Çocuk Hastalıkları Oğlu inmemiş testis ameliyatı olan anneler bakar mısınız ?

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
yet07 yet07 Mancar Mancar kizlar nasilsiniz? Cocuklar nasil oldular? Benim size bir sorum var. Ben ameliyattan sonra oglumun testisini torbasinda goruyordum. Bu aralar tam torbasinda degilde hemen ustunde oldugunu goruyorum torbaya tam indigini gormedim. Sizinkiler nasil diye soracaktim. Aslinda amelyattan 3 bafta sonra doktora gitmistik. Ayni sekilde orda duruyordu be doktor normal demisti. AMA yinede icime kurt dusmuyor degil. Tekrar gotursemmi acaba yoksa doktor mayista gel demisti beklesemmi acaba bilemedim.
Bizimde aynı şekilde ameliyattan sonra kısa bi süre torbada kaldı sonra üst tarafına çıktı. Doktor inmesini beklicez hazirana kadar dedi 🤷🏻‍♀️

MERHABA BENIM OGLUM 6 YASINDA UTANGAC TESTIS DIYE BIR YORUM YAPTI DOKTORUMUZ BAZEN BAKIYORUM TORBADA BAZEN BAKIYORUM YUKARIDA BU DURUM OLAN VAR MI AMELIYAT OLDUNUZMU BU SEBEPTEN SIMDIDIEN TESEKKURLER
Utangaç testiste ameliyat gerekmiyormuş canım. Vücut ısısına göre bile değişiklik gösterirmiş torbaya inip inmeme durumu. Ama ameliyat gerektirmeyen normal bi durummuş.

yet07 yet07 Mancar Mancar kizlar nasilsiniz? Cocuklar nasil oldular? Benim size bir sorum var. Ben ameliyattan sonra oglumun testisini torbasinda goruyordum. Bu aralar tam torbasinda degilde hemen ustunde oldugunu goruyorum torbaya tam indigini gormedim. Sizinkiler nasil diye soracaktim. Aslinda amelyattan 3 bafta sonra doktora gitmistik. Ayni sekilde orda duruyordu be doktor normal demisti. AMA yinede icime kurt dusmuyor degil. Tekrar gotursemmi acaba yoksa doktor mayista gel demisti beklesemmi acaba bilemedim.
Ben ameliyattan sonrada görmedim cnm. Dr torbada diyordu. Diğeri de utangaç olduğu için küçücük oluyor bazen. Şimdi ellersem hissediyorum yoksa dışardan belli değil.
MERHABA BENIM OGLUM 6 YASINDA UTANGAC TESTIS DIYE BIR YORUM YAPTI DOKTORUMUZ BAZEN BAKIYORUM TORBADA BAZEN BAKIYORUM YUKARIDA BU DURUM OLAN VAR MI AMELIYAT OLDUNUZMU BU SEBEPTEN SIMDIDIEN TESEKKURLER
Ameliyatlık bir durum değil utangaç testis. Bizim bir tane testisimiz öyle inip çıkıyor. Diğer testis için ameliyat olduk o kesede değildi.

Kizlar tesekkur ederim cevaplariniz icin. Ben torbasindaki dikisinin iceri cekildigini goruyordum. Sonra tahminime gore yumurta torbaya sabitlendi be yumurta yukari cikinca o dikis yeride cekiliyor. Shu aralar cekiklik yok. Yumurtayi hissediyorum ama torbaciklar eshit oldugunu goremedim bi turlu. Ameliyatdan sonra 2 bafta yukari falan ziplatmayin demislerdi. Ama 2 hafta sonra eshim surekli yukariya ziplatip oynatdi. Ve o ara dahada yukariya dogru ciktigini fatkkettim. Simdi yapmiyor artik ve hemen torbasinin ustunde goruyorum. Tekrar amelyatlik bir durum olmasin yeter ki.

Harmandali Harmandali Mancar Mancar selam kızlar nasılsınız. Bebişler nasıl. Korona sürecinde kontrole götürdünüz mü. Bizim 6 haziranda usg çekilip gidecektik ama erteledik.
Selam canım. Bizim de bu ay içinde kontrole gitmemiz gerekiyor normalde ama henüz gitmedik. Menenjit aşısı vardı bu ay ona da götüremedim hala şu süreçte hastane ortamına girmek istemiyorum hiç ne yapıcam bilmiyorum 🤷🏻‍♀️

Selam canım. Bizim de bu ay içinde kontrole gitmemiz gerekiyor normalde ama henüz gitmedik. Menenjit aşısı vardı bu ay ona da götüremedim hala şu süreçte hastane ortamına girmek istemiyorum hiç ne yapıcam bilmiyorum 🤷🏻‍♀️
18.ay aşısına sağlık ocağına gittim istemeye istmeye. Nisan ayında. Aşı konusunda dr ile konuştun mu. Zamanları belirli olduğu için aksama olmasın. Benim muayene için il merkezine gitmem lazım 2 saat o yüzden kararsız kaldık. Usg nasıl çekilecek ondan da korkuyorum.

18.ay aşısına sağlık ocağına gittim istemeye istmeye. Nisan ayında. Aşı konusunda dr ile konuştun mu. Zamanları belirli olduğu için aksama olmasın. Benim muayene için il merkezine gitmem lazım 2 saat o yüzden kararsız kaldık. Usg nasıl çekilecek ondan da korkuyorum.
Elinle kontrol ettiğinde torbada mı hala canım? Bizim tekrar yukarı çıkmıştı. Şimdi bazen torbada bazen biraz üstünde oluyor.

Elinle kontrol ettiğinde torbada mı hala canım? Bizim tekrar yukarı çıkmıştı. Şimdi bazen torbada bazen biraz üstünde oluyor.
Bizimde ara ara çıkıyor canım. Dediğin gibi torbanın üst kısmında genelde. Birde yumurtanın büyümüş olması lazım. Bizim hala küçük 😔

yet07 yet07 Mancar Mancar Selam kizlar. Simdi gordum yazilarinizi. Bizim son kontrol Mayis basinda oldu. Hastanede kimse yoktu diyebilirim gittigimizde. Doktorumuz sadece elle kontrol etti. Ve hersey yolunda dedi. Yani bidaha kontrole gelmenize gerek yok dedi. Bizim de tam torbada degil ama eskisi gibi bos gozukmuyor. Hafif yukarida. Doktorda bekledigimiz bu dedi. Normali oyle sanirim. Yani torba civarinda goruyorum ben her defa baktigimda. Zamanla tamamen inecekmi bilemiyorum. Tek dedigi. 18 yasina geldigince o Yumurtayi surekli kontrol etmesini soyleyin dedi. Inmemis testislerin ileride cancer riski varmis.

yet07 yet07 Mancar Mancar Selam kizlar. Simdi gordum yazilarinizi. Bizim son kontrol Mayis basinda oldu. Hastanede kimse yoktu diyebilirim gittigimizde. Doktorumuz sadece elle kontrol etti. Ve hersey yolunda dedi. Yani bidaha kontrole gelmenize gerek yok dedi. Bizim de tam torbada degil ama eskisi gibi bos gozukmuyor. Hafif yukarida. Doktorda bekledigimiz bu dedi. Normali oyle sanirim. Yani torba civarinda goruyorum ben her defa baktigimda. Zamanla tamamen inecekmi bilemiyorum. Tek dedigi. 18 yasina geldigince o Yumurtayi surekli kontrol etmesini soyleyin dedi. Inmemis testislerin ileride cancer riski varmis.
Kanser riski hakkında bizde çok soru sorduk doktorlarına. 3 ayrı cerraha muyene olduk. Düşük de olsa malesef var. Evlatlarımız Allaha emanet olsun🙏🏻

Merhaba hanımlar benimde oğluşumun sağ testisi inmemiş , Çapada profesöre göstermiştik 7 aylık olunca bir daha gelin demişti. Şimdi pandemi var diye çekiniyoruz oğlum 8 aylık oldu geç mi kalıyoruz acaba . Eşim 1.5 yaşında ameliyat ettiririz diyor ama geç kalınmasıda sakıncalı bence bir an önce yaptırsakmı bu pandemide biteceğe benzemiyor geciktikçe yumurtası sıcaktan heba oluyor . Kanser vs riskide artıyor . Bir yol gösterebilirmisiniz . Doktor hastane tavsiyesi .Çocuğu ameliyat olanlar özellikle yazabilirmi.

Merhaba kizlar, oglumun ameliyati iyi gecti. Pazartesi amelyat olduk 1 saat surdu. Ameliyat odasina kdr yaninda girdim ve anestezi ile uyutulduktan sonra odadan ciktim. Damar yolunu anestezi verildikten sonra acmislar ondan once hicbisey yapmadilar. sadece kilosuna, tansiyon ve oksijenine baktilar. Ameliyatdan 3 saat sonra taburcu olduk. Ustde ve Yumurta tobasi olmak uzere iki yerinde kesik var, dikisler iceriden yapilmis ve uzerine yapistirici suruldugu icin enfeksiyon kapma ihtimali dusuk dedi. Istersen yarin banyo yaptirabilirsin de dedi. Eve geldigimiz gibi oynamaya basladi. Yani farkinda bile degil cok sukur. Size de haber vereyim dedim. Mancar Mancar siz nasilsiniz?
Merhaba ameliyattan memnunsunuz galiba. Nerde yaptırdığınızı öğrenebilir miyim benim oğlumda 8 aylık sağ testisi inmemiş :KK43: .

Merhaba hanımlar benimde oğluşumun sağ testisi inmemiş , Çapada profesöre göstermiştik 7 aylık olunca bir daha gelin demişti. Şimdi pandemi var diye çekiniyoruz oğlum 8 aylık oldu geç mi kalıyoruz acaba . Eşim 1.5 yaşında ameliyat ettiririz diyor ama geç kalınmasıda sakıncalı bence bir an önce yaptırsakmı bu pandemide biteceğe benzemiyor geciktikçe yumurtası sıcaktan heba oluyor . Kanser vs riskide artıyor . Bir yol gösterebilirmisiniz . Doktor hastane tavsiyesi .Çocuğu ameliyat olanlar özellikle yazabilirmi.
Öncelikle geçmiş olsun. Erbuğ keskine mi gösterdiniz? Türkiye de alanında bir numara olduğunu biliyorum. Özel hastane rahatlığında olmak için Erbuğ hocaya gitmediğime çok pişman oldum. Ama çocukla oda da tek başıma olsam ameliyat sonrası ve öncesi nasıl zapdederdim nasıl baş ederdim durumla onu da hayal edemiyorum. Zamanlama konusunda da 1 yaşı dolmadan yapılması en doğrusuydu sanırım.

Anestezi hem ağrı için hem de olayın öncesini hatırlamaması içinmiş. Yani korkarsa yavrucak onları falan hep unutuyormuş. Erişkin insanlara göre daha kolay diyorlar çocuk için anesteziyi atmasının. İnşallah tez zamanda yeniden koşar oynar çocupunuz.

Öncelikle geçmiş olsun. Erbuğ keskine mi gösterdiniz? Türkiye de alanında bir numara olduğunu biliyorum. Özel hastane rahatlığında olmak için Erbuğ hocaya gitmediğime çok pişman oldum. Ama çocukla oda da tek başıma olsam ameliyat sonrası ve öncesi nasıl zapdederdim nasıl baş ederdim durumla onu da hayal edemiyorum. Zamanlama konusunda da 1 yaşı dolmadan yapılması en doğrusuydu sanırım.
Merhaba evet Erbuğ Keskin hocaya göstermiştik 2 aylıkken, 7 aylık olunca bir daha gelin, %80 ameliyat demişti . Araya pandemi girdi bir kaç cerraha daha gösterdik 1.5-2 yaşına kadar mutlaka ameliyat olmalı dediler. Eşimde biraz büyüsün sünnetini de aradan çıkarırız tek anesteziyle diyor ama bekledikçe çocuğuma zarar veriyor bu durum sünnet ne ki sonrada olur , erken sünnet olunca yapışmamı ney oluyormuş 2 yaşından önce sünnet ettirmeye de çekiniyoruz üstelik şişmanca toplu bir bebek. Ama bir tek sünnet yüzünden bu kadar kritik bir ameliyatı ertelememek gerek. Erbuğ hoca işini iyi yapıyordur muhakkak ama dediğiniz gibi özel oda vs özel hastane rahatlığı farklı olur , Ben devlet hastanesinde ameliyat oldum epidural anesteziyle resmen acı çektim ameliyat sırasında . Ameliyat eden doktor çok iyi uzman bir kişi olmasına karşın anestezist kötüydü. Bu işler takım işi. Ama önemli olan rahatlıktan ziyade ameliyat sonucunun iyi olması , çekilen acılar vs. bir şekilde unutuluyor.

Merhabalar 2.5 yaşındaki oğlumun tek taraflı inmemiş testisi var ve Çapa Tıp Fakültesi'nde Prof. Erbuğ Keskin hoca tarafından yaklaşık 1 ay sonra ameliyatı gerçekleştirilecek. Ameliyatla birlikte sünneti de yaptıracağız. Fakat ben çok korkuyorum. Daha şimdiden uykularım kaçıyor. Oğluma bakıp bakıp üzlüyorum.😥 Beni en çok korkutan şeyse genel anestezi alacak olması. Ya anesteziden uyanamazsa gibi tuhaf şeyler düşünüyorum..
Çocuğu bu ameliyatı olmuş tecrübeli annelerimizin yorumlarını bekliyorum.. 🖤 Rabbim kimseyi evladıyla sınamasın,nerede hasta yavru varsa hepsine şifa versin inşaallah.
Üzerinden yıl geçmiş ama yine de yazmak istedim. Benim eşim olmuş üstelik nerdeyse 26-27 yıl önce. Yani o günün teknolojik ve sağlık düzeyinde bişey olmadıysa şimdi risk daha az. 4 yıldır da evliyim gelecege dair bi kaygınız olmasın diye yazmak istedim. Bir tane de meleğimiz var 9 aylık olacak yakında

X