Off of derdim babam

AlmanyaTreni

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2014
2.866
2.830
Iyi geceler arkadaslar
Derdim babam son 2 senedir cok degisti. Surekli para konusuyor ay su pahalanmis bu pahalanmis napcaz nasil gecinecez surekli konusu para amaaa is kardesleri yada yigenleri olursa ozaman cok zengin. Hemen para gonderir hemen yardim eder. Yigenlerin dugununde en cok takiyi o takar. Annemi işe soktu temizlik yapiyor kadin ama ayaklarinda sorunu var annemin ayaklari sisiyor surekli. Calisamiyorum diyor yok para lazim diyor. Gecinemeyiz calisacaksin diyor. Annemi 2 senedir calistiriyor 1 senelik maasini kadin biriktirdi biriktirdigi o parayi gitti turkiyede bir guzel yedi. Yigenine herkes almancilar 200 Euro takarken bu 500 Euro takti. Bizi hic sevmiyormus oyle diyormus anneme cocuklarida sevmiyorum istemiyorum torunlarida istemiyorum senide istemiyorum diyormus. Ama evdende gitmiyor surekli piskolojik siddet uyguluyor anneme. Anne gel arkandayim diyorum 30sene sonra bosanayimmi millet ne der diyor. Ne derse desin anne diyorum gel arkandayim. Ve 3senedir sekeri var babamin afedersiniz cinsel anlamda tik yok. Doktora gitmis bazen seker boyle yapiyor diyormus. Bu yuzdende surekli anneme sanki annem onu aldatti aldatacak gibi cumleler kuruyormus. Telefonda kime yaziyorsun kimle konusuyorsun. Baskasiyla bulusmayami gidiyorsun kadin 53yasinda ve ben ne yapacam artik yaninda bile oturmuyorum diyor. Anneme cok uzuluyorum bosan diyorum dinlemiyor beni ömür boyu bu cekilirmi ya.. sevmiyorum babami annemi üzmesine dayanamiyorum.

Yani belki annenizi bir süre yanınıza alabilirsiniz, kadın rahatlayınca o zaman boşanmanın daha mantıklı olduğunu görebilir (tavsiyem min 2 hafta). Babanız hakkında tek kelime söyleyemem banlanırım.

Cinsel jayatlarindan nasıl haberdarsınız ilginc cidden. Anneniz bosanmayacak belli yapacak bişey yok sizin adinıza

Benim arkadaşımin annesi de buna benzer şeyler yaşıyor. Eşi yıllardır yurtdışında. Hatta orda bir de çocuğu var. Kadın, kayınvalidesi ile oturuyor. Yediği hakaretin, dayağın haddi hesabı yok. Bosan dediler kaç yıldır! Yok kadın bırakamam diyor.

Yani belki annenizi bir süre yanınıza alabilirsiniz, kadın rahatlayınca o zaman boşanmanın daha mantıklı olduğunu görebilir (tavsiyem min 2 hafta). Babanız hakkında tek kelime söyleyemem banlanırım.
Gelse keske kalsa.. neymis 30sene sonra bosanamazmis millet laf edermis. Milletmi yasiyor seninle anne dedim

sebep olurum diye israr edemiyorum ama dayanamiyorum artik. Bizi sevmesin umrumda degil ama bu yaptigi siddet siddet illaki dayak degilki.
Şöyleki kimseye zorla iyilik yapamıyorsunuz. Anneniz de olsa bu boyle. Annenize demissiniz zaten yanında oldugunuzu biliyir gerisi ona kalmiş ısrar etmeyin arkandayim ama karar senin deyin aksi halde ilk pişmanlığında ya da sıkıntısında sizi suçlar

Neden insan bosanmazki neden. Annemin almancasi super her isini kendi halleder devlet zaten bosanan kadinlarin herzaman arkasinda burda. Hakaret hakaret nereye kadar

Anneniz kurban psikolojisine girmiş. Annenize destek için bir şeyler yapabilirsiniz ama babanız umutsuz vaka.

Neden insan bosanmazki neden. Annemin almancasi super her isini kendi halleder devlet zaten bosanan kadinlarin herzaman arkasinda burda. Hakaret hakaret nereye kadar
Elalem ne der? Vakti zamaninda biz de eşimle boşanma aşamasına gelmistik, anneme ben bosaniyorum dedim. Ben seninle baş edemiyorum, elaleme ne dicem, kızım boşandı diyemem, milleti kiniyordum başıma geldi, kayınvalideni aricam o senle başa çıksın dedi
Ben resmen el kızı, damadı oğlu gibi davranır. Bir şey olsa sen beni değil eşimi tutarsın derim o yüzden hep.
Maalesef eskiler elalemi coook kale aliyorlsr...

Ah bu elalem degilmi zaten biktik bu elalemden. Hep elestiriyor bu elalem tayfasi is yaRdima gelince kimse ortada yok.

Anne ve babanızda Almanya'da yaşıyordu yanılmıyorsam. Anneniz geçen 30 yıla bakarak, elalem ne der demek yerine; önünde uzanan 30 yıla bakarak enine boyuna düşünsün. Herkes evine kapandıktan sonra, babanızla başbaşa kalan anneniz.

İnsan evi için , kendi geçimi ve ailesi ( bu aile kimisi için anne babası , kimisi için çocuğu, kimisi için de kardeşleri olabilir ) için yorulmayı da göze alabilir. Ancak emeğin yok sayılıyorsa , kazanılan gelir başkalarına hava atmak için har vurup harman savuruluyorsa ; orada artık bir dur demenin zamanı gelmiş demektir.

Lütfen yaşadığınız ülkenin imkanları ve sosyal haklarından faydalanın.

Bu evlilik anneniz açısından duygusal olarak sona erdiyse , kanunen sona erdirmek istiyorsa; elalemi değil kendini düşünerek hareket etsin.

Ah bu elalem degilmi zaten biktik bu elalemden. Hep elestiriyor bu elalem tayfasi is yaRdima gelince kimse ortada yok.
Aynen öyle. Biz babam vefat ettiğinde annemi 6 ay evden çıkaramadık. Ya dedim bak çık, gençsin. İş bulduk çalış kafan dağılsın. Yok elalem kocası öldü geziyor der. Ya sana ne dedim? Elalem, aş mi veriyor sana? Ne faydaları vsr? Yok! O yüzden ben artık takilmiyorum.

Bebeğim dogdu. Ben dedim kimseyi almayacağım, korona var. Geleni kapıdan kovarim. Olmaz öyle şey dedi. Bal gibi de olur. Bizim sagligimizdan daha önemli değil kimsenin ne düşündüğü hakkımda dedim. Susmak zorunda kaldı eşim de kızınca.

O yüzden annene bir şey deme. Öyle buyumusler maalesef...

Lütfen yaşadığınız ülkenin imkanları ve sosyal haklarından faydalanın.
Iste tamda bu neden cekeyimki annem istese babam 1metre yakinina gelemez. Benim arkadasim bosandi burda adam aptalin tekiydi. Polis arabasi koydular kapiya gunde 5 6 kere ariyordu polisler iyimisin diye. Ve dunya para odediler kadina cocuklarina. Ya neden ben suruneyim anne gel benimle kal diyorum. Baska ne yapayim daha

Öncelikle ısrarcı olmayın. Anneniz boşanma kararı alırsa , bu kendi kararı olmalı. Dış etkiler sebebiyle, içine sinmeden alacağı bir karar sağlıklı olmayacak ve bu kararı almasına sebep olanları da suçlama eğiliminde olacaktır.

Annenize seçenekleri ve tek başına da yaşayabileceğini söyleyin. Kendisiyle aynı yaştaki kadınları gözlemlemesini söyleyin.

zaten 2 kere dillendirdim dahada soylemedim. Kendi bilir gencken calis didin cocuk bak. Ilerleyen yaslardada boyle adamlarla ugras. Yazik uzuluyorum kiyamiyorum

Anne gel arkandayim diyorum 30sene sonra bosanayimmi millet ne der diyor.

Anneme cok uzuluyorum bosan diyorum dinlemiyor beni ömür boyu bu cekilirmi ya.. sevmiyorum babami annemi üzmesine dayanamiyorum.
Kadın kendisine üzülmüyor sen niye ona üzülüyorsun?
Annen halinden gayet memnun ki boşanmayı düşünmüyor. Daha da dinleme onun yakınmalarını. "Babamdir, dedikodusunu yapma,ayıp" de.
Sen onun gün arkadaşı misin sana evliliğinden yakınıyor.
İyi sabrediyorsun ama annenin de senin de yaptığın doğru değil..kadın sana anlatıp anlatıp rahatlıyor yine kocasının yatağına giriyor. Olan sana oluyor,boşu boşuna öz babana kinleniyorsun.
Annen iyi bir insan olsa duysa bile "baban seni de sevmiyor,torununu da sevmiyor. Öyle demiş" demez. Şimdi bu lafin üstüne nasıl bakıyorsun babanın suratına sevgiyle? Annendir,seversin ama tam bir bencil.
Bence arana mesafe koy, sana da babanı kotulemesine asla izin verme . Olan sana oluyor, bir gün boşanmaya karar verirse o zaman gelsin sana yakınsın,gerekeni yaparsın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…