Çocuk Hastalıkları Oğlum Rotavirüs oldu

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

minikbebegim9640

13.04.20🙏👪❤
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2019
3.169
4.553
Oglumu prsembe gecesi rotavirus kaptigini öğrendim 5 gün hicbirsey yemedi icmedi her yedigini ictigini kustu aç gezdi resmen. Su kaybi olmasn die toz ve ishal kesilsn die baska toz verildi. Bugn 4 gn oluo geciyor gbi de ama kontrole goturmem gerekiyor mu sizce cok zor atlattk diyebilirim o 5 günü😔 smdi ise bazen yeniyor bazen yiyor belli olmuyor. Rota aşısını yaptirmamistk cok pismanim smdi😔😔

Oglumu prsembe gecesi rotavirus kaptigini öğrendim 5 gün hicbirsey yemedi icmedi her yedigini ictigini kustu aç gezdi resmen. Su kaybi olmasn die toz ve ishal kesilsn die baska toz verildi. Bugn 4 gn oluo geciyor gbi de ama kontrole goturmem gerekiyor mu sizce cok zor atlattk diyebilirim o 5 günü😔 smdi ise bazen yeniyor bazen yiyor belli olmuyor. Rota aşısını yaptirmamistk cok pismanim smdi😔😔
Bilinçli mi yaptırmadınız yoksa günü mu gelmedi aşının? Umarım özellikle çocuklarda bu tür gerekli aşılara karşı olan ebeveynler var herkesin kendi görüşü saygı duyarım ama küçücük bedenlere korunma şart.Umarim kısa sürede tamamen iyileşir oğlunuz.

Benim oğlum 5 aylıkken olmuştu ama bizde aşı yaptırmamıştık. Kolayca atlattık emdiği için. Aşı yaptırdığı halde daha zor atlatanlar oldu tanıdıklarımdan 🤷‍♀️

geçmiş olsun Allah acil şifalar versin
tam soracaktım aşısı var mıydı diye yazmışsınız
inşallah kolayca atlatırsınız

Rabbim şifanızı versin. Korkuma yaptırmıştım ben aşısını. Kontrollerini aksatmayın mutlaka götürün. Ağır bir hastalık çünkü. Vücutta su kaybı çok fazla oluyor

geçmiş olsun. rotavirüs ilk doz aşısını yaptırmıştık ancak 2.dozu oğlumun inek sütü alerjisi olduğu için yapmamıştı dr. şimdi kreşe başladı oğlum ben de korkuyorum vallahi.

Rabbim şifa versin .hemen iyileşir inşallah. Bence tekrardan götür kontrole ne olur ne olmaz.merak ettim neden aşı yapılmadı

Rota virüsü sonrası kolay toparlanamıyor malesef. Su kaybı veya elektrolit kaybı olmasına karşın serum alabilirsiniz, çocuğunuzun beslenmesi yetersiz olduğunu düşünüyorsanız tekrar doktora gidin mutlaka. Ertelemeyin. Probiyotik de mutlaka kullanın derim.

Benim kızım 8aylıktı (rota ve dizanteri aynı anda) olduğunda, birkaç ay sonra yine rota virüsü kaptı, bağışıklığı yükselmek bilmedi. İlkinde 3hafta boyunca hastaneye gir çık yaptık. Çok çok çok zordu. Bizim kızımızın süt ürünleri alerjisi olduğu için rota aşısı yaptırmamız riskli oluyormuş, doktorumuz izin vermemişti... Böyle bir engel yoksa parası neyse verip aşıyı yaptırmak en iyisi.

Merhaba benim oğlumda 1 yaşında geçirdi hatta yatış verdişer dedipin gibi yediğini kusuyordu ishal yapıyordu su gibi 4 gün sürekli serum verdiler ishal maması içirmiştim iyi gelmişti 4 günde 2 kilo vermişti zor yani geçmiş olsun kolay kolay iştahı açılmaz bizimkisi iyileştikten 1 hafta sonra anca yerine gelmişti iştahı. Doktor kontrole gel felan demedimi canım biz taburcu olduktan sonra dha gitmedik doktorda çağırmamıştı ama sürekli kustuğu için soydum eksikliğimi ne oluşmuştu tam hatırlamıyorum onun için özel bir ilaç vermişti inşallah çabucak atlatır

Rota virüsü sonrası kolay toparlanamıyor malesef. Su kaybı veya elektrolit kaybı olmasına karşın serum alabilirsiniz, çocuğunuzun beslenmesi yetersiz olduğunu düşünüyorsanız tekrar doktora gidin mutlaka. Ertelemeyin. Probiyotik de mutlaka kullanın derim.

Benim kızım 8aylıktı (rota ve dizanteri aynı anda) olduğunda, birkaç ay sonra yine rota virüsü kaptı, bağışıklığı yükselmek bilmedi. İlkinde 3hafta boyunca hastaneye gir çık yaptık. Çok çok çok zordu. Bizim kızımızın süt ürünleri alerjisi olduğu için rota aşısı yaptırmamız riskli oluyormuş, doktorumuz izin vermemişti... Böyle bir engel yoksa parası neyse verip aşıyı yaptırmak en iyisi.
biz de oğlumun inek sütü alerjisi olduğunu anlamamıştık ilk doz rotavirüs aşısını yaptırdım. sonra alerji anlaşılınca dr 2.dozu yapmadı. tek dozun ne kadar koruyuculuğu olur bilmiyorum. ocakta 3 yaşında olacak, kreşe gidiyor şu anda. konuyu görünce korktum vallahi :KK43:

bildiğim kadarıyla hala sgk karşılamıyor. bu yüzden çoğu dar gelirli aile yaptırmamıştır muhtemelen

uff bi sma taramasının evlenmeden önceki testlerde karşılanmasına takıktım, şimdi bir de buna taktım.
bu kadar önemli birşeyin karşılanması lazım. en azından büyük yüzdesi karşılanmalı.

Benim oğlum 5 aylıkken olmuştu ama bizde aşı yaptırmamıştık. Kolayca atlattık emdiği için. Aşı yaptırdığı halde daha zor atlatanlar oldu tanıdıklarımdan 🤷‍♀️
Ya ben bu aşıyı neden bilmiyorum aşıları tam ama ebe bana hiç böyle bir aşıdan bahseymedi şuan sinir oldum çünlü bir tane daha aşı duydum onuda dememişlerdi kendi kendinemi gerek duymadı anlmadım ki

Ben kızım prematüre olduğu için aşısını yaptırmıştım kızım çok kabızlık çekti onu rotaya yordular. Ogluma yaptırmadım, 2 hafta önce ateş ve biraz ishal oldu Doktorlar tüm testleri yaptı rotavirüsü ya da o diğer virüs çıkmadı. Doktorlar kovid olmuş olabilir dediler... Ama ailede sadece oğlum hasta oldu covid olsa kızım da etkilenirdi diye düşünüyorum. Ama doktor ısrarla böyle vakaları gördüklerini söyledi

Geçmiş olsun, çabucak atlatır inşallah. 😔

geçmiş olsun. rotavirüs ilk doz aşısını yaptırmıştık ancak 2.dozu oğlumun inek sütü alerjisi olduğu için yapmamıştı dr. şimdi kreşe başladı oğlum ben de korkuyorum vallahi.
Yaptırsan bir dert yaptırmasan bir dert. Bizde de alerji şüphesi vardı. İkinci dozu ertelemeye karar vermiştik ama yaptırdık geçen hafta yine de. Aşı ciddi yıprtatıyor bağırsakları özellikle hassas olan bebekleri. Hastalığı da baya kötü ama. 🙁

X