oğlum icin ne yapmaliyim

cemre1108

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2015
2.598
1.415
34
merhaba haninlar size birsey danismak istiyorum.ne yapacagim konusunda kararsızım.7 yaşında oglum var 2. sinifa gidiyor dersleri çok iyi ama öğretmenimiz sürekli olarak çocuğumu dışlıyor.oglumda böyle düşünüyor.dun sinifta bi olay yasanmis oglum arkadaşıyla oynarken düşmüş başını kapıya vurmuş başı kanamış.ogretmeni beni aradi oğlunuz yaramaz sürekli koşuyor hiç akıllı durmuyo e arkadaşı düşmüş benim sorumlulugumda gibi şeyler söyledi.tamam konusurum oğlumla dedim.tenefuse cikmama cezasi vermis bunlarda sinifta oynarken çocuk düşmüş bana çok bağırdı kafani kırarım senin filan demiş diger cocugun velisi gelmiş cocuguma kızmış.oglum gece altina kaçırdı korkusundan sabaha kadar uyuyamadi 3 aydir atak geçirmiyordu(pfapa sendromu var)sabah atak geçirdi okula gitmekten korkuyor.gecen senede ayni cocuk oglumun bogazina ip dolamıştı ben tenefüste onu görmeye gittigimde gördüm inanin çocuğa hiç kizmadim güzellikle konuştum arkadaşlar oynuyorlar yanlis şeylerle oynamasinlar diye anlattim öğretmeni umursamadi bile simdi cocugum bunlari hak ediyormu daha yasadigi bi sürü şey var sınıfını degistirmek istiyorum oğlum alisabilirmi onun icin iyimi olur acaba

Kesinlikle oğlunuzun okulunu değiştirin. Yazık günah o çocuğa. Evladınızdaki sendrom nedir bilmiyorum ama değişikliğe uyum sağlayabilirse yapmalısınız.
Daha ikinci sınıfa gidiyor, senin kafanı kırarım falan ne demek? Ayrıca arkadaşı boynuna ip doladı demişsiniz Allah korusun. Diğer veli nasıl sizin evladınıza bağırabilir? Cinlerim tepeme çıktı

Mevcut durumdan memnun değilken neden yeni duruma alışır mi diye dert ediyorsunuz bunu anlayamıyorum.
Çocuk sanki alışık olduğu konforlu bir ortamda da yenisine alışamazsa aman ne korkunç!
Sadece sizden dinlediğimiz olayda ne derece haklısınız bilemem.
Lakin çocuğunuzdan ve kendinizden eminseniz hic durmayin değiştirin sınıfı.

Çok devrik başı sonu belli olmayan cümleler kullanmışsınız. Öğretmen mi kafanı kurarım demiş çocuğunuza? Çocuğunuz arkadaşını mı düşürmüş? Alışabilir mi bunu biz bilemeyiz ki. Her çocuğa göre değişir. Kendi çocuğunuzu en iyi siz tanırsınız. Çocuğunuzla konuşun değiştirmek istiyor mu öğretmenini seviyor mu, arkadaşlarından memnun mu o cevap versin. Zaten gitmek istemediğine göre olumlu bakacaktır diye düşünüyorum bu değişikliğe. O diğer veliye de bir ayar verin. Çocuklar arasında yaşananlara veliler mecbur olmadıkça girmemeli ayrıca haddine mi düşmüş başkasının çocuğuna kızmak, terbiyesiz

Kesinlikle oğlunuzun okulunu değiştirin. Yazık günah o çocuğa. Evladınızdaki sendrom nedir bilmiyorum ama değişikliğe uyum sağlayabilirse yapmalısınız.
Daha ikinci sınıfa gidiyor, senin kafanı kırarım falan ne demek? Ayrıca arkadaşı boynuna ip doladı demişsiniz Allah korusun. Diğer veli nasıl sizin evladınıza bağırabilir? Cinlerim tepeme çıktı
banada ogretmenle konustuktan sonra anlatti üzüntümden kahroluyorum beni hic sevmiyo hep bagiriyo saçımı oksamiyo diyo okulunu degistiremiyorum ikametgah yakin öğleci yapsam alisirmi diye düşünüyorum

Mevcut durumdan memnun değilken neden yeni duruma alışır mi diye dert ediyorsunuz bunu anlayamıyorum.
Çocuk sanki alışık olduğu konforlu bir ortamda da yenisine alışamazsa aman ne korkunç!
Sadece sizden dinlediğimiz olayda ne derece haklısınız bilemem.
Lakin çocuğunuzdan ve kendinizden eminseniz hic durmayin değiştirin sınıfı.
durum farkli olsaydi zaten öğretmenide anlatirdi kimseye zarar vermiyo hareketli her çocuk gibi sacede

Yazdıklarınız doğru ise hangi hadle ve hangi hakla çocuğunuza bir öğretmen bu şekilde cümleler kurabilir.?Kucucuk çocuk daha.İyi sakin kalabiliyorsunuz.
oğlum bugun anlattı benim zorumla bu kadar olmasa altına kaçırmazdı ki hiç yapmadığı bişey sakin değilim inanin sadece oglum için en iyisi neyse onu yapmak istiyorum öğretmene sorsam demedim dicek tabiki

oğlum bugun anlattı benim zorumla bu kadar olmasa altına kaçırmazdı ki hiç yapmadığı bişey sakin değilim inanin sadece oglum için en iyisi neyse onu yapmak istiyorum öğretmene sorsam demedim dicek tabiki
Tabi ki soracaksınız sormayı düşünmüyor musunuz?Çocuk herşeyin bilincinde olabilecek bir yaşta.Simdi sormazsaniz eğer yapılanlar doğru ise bunun devamı da gelecektir.

Tabi ki soracaksınız sormayı düşünmüyor musunuz?Çocuk herşeyin bilincinde olabilecek bir yaşta.Simdi sormazsaniz eğer yapılanlar doğru ise bunun devamı da gelecektir.
sorucam tabiki pazartesi müdürün yanına gidicem ilk işim sadece inkar edecek diyorum kabul etmez yani

banada ogretmenle konustuktan sonra anlatti üzüntümden kahroluyorum beni hic sevmiyo hep bagiriyo saçımı oksamiyo diyo okulunu degistiremiyorum ikametgah yakin öğleci yapsam alisirmi diye düşünüyorum
Okul değişikliği neden yapamıyorsunuz ki? Benim kızım henüz okul çağında değil, bilmediğimden soruyorum

Cok uzuldum gercekten durumunuza 😥 genelde bdv okuyorum cok nadir yorum yapmisligim vardir. Ama gercekten iyi ogretmene denk gelmekte sans.. iyi veliye denk gelmekte sans.. iyi ogrenciyede denk gelmek sans.. ogretmen arkadaslarda buraya konu açıyor onlarida okuyup onlarada uzuluyorum. Neden iyilere iyiler denk gelmiyor neden herkes iyi degil 😔

Cok uzuldum gercekten durumunuza 😥 genelde bdv okuyorum cok nadir yorum yapmisligim vardir. Ama gercekten iyi ogretmene denk gelmekte sans.. iyi veliye denk gelmekte sans.. iyi ogrenciyede denk gelmek sans.. ogretmen arkadaslarda buraya konu açıyor onlarida okuyup onlarada uzuluyorum. Neden iyilere iyiler denk gelmiyor neden herkes iyi degil 😔
bende yavruma çok üzülüyorum aslinda bi tatli konuşup sevse çocuğum hiç sözünden cikmaz ama böyle bağırıp kötü konusunca cocugum dahada üzülüyor

bende yavruma çok üzülüyorum aslinda bi tatli konuşup sevse çocuğum hiç sözünden cikmaz ama böyle bağırıp kötü konusunca cocugum dahada üzülüyor
Cok haklisiniz 1. Ve 2. Sinifta sinifimizda cok yaramaz bir cocuk vardi. Annesinide cok severim. Benim cocugum ozel okulda. Kendisininde cok iyi durumu olmasina ragmen ogretmenin yeteri kadar ilgilenmemesinden kaynakli okuldan aldi ve devlet okuluna verdi. Cocuk suan inanilmaz durulmus ve cok uyumlu bir cocuk olmus. Yeni ogretmeninin gozlemledigi eski ogretmeni tarafindan dikkat cekmek istedigi icin yaramazlik yaptigi.. suanki ogretmeninden ilgi alaka gordugu icin yaramazlik yapmiyor. Umarim sizin cocugunuzla elektrigi iletisimi tutan bir ogretmene denk gelirsiniz.. arkadasim eger bizde devam etseydi belki cocugunu kaybedecekti.. suan resmen degisikle cocugunu kazandi...

Cok haklisiniz 1. Ve 2. Sinifta sinifimizda cok yaramaz bir cocuk vardi. Annesinide cok severim. Benim cocugum ozel okulda. Kendisininde cok iyi durumu olmasina ragmen ogretmenin yeteri kadar ilgilenmemesinden kaynakli okuldan aldi ve devlet okuluna verdi. Cocuk suan inanilmaz durulmus ve cok uyumlu bir cocuk olmus. Yeni ogretmeninin gozlemledigi eski ogretmeni tarafindan dikkat cekmek istedigi icin yaramazlik yaptigi.. suanki ogretmeninden ilgi alaka gordugu icin yaramazlik yapmiyor. Umarim sizin cocugunuzla elektrigi iletisimi tutan bir ogretmene denk gelirsiniz.. arkadasim eger bizde devam etseydi belki cocugunu kaybedecekti.. suan resmen degisikle cocugunu kazandi...
insallah bizede iyi bi öğretmen denk gelir okula gitmek istemiyor ne yapcam bilmiyorum

Resmî dilekçe yazın müdüre valiliğe kadar gideceğim buna çözüm bulun diye bira sert konuşun. Öğretmenin karşısına da geçip aynı şekilde ben çocuğumu ezdirmem. Kimse böyle konuşamaz. Siz varken Veli gelip de çocuğu tehdit edemez bu sizin hatanız.
Sınıf değiştirin. Öğretmeni iyice araştırın.

X