Ocakta tüp bebege baslayip martta transfer olacaklar

Masallah cnm
Baslayayim baslayayim derken bi bakiyosun zaman gecmis bizde yeni basladik ilk ignemi oldum bana 3 tane verdi senin ignen kac
Insallah hayirli haberlerini aliriz cnm
Ben 13 gun kullandim igneleri.... Gonal f, Merional... Sonra Cetrodite ilave edildi..
cok sukur bitti... 1 embryo transferim de oldu... Bugun 6. gun.......Test gunum 9 subat......

Ben 13 gun kullandim igneleri.... Gonal f, Merional... Sonra Cetrodite ilave edildi..
cok sukur bitti... 1 embryo transferim de oldu... Bugun 6. gun.......Test gunum 9 subat......
Iyi canim gecmis olsun insallah mujdeli haberle donersin bizlere
Aslinda en zoru beklemek benim icin
Bizimki martta transfer olacak
Rabbim hayirli evlat versin isteyen herkese
Benim de Gonal-f ek olarak kalem seklinde genatropin biz bunlara 2100 verdik ve ek igne menapur var ona da 250 vermis esim bunlar 6 gunluk
1 subatta basladik
Herkes 10-12 gun igne kullandik falan yazmis bir daha mk alicaz acaba sormadim da bi ara hemsire bittikce alin demisti ama
Siz ne kadar verdiniz ilaclara

İyi
Benim de Gonal-f ek olarak kalem seklinde genatropin biz bunlara 2100 verdik ve ek igne menapur var ona da 250 vermis esim bunlar 6 gunluk
1 subatta basladik
Herkes 10-12 gun igne kullandik falan yazmis bir daha mk alicaz acaba sormadim da bi ara hemsire bittikce alin demisti ama

Normalde gonal f ile başladığında ara ara ultrason a çağırması lazım yumurta lar ın büyüklüğünü kontrol için.ve bu süreç de duruma göre yaklaşık 10 -15 gün sürüyor .sonrası da çatlatma iğnesi ve yumurta toplama . Tabi herkesin tedavi süreci de farklı olabilir .

Merhabalar bu arada bende 4.5 yıllık evli ,31 yaşında ve 3.tüp bebek aşamasında yım. İlk denemem tuttu ancak 3.5 aylıkken düştü bebeğim . 2. Transfer im de dondurulmuş embriyo ile oldu fakat tutmadı . Bu da 3. Deneme olacak. 25 Ocak’ta Doğum kontrol hapı ile başladık tedaviye ,8 Şubat ilk kontrol . Bu sefer farklı bir tedavi uygulanıyor bakalım hayırlısı . Transfer de tahminen Mart ayında inşallah bir terslik olmazsa

1 subatta basladik
Cok sagol canim.... Emeklerimizin guzel karsiligini umariz aliriz.....

Ilaclari ben kendi eczaci arkadasimdan cok indirimli almama ragmen 3000-3500 odedik....
2 gunde bir doktor ultrason icin cagirdi... Seni cagirmadi mi kontrol icin. Cunku yumurtalarin capini ôlcüyorlar ona gore igne veriyor...

Dokti
İyi

Normalde gonal f ile başladığında ara ara ultrason a çağırması lazım yumurta lar ın büyüklüğünü kontrol için.ve bu süreç de duruma göre yaklaşık 10 -15 gün sürüyor .sonrası da çatlatma iğnesi ve yumurta toplama . Tabi herkesin tedavi süreci de farklı olabilir .
Doktorumuz pisman olmayalim ek ilac verecegim dedi genotropin ve menapur verdi canim gonalf ignesine ek tapti
5 gun kullan gel dedi
Sonra yine verecek sanirim bittikce alirsin dedigjne gore
6 subatta gidecegiz tekrar
Evet herkesin ki farkli oluyor cnm hayirlisi jns

In
Merhabalar bu arada bende 4.5 yıllık evli ,31 yaşında ve 3.tüp bebek aşamasında yım. İlk denemem tuttu ancak 3.5 aylıkken düştü bebeğim . 2. Transfer im de dondurulmuş embriyo ile oldu fakat tutmadı . Bu da 3. Deneme olacak. 25 Ocak’ta Doğum kontrol hapı ile başladık tedaviye ,8 Şubat ilk kontrol . Bu sefer farklı bir tedavi uygulanıyor bakalım hayırlısı . Transfer de tahminen Mart ayında inşallah bir terslik olmazsa
Insallah canim tecrubelisin sen simdi biz daha ilk denememiz esim simdiden bu ilk ve son diyor anlayislj adam gitti yerinw uyuz biri geldi oyle moralim bozuk ki
Embriyo fazla olsa bile dondurmayalim diyor
Sizin esler nasil bu surecte bazen diyorum hic mi baslamasaydik
Bizde 6 yillik evliyiz 26 yasindayim
Hakkjmizda hayirlisi offfff

Cok sagol canim.... Emeklerimizin guzel karsiligini umariz aliriz.....

Ilaclari ben kendi eczaci arkadasimdan cok indirimli almama ragmen 3000-3500 odedik....
2 gunde bir doktor ultrason icin cagirdi... Seni cagirmadi mi kontrol icin. Cunku yumurtalarin capini ôlcüyorlar ona gore igne veriyor...[/QUOTE
1 subatta ilk ignemi oldum 6 subatta gel dedi heralde 6sindan sonra cagiracak hemsirede 2 gunde bi kan alacagiz senden dedi
Oyle yorgunum ki kafam cok dolu
Ne zormus anne olmak olmadan anladim

Insallah canim tecrubelisin sen simdi biz daha ilk denememiz esim simdiden bu ilk ve son diyor anlayislj adam gitti yerinw uyuz biri geldi oyle moralim bozuk ki

Ben de 1,5 yıllık evliyim. Eşim çok anlayışlı bu konuda. Biz dondurduk embriyoları. Transferden sonra da saklatacağız. Hem tutmazsa bir daha deneriz hem de tutarsa ileride bir kardeş istediğimizde kullanmak için. Bu süreçte eşlerin desteği çok önemli. Hakikaten yorucu ve yıpratıcı bir süreç. İster istemez bunalıyor insan. Rabbim güç versin hepimize.

In

Şanslısın ki yaşın daha genç . Benim eşim çok istiyor çocuk . Etrafımız hep çocuk dolu . Çok ağır geliyor bazı zamanlar bu durum. Tam tersi eşim hep tedavi taraftarı iken ben bazen kendimi çekiyorum . Çok yoruldum çünkü gerçekten . Ama hadi tedavi ye başlayalım dedim mi de büyük bir heyecan ve sadece çocuk istegi beni benden alıyor . Bazen diyorum ki yeter artık kendiliğinden olursa olsun diyorum . Bazen de biran önce olsa diye kendimi bu süreçlerin içinde buluyorum işte . Rabbim bu yolculukta hepimize yardım etsin inşallah kimsenin kucağı boş kalmasın

6 şubatta alttan muayene eder yumurtaların gelişim durumuna göre ilaçların dozunu ayarlar .sonrasında da muhtemelen duruma göre işte her gün ya da 2 güne bir çağırır . Her gitmende de kan alırlar zaten .

Merhaba arkadaşlar..bende geçen hafta histerıskobi oldum rahimde yapılmışım vardı..bu 2.denemem olacak embriyolarım donduruldu..Şubat ayı sonunda adetle birlikte bende transfer hazırlıklarına başlayacağım.naturel transfer olacak yani ilaçsız..transfer Mart’ın 15 ini bulur büyük ihtimal..allah yardımcımız olsun..

Merhaba arkadaşlar..bende geçen hafta histerıskobi oldum rahimde yapılmışım vardı..bu 2.denemem olacak embriyolarım donduruldu..Şubat ayı sonunda adetle birlikte bende transfer hazırlıklarına başlayacağım.naturel transfer olacak yani ilaçsız..transfer Mart’ın 15 ini bulur büyük ihtimal..allah yardımcımız olsun..

Geçmiş olsun. Histeroskopi nasıl geçti? Ben de polip için olacağım da biraz bilgi verebilir misiniz?

Geçmiş olsun. Histeroskopi nasıl geçti? Ben de polip için olacağım da biraz bilgi verebilir misiniz?
Ben bi sorun yaşamadım canım çok rahat geçti..yumurta toplama operasyonu gibi..bende yapışıklık vardı miyom ameliyatından kalma o açıldı..5 gün geçti hala az az kanamalarım devam ediyor hafif kasık ağrısı var..doktor kanama olacağını söylemişti..sizde endişe etmeyin inşallah kolay atlatırsınız..geçmiş olsun

Ben bi sorun yaşamadım canım çok rahat geçti..yumurta toplama operasyonu gibi..bende yapışıklık vardı miyom ameliyatından kalma o açıldı..5 gün geçti hala az az kanamalarım devam ediyor hafif kasık ağrısı var..doktor kanama olacağını söylemişti..sizde endişe etmeyin inşallah kolay atlatırsınız..geçmiş olsun

Çok teşekkür ederim. Yumurta toplama işlemim güzel geçmişti ama sonra çok sancım olmuştu. İnşallah bunu da kolaylıkla atlatıp transfer işlemine geçerim.

Merhaba arkadaşlar ben bişey soracaktım dondurulmuş embriyolar ne zaman çözdürülüyor yani aynı gün mü yoksa 1 gün önce falan mı bilen var mı aranızda ben çift koydurmak istiyorum izmirdeyim İstanbul’da transfer olucak ona göre bir gün önceden mi söylemeliyim yoksa aynı gün gidince mi söylemeliyim karar veremedim istanbuldaki doktorumla hiç yüzyüze gelmedim diğer doktor yumurtaları topladı ama çift yumurta için onunla konuşmak istiyorum muayene etsin istiyorum ona göre 1 gün önceden mi gideyim bilen var mı

Merhaba arkadaşlar ben bişey soracaktım dondurulmuş embriyolar ne zaman çözdürülüyor yani aynı gün mü yoksa 1 gün önce falan mı bilen var mı aranızda ben çift koydurmak istiyorum izmirdeyim İstanbul’da transfer olucak ona göre bir gün önceden mi söylemeliyim yoksa aynı gün gidince mi söylemeliyim karar veremedim istanbuldaki doktorumla hiç yüzyüze gelmedim diğer doktor yumurtaları topladı ama çift yumurta için onunla konuşmak istiyorum muayene etsin istiyorum ona göre 1 gün önceden mi gideyim bilen var mı
Benim 2. Transferim döndürülmüş embriyo ile olmuştu. Aynı gün olmuyor çözünme .1 gün önce diye hatırlıyorum . Benim 4 tane döndürülmüş vardı . Ben sandım ki 1 tane çözünecek. Ama hepsini birden çözdürüp kaliteli olanlardan transfer etmek istediler ancak kala kala 1 tane kötü kalite embriyo kaldı o transfer edildi ve tutmadı .

Teşekkür ederim sağol Benimde 1 adet ayrı tankta 2 adet diğer tankta 3 adet donduruldu şimdi ilk önce planlanan 1 adet tutmaz ise 2 adet diye planlandı ama ben işte diğeri bozulmasın eğer uygunsa o tek olan kalsın diğer iki tane transfer edilsin dedim ama 1 gün önceden ise 1 adet çözdürüp diğer 2 sini çözdürüp bir tanesi bozulmasın diye sıkıntım başka birşey değil

Merhaba kızlar,
ben de Aralık sonu tedavime başlayıp ocakta da yumurta toplamam olmuştu. Opu'dan sonra Ohss olduğum için transferim iptal oldu. Nasipse martın başında transferim olacak. Benim gibi şehir ya da yurt dışından transfere gelecek olan var mı acaba? Çok az izin günüm var ve henüz nasıl yapacağımı bilmiyorum. Embrioyoların çözüldükten sonra zarar görme ihtimalinden çok korkuyorum. Rabbim emeklerimizi boşa çıkarmasın. Hepimizin bu tedavilerde sağlıklı evlat sahibi olmamızı nasip etsin:KK200:

Merhaba kızlar,
ben de Aralık sonu tedavime başlayıp ocakta da yumurta toplamam olmuştu. Opu'dan sonra Ohss olduğum için transferim iptal oldu. Nasipse martın başında transferim olacak. Benim gibi şehir ya da yurt dışından transfere gelecek olan var mı acaba? Çok az izin günüm var ve henüz nasıl yapacağımı bilmiyorum. Embrioyoların çözüldükten sonra zarar görme ihtimalinden çok korkuyorum. Rabbim emeklerimizi boşa çıkarmasın. Hepimizin bu tedavilerde sağlıklı evlat sahibi olmamızı nasip etsin:KK200:
Bende İzmir’de yaşıyorum İstanbul’da yaptırıyorum ama 2 gün uçak yasağı 3 gün yol yasağı olduğu İçin kalmam gerekiyormuş İstanbul’da o yüzden zor olcak banada rapor falan alsanız olmuyor mu

X