Gebeliğe Hazırlık Ocak-Şubat-Mart Bat'ını Bekleyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bugün adet olmam gerekti ve hala olmadım aslında 3 gün önce olmalıydım bu ay erken yumurtladım ve her ay erken yumurtladığımı anlarım ve erken adet olurum bugün 29gün yani yıllardır hep 26 _-28 gün arası adet olurum çok heyecanlıyım göğüslerin dolgun ve uçları 4 gündür filan çok acıyor hassas acaba :anneadayı:
Gebelik testi yaptın mı bu belirtiler adet önceside oluyor inşallah gebeliktendir

kızlar merhaba nasılsınız. afdetime 5 6 gün var kanda test yaptım 2,30 çıktı ne dersiniz.

Bazen gecikmeler olabiliyor aynen biraz daha bekle evde test al yap varsa çıkar zaten gönlünce olsun insallah
Hala olmadım çok heyecanlıyım hiç gecikmezdi benmki en son 6 sene önce gecikti ve hamileydim yarında olmazsam kesin test alıp yapıcam göğüslerim de çok acıyor ve hiç adet olacağım zaman acımazdı

Selamlar arkadaşlar,
Adet düzensizliğim sebebiyle,yıllar öncesinden, doktorumun tavsiyesi üzerine birkaç defa kullanıp,nihayetinde hormon ilacı olduğu ve de illâki yan etkisi olacağı nedeniyle kullanmayı reddetim ki doktorum en zararsız ilaçlardan dediği halde.Kullanmadığım süreçte birçok bitkisel kürleri denedim hatta homeöpati tedavisinden de şifalanma sürecim oldu birkaç yıl,ki şifalanmadım diyemem en azından değerlerim yükseldi,fakat hiç bir tedavi yumurtalarımı çatlatıp,adet kanamamı getirmedi.Derken yavaş yavaş tek çarenin cyclo olduğuna kanaat getirdiğimde ki,hangi doktora gidersem giyeyim bu ilaç tavsiye edildi,bir doktorum sağolsun kemik ölçümümün yapılmadığını farketti ve ölçüm sonucunda,adet görmediğim süreç neticesinde,kemik erimemin de başlamasıydı.
Neyse ki ileri boyutta değil şükür ki başlangıç seviyesinde, bir yılı aşkın süredir calsimax kullanmaktayım,yorgunluk yapması sebebiyle de magnezyum takviyesi almaktayım.Gelgelelim evlilik ve devamında inşallâh gebelik düşünme niyetimle,cycloyu dokuz aydır düzenli olarak kullanmakta ve düzenli adet görmekteyim şükür, tabii memnun kalmadığım ve kullanmayı redettme sebeplerimin başında;aşırı halsizlik ve metabolizmayı yavaşlatması neticesinde her ne kadar sağlıklı beslenip,düzenli spor yapsamda, aynı istikrarda kilo aldırması malesef ama mantıklı düşünmek lazımki;faydalarının yanında ve vücudumun gerekli düzenine kavuşması neticesinde yan etkileri düşünmemek lazım.
Neyse asıl deyinmek istediğim noktaya gelmem gerekirse ki bu şekilde yaşadıklarımı anlatıp giriş yapıp asıl konuya inmem gerekliliğini doğru buldum, bu foruma üye olmamın tek sebebi budur,çünkü bilginin de zekatı vardır ve bunun üzerime görev olduğu düşüncesindeyim.
Arkadaşlar lütfen asla ve asla kulaktan dolma ve tavsiye üzerine hiç bir yöntem ve de ilaç olsun olmasın tedaviyi denemeyin.
Ve tabiki hekimi olan arkadaşlarımızın da hekimleri bilir,ben asla ve asla kimseye karışmak istemem nihayetinde doktor değilim, sadece cyclo kullanıcısı olarak kendi yaşadıklarımı ve de kadın doğum doktorumun tavsiyesini paylaşmak istedim.
Arkadaşlar lütfen bu ilacı kullanırken gebe kalmamaya üzen gösterin,korunun,gebeliği düşündüğünüzde zaten doktorunuz size gereken tedavi değişikliğini yapacaktır.
İlacın gebelikte bebeğe düşük ihtimalde olsa,yan etkileri bulunmuş araştırmalarla sabit;bebekte aşırı tüylenme olabileceği,ki bunun tedavisi mevcutmuş ama beni asıl korkutan yan etki ise,bebek büyüyüp yirmili yaşlarına geldiğinde, cinsiyet bunalımına girebileceği ihtimali.
Amacım gözünüzü korkutmak değil ama takdir sizlerin,ben doktorumun bildiklerini sizlerle paylaşmak istedim,Allâh isteyen ve gereği gibi bakabilecek hepimize nasip etsin inşallâh hayırlı evlatlar ama bizimde elimizde olup, yapabileceklerimiz varken,lütfen arkadaşlar tedbiri elden bırakmayalım,takdiri sonra İlahi’ye bırakalım.
Herkese daimi şifalar arkadaşlar.

Kizlar merhaba spermiograma bi bakabilir misiniz lutfen lutfen bir yorum yapin

Miktar : 2.8Renk: Gri
Gorunus normal
PH 7.1
Viskozite2cm
Likefaksiyon50dk
1ccdeki konsantrasyin82.00
Toplam konsantrasyon 229.60

Kruger normal morfoloji: %8
Anormal morfoloji% 92
Bas %64
Boyun %16
Kuyruk %12

Lokosit 2.1
Eritrosit yok
Aglutinasyon yok
Immatur germ yok

Motilite 1.saat
ileri % 43
Yerinde% 4
Hareketsiz% 54
2.saat
Ileri 37
Yerinde 5
Hareketsiz 58
Canim merhaba bu sonuclari yazdigin ay mi hamile kaldin hareketsiz esiminde 57 cikti ileri 37 doktor asilama onerdi

O bat a çok yakın koyulaşmaya başlıyormuş canım şu an göstermez sende heralde

Hadi ya neyse kısmet bakalım, benim de bugun bat günüm kupkuruyum hiç olmayacam diye unut ediyordum

AA baya erken gelmiş canım

Genellikle Luboquik canıö

İyi yapmışsın tan o gün yumuş gelir inşallah doktor da görür siz de değerlendirirsin iz

Luboquik, memnunum
merhabalar bende luboquik kullaniyorumama tecrubem yok bu konuda sizlere testi yolladım 17.olan bugün öncesinde deyerlendirdik bu testi ve ilişkiyi kaç gün boyunca yapmak gerekli acaba bilginiz varmi

Eklentiler

• 20190129_183743.jpg
    20190129_183743.jpg
    97,9 KB · Görüntüleme: 112
Bende kızıma tulum aldım kışlık oldu biraz 6 aylıkken giyer inşallah :KK200:

Eklentiler

• 20377463-F14D-419E-89CB-948B64C9C934.jpeg
    20377463-F14D-419E-89CB-948B64C9C934.jpeg
    124,5 KB · Görüntüleme: 85
Aynen canım onu sormuştum. Ya öyle düşünme niye dersen çoğu insan bunı sadece o aylık kullanıyor o aylık fayda veriyor gibi düşünüyor. Ama ilerikş aylara da fayda veriyormuş okuduğum kadarıyla
Bu gerçek mi ben bu ay famera ve otivrelle ile yumurta geliştirdim önümüzde ki aya fayda verir mi

Merhaba famera kullandım 1 hafta 2 gün bekleyip kontrole gittim sonra yumurtam tek yumurta 13mm di 2 gün daha bekleyip gittim 17 18 mm iki yumurtam olmuştu 2 günde 4 mm yumurtası büyüyen varmı ? Birliktelik olsun dedi gün aşırı bizde yapıyoruz bide çatlama sorumun vardı bir önceki ay tekrar olur diye korkuyorum çatlaması için ne yapabilirim tecrübesi olan yazabilirmi ??

X