Offf offf icralık oldum. Av. Veya hukuk bilgisi olanlar yardım lütfen

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Cirius

I'm Unstoppable Today
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2020
1.288
2.488
Merhaba.
Ailem düğün hediyesi çamaşır makinesi aldılar. Ceyizimin gidecegi gün teslim aldık. Evim şehir dışında oldugu icin ceyizimin gittigi arabaya yükleyip hic açmadan direkt evime götürdük . Bir geldik ki şok gri aldığımız makine beyaz çıktı. Gittik konusmaya siz beyaz aldiniz dendi babam kavga etti resmen aklımızla dalga gectiler. Neyse 12 saatlik yoldan geri getirmemizi değiştirmemizi istediler. (Kayınbabamın arabasıyla getirdik geri donmesi imkansizdi) bende beyaz istemiyorum diye kayınvalideme verdim makineyi neyse. Babam makineyi alırken formaliteden beni de kefil yaptılar. Babam sinir olduğu icin adamlara ödeme yapmamış ve icralık olmuşuz. Uyapta icralık gözüküyorum ve faiz de eklenmis üstüne gecen sene oldu bu olaylar . Ben yeni öğreniyorum bunu uyaptan bakınca gordum kesinlikle bilgilendirme vs yapılmadı. Ne yapmalıyım kızlar faizi iptal ettirme şansım varmı neredeyse bin tl faiz gelmis üstüne ben taksitler ödeniyor zannediyorum...

Hayır. Ailemin evine de gelmemiş ve telefonla arama bile olmadı
Dosya açılış tarihi nedir ? Borçluya tebligat çıkmayan icra dosyası olmaz. Dosya yeni açıldıysa tebligat elinize yeni ulaşacak olabilir.
Dosya içeriğinden tebligat bilgilerini görebilirsiniz ne zaman çıkmış kime teslim edilmiş vs.

Yeni değil geçen seneden beri faiz isleniyormuş megerse. Belkide ailemin evine gitti de beni ilgilendirmez diye söylememiş de olabilirler. Itiraz falan etmek icin gec mi kaldım
Dosya açılış tarihi nedir ? Borçluya tebligat çıkmayan icra dosyası olmaz. Dosya yeni açıldıysa tebligat elinize yeni ulaşacak olabilir.
Dosya içeriğinden tebligat bilgilerini görebilirsiniz ne zaman çıkmış kime teslim edilmiş vs.

Tamam renk konusunda haklısınız fakat sinir olup ödememek yanlış değil mi bari babanız bilgilendirseydi sizi, belki siz hallederdiniz faiz eklenmeden
Evet 1 senedir bu durumda ve ben bakmasam haberim olmayacak. Sadece kefil oldum diye beni ilgilendirmez zannediyorlardır büyük ihtimalle. Banka hesaplarımı vs araştırmışlar çok stres yaptım gerçekten

Yeni değil geçen seneden beri faiz isleniyormuş megerse. Belkide ailemin evine gitti de beni ilgilendirmez diye söylememiş de olabilirler. Itiraz falan etmek icin gec mi kaldım
İcra hukukunda, tebliğden itibaren, icra takip türüne göre 5 ya da 7 gün gibi süreler var borçlunun itirazı için.

Dediğim gibi uyaptan dosya içeriğinize bakın. Kime tebliğ edilmiş ve ne zaman tebliğ edilmiş görürsünüz. İtiraz için süre geçmiş mi en net o şekilde anlaşılır.

Hayır. Ailemin evine de gelmemiş ve telefonla arama bile olmadı
İCRA dosyası ne zaman açılmış geçen sene mi geçen sene ise tebligat gelmesi gerek eğer aileniz evde yoksa bile alması için muhtara bırakırlar ordan almaları için ama onun içinde kapıda yada posta kutusunda yazı bırakırlar.

acilistan itibaren adi kanuni faiz isler。。sizin uyapda gordugunuz miktar guncel degil + icra masrafi+ avukat varsa vekale
ucreti var。faizi sistem otomatik atar bisey yapamazsiniz ancak vekil var ise anlasarak belki onuda kolay kolay yapmazlar uzgunum

Babanız bahane etmiş sanki renk yanlış gelmiş olabilir ama malı iade etmemişsini alınmış nasıl kızıp ödemez..acaba siz beğenmediniz diye mi kızdı en azından kefil olduğunuz için size söyleseydi ödemedim diye eşinize de mahçup olacaksınız.. babanızla konuşun heralde baba olarak ortadan kaybolup faizle size yıkacak değildir

Babanız bahane etmiş sanki renk yanlış gelmiş olabilir ama malı iade etmemişsini alınmış nasıl kızıp ödemez..acaba siz beğenmediniz diye mi kızdı en azından kefil olduğunuz için size söyleseydi ödemedim diye eşinize de mahçup olacaksınız.. babanızla konuşun heralde baba olarak ortadan kaybolup faizle size yıkacak değildir
Bilemiyorum güvenemiyorum olurmu olur baksanıza bundan bile bugün haberim oldu çok üzgünüm nasıl kurtulacağım bilmiyorum. Bin tl fazladan vermektense ben oderdim hepsini bilgi vermemesi beni cok sinirlendirdi

Satın aldığı ürünün parasını neden ödemiyo babanız. Avukata gitmiş dosyanın faizini iptal ettiremezsiniz. Bildiğim kadarıyla tek yol icraya veren tarafla görüşüp anlaşmak.
Anlaşma olursa faizi sildirebiliyormuyuz? Ilk borc miktarını peşin verme falan teklifini kabul ederler mi acaba

Kurumu arayacaksınız makina aldığınız fiyata anlaşma yoluna gideceksiniz eğer ödeme yapmazsanız sigortalı çalışanın maaşından 4te 1i şeklinde her ay kesinti yapılır. En mantıklısı anlaşma yoluna gitmek ki onlar içinde avantaj sonuçt sigortalı çalışan değilseniz ve ödeme yapmazsanız uzun seneler bile beklemek zorunda kalırlar hatta hiç çalışmaz üzerinize herhangi birşey yoksa sizden alacak hiçbirşey bulamazlar dolayısıyla firma içinde uzlaşmak en iyisidi. Yarınn arayıp görüşün

Kurumu arayacaksınız makina aldığınız fiyata anlaşma yoluna gideceksiniz eğer ödeme yapmazsanız sigortalı çalışanın maaşından 4te 1i şeklinde her ay kesinti yapılır. En mantıklısı anlaşma yoluna gitmek ki onlar içinde avantaj sonuçt sigortalı çalışan değilseniz ve ödeme yapmazsanız uzun seneler bile beklemek zorunda kalırlar hatta hiç çalışmaz üzerinize herhangi birşey yoksa sizden alacak hiçbirşey bulamazlar dolayısıyla firma içinde uzlaşmak en iyisidi. Yarınn arayıp görüşün
Cok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için. Bu konulardan hukuki terimlerden vs hic anlamam gayet açıklayıcı anlatmışsınız. Ve evet sigortalı çalışan değilim uzun seneler aradıklarını bulamayabilirler pesin ödemeyi teklif edeceğim aldığım fiyati umarım dediğiniz gibi olur

Peki bundan eşim etkilenir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X