu da normal istiyorum ama bebeğime kalmış kapıdan yada bacadan gelicek önemli olan sağlıkla gelmesi, bazılarının sezeryanı kolay geçer bazılarının normal doğumu

Ben sezeryan olacagim kismetse. Kendime gore nedenlerim var. Bir kac defa regl dönemi sancılarımdan dolayı acillik oldum ve acı ile karşılaşınca bayılıyorum, vücudumun kendini savunma mekanizması . Bu eminim ki vajinal doğum yapmaya kalkarsam da olacak yine beni sezeryana alacaklar , sancı çektiğimle kalacağım.

Ikıncısı vajina bir kadına sürekli lazım olan bir uzuv. Bakınız seks, bakınız çiş yapma, bakınız ıkınma. Hal böyle olunca o vajinanın yırtılması, kesilmesi, dikilmesi sonucu bu durumdan memnun kalmayıp operasyona giren birrrr sürü kadın var burada başlıklardan görüyoruz. O nedenle bir defa vücudun cok aktıf olmayan bir bölgesinde sezeryan kesisi bana cok daha mantıklı geliyor tabii sonra ikinci bebek için beklemek gerekiyor

Valla bence de bebek belirliyor o doğum olayını benim hiç sancım yoktu iyide gidiyorduk ama az hareketliydi boynuna kordon dolanmış 1,5 tur bir hafta idare ettim baktım hissedemiyorum kontrolden sonra ben sezeryan olacağım dedim bu zamana kadar getirmişim hareketi az olunca bekleyemedim.

Doğum olayını siz ve bebek belirlersiniz. Bazı bebekler iri olur normal doğum için uygun olmaz... Ya da size çatı muayenesinde normal doğum için uygun olmadığınız ön görülür. Ama her ne olursa olsun iki şekilde de doğum çok özel ve anlamlı... Sezeryan ya da normal doğum diye diretmek gereksiz 😊 zira ikisinin de kendine göre avantajları ve dezavantajları var ☺️

İki normal doğumum var şimdi üçüncüyü istiyorum yine normal doğum isterim çekiyorsun ilk doğumda ama sonrası inanılmaz rahat bebeğin bakımı, emzirmesi, sütünün hızlı gelmesi, senin WC duş ihtiyacın vs hepsini kendin tek başına yapabiliyorsun, ayrıca o bölgenin yırtılıp yırtılmaması hiç önemli değil eski haline geliyor, hatta benim için sonrası çok daha iyi oldu diyebilirim çünkü rahim yolu dardı şimdi çok daha rahatım, kegel egzersizi, doğru ıkınma teknikleri vs. işe yarar, bence bir doğum hazırlık kursuna gitmeniz daha doğru olur kafanızdaki soru işaretleri için

Ben de 2 normal doğum yaptım. İlki zor geçti çünkü başıma ne gelecek, bu çocuk bu kadarcık yerden nasıl çıkacak diye diye psikolojik olarak doğumu yavaşlatmışım farkında olmadan. Ama ikincisinde doğumhaneye girmemle çıkmam bir oldu desem yeridir. Özel bölge için de ilk zaman kocamandı sinir krizi geçirmiştim çişimin geldiğini anlamıyordum WC ye gidiyordum klozeti görür görmez kendiliğinden geliyordu, kaslar yıprandığı için galiba. İlk hali gibi olmuyor tabiki ama iyileşiyor diğer sorunlar. Zaten artık estetik işlemlere ulaşmak da çok kolay o bahaneyle yaptırdım eskisinden bile güzel oldu🙈 iyi tarafı normal doğumda hemen ayaklanıyorsunuz zaten lohusalıkta kimseyi istemiyor insan. Herkes evine gidince siz de rahat rahat ilgileniyorsunuz bebeğinizle.

X