Bebek Beslenmesi Oğlum 15aylık 8,5 kilo çok iştahsız,zorla yedirsemde kilo almıyor

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Kizim 5.5 yaşında ve asla acikmayan bir çocuk.balik yağları icirdim ne umitlerle yokkkkk.fayda yok....cocuk yemeyi sevmiyor ..ama o yemedikce ben cildiriyorum..birde ağzında tutma özelliğimiz var ki düşman başına..yani yalnız değilsiniz.. .burda ben de varım

Allah yardımcın olsun yemeyen çocuk çok zor kendimden biliyorum.
Ne kusmuklar temizledim ne sinir krizleri ne ağlamalar bi ben bilirim.
Bi gün dedim yemezse yemesin bıraktım öyle.
Okuyodum işte annenin stresi ısrarından olurmş rahat olun zorlamayın yazılarını.
Ama yapamıyordum. İşte o gün dedim yemezse yemesin. Bıraktım kendi haline. Teklif ettim ısrar etmedim. Ters bile bakmadım yemeyince.
Zamanla düzeldi. Şuan 3 öğün doyana kadar yiyor enazından. Sevmediği şryleri yemez meyve yemez ama. 2.5 yaşında. 2 yaşına kadar çektim iştahtan.
İnşallah düzelir

Sevgili kadınlar klübü üyeleri;
Benim en büyük sorunum iki iştahsız çocuk büyütmek nerdeyse illalah dedirtti her ikiside
Kızım 6 yaşında biraz çözdük hala iştahsız ama doyacağı kadar yiyor artık ortalamayı hala bulamasada yaşını 7,5kilo ile tamamlamış biri olarak şuan 6yaşında 18.5kilo müthiş ötesi bir çabayla geldik bugünlere ama ne ağıtlar,ne zorluklar,ne mücadeleler......
Kızımın kilosu hala 1,5kilo eksik boyuda kısa kaldı

Gelelim 2.çocuğum oğluma;
Ne Ümit'lerle,ne hayallerle busefer iştah sorunu yaşamayacağım yiyecek emecek dedik aynı kızım gibi ne emdi ne yedi ne mama içti aylardır süren mücadelelerim sonucu oğlum ancak 15aylık 8,5kilo 80cm ulaştı ayladır kilo almıyor gram alıp gram geri veriyoruz

Benim çocuklarım doğuştan iştahsız ilk iki ay güzel kilo alıyorlar sonrası fos emmede red,mama almazlar facia lohusalık yaşadım hala yaşıyorum en büyük korkum oğlumunda kızım gibi kısa kalması kızım uzun gidiyordu sonradan boy uzaması durdu

İstambuldaki iştahsız çocuk kliniği Prof.Benal Büyükgebize dahi götürdük mide tembelliği dedi verdiği ilaçlar bir işe yaramadı ne iştahı açıldı ne gram kilo aldı

Ben artık çaresizlikten bu iştah sorunundan çok fazla sıkıldım eşimde bende yıllardır süren bu sorunlarla boğuşmaktan doktor doktor gezdirmekte yorulduk bana yapıları bu demekki minyon demeyin nolur ben etrafımda hiç böyle çocuklar görmüyorum çok üzülüyorum yokmu benim yarama bir merhem:-(

Ya selam
Birlikte soralım birlikte cevaplayalımdan yeliz ben
Sevgili kadınlar klübü üyeleri;
Benim en büyük sorunum iki iştahsız çocuk büyütmek nerdeyse illalah dedirtti her ikiside
Kızım 6 yaşında biraz çözdük hala iştahsız ama doyacağı kadar yiyor artık ortalamayı hala bulamasada yaşını 7,5kilo ile tamamlamış biri olarak şuan 6yaşında 18.5kilo müthiş ötesi bir çabayla geldik bugünlere ama ne ağıtlar,ne zorluklar,ne mücadeleler......
Kızımın kilosu hala 1,5kilo eksik boyuda kısa kaldı

Gelelim 2.çocuğum oğluma;
Ne Ümit'lerle,ne hayallerle busefer iştah sorunu yaşamayacağım yiyecek emecek dedik aynı kızım gibi ne emdi ne yedi ne mama içti aylardır süren mücadelelerim sonucu oğlum ancak 15aylık 8,5kilo 80cm ulaştı ayladır kilo almıyor gram alıp gram geri veriyoruz

Benim çocuklarım doğuştan iştahsız ilk iki ay güzel kilo alıyorlar sonrası fos emmede red,mama almazlar facia lohusalık yaşadım hala yaşıyorum en büyük korkum oğlumunda kızım gibi kısa kalması kızım uzun gidiyordu sonradan boy uzaması durdu

İstambuldaki iştahsız çocuk kliniği Prof.Benal Büyükgebize dahi götürdük mide tembelliği dedi verdiği ilaçlar bir işe yaramadı ne iştahı açıldı ne gram kilo aldı

Ben artık çaresizlikten bu iştah sorunundan çok fazla sıkıldım eşimde bende yıllardır süren bu sorunlarla boğuşmaktan doktor doktor gezdirmekte yorulduk bana yapıları bu demekki minyon demeyin nolur ben etrafımda hiç böyle çocuklar görmüyorum çok üzülüyorum yokmu benim yarama bir merhem:-(

Ya selam
Ben nirlikte soralım birlikye cevaplayalıödan yeliz
Sende o topikteymişain ama hatırlayamadık nickin degişmiş? Merak etrik eski nick neydi anwin

Benim oğlan da 5 yaşında ağzına vermesem acıktım demez yemek istemez abur cubur ver kökünü kazir birde yemek verdiğimde cigne oğlum demekten gına geldi çocuklarınızın kilosu bence iyi benim oğlan da 17 kilo şuan anaokuluna başlıyoruz diğer çocukları görünce belki istahimiz açılır

Merhaba bayanlar aynı dertten bende muzdaripim malesef kızım 6 yaşında hiç yemek yemez acikmaz demir eksikliği ne bağlı kansızlık var o yüzden iştahı yok.ilac kullanıyorum tahin pekmez karışımı ver canım o iştah açıyor aç karnına abur cubur verme ben kaç yıl yaptım bu hatayı.birde havuç tohumuda iştah açıyormus onu araştırıyorum.Doktora danış senin için yararı olur belki diye düşündüm

Benim oğlan da 5 yaşında ağzına vermesem acıktım demez yemek istemez abur cubur ver kökünü kazir birde yemek verdiğimde cigne oğlum demekten gına geldi çocuklarınızın kilosu bence iyi benim oğlan da 17 kilo şuan anaokuluna başlıyoruz diğer çocukları görünce belki istahimiz açılır
Okulla iştahı açılır umuduyla krese başlayan kizimin okulda üçüncü yılı.sonuc hala İŞTAHSIZ.....

Benim oğlumda öyleydi doktorumuzun önerisi ile spraktin şuruba başladık 1 ayda 2kg aldı doktorunuza danışın isterseniz

X