Offf offf icralık oldum. Av. Veya hukuk bilgisi olanlar yardım lütfen

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba.
Ailem düğün hediyesi çamaşır makinesi aldılar. Ceyizimin gidecegi gün teslim aldık. Evim şehir dışında oldugu icin ceyizimin gittigi arabaya yükleyip hic açmadan direkt evime götürdük . Bir geldik ki şok gri aldığımız makine beyaz çıktı. Gittik konusmaya siz beyaz aldiniz dendi babam kavga ettmiş polisler falan gelmiş babamı haklı bulmuşlar. Resmen aklımızla dalga gectiler. Neyse 12 saatlik yoldan geri getirmemizi değiştirmemizi istediler. (Kayınbabamın arabasıyla getirdik geri donmesi imkansizdi) bende beyaz istemiyorum diye kayınvalideme verdim makineyi neyse. Babam makineyi alırken formaliteden beni de kefil yaptılar. Babam sinir olduğu icin adamlara ödeme yapmamış ve icralık olmuşuz. Uyapta icralık gözüküyorum ve faiz de eklenmis üstüne gecen sene oldu bu olaylar . Ben yeni öğreniyorum bunu uyaptan bakınca gordum kesinlikle bilgilendirme vs yapılmadı. Ne yapmalıyım kızlar faizi iptal ettirme şansım varmı neredeyse bin tl faiz gelmis üstüne ben taksitler ödeniyor zannediyorum...
sizede muhakkak tebliat gelmiştir adres değiştirdiniz mi muhatara teblig olmuş olabilir , hangi avukattaysa arayın indirim isteyin yardımcı olurlar ben avukat katibiyim ödemek isteyenlere elimizden geleni yapıyoruz

Anlaşma olursa faizi sildirebiliyormuyuz? Ilk borc miktarını peşin verme falan teklifini kabul ederler mi acaba

Biz de gönderiyoruz icraya bazen ama dosya açılış parasını masrafları vs silmezler biz faizi silip ana parayı kabul ediyoruz ama dosya açıldığı için kapatılması için masrafları oluyor avukat onu istiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X