Oda arkadaşımla yaşadığım sorun.

bende insanım ve oraya bu kızı çekmeye gelmedim sonuçta herkes okumaya geldi Hürrem sultan gibi davranıyor ilk başlarda iyiydi bu arada bana dışarı felan çıkarız dedi odada birbirimizi idare ederiz dedi sonra nolduysa 360 derece değişti

Ya amacım bu zamana kadar huzursuzluk çıkmamasıydı ama artık değişecek sanırım bende dişimi göstereceğim çünkü çok sinirleniyorum ve bazı geceler sinirden ağlıyorum
Ablacım daha ne huzursuzluğu çıkıcak allah aşkına sende huzur mu kalmış? Git konuş ne yapabilir sana şikayet edersin. Ben valla çatır çatır şikayet etmiştim oda arkadaşımı.

Arkadaşlar merhaba benim bir derdim var ben üniversite 1.sınıf öğrencisiyim ve bir kykda 5 kişilik odada kalıyorum sorun oda arkadaşımın birisiyle yaşadığım sorun ya da bana sorun geliyor lütfen yardım edin şöyle başlayayım bu kız tabiri caizse ota. uyarıyor ama kendisi her şeyi yapıyor örnek vereyim montumu askılığa asmıştım onu oraya asma al başka yere as dedi neyse dedim telefonun yanlışlıkla sesi açıldı kapat hemen dedi uyuyormuş -odada film izliyorlar kulaklıksız ve gece- yine ses etmedim kendisi ise diğer kızlarla gecenin 12 sinde kahkaha atıyor odada ve ben uyuyamıyorum ama uyarmadım en ufak dağınıklıkta uyarıyor ama kendileri daha dağınık yedikleri şeyin bulaşığı 5 gün aynı yerde duruyor bizim her şeyimiz temiz bu arada bunu diğeri de farketmiş ama huzursuzluk çıksın istemiyormuş ama artık gerçekten sinirim bozulmaya başladı ses etmedikçe tepeme çıkıyor lütfen akıl verin.
Maşallah sizdeki de ne sabır üstünlük kurmaya çalışan aciz bi insana bu kadar yüz verip sessiz kalmayın derim.

bende insanım ve oraya bu kızı çekmeye gelmedim sonuçta herkes okumaya geldi Hürrem sultan gibi davranıyor ilk başlarda iyiydi bu arada bana dışarı felan çıkarız dedi odada birbirimizi idare ederiz dedi sonra nolduysa 360 derece değişti
180 derecedir o

Asla yardımsever değil bu arada mesela şunu açamadım ya açar mısın diyorum hemen bir bahane uyduruyor gıcık çok gıcık bu arada bu konuyu görmesi için yazdım utanıp sıkıldığım yok görsün çok sinirlendirdi beni çünkü cinlerim tepemde
Sordum ama gormediniz sanirim konuyu gormesi icin yazdim demissiniz kadinlar kulubu uyeliginizi biliyor mu

Sordum ama gormediniz sanirim konuyu gormesi icin yazdim demissiniz kadinlar kulubu uyeliginizi biliyor mu
Hayır bilmiyor ayrıca bu sizi niye bu kadar ilgilendirdi bir de yukarıda dalga geçmişsiniz 180 derecedir o diye?

Hayır bilmiyor ayrıca bu sizi niye bu kadar ilgilendirdi bir de yukarıda dalga geçmişsiniz 180 derecedir o diye?
Cunku dogrusu o bilmemek degil ogrenmemek ayiptir. Bende size dogrusunu ogrettim. Yazmissiniz merak ettim ne demek niye ilgilendirdi. Boyle birseyi yaziyorsaniz arkadasinizin haberi olmasi lazim ki okusun utansin bilmiyorsa boyle yazmaniz cok sacma.

Cunku dogrusu o bilmemek degil ogrenmemek ayiptir. Bende size dogrusunu ogrettim. Yazmissiniz merak ettim ne demek niye ilgilendirdi. Boyle birseyi yaziyorsaniz arkadasinizin haberi olmasi lazim ki okusun utansin bilmiyorsa boyle yazmaniz cok sacma.
Saçmaysa bana saçma onu o anlık sinirle yazdım çünkü ki zaten yurda gidince yüz yüze konuşucam bu arada öğretmemişsiniz 180 dir o bu sosyal medya dilinde dalgadır kırık olsa duramazsın dili gibi ben mi alınganlık yapıyorum anlamadım amacım kavga değil bu arada ciddi soruyorum?

Saçmaysa bana saçma onu o anlık sinirle yazdım çünkü ki zaten yurda gidince yüz yüze konuşucam bu arada öğretmemişsiniz 180 dir o bu sosyal medya dilinde dalgadır kırık olsa duramazsın dili gibi ben mi alınganlık yapıyorum anlamadım amacım kavga değil bu arada ciddi soruyorum?
Sizin diliniz kavga dili bunu amaclamiyor oldugunuzu soylesenizde. Sacmaysa bana sacma diyerek bir suru insanin okudugu platforma yaziyorsaniz bunu aciklamanizi isteyebilirim degil mi? Sacma olan bizede sacma sonucta neyse uzatmaya gerek yok sonucta tavsiye almak icin yazmissiniz kizin burayi gorecegi yok. Kendinizide artik ezdirmeyeceginizi anlamissiniz siz yinede tartisma olarak degil normal konusun. Bir olay oldugunda gerekirse sert cevap verirsiniz.

Sizin diliniz kavga dili bunu amaclamiyor oldugunuzu soylesenizde. Sacmaysa bana sacma diyerek bir suru insanin okudugu platforma yaziyorsaniz bunu aciklamanizi isteyebilirim degil mi? Sacma olan bizede sacma sonucta neyse uzatmaya gerek yok sonucta tavsiye almak icin yazmissiniz kizin burayi gorecegi yok. Kendinizide artik ezdirmeyeceginizi anlamissiniz siz yinede tartisma olarak degil normal konusun. Bir olay oldugunda gerekirse sert cevap verirsiniz.
Hayır sizinle alakası yok kırdıysam çok özür dilerim sinirliyim hala kıza çünkü her şeyi kavga olarak algılıyorum teşekkürler

Arkadaşlar merhaba benim bir derdim var ben üniversite 1.sınıf öğrencisiyim ve bir kykda 5 kişilik odada kalıyorum sorun oda arkadaşımın birisiyle yaşadığım sorun ya da bana sorun geliyor lütfen yardım edin şöyle başlayayım bu kız tabiri caizse ota. uyarıyor ama kendisi her şeyi yapıyor örnek vereyim montumu askılığa asmıştım onu oraya asma al başka yere as dedi neyse dedim telefonun yanlışlıkla sesi açıldı kapat hemen dedi uyuyormuş -odada film izliyorlar kulaklıksız ve gece- yine ses etmedim kendisi ise diğer kızlarla gecenin 12 sinde kahkaha atıyor odada ve ben uyuyamıyorum ama uyarmadım en ufak dağınıklıkta uyarıyor ama kendileri daha dağınık yedikleri şeyin bulaşığı 5 gün aynı yerde duruyor bizim her şeyimiz temiz bu arada bunu diğeri de farketmiş ama huzursuzluk çıksın istemiyormuş ama artık gerçekten sinirim bozulmaya başladı ses etmedikçe tepeme çıkıyor lütfen akıl verin.
Zıtlaşır gibi yapma ama, sen de ona makul ölçüde rahatsız olduğun konuları söyle. Belliki bencil ve düşüncesiz biri. Böyle içine atarsan biriktirir biriktrir en olmayacak zamanda patlarsın haklıyken haksız duruma düşersin

yurttaki oda arkadasim Arzu'yu hatirlattiniz bana, kendisi 2.ogretim oldugu icin sabahlari uyumak istedigi ve
bizler sabah 7 de uyandigimizda asla ses yapmamamiz gerektigi konusunda saliklar vermisti bize ilk gunden .

odadaki diger 3 kisi sabah dersine gidecek ama o oglene kadar uyuyacak diye bizler sabah hic ses etmeyecekmisiz.
ses dedigi de terlik sesi yahut birbirimize fisiltiyla soyledigimiz / sordugumuz mecburi diyaloglar....

ama kendisi gece 10:30'da dersten geldiginde diledigi her turlu sesi yapardi, odada uyuyan olsa da tum isiklari acardi vs.

biz birinci, o 2. sinifti... bizi comez gormus olacak ki uzerimizde ilk gunden baski kurmaya calismisti. 1-2 gun sabrettik, baktik iyice tepemize cikiyor. dedik ya git kendin gibi gece gec yatip oglene kadar uyuyanlarla ayni odada kal ya da karsilikli birbirimize anlayis gosterelim.

neticede biz ses yapmasak dahi zaten yurtta hayat sabah 6'da baslar yani odanin onunde sabah dersine giden ogrenciler konusacak, temizlik gorevlileri ses yapacak koridorlarda vs. ozel odasi degil neticede.

o aralarda neler oldu, takistik mi vs pek animsayamiyorum ama sonrasinda Arzu'yla iyi arkadas olmustuk .

siz de hic 1 cozume ulamazsaniz yurt gorevlisine soyleyebilirsiniz. en azindan ufaktan 1 uyari alirsa tavirlarini duzeltir diye dusunuyorum.
derslerinizde basarilar. en guzel gunleriniz , ufak tefek seyler icin kendinizi uzmeyin , karsilikli anlasirsiniz en yakin gunde umarim ..

Galiba uyumsuz bir tip diğerlerinde sustuguna göre birazda çirkef...sindirmis hepinizi...ama konuşmadan asla cozemezsiniz ..anlamiyorsa şikayet edin gerekli mercilere

Tatlım ileride 30 lu yaşlarına geldiğinde bu günü hatırlayıp keşke diyeceksin
Neden sessiz kaldım ki diyeceksin
Yasamis biri olarak söylüyorum..
Ses çıkar, ayni ucreti verdigimize göre eşit haklara sahibiz. Ben şunları şunları istemiyorum. Ha yapmadın diyelim, radikal çözüm yoluna giderim ben de de...
Ben böyle demiştim. Ertesi gün süt dökmüş kediye döndü
Sıkıyorsa yapmasin

Kendinizi ezdirdikçe daha çok tepenize çıkar o size nasıl uyarı yapıyorsa sizde konuşacaksınız

Yazdıkça yazasım geldi mesela çamaşırlarını odaya sermiş oda nemlenmiş bende nemde uyuyamam romatizmam azıyor bir tane çamaşıra kurumuş mu diye dokundum söyledim dokunma titizim ben diyor la havle vela kuvvet
Ay sizde cok sinir bozucusunuz surekli burda la havle cekip durmussunuz ne alakasi var ya. Sizler nasil meslek sahibi olacaksiniz az girisimci ruhunuz olsun az sesiniz ciksin yahu ne bu eziklik.enerjimi cektiniz resmen. O ayri simarik siz ayri ezik. Montumun ustune bornozumu koydugu an hayrola bu niye burda dun asma diuordun diuip hoopp yakala bakalim diyip yuzune yapistiririm bir kere. İkincisi nemli camasirlarini odaya asamaz. Kaldir canim bunlari burdan haydi bakalim seri ol hizli ol derim.aksini soylerse birazdan hepsini daha fazla islanir haberin olsun derim. Yani bu ne boyle.siz sustukca tepenize binmis bu sekilde olmaz agziniz az laf yapsin

X