Oda arkadaşımla yaşadığım sorun.

belli bi yaşa kadar başıma ne geldiyse ben sessiz kaldığım aman tadımız kaçmasın diye laf etmediğim için geldi
alttan aldığım için geldi
hep sabrettiğim için geldi
ne zamanki yeter artık deyip tepki göstermeye başladım
beni huzursuz edeni ben daha çok huzursuz etmeye başladım
o zaman bişiler dengeye oturdu insanlar beni eskisi gibi üzemez oldu
seni huzursuz etmekten çekinmeyeni sende huzursuz edeceksin kardeşim
bende zamanında yaşadım benzer şeyleri benimde böyle bi ev arkadaşım oldu
sonunda öyle bi kavga ettimki korkusundan o gece eve gelmedi ve ertesi gün valizini toplaması için
2 arkadaşını gönderdi
karşıma çıkmaya cesaret edemedi
Aynısı olacak gibi onu ağlatarak gönderirim o odadan yurda adımını atamaz ama daha damarıma tam basmadı hele bir bassın şehre adım attırmam deli tarafımı göstermiyorum sadece

Ya sabır çekme tüm çirkefliğinle üstüne yürü gerekirse küçük bir tehdit et! Seni yumuşak görmüş bir de inadına istemediği şeyleri yap her şeyi dağıt! Başka türlü yola gelmez seni oyuncağı bellemiş!
Yanında beyzbol sopası da götürsün mü? Bu nasıl tavsiye?

Tabiki bu dediklerimizi yaparken hanımefendiliğinden asla taviz vermeyeceksin. Hatta yüzünde alaycı bir gülümsemeyle sinirlendiğini belli etmeyip hakkından geleceksin.

huzursuzluk çıkmasın diyorsunuz da zaten huzursuzluk var sadece bunu çeken tek sizsiniz. konuşun ki o da fark etsin, çok da yumuşak olmayın ama uzadıkça sizi ciddiye alma olasılığı iyice düşer. bir de böylelerine güven de olmaz. eşyalarınıza falan da dikkat edin, konuştunuz diye kulaklığınız, şarj aletiniz falan kayboluverir maazallah.

Bende yurtta kalıyorum son sınıfım şu anda ve uyulması gereken belli kurallar var mesela kulaklık olmadan hiçbir şey dinlenilmez izlenilmez. Askılığa montunu asma deme hakkı yok. Siz sustukça tepenize çıkmış açıkça hepsini söyleyip yüzüne vurmanız lazım. Huzursuzluk çıkmasın diye sustukça huzursuz olmaya devam edeceksiniz.

Aynısı olacak gibi onu ağlatarak gönderirim o odadan yurda adımını atamaz ama daha damarıma tam basmadı hele bir bassın şehre adım attırmam deli tarafımı göstermiyorum sadece
Pardon da ne yapacaksın satırla mı kovalayacaksın da şehre adım atamayacak? Daha sana noluyo diyememişsin :rolleyes:

Ve ertesi gün kendisi bornozunu montuma asmış
Bunu kulağınıza küpe yapın. Kesinlikle net olun ve tepkinizi ne olursa olsun anında verin. Sesli mi gülüyor, filim mi izliyor hemen uyar bıraksınlar olmadı git idareye hemen şikayet et.

Evet ama ben hiç uyarmadım normalde çok sinirli birisiyimdir damarıma basarsa bu odadan ağlayarak gider bir daha da dönemez ama susuyorum sabrediyorum
Neden sabrediyorsun? Yurt öyle arkadaş ortamınız gibi değil. Belli ki bu size baskı yapan kız size zorbalık yapıyor ve bu onu keyiflendiriyor. Lütfen keyfini bozun.

Arkadaşlar merhaba benim bir derdim var ben üniversite 1.sınıf öğrencisiyim ve bir kykda 5 kişilik odada kalıyorum sorun oda arkadaşımın birisiyle yaşadığım sorun ya da bana sorun geliyor lütfen yardım edin şöyle başlayayım bu kız tabiri caizse ota. uyarıyor ama kendisi her şeyi yapıyor örnek vereyim montumu askılığa asmıştım onu oraya asma al başka yere as dedi neyse dedim telefonun yanlışlıkla sesi açıldı kapat hemen dedi uyuyormuş -odada film izliyorlar kulaklıksız ve gece- yine ses etmedim kendisi ise diğer kızlarla gecenin 12 sinde kahkaha atıyor odada ve ben uyuyamıyorum ama uyarmadım en ufak dağınıklıkta uyarıyor ama kendileri daha dağınık yedikleri şeyin bulaşığı 5 gün aynı yerde duruyor bizim her şeyimiz temiz bu arada bunu diğeri de farketmiş ama huzursuzluk çıksın istemiyormuş ama artık gerçekten sinirim bozulmaya başladı ses etmedikçe tepeme çıkıyor lütfen akıl verin.
Bu saate kadar susmaniz hata ..resmen zorbalık yapıyor size

Arkadaşlar bir de benle konuşurken sürekli alaycı konuşuyor mesela o gün dedim ki lavabo dolu mu odaya yeni girdim diyor ki baksana ama bunu aşırı alaycı bir tavırla söylüyor çok gıcık bir kız bir kere de süngerini al diye lavaboya çağırdı gittim aldım neyse yüzünü kuruladı kullandığı jeli sordum nerden biliyorsun yüzümü yıkadığımı diyor la havle vela kuvvet dedim ki çağırdın ya çağırmadım ki ben seni diyor cinnet geçirtmelik

Yazdıkça yazasım geldi mesela çamaşırlarını odaya sermiş oda nemlenmiş bende nemde uyuyamam romatizmam azıyor bir tane çamaşıra kurumuş mu diye dokundum söyledim dokunma titizim ben diyor la havle vela kuvvet

Susmayın siz de onu uyarın, sen de dün beni rahatsız etmiştin ben nezaketen uyarmadım o zaman ben de her şeye uyarayım diyin. Kimseyi alttan almak zorunda değilsiniz. Yoksa tepenize çıkar. En kötü kavga eder oda değiştirirsiniz bu kadar sinmeyin.

Canım konuşsana ne bekliyorsun? Demek ki seni sevmiyor konuşun kurallar belirleyin. Sanki orası onun odası da sen besleme gibisin. Öyle davranıyor sana resmen ne alaka. Ama düzgün konuş kavgacı konuşma. Gerekirse yurt yetkilisine söyle o uyarsın ya da odanı değiştirsinler.

Canım konuşsana ne bekliyorsun? Demek ki seni sevmiyor konuşun kurallar belirleyin. Sanki orası onun odası da sen besleme gibisin. Öyle davranıyor sana resmen ne alaka. Ama düzgün konuş kavgacı konuşma. Gerekirse yurt yetkilisine söyle o uyarsın ya da odanı değiştirsinler.
Ya amacım bu zamana kadar huzursuzluk çıkmamasıydı ama artık değişecek sanırım bende dişimi göstereceğim çünkü çok sinirleniyorum ve bazı geceler sinirden ağlıyorum

X