oğlum icin ne yapmaliyim

Sınıf değişikliği için dilekçe verilir. PDR komisyonu toplanır, dilekçe değerlendirilir. Ama asıl belirleyen okul müdürüdur. Bazı müdürler kolay kolay değişiklik yapmaz, önünu alamam diye. Veli ile mahkemelik olmuştur öğretmen falan bu durumda değişiklik yapar.
Bir de şu şekilde yapabiliyorlar. X okulundaki müdür arkadaşını arıyor bir öğrenci yönlendiriyorum sen kaydini yap, iki gün sonra ben tekrar alacağım diyor. İki üç gün sonra tekrar eski okula nakil geliyor. Yeni geldiği için yeni sınıfa veriliyor. Tabi bu yazdıklarım tamamen müdür ile ilgili. Ben size içerden bilgi veriyorum gibi düşünün. Bunları bilin.
Öğretmenin yaptıklarının suç olduğunu, ihmal ve istismar kapsamında değerlendirilen bir durum olduğunu bilin. Çünkü ihmal istismar denilince bir tık daha kaygılanma ihtimalleri yüksek.
Dediğim gibi bunları bilin. Müdürle bir konuşun sınıf değişikliğini, tavrına göre bilgilerinizi ortaya serersiniz

Müdüriyete dilekçe verin işleme almak zorundalar.
konuşun bu durumu ki hafife almasınlar.
Sınıf değiştirmek için yeterli sebep anlattıklarınız birde rehberlik öğretmeniyle görüşün.
Pazartesi bunları halledin mutlaka.

Kafasını kırarım mı demiş?
Yahu bu konuları okudukça kendimden öyle korkuyorum ki. Kafasını eline veririm çocuğuma böyle laf diyecek insanın. Kim olduğu da fark etmez.
Ah atama bekleyen nice öğretmen ah. Ne çok vardır çocuklarımıza çiçek gibi davranacak öğretmenler. Keşke tespit edilip atılabilse böyleleri.

sikayet edilince bişey yapilmiyorki
Dogru ama biri kalıp cocuguma boyle davranıcak, ben sessiz kalmam burnundan ılla getırırım, ha belki yanlıs bir hareket olur gerekırse doverım yolarım sacını basını cok pis cırkeflesırım, neyse sakinim :dd (gözüm döndü bir an)

Sınıf değişikliği için dilekçe verilir. PDR komisyonu toplanır, dilekçe değerlendirilir. Ama asıl belirleyen okul müdürüdur. Bazı müdürler kolay kolay değişiklik yapmaz, önünu alamam diye. Veli ile mahkemelik olmuştur öğretmen falan bu durumda değişiklik yapar.
Bir de şu şekilde yapabiliyorlar. X okulundaki müdür arkadaşını arıyor bir öğrenci yönlendiriyorum sen kaydini yap, iki gün sonra ben tekrar alacağım diyor. İki üç gün sonra tekrar eski okula nakil geliyor. Yeni geldiği için yeni sınıfa veriliyor. Tabi bu yazdıklarım tamamen müdür ile ilgili. Ben size içerden bilgi veriyorum gibi düşünün. Bunları bilin.
Öğretmenin yaptıklarının suç olduğunu, ihmal ve istismar kapsamında değerlendirilen bir durum olduğunu bilin. Çünkü ihmal istismar denilince bir tık daha kaygılanma ihtimalleri yüksek.
Dediğim gibi bunları bilin. Müdürle bir konuşun sınıf değişikliğini, tavrına göre bilgilerinizi ortaya serersiniz
bilgilendirmeniz icin cok tesekkur ederim.

Kafasını kırarım mı demiş?
Yahu bu konuları okudukça kendimden öyle korkuyorum ki. Kafasını eline veririm çocuğuma böyle laf diyecek insanın. Kim olduğu da fark etmez.
Ah atama bekleyen nice öğretmen ah. Ne çok vardır çocuklarımıza çiçek gibi davranacak öğretmenler. Keşke tespit edilip atılabilse böyleleri.
inkar ediyor maalesef kac kere karsi karsiya geldik her defasinda oğlumu yalanci cikariyo.bugun soyledi oglum bu sözü kullandığını önceden haberim olmadi demekki korktu cocuk soylemedi

durum farkli olsaydi zaten öğretmenide anlatirdi kimseye zarar vermiyo hareketli her çocuk gibi sacede
Şimdi siz bu şekilde anlatıyorsunuz bir anne olarak sizi anlıyorum ve evladiniza çok üzüldüm ama birde karşıdaki çocukları düşünmek gerek. Acaba cidden zarar mi veriyor arkadaşlarına bilemeyiz. Ama her şekilde çocuğunuza kurulan cümleler yanlış hele diğer velinin kizmasi vs korkunç.

Mutlaka bir şeyler yapın. Yerinizde olsam ortalığı ayağa kaldırır o öğretmeni rezil ederim. Yapamıyorsanız ogretmenle ciddi şekilde konuşun oğlunuzu pedagog götürdüğünüzu altına kaçırma sebebi olarak sizin ayrimciliklariniz ve muameleniz raporda alacağız cimer meb her yere sikayey edeceğiz diye haddini bildirin. Hatta bunu kesin olarak yapardım pedagog götürür durumu anlatır rapor alir o öğretmeninde peşini bırakmazdım.
Hic bir sey yapamıyorsanız değiştirin sınıfını alışır bundan kötü olmaz.

merhaba haninlar size birsey danismak istiyorum.ne yapacagim konusunda kararsızım.7 yaşında oglum var 2. sinifa gidiyor dersleri çok iyi ama öğretmenimiz sürekli olarak çocuğumu dışlıyor.oglumda böyle düşünüyor.dun sinifta bi olay yasanmis oglum arkadaşıyla oynarken düşmüş başını kapıya vurmuş başı kanamış.ogretmeni beni aradi oğlunuz yaramaz sürekli koşuyor hiç akıllı durmuyo e arkadaşı düşmüş benim sorumlulugumda gibi şeyler söyledi.tamam konusurum oğlumla dedim.tenefuse cikmama cezasi vermis bunlarda sinifta oynarken çocuk düşmüş bana çok bağırdı kafani kırarım senin filan demiş diger cocugun velisi gelmiş cocuguma kızmış.oglum gece altina kaçırdı korkusundan sabaha kadar uyuyamadi 3 aydir atak geçirmiyordu(pfapa sendromu var)sabah atak geçirdi okula gitmekten korkuyor.gecen senede ayni cocuk oglumun bogazina ip dolamıştı ben tenefüste onu görmeye gittigimde gördüm inanin çocuğa hiç kizmadim güzellikle konuştum arkadaşlar oynuyorlar yanlis şeylerle oynamasinlar diye anlattim öğretmeni umursamadi bile simdi cocugum bunlari hak ediyormu daha yasadigi bi sürü şey var sınıfını degistirmek istiyorum oğlum alisabilirmi onun icin iyimi olur acaba
Değiştirin hemen sinıfı

merhaba haninlar size birsey danismak istiyorum.ne yapacagim konusunda kararsızım.7 yaşında oglum var 2. sinifa gidiyor dersleri çok iyi ama öğretmenimiz sürekli olarak çocuğumu dışlıyor.oglumda böyle düşünüyor.dun sinifta bi olay yasanmis oglum arkadaşıyla oynarken düşmüş başını kapıya vurmuş başı kanamış.ogretmeni beni aradi oğlunuz yaramaz sürekli koşuyor hiç akıllı durmuyo e arkadaşı düşmüş benim sorumlulugumda gibi şeyler söyledi.tamam konusurum oğlumla dedim.tenefuse cikmama cezasi vermis bunlarda sinifta oynarken çocuk düşmüş bana çok bağırdı kafani kırarım senin filan demiş diger cocugun velisi gelmiş cocuguma kızmış.oglum gece altina kaçırdı korkusundan sabaha kadar uyuyamadi 3 aydir atak geçirmiyordu(pfapa sendromu var)sabah atak geçirdi okula gitmekten korkuyor.gecen senede ayni cocuk oglumun bogazina ip dolamıştı ben tenefüste onu görmeye gittigimde gördüm inanin çocuğa hiç kizmadim güzellikle konuştum arkadaşlar oynuyorlar yanlis şeylerle oynamasinlar diye anlattim öğretmeni umursamadi bile simdi cocugum bunlari hak ediyormu daha yasadigi bi sürü şey var sınıfını degistirmek istiyorum oğlum alisabilirmi onun icin iyimi olur acaba
Herkes görevinin mevkisinin kıymetini bilemiyor malesef

Değiştirin okulu geçmiş olsun 🙁

gecen yil 1 ders boyunca ayakta bekletiyordu tenefüse cikarmiyor cocugum ayaklarim agriyo diye geliyordu eve konusuncada kabul etmedi hiç bu hastalikli zamanda cocuga çöp toplatip lavaboya göndermiyor ellerini yikamasi için tuvalete gitmeleri bile yasak sadece teneffüste
Yapmayin lutfen degistirin sinifini bu ne boyle ilk once sevgiyle yaklasirsin ise yaramazsa daha cezavari biseye basvurursun ama bu kadarda degil lutfen cocugunuza bunu yapmayın 😔

Öğretmeni şikayet edin çocuğunuzu o okuldan alın. Bu tür şeylere asla göz yummayin.

Şimdi bulunduğu ortamdan daha mutlu olacağı kesin bir gün dahi tutmayın o sınıfta hatta imkan varsa okulda. İşini hakkıyla yapamıyor herkes her meslekte var böyle yüz karaları sinir tepeme çıktı!

gecen yil 1 ders boyunca ayakta bekletiyordu tenefüse cikarmiyor cocugum ayaklarim agriyo diye geliyordu eve konusuncada kabul etmedi hiç bu hastalikli zamanda cocuga çöp toplatip lavaboya göndermiyor ellerini yikamasi için tuvalete gitmeleri bile yasak sadece teneffüste
Siz bütün bunlara bunca zaman nasıl sabrettiniz?

Sınıf değişikliği yapılması çocuğunuza daha çok zarar vermez gibi duruyor. Bir de bu öğretmenin yaptıkları normal değil. Cimer'e şikayet edebilirsiniz.

Siz bütün bunlara bunca zaman nasıl sabrettiniz?
sabretmiyorum gidip konuşuyorum inkar ediyor çoğunu diğer ogrencilerede aynı cezaları veriyormuş kimsenin sesi cikmiyorki.5 dk.beklettim ayakta diyo mesela siz evde oğlunuza iş yaptirmiyormusunuz diyor sanki oglum benim hizmetçim.arkadaslariyla uyum sağlamışken sinifini degistitmek istememiştim dönem basında pişman oldum

X