o.çocuğu dedi eşim

Geçen bir konu açmıştım.O konunun devamında olaylar oldu.Tayinimiz çıktı İstanbul'dan taşınıyoruz.eşimin ailesi ve evli görümcelerim aynı mahallede oturuyoruz.tayinimiz açıklanalı 1 ay oldu.Eşim haliyle ailesiyle dip dibe olmak istiyor.Buraya kadar normal.Ablam geldi evimi toplamaya riskli gebeliğim vardı.Ablamı aldık çok nadir gittiğimiz restorana teşekkür olarak götürdük.Başka bi günde İstanbul'a ilk defa geliyor diye kız kulesine götürdük.(bu arada kv bizi rahat bırakmayıp çat kapı hergün geliyor,makinem bozuldu gelin hastayım gelin)sırf ailemden biriyle eşim iyi olmasın gezdirmesin diye.Eşime demiş beni de oralara götüreceksin.normal şartlar altında bu şımarıklığını ve aileme yapılan saygısızlığa rağmen götürmezdim ama tayin olduk eş olacak adamın içinde kalmasın ve annemle gidene kadar muhattap olmicaksın dedi diye kabul ettim.Kv hiç kimsenin anlaşmadığı egoist bir kadın.

Arefe günü bize yemeğe geldi.Bayram günü gittik eşimle ikimiz koca danayı haklayıp buzluğa attık 7 kg et ancak dağıttı biz kesmediğimiz halde bize bile vermedi.Böyle bir kadın işte.bayramın 2.günü aldık dedği yerlere götürdük ablamı götürdüğümüz yerlere.Dönüşte ağlaya ağlaya kalan evi toplamaya başladım.dayanamıyorum sürekli para istemesine kışı yanınızda geçircem torunuma bakacam demesine.Hep bir talep.Çocuğa bir don almadı daha torun ayağına tepeme binmeye çalışıyor.Eşim mani oldu evi bıraktım 1 hafta daha burdaydık çünkü.bir gün geçti aradan.Yine aradı gezmeye gittiniz mi beni almadınız mı benim sinirler tavan yaptı sustum.annem yemeğe çağırıyor dedi.Ben de dalga mı geçiyorsun bana iyi gelmiyor görmüyor musun dedim.yer çıkarız dedi hergün mü görüşcem ben yorgunum eve gidecem dedim.Eşim beni rezil etti.bi gün gidip temizlik yaptın mı kahır çektin mi. Annesinin adı çevrede deli olarak geçiyor.Annemin adı çıkmış deli olan sensin dengesizsin vs karşılık vermedim.
Yedi geldi o.Başladı yine evlendiği güne lanet olsunmuş.Nişan atsaymış.deli vss.Ben de dedim delilik sana kimden geçti annenden mi babandan mı.Sen aileme laf edemezsin deyip sağı solu kırdı geçirdi.Hiç küfür etmeyen kocam bana o.çocuğu dedi.Annemi sevdiği halde.

Şimdi de diyor deli ile o.çocuğu aynı fenelıkta bir laf ben annesine alenen deli bile diyemedim çünkü gözü dönmüştü.
Velhasıl kelam eşim bana o çocuğu dediği için küfrettiği için.onun annesinin dokunulmazlığı olup benim annemi ayağa verdiği için ben bu cümleyi duyduğum için kalbim sıkışıyor.yameden içmeden kesildim.Kendimden nefret ediyorum.Siz olsaydınız napardınız?
Ya boşansanız keşke bu kadından ve oglundan kurtulsanız keşke. Ne anneymiş bee. Bir anne onda var herhalde

Zaten yarın gidiyoruz burda duramam dedim daha fazla. benim bu adama haddini bildirmem lazım yoksa uyuyamıyorum.
Eşinize açık açık diyeceksiniz ki; Senin annen çok kıymetli olduğu için benim anneme küfür ettin. Ama unuttuğun bir şey var benim annem de kıymetli, en az senin annen kadar.
Çocuk büyüyüp, maddi gücüm olana kadar sana katlanacağımı unutma. Bundan sonra da annenle ilgili hiçbir şey duymak istemiyorum.

Ve evi başınıza yıksa bile annesine gitmeyin, bundan sonra asla bu konuda taviz vermeyin.

Ne kadar aynı konular cidden baktım vallahi aynı konular
Şimdi eşimiz öfkeden “bize” küfür etse o...çocuğu gibi yarabbi şükür bey bunlar evliliğin baharatı tabi diyeceğiz

sonuçta erkek kendisini nasıl kontrol etsin diğer kavgada artık sülale bırakmazsa da bütün sülalem sana feda olsun bey deriz ne olacak sanki
erkekler kenidini kontrol edemiyor aslında biz ettirmiyorz. alttan ala ala adamların oturma organı havalanıyor :)

Geçen bir konu açmıştım.O konunun devamında olaylar oldu.Tayinimiz çıktı İstanbul'dan taşınıyoruz.eşimin ailesi ve evli görümcelerim aynı mahallede oturuyoruz.tayinimiz açıklanalı 1 ay oldu.Eşim haliyle ailesiyle dip dibe olmak istiyor.Buraya kadar normal.Ablam geldi evimi toplamaya riskli gebeliğim vardı.Ablamı aldık çok nadir gittiğimiz restorana teşekkür olarak götürdük.Başka bi günde İstanbul'a ilk defa geliyor diye kız kulesine götürdük.(bu arada kv bizi rahat bırakmayıp çat kapı hergün geliyor,makinem bozuldu gelin hastayım gelin)sırf ailemden biriyle eşim iyi olmasın gezdirmesin diye.Eşime demiş beni de oralara götüreceksin.normal şartlar altında bu şımarıklığını ve aileme yapılan saygısızlığa rağmen götürmezdim ama tayin olduk eş olacak adamın içinde kalmasın ve annemle gidene kadar muhattap olmicaksın dedi diye kabul ettim.Kv hiç kimsenin anlaşmadığı egoist bir kadın.

Arefe günü bize yemeğe geldi.Bayram günü gittik eşimle ikimiz koca danayı haklayıp buzluğa attık 7 kg et ancak dağıttı biz kesmediğimiz halde bize bile vermedi.Böyle bir kadın işte.bayramın 2.günü aldık dedği yerlere götürdük ablamı götürdüğümüz yerlere.Dönüşte ağlaya ağlaya kalan evi toplamaya başladım.dayanamıyorum sürekli para istemesine kışı yanınızda geçircem torunuma bakacam demesine.Hep bir talep.Çocuğa bir don almadı daha torun ayağına tepeme binmeye çalışıyor.Eşim mani oldu evi bıraktım 1 hafta daha burdaydık çünkü.bir gün geçti aradan.Yine aradı gezmeye gittiniz mi beni almadınız mı benim sinirler tavan yaptı sustum.annem yemeğe çağırıyor dedi.Ben de dalga mı geçiyorsun bana iyi gelmiyor görmüyor musun dedim.yer çıkarız dedi hergün mü görüşcem ben yorgunum eve gidecem dedim.Eşim beni rezil etti.bi gün gidip temizlik yaptın mı kahır çektin mi. Annesinin adı çevrede deli olarak geçiyor.Annemin adı çıkmış deli olan sensin dengesizsin vs karşılık vermedim.
Yedi geldi o.Başladı yine evlendiği güne lanet olsunmuş.Nişan atsaymış.deli vss.Ben de dedim delilik sana kimden geçti annenden mi babandan mı.Sen aileme laf edemezsin deyip sağı solu kırdı geçirdi.Hiç küfür etmeyen kocam bana o.çocuğu dedi.Annemi sevdiği halde.

Şimdi de diyor deli ile o.çocuğu aynı fenelıkta bir laf ben annesine alenen deli bile diyemedim çünkü gözü dönmüştü.
Velhasıl kelam eşim bana o çocuğu dediği için küfrettiği için.onun annesinin dokunulmazlığı olup benim annemi ayağa verdiği için ben bu cümleyi duyduğum için kalbim sıkışıyor.yameden içmeden kesildim.Kendimden nefret ediyorum.Siz olsaydınız napardınız?
Adam tayininiz çıktı diye size öfkeli
Annesinden ayrılıyor diye alttan aldıkça daha beterlerini yapıyor.
Öyle yada böyle bu adam annesini sizin yanınıza getirecek.
Uzağa gidiyorum kurtuluyorum düşüncesinde olmayın.
Boşanamayacaksanızda annesinin her türlü davranışına katlanmak durumundasınız.

Sanırım linç yiycem ama şu kavgada en büyük sorun damadın ettiği küfür değil bence...hatta iddiaya girerim konu sahibi anne babasına gitse, " bana bunu bunu yaptı, anneme o...dedi ve ben artık boşanmak istiyorum" dese annesi der ki
" her ailede olur böyle şeyler, öfkeyle söylemiştir, sen affet, boşanma, yuvani yıkma" Neredeyse adım gibi eminim bunu soyleyeceklerine çünkü nişanlı iken bile çocuklarının kararına saygı duymayıp o nişanı bozmasına izin vermemişler, kızlarını göz göre göre yakmışlar, şu saatte hamile, boşanmış hâliyle damat yüzlerine küfretse bile eyvallah derler,sahip çıkmazlar. Konu sahibi işin zor, umarım mesleğin vardır. Görünen o ki ne karar alırsan al bundan sonra evladinla tek başınasin
+1000
Üstüne söyleyecek bir şey kalmamış.

Direk kestirip atmayın. Yuva kurmak zor yıkmak cok kolay. Cok net tavrınızı koyun ama kesinlikle. Kv yede tavrınızı koyun. Gelmesin size gerekiyorsa istemiyorum diyin gitsin
He anam he yuva kurmak zor diye adam anamıza sövsün biz kırıp dizimizi oturalım
Kafanız mı güzel sizin ben anlamıyorumki herifin karısına karısının anasına küfür ettiği bir ev nasıl yuva oluyor ya

Canım benim bi lafla yuva yıkılmaz dışardan kolay gözükebilir fakat hiçbirşey bu şekilde kolay değil kv ise evet bazıları hiç çekilmez çevremde var çok şükür kayınvalidemle hiçbu şekilde sıkıntı çekmedim her ailede problemler var üstelik hamilesin ilk önce problemleri çözmeye çalış aile terapistine gidin birlikte çözüm yaratmaya çalış sinir anında kelimeler çıkabilir önemli olan sakinleştikten sonra olan hareketler benim düşüncem bu yönde değerlendirmen üzere :)
Ne yuvası
Yuva mı var ortada
Herifin karısına karısının anasına küfür ettiği ev yuva mıdır
Bir laf dediğiniz ne, o….çocuğu, laf mı bu küfür küfür!
Mevzu kv filan değil
Bugün karısına karısının anasına bu küfürü eden çocuğunun yanında karısına edecek çocuğuna o….çocuğu diyecek
Bunu göremiyor musunuz
Nasıl önemli olan sakinken ki hareketler? Herif saysın sövsün küfür-hakaret dayak…..sakin değildi ozaman onlar önemli değil diyin oturun bakalım yuva yıkmak zormuşya
Valla yuva kurmak çok kolay,sev sevil saygı duy saygı gör at iki imza al sana yuva
Yuva yıkmak da çok kolay, dört duvar yuvaysa yıkılmaz zaten, yuva değilse yıkılmaya mahkum, tek celse sen sağ ben selamet

Benim evliliğimde bu laf sarfedilse ciddi söylüyorum boşanırım.

Bir erkeğe annesini ne kadar kötülersen o kadar kıymete bindirir..
Annesini ağzınıza almayın başka bahaneler üretin bir araya gelmemek için.. biraz naz biraz niyaz..aşkım çok yorgunum ,canım hiç halim yok, hayatım sancım var...gibi
Evet annenize ettiği küfür çok ağır..yenilir yutulur değil..Ha ben olsam anandır o.p derdim o ayrı ama k.v. ağzınıza almamakta bu tarz tartışmaların önüne geçer ..

Ben olsam en başta böyle adamla evlenmezdim. Anladığım kadarıyla düzgün bir iletişiminiz yok çünkü tartışmalarınız hakaretli. Böyle eski ailesini bırakmayan, doğru düzgün konuşmayı bilmeyen biri ile birlikte olup üstüne çocuk yapmak hata. Bence çocuk doğduktan sonra eğer mesleğiniz varsa boşanın. Hem doğacak çocuk ebeveynleri arasındaki ilişkinin böyle olduğu bir ailede yetişmeyeceği için onun açısından da iyi olur. İyice düşünün derim.

Cevabını verirsin koşa koşa mahkemeye gidip bu adam bana küfretti dıye adamı kapıya koymazsın inanın bu böyle olsa evli çift kalmaz araç sürerken bile küfreden milletiz bu kdar prenses tavır takınmak anlamsız
Saçma sapan konuşmayın o sizin saygısızlığıniz ..sizden yetişen nesillerde böyle olacak ne yazık ..
Muhtemelen küfür hakaret dolu evde yetismissiniz size normal geliyor yazık size keşke huzurlu bir ortamı bir gün yasabilseniz .

Ben o lafa o kadar sinirlenmezdim acikcasi ki is yerinde bile sinirlensem soyledigim en sevdigim küfürlerden bir tanesi. Hic bi kavgada kimse kimsenin anasini kastetmez o küfrü oturturken o yuzden annene bisey kastetmemistir yuzdebinbesyuz. Kendini doldurup üzülüp durma. Lakin esas mesele gözünü belertip dilini şişirip trafikte cozutan taksici gibi karsinda öfke küpüne dönmesi bence. Fol yok yumurta yok ortada ve sen hamilesin ve ev topluyorsun. Toplama o evi napiosa yapsin. Annenlere git birkac günlüğüne kabul etmezler mi?

eşinizle aranızda saygı yok belli ki. aramızda saygı olmayan bir adamla evli kalmazdım ben. küfür normalde de sevmediğim bir şeydir ama konu romantik ilişkiye gelince değişiyor. bırakın eşinizin size ettiği küfürü, karşımdaki bana en ufak hakaret etse benim için bitirme sebebi olurdu. kesinlikle hakarete ve saygısızlığa tahammülüm yok. boşanabiliyorsanız boşanmanız sizin için çok daha iyi olur çünkü arada saygı olmayan evlilikler bitmeye mahkumdur.

degil tek cocuk beşiz doguracak olsam anneme o lafı edecek adama ertesi gun bosanma dilekcesini yediririm.
ne munasebet anneme kalkip o lafi edecek.
sizde şu anasi deli herkes oyle der laflarinizi bi yutsaniz mi acaba?
herkes deli diyebilir, gercekten olabilirde ama surekli surekli insanin yuzune bunlar vurulmaz.
kavgayi cagiriyosunuz, esinizde annesinin memesinden ayrilamamis daha maalesef.

X