Odama renk katmak istiyorum, ilgin fikirlere ihtiyacm var..

dumanoldu

Guru
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2009
77
2
perdeleri çalışma masmı bonck vs. şeylerle nasıl canlandıra bilirim yardımcı olursanız çk sevinirimm...delikafadulden

ilk olarak cevap yazdığınız için teşekkürler resimle alakalı diil yani mesela perde süslemek için ne kullanılabilir masaya nasıl bi kalemlik.... fln gibi klasik bir masam ve perdem var sade teşekkürler

valla ben yeni taşındım canım ve evime perdeler uymadı..oturma odamınkini kızın odasına taktım..çünkü perde pembeydi..
yatak odamınkileri oturma odasına taktım..kırık beyazdı ve sadeydi..bende hava katmak için..boncuk ve pul aldım..pembe mor lila ve gül kurusu..onları perdenin üzerindeki çiçiklere diktim..tam dışa gelen pile yerlerine..çok ho oldular..tabi dikerken hizaya dikkat ettim yoksa görüntü berbat olurdu

cnm perdecilerde boncuklu uzun ipler var onlardan alıp takabilrisin..çok ta şık duruyorlar...perdene uygun renk seçersin...

perdeden ziyade camlari bir sekilde canlandirip süslerseniz cok hos oluyor... mesela perdeleri kenara tutturup camin üstünden asagiya dogru sarkan bir seyler yaratip asarak odaya cok hos bir hava verebilirsiniz...

en basitinden renkli kartonlari cicek seklinde kesip üstten bir iple asagi sarkitabilirsiniz. ince, duvara yapisik duran duvar süsleri de ayni sekilde cam icin kullanilbilir...

ikinci bir öneri de su olabilir... kalemlik demissiniz. bildiginiz teneke konserve kutusunu serit serit yatay olarak odanizin renklerine uygun reklerde tercihen yagli boya ile boyayin.. cok süper oluyor... hem de renkleri kendi odaniza göre sectiginiz icin satin alamayacaginiz bir ahenk olur...

bir örnek daha ... bu benim en severek uyguladigim ve gercekten cok güzel duran deko. seffaf bir vazoya biraz kum koyun. sonra da sokaktan ince kuru ve egri bügrü degisik görünen agac dallari toplayip bu kuma saplayin. haa isterseniz kum olmadan da ya da kum yerine renkli boncuklar da olur.

durup durup aklima birseyler geliyor :) evde eski, kullanilmayan, ahsap sandalye varsa onu da odanizin renklerine boyayip üzerine deko olarak yine uygun renkte bir ince polar battaniye gibi bir sey atin. yani katlanmis battaniye, her an kullanilmak üzere orada duruyor havasi cok hos duruyor... (gerci bu ne masa ne de camlarla ilgili ama )

evimin dekorasyonunda kullandigim malzemeleri kendim yapmayi cok severim. fotografla bir kac örnek vermek isterdim ama sabah sehir disina cikiyorum. 2 hafta sonra dönünce örnek veririm :)

X