Oğlum ile Baş Başa Tatil

Biz bu sene de otele gitmeyi düşünmüyoruz sanırım. Belki ağustos sonu eylül gibi aşılarımız iyice korumaya başladıktan sonra düşünürüz. O yüzden hiç bakmıyorum valla. Bi fiyat baktım oha nebçim olmuş dedim kapattım 😂 Hijyen falan iyidir ama heralde ya, sonuçta kendi işlerini tehlikeye atmazlar diye umuyorum.

valla kötü geçen sezonun acısını çıkarıyorlar halktan. :KK43:

4.200 liraya 1 Haziran-6 Haziran arası Crystal Waterworl Resort Spa'da 2,5 yaşındaki kızımla 5 gün kaldım. Tabi otel otarihte yeni açılıyordu bu yüzden fiyat uygun olabilir. Biz kızımla oteliçok sevdik ve gerçekten rahat ettik.

Bodrum ucuz ki. Boy boy çeşit çeşit her bütçeye uygun otel var bodrumda. Niye herkes pahalı diyor hiç anlamıyorum. Biz 2-2.5 saatte gidebildiğimiz için pandemi öncesi hafta sonu bile giderdik, bodrumda çok fazla otelde kaldım o yüzden. Türkbükü pahalıdır, kalitesi düşüktür,isim satar. turgutreis ucuzdur eh iştedir. Güvercinlikte bodrumun en güzel otelleri vardır ama pahalıdır mesela. Yalıçiftlik hem ucuz hem denizi güzel hem oteller güzeldir.

Bir de otelden ne beklediğine, ne istediğine bağlı. Ben güzel deniz ve güzel alkol istiyorum mesela. Bana adını sanını bilmediğim içkiyi, tadı kaçmış sifon birayı dayamasınlar, kusura bakmayın tekila veremiyoruz demesinler. Tatilden anladığım hayvan gibi içmek çünkü 😂
Biizim içinde içkisi en öbemlisi mutfak çok önemli. Ve geniş havuz aqua olmalı ya biz çok lüks ve kaliteli seviyoruz jsjs her zaman öyle gidemesekde. Ben bodrum da latanya ya gittim 2 sene önce 3 mü 4 mü ne yıldız olduğunu dikkatten kaçmış. Birası efsaneydi, yemekleri 5/3 dü havuz ufaktı biz havuz a aqua da çocuklar gibi eğlenmeyi boğuşmayı seviyoruz öyleki otel müdürleri gelip ne şahanesiniz diyen çok oldu 🤣🤣 amaann neyse demem o güzel bir mekan bulunabilir istenilise her bütçeye.

Biizim içinde içkisi en öbemlisi mutfak çok önemli. Ve geniş havuz aqua olmalı ya biz çok lüks ve kaliteli seviyoruz jsjs her zaman öyle gidemesekde. Ben bodrum da latanya ya gittim 2 sene önce 3 mü 4 mü ne yıldız olduğunu dikkatten kaçmış. Birası efsaneydi, yemekleri 5/3 dü havuz ufaktı biz havuz a aqua da çocuklar gibi eğlenmeyi boğuşmayı seviyoruz öyleki otel müdürleri gelip ne şahanesiniz diyen çok oldu 🤣🤣 amaann neyse demem o güzel bir mekan bulunabilir istenilise her bütçeye.

Latanya 4 yıldız, benim en sevdiğim otellerden biridir.

Biz de tam bahsettiğiniz şeyler yüzünden aqua’lardan hatta çocuk dostu otellerden uzak duruyoruz 😂 Havuz başında kitabımı okumaya çalışırken bağıra çağıra eğlenen bir aile takdir edersiniz ki pek sevimli gelmiyor insana. Bence her otelde (ki iyi otellerin çoğunda var) sessiz havuz, sessiz plaj olmalı. Böylece herkes tatilden beklediğini elde eder. Siz bir havuzda eğlenirken ben diğerinde kitabımı okuyabilirim.

Öncelikle 4000 ortalama 4-5 günlük ultra lüks 5 yıldızlı bir oyle için yetersiz bir para sonuçta yol parası, çevre gezisi yapacaksanız onun ufak tefek masrafları, harçlık vs de lazım. Ama o paraya 4 yıldızlı otelde 1 kişi tatil yapabilirsiniz çocuk zaten çoğu yerde ücretsiz 12 yaş altına, bazı yerlerde bu yaş 14 e kadar çıkar ya da çocuk ücreti yarı fiyatınadır. Yalnız eşiniz olmadan tatile gitmek başka sorunlara yol açabilir. O da sonrasında sizden bağımsız planlar yapabilir ya da size engel olmaya çalışabilir gitmemenin için.
Eşiniz genelde de para harcamayı mı se mez? Borç harç mevzusuna gerçekten tatil için bütçeniz mi olmadı? Ben bunu merak ettim. Ya da plna yapmaktan hoşlanmayan biri mi?
Benim eşime de kalsa bşr yere gidemeyiz ama ben planınhaoarım oteli seçerim ona seçenek sunarım bütçe bellidir zaten ben oteli konaklama yı karşılarım o yolu çevre gezileri ve alışveriş için yapılan harcamaları ve her yıl tatile gideriz, bazen başbaşa da 2 3 günlüğüne gittiğimiz de olmuştur. Ama benim tatil alışkanlığım var ailemde gezerdi turla ya da bireysel olarak ya da aile bireyleri ile topluca pikniğe kısa tatillere vs giderdik. Ve benim için tatil psikolojik terapi gibi birşey ki yazlık ta var ama ben her sene farklı bir yere gitmeden yapamıyorum.
Bence siz planınyapın kendi adınıza bütçenizi ayarlayın eşinize de belli bir sorumluluk verin ve bu şekilde her sene tatile gidebilirsiniz lükse gerek yok deniz ve temiz bir konaklama ve yemek olsun yeterli

Bu arada 4 yaşındaki çocukla yalnız tatile gitmektense gitmemeyi tercih ederim ahshahs

Kızım gerçekten kolay bir çocuk. Evde falan asla zorluğu yok, saatinde kalkar, saatinde yatar, rutini bozulmazsa sorun yok, kendi kendine falan da oynar gayet. Ama tatilde içinden başka bir çocuk çıkıyor.

Bendeki de 4 yaş, iki halam, babannem, babam hep beraberdik tatilde. İyi idare ettik süreci. Sonrasında kocam geldi ve çekirdek aile olarak devam ettik. İnanılmaz yoruldum.

Sordum açık açık, çocuğum dedim neden enerjin bitmiyor senin? Sabah en erken sen kalkıyorsun, öğlen uyku yok, akşam zorla uyumaya ikna ediyoruz, ben günde 20000 adım atmışım, sen Allah bilir kaç bin. Niye böyle yani bu iş? Bilmiyorum ki çocuğum diye enerjim fazla heralde diyor bana. Üç dk falan sakince oturduğunu fark ettik, babası sordu ne düşünüyorsun diye. Nasıl fenalık yapsam diye düşünüyorum diye cevap verdi ajsjajhsh

İşin kötüsü bu sefer bırakabileceğimiz yer vardı, ailem de tatildeydi yani kalsa onlarla devam ederdi aramız 10 dk yoktu. Ama ne yardan ne serden.

2 yaş civarı gittiğimizde de havuzu denizi sevmemişti. Suya girileceğini anladığı anda uyumaya çalışıyordu. Gündüz 4 kere öğlen uykusuna yatıyordu, sadece yemeğe kalkıyordu. Akşam da yemekten sonra odaya çıkarıyordu bizi yatıp uyuyordu.

Allahım bana çocuksuz tatil nasip et. Özlemeyeceğim türden. Amin.

Latanya 4 yıldız, benim en sevdiğim otellerden biridir.

Biz de tam bahsettiğiniz şeyler yüzünden aqua’lardan hatta çocuk dostu otellerden uzak duruyoruz 😂 Havuz başında kitabımı okumaya çalışırken bağıra çağıra eğlenen bir aile takdir edersiniz ki pek sevimli gelmiyor insana. Bence her otelde (ki iyi otellerin çoğunda var) sessiz havuz, sessiz plaj olmalı. Böylece herkes tatilden beklediğini elde eder. Siz bir havuzda eğlenirken ben diğerinde kitabımı okuyabilirim.
Elbbetteki isteğiniz de haklısınız sizin gbi otel anlayışı olan insanlarda var. Benim otel tatil anlayışım da uzanıp güneşlenmek dahi yok :)

Siz bilirsiniz
Tamamen tek başınıza oğlunuzu eğlendirmek avutmak oynatmakmbakımınınyemeğüni yapmakla geçecek gibime geliyo , havuza denize giderken götürülecek eşyalar Bİle şuan gözümde büyüdü ... yemeğe giderken ... duş ... doyasıya denize girip kafa rahatlatmak İçin bir yüzüp çıkmak bile mümkün değil çocuğu kime bırakacaksınız vs vs çok zor tek başına çocukla çok ....
Bu da evinizdekinden daha yorucu olacak gibime de geliyor
Yine de inş aklınızdaki gibi geçer diyelim ama hakikat net
Oğlumla vakit geçirmekten keyif alıyorum. Çok mutlu eğlenceli bir çocuk esprileri de eşiminkinden iyi bence oğlum harika bir tatil arkadaşı.
Denemeden bilemeyiz belki rahat ederim.

Bu arada 4 yaşındaki çocukla yalnız tatile gitmektense gitmemeyi tercih ederim ahshahs

Kızım gerçekten kolay bir çocuk. Evde falan asla zorluğu yok, saatinde kalkar, saatinde yatar, rutini bozulmazsa sorun yok, kendi kendine falan da oynar gayet. Ama tatilde içinden başka bir çocuk çıkıyor.

Bendeki de 4 yaş, iki halam, babannem, babam hep beraberdik tatilde. İyi idare ettik süreci. Sonrasında kocam geldi ve çekirdek aile olarak devam ettik. İnanılmaz yoruldum.

Sordum açık açık, çocuğum dedim neden enerjin bitmiyor senin? Sabah en erken sen kalkıyorsun, öğlen uyku yok, akşam zorla uyumaya ikna ediyoruz, ben günde 20000 adım atmışım, sen Allah bilir kaç bin. Niye böyle yani bu iş? Bilmiyorum ki çocuğum diye enerjim fazla heralde diyor bana. Üç dk falan sakince oturduğunu fark ettik, babası sordu ne düşünüyorsun diye. Nasıl fenalık yapsam diye düşünüyorum diye cevap verdi ajsjajhsh

İşin kötüsü bu sefer bırakabileceğimiz yer vardı, ailem de tatildeydi yani kalsa onlarla devam ederdi aramız 10 dk yoktu. Ama ne yardan ne serden.

2 yaş civarı gittiğimizde de havuzu denizi sevmemişti. Suya girileceğini anladığı anda uyumaya çalışıyordu. Gündüz 4 kere öğlen uykusuna yatıyordu, sadece yemeğe kalkıyordu. Akşam da yemekten sonra odaya çıkarıyordu bizi yatıp uyuyordu.

Allahım bana çocuksuz tatil nasip et. Özlemeyeceğim türden. Amin.
2.5 yaş bebesiyle bir ay sonra tatile çıkacak bir annenin yüreğine indi şu an :KK70: :KK70:

2.5 yaş bebesiyle bir ay sonra tatile çıkacak bir annenin yüreğine indi şu an :KK70: :KK70:

Bugün kızım 2,5 yaş olsa ve aynı şeyi yapacak olsa gitmem o kadar diyeyim :KK70: ama o seneye hastı o. 1 yaş süperdi. Suda falan o kadar oynadı ki hayret ettik.

Çocuk o sene suya değmiyordu ya. İkna edip suya soktuğumuzda bile su değdirmiyordu kendine.

İkna ettiğimizde de simitine bacaklarını geçirmeden üstünde oturuyordu. Üstünde mutlaka tshirt oluyordu, şapkasız ve slipstopsuz kıyamet kopuyordu. Ve en saçması, sadece emzik zinciri ve emziği olursa giriyordu. Bir de uyurken bile güneş gözlüğü takıyordu uyuyunca alıyorduk.

Çocuğumun da çok hatası yok ama şimdi. O sene kurban bayramında kısa süreli yapmıştık tatili. Alışmaya fırsatı olmadı belki de. 4 yaşta uzun kaldık bak yüzmeyi öğrendi, dalmaya merak saldı falan. Nereden nereye.

Ultra lüks istemiyorum gerek de olmayacak çünkü çocuğumla imkanlardan çok da istifade edemem.
Tam pansiyon yemeği iyi havuzu denizi iyi olacak bir yer yeterli.
Deneyimlerle tercih yapmanın daha iyi olacağını düşündüm.
4000 lira ulaşım masrafı hariç mi?
Birde uçak yada benzin masrafınız olacak,ona göre bir yer belirleyip araştırın derim. Biz 2 sene üst üste Paloma Foresta'ya gittik mesela,arabayla gittiğimiz için ulaşmak sorun olmadı ama uçakla gitseydik ulaşım daha zor olabilirdi.
Siz bence önce konum belirleyin,sonra ayarlama yaparsınız.

Konunun başlığını yazarken gelini ekarte edip oğluyla tatil yapmayı amaçlayan kayınvalide profili çağrıştı zihnimde ama bu defa saf dışı edilen cebinde akrep taşıyan koca olacak.

Ben atanmaya uğruna kaba etlerimden ter akıta akıta üst üste koyduğumda boyum kadar kitaplar devirip kpssye hazırladığım o buhranlı dönemde tek motivasyonum vardı atanınca beş yıldızlı güzel bir otelde tatil yapmak

Çocukluğumuzda magazin programları çok popülerdi. Tüplü televizyonumuzda dönemin manken ve şarkıcıların tatillerini izler magazincilerin selülitlere yaptığı zomlara bile özenirdik.

Atanmam ve evlenmem paralel oldu. Eşim de tatile para harcayacak biri değil ne balayına gittik ne de bir tatile bu 6 yıl zarfında.

Çocuğu, bütçeyi, darbeyi, koronayı, izni bahane edince bir tatil görmedi bu gözler.

Bu yıl tatil için para biriktirdim. Ona da söyledim ''Tamam gidelim öyleyse araştır rezervasyon yaptır iznim şu tarihte dedi.

:KK45:

Peki dedim. Ben bu tatili araştıracağım, rezervasyon yaptıracağım biriktirdiğim parayı ortaya koyacağım bavulunu da ben hazırlayacağım tabi ve zatı muhterem de teşrif buyuracaklar. Rüyasında görebilir.

Şimdi sizden 1 yetişkin 1 çocuk güzel bir tatil yapacağım otel önerisi rica ediyorum. Bütçe 4000
Ama gidip memnun kalayım ki ballandıra ballandıra anlatayım. Gittin de ne oldu bensiz kadın başına zorlanırsın paranla rezil oldun vs gibi kına yakmasına vesile olacak durumlar yaşamayalım.

Ultra lüks otele imkanlardan faydalanamayacağım için gerek yok. jakuzide vakit geçirecek değilim. Çocukla keyif alayım yeter. 4 gün 4000 bin lira yemekleri iyi havuz ve deniz imkanı olması yeterli.
Ballandıra ballandıra anlatmak için yıldız sayısı yüksek otelde olmanıza gerek yok gerçekten eğlenin bence yeterli.Biz kızlarla pahalı tatillere de gittik normal bütçeli tatillere de bazen o normal bütçeli bir kaç tatili anmadan geçemiyoruz.İyi araştırın sitelerde çok güzel oteller var.

Çocukla en rahat hd otel olur ama. Kadın zaten yanında çocukla ordan oraya gezemeyecek. En azından uzatır ayağını dinlenir.
Buna katılıyorum,ana restoranda yemek yemezseniz 2 farklı yer daha olur en basitinden gozleme,atıyorum hamburger patates,pizza vs yapan ,ben genelde uhd tercih ediyorum hiç yetişme telaşım olmadı. Oğlum yada kızım uyuyorlarsa uyandıkları an inip birinde yedik hep oğlana çorba istedik yaptılar her seferinde yemek saati bitti demediler. Ayrıca mini clup oluyor,öğlen sıcakta güneş altinda durmayalım dediğimde hep kurtarıcı oluyor.
Bir sene Çeşme'ye gidelim dedik ne olabilir en kötü diyerek. Sabah ve akşam yemeği vardı sadece,1 küçük şişe suya 10 lira verince otelde,öğlen ayvalık tostu soyleyip incecik sucuklu ,kaşarı görünmeyen ,yanına maydanoz garnitürü ile gelen şeyden,kıyması olmayan dondurulmuş mantıdan sonra öğlen otelde yemedik,dışarı çıktık canımiz nerde isterse yedik ama kalk giyin ,bin arabaya günun en güzel saati geciyor. Araba olmasaydi zaten ne olurdu bilemedim. Bir daha asla dedim acıkçası.
Kesinlikle tatil yapacaksam ne yiyeceğim,nerde yiyeceğim diye düşünmek istemiyorum. Ben neyse yemesemde olur,atıştırabilirim ama deniz kenarında acıkmış çocuklar icin herşey dahil hatta ultra herşey dahil candır. Dondurması,meyvesi tatlısı hepsi yeniyor yani.

Buna katılıyorum,ana restoranda yemek yemezseniz 2 farklı yer daha olur en basitinden gozleme,atıyorum hamburger patates,pizza vs yapan ,ben genelde uhd tercih ediyorum hiç yetişme telaşım olmadı. Oğlum yada kızım uyuyorlarsa uyandıkları an inip birinde yedik hep oğlana çorba istedik yaptılar her seferinde yemek saati bitti demediler. Ayrıca mini clup oluyor,öğlen sıcakta güneş altinda durmayalım dediğimde hep kurtarıcı oluyor.
Bir sene Çeşme'ye gidelim dedik ne olabilir en kötü diyerek. Sabah ve akşam yemeği vardı sadece,1 küçük şişe suya 10 lira verince otelde,öğlen ayvalık tostu soyleyip incecik sucuklu ,kaşarı görünmeyen ,yanına maydanoz garnitürü ile gelen şeyden,kıyması olmayan dondurulmuş mantıdan sonra öğlen otelde yemedik,dışarı çıktık canımiz nerde isterse yedik ama kalk giyin ,bin arabaya günun en güzel saati geciyor. Araba olmasaydi zaten ne olurdu bilemedim. Bir daha asla dedim acıkçası.
Kesinlikle tatil yapacaksam ne yiyeceğim,nerde yiyeceğim diye düşünmek istemiyorum. Ben neyse yemesemde olur,atıştırabilirim ama deniz kenarında acıkmış çocuklar icin herşey dahil hatta ultra herşey dahil candır. Dondurması,meyvesi tatlısı hepsi yeniyor yani.
Çeşmede rahat rahat tatil yapabilmek için cebe 3 hd otel parası koymak da lazım. Çok şişirdiler çeşmeyi. Lisedeyken belediye otobüsüyle denize girmeye gider, havlumuzu plaja atıp takılırdık. Şimdi beach girişi kişi başı 200-250 lira.

X