Normal doğumun acı tarifi

Arkadaşlar beni biri normal doğumun acısı konusunda aydınlatsın. Nasıl bir ağrı var, tarifini yapabilir miisiniz
Canım her zaman hakkında hayırlısını iste . Ben kendımı normal doguma okdr hazırlamıstım kı yuruyusler hurmalar pilatesler ... acısına dayanamayacak olursamda epidural alırım dıyordum . Hersey okdr yolundayken 4 cm de acıklıgım varken pat dıye kontrole gttıgım gun sezaryene alındım .hemde sezaryenden cok korkarken oyle boyle doguyor o bebek . Her sekılde canın bıraz yanar ama dunyanın en guzel hedıyesını alacaksın kucagına ona odaklan ❤️

Canım her zaman hakkında hayırlısını iste . Ben kendımı normal doguma okdr hazırlamıstım kı yuruyusler hurmalar pilatesler ... acısına dayanamayacak olursamda epidural alırım dıyordum . Hersey okdr yolundayken 4 cm de acıklıgım varken pat dıye kontrole gttıgım gun sezaryene alındım .hemde sezaryenden cok korkarken oyle boyle doguyor o bebek . Her sekılde canın bıraz yanar ama dunyanın en guzel hedıyesını alacaksın kucagına ona odaklan ❤️
Valla hiç yürümüyorum hiçbirşey yapmıyorum bakalaım nolucak 😀😀

2.gebeliğim ama yine de doğum anı aklıma gelince ürperiyorum. İlk doğum 2-3 saat sancı yatım saat de doğurma işlemiyle geçti. O kadar korkuyordum ki masadan inince ben bu gidişle 2.yi de yaparım ya dedim. 5 yıl geçti aradan u unutmuşum demekki 😁 bakalım arada korku geliyor ama yaparım ya nolcak deyip kendimi teskin ediyorum başıma gelecekleri biliyorum çünkü 😁😁

Acı olarak sonlara doğru 5 dk da bir adet, ishal sancısının 3-5 katı diyeyim dayanılmayacak gibi değil.

Arkadaşlar beni biri normal doğumun acısı konusunda aydınlatsın. Nasıl bir ağrı var, tarifini yapabilir miisiniz
Bende cok merak ederdim. Adet sancisinin cok cok daha siddetlisi gibi. Ama söyle bi durum var, sanci araliksiz devma etmiyor. Örn. sanci geldi, yaklasik 1dk sonra hafiflemeye basliyor, geciyor, soluklaniyorsun, derken yeniden geliyor ve her geldiginde ikinma istegi oluyor (tabi bu durum dogum basladiginda gecerli) dogum baslayana kadar ise yine sanci giriyor ve geciyor, aradaki süre daha Uzun. Dogum baslayinca ise aradaki süreler kisaliyor, yani sanci sklasiyor. Bilmem anlatabildim mi 😊

X