(¯`¸·´¯)O Köpek Değil Oğluşum..(¯`·¸´¯)

EbRuLi

Nirvana
Kayıtlı Üye
16 Temmuz 2008
1.416
25
38
Kızlar ;

resimdeki benim $eker oğlu$um Pa$a. Biten evliliğimde uğruna dayak bile yediğim, kocam sokağa bırakttığında minicik olmasına rağmen, evin yolunu bulup annesine gelen küçük ama kocaman oğlu$um... Allah bana çocuk sahibi olmayı nasip etmeyecek sanırım evlattır, candır o benim için...

bnyodankmoluumbf2.jpg

bnyodankmoluumbf2.e5ab7d5fdc.jpg

goruntu488jc9.jpg

goruntu488jc9.5fc2eefabf.jpg

goruntu288np7.jpg

goruntu288np7.32050caef6.jpg

bu sevimli şey nasıl oldu da senin dayak yemene sebep oldu? ya da şöyle sorayım kocan nasıl bir manyak?

bu sevimli şey evliliğin ilk baslarında alındı. Sonraları eşim çalışmadı bu köpek verilecek dedi bende veremedim ben hllediyorum zaten dedi. Konu büyüdü büyüdü şiddete kadar ilerledi yani. Oğlumun günahı yokken korkudan masanın altına girerdi. Boşanma davası üstüde sokağa attı zaten neyseki geldi. şu anda oğlum 2 yasında hatta bunu yzarkende yanımda hala kavga gördüğünde masanın altına kaçıyor:KK43:

benim kocam maalesef böyle bir manyak..(tı)

Bu tatli sey nasil kiylip sokaga atilirki,
heleki dayak sebebi asla olamaz.
vicdansiz herif,

Eşiniz evde hayvan istememiş olabilir, bir evde iki kişi yaşıyor, eğer gerçekten rahatsız oluyorsa köpeği birine verebilirdiniz..Yada ilk baştan hiç almamalıydınız...
Bunun için yaptığınız kavgalar, yediğiniz dayaklar bana biraz saçma geldi...
Bazen karşı tarafında düşüncelerine saygı duymayı bilmeliyiz.
Ben havyanları çok severim hatta 10 yaşında bir kedim var ama eşim kesinlikle evde kedi istemediğinden evlenirken annemde kaldı kedim yeri yurdu bozulmadı. İnatlaşarak hiç bir yere varamayız...

Son düzenleme:
ben kendi adıma söyleyeyim canım ben hiçbir zaman kedimden vazgeçmem..
hatta beğenmeyen evime gelmesin diyecek kadar da rahatım,kaygılarım yok bu konuda..
o benim dostum çünkü..
demişsin ki almamalıydınız..
peki eşi biliyorsa bu kadar hayvansever olduğunu neden evleniyor ki?
ayrıca köpecik ikisinin kararıyla eve alınmış..
alınan köpekleri kedileri biraz baktıktan sonra dışarıya bırakmak ne kadar insanice bir davranış beni düşündürür doğrusu..

Bana bu düşünce tarzı kusura bakmayın ama biraz bencilce geldi, bende hayvanların terkedilmesi taraftarı değilim ama ortada insanın yuvası varsa, artık olaylar boşanmaya kadar gidiyorsa, tercihimi ona göre yaparım. Beğenmeyen evime gelmesin demişsiniz, eve gelen misafir değilki... eşiniz sizin kadar o evde yaşayan bir 2. şahıs... Mesela örneğin bebeğiniz olsa ve astım hastalığı olsa, doktor kesinlikle kedi köpek beslemenizi yasaklasa, şimdi bu hayvanı sokağa atmayayım diye inatla bebeğinizimi hasta edeceksiniz? Bazen öncelikleri belirleyebilmek bizim hayattaki başarımızı gösterir.Her güzel şey bir arada olmayabilir.

Son düzenleme:
Arkadaslar oğlumu zaten o aldı bana benim ne kadar istediğimi biliyordu. Benim acı çekmem için yaptı o bunu çok iyi biliyorum. Ben zaten onu hiç bir zaman hayvan olarak görmedim oğlum dedim hep. 23 yasımın nasıl mahvolduğunu en iyi oğlum gördü başıma gelip ağladığını bile biliyorum. Ben nasıl geçerim ondan... :KK43:

canım benim gercekten cok tatlı..alllahım nazardan korusun..walla aynı dusuncedeyız burdakı yazan cogu arkadasla bende kedimden asla vazgecmem..kocam ve besledıgım canımın bir parcası olan kedim arasında niye tercih yapmak zorunda kalıyım..öncelikler belirlenmeli denmis ama bence sevgide öncelik olmaz..ya seversiniz ya sevmezsiniz bu kadar basittir..

canımm yaaaa kıyamam....çok tatlı....işte köpek diyip geçer bazıları.....ama o köpek dedikleri kadar olamazlar....o yavrucağın korkupta masaların altına girmesi gözümün önüne geldi şimdi...benimde bir kızım var ve o da korkuğu zaman yüksek ses olduğu zaman masaların altına giriyor....:çok üzgünüm:

eşinizden ayrıldığınız için rahat konuşacağım kusura bakmayın.....bence o adam sağlıklı bir ruh yapısına sahip değil.....sokağa atabilmek ne kadar sağlıklı bir ruh yapısnın işareti olabilir ki.....çocuğunuz olunca bakamıyoruz diyip sokağa atabiliyormusnuz?? hiç anlamıyorum bu insanları......insan demek bile gelmiyor içimden.....:eek:klava:

bu arada bride_ yorumların çok çarpıcı!!!!!!! anlatılmaya çalışanları hep başka tarafa çekmeye çabalayanlardansın sanırım....

canımm yaaaa kıyamam....çok tatlı....işte köpek diyip geçer bazıları.....ama o köpek dedikleri kadar olamazlar....o yavrucağın korkupta masaların altına girmesi gözümün önüne geldi şimdi...benimde bir kızım var ve o da korkuğu zaman yüksek ses olduğu zaman masaların altına giriyor....:çok üzgünüm:

eşinizden ayrıldığınız için rahat konuşacağım kusura bakmayın.....bence o adam sağlıklı bir ruh yapısına sahip değil.....sokağa atabilmek ne kadar sağlıklı bir ruh yapısnın işareti olabilir ki.....çocuğunuz olunca bakamıyoruz diyip sokağa atabiliyormusnuz?? hiç anlamıyorum bu insanları......insan demek bile gelmiyor içimden.....:eek:klava:

bu arada bride_ yorumların çok çarpıcı!!!!!!! anlatılmaya çalışanları hep başka tarafa çekmeye çabalayanlardansın sanırım....

canım o yüzden diyorum zaten bana evlat gibidir o diye. Kimseye vermem oğlumu. Hayvan korumasız mama vermesen su vermesen ağzını açmıyor, söyleyemiyor. Oğluşumdan vazgeçmem. Varsa isteyen söz veriyorum göndericem yavrularından. Hatta getirip kendim teslim edeceğim. Yeterki hayvan seven birine gitsin.

Benim de kızım var.İskoç Terrier.9 yaşında.Canım o benim.Bi çok acımı onun sayesinde atlattım.Şimdi yeni evlendim.Eşim benim ona ne kadar bağlı olduğumu bildiği için sorun çıkarmıyor.Onsuz yaşayamam.Tartışmaların aksine benim anladığım kadarıyla köpişiniz için boşanmış falan değilsiniz.Evde köpek günah, pis diyorlar.Onları da Allah yarattı.O da can taşıyor.Ağzı var dili yok derdini nasıl anlatsın.Yemek verirsen yiyor, su verirsen içiyor.Biçok insandan daha insan bence.Benim kızım kesinlikle karınca yuvalarına basmaz mesela.Üstünden atlar.Çok sıkıntımda gözünün yaşıyla ağladığını bilirim.Allah ayırmasın sizi de oğlunuzdan.Uzun sağlıklı a.s.ömürler versin

"saygı" demişsiniz..
peki benim hayvanlara olan sevgime karşıdakinin saygı duyması beklenmez mi?
evet haklısınız saygı karşılıklı;fakat sizin anlattığınız yalnızca benim duyduğum saygı olur..
ya karşıdaki?
ben hayvanlara çok düşkünsem ve onlardan ayrılamıyorsam karşıdaki insandan saygı beklerim çünkü aksi beni üzer..
bu da bir saygı şekli öyle değil mi?
bebek olayına gelince daha önce başka bir konuda da yazmıştım bazıları garipseyebilir ama bebeğim o evden kedimin köpeğimin vs. gitmesine sebep olacaksa bebek bile yapmam..bunu anlamak sizin için güç olabilir ama bu benim düşüncem..
bizler onları duygusuz ve ruhsuz zannediyoruz. oysa onlar o kadar duygulu ki. bir yerde okudum. barınaklara bırakılan bir köpeği anlatmışlar. köpekçik adamı görünce arabasına atlıyormuş. her geldiğinde. ama sadece ona başkalarına değil. adam anlam verememiş. sormuş orada çalışanlara. cevap şu.. sahibinin kırmızı arabası var. sizinde kırmızı arabanız o zannediyor arabayı görünce. sevinerek koşuyor.bütün kırmızı arabalara aynı şekilde koşuyor. başka arabalara bakmıyor bile.adam da üşenmemiş. o kırmızı arabaların sahiplerini sormuş ve bulmuş. olay dğru. canım sahibini bekliyor hala gelip onu alır diye. öyle oraya buraya bıraktığınız bir can, ve duygulu ve hisli ve size bağlı. yapmayın ne olur. bırakacaksanız almayın, sahiplernmeyin, evlenirsem eşim istemezse diye düşünün, vermeyeceğinizden eminseniz her koşulda o zaman sahiplenin. onlara acı çektirmeyin. ağlıyorlar biliyormusunuz,gerçekten ağlıyorlar. Su perisi sana hak veriyorum. ve katılıyorum.. bu arada köpeğiniz çok şeker. allah sizi ayırmasın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ebruli canım seni ve oğluşunu sıkı sıkı kucaklıyorum yaptığının aynısını bende yapardım hayvanları sevmeyen bi insanla hayatı paylaşmak düşüncesi bile korkunç geliyor bana a.s. ::1hug:

Ebruli canım seni ve oğluşunu sıkı sıkı kucaklıyorum yaptığının aynısını bende yapardım hayvanları sevmeyen bi insanla hayatı paylaşmak düşüncesi bile korkunç geliyor bana a.s. ::1hug:

canımmmmmmmmm. teşekkür ederim. Gözlerim dola dola okuyorum ama bu sefer mutlulktan. Kucakladığın için teşekkürler.

X