Oğlum sünnet oldu, tedirginim, lütfen okuyun

chip

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2009
138
67
merhaba, oğlum 6 buçuk yaşında 1 hafta önce klasik cerrahi yöntemle sünnet oldu. sünnetin 2. gününde doktorun gerek yok demesine rağmen kontrole götürdüm, herşeyin yolunda olduğunu söyledi. sonra 5. gün benim yine içim rahat etmedi, cumartesi olduğu için acile götürüp, bir de orda ki doktora gösterdim. normal iyileşme sürecinde olduğunu söyledi. ama pipi o kadar kötü görünüyor ki , ben normal olduğuna ikna olamıyorum birtürlü.
pipi başında kabuk kabuk yaralar var, ve pipinin bir tarafında baloncuk şeklinde bir şişlik. şişlik ödemmiş, inecekmiş,. kabuklu yaralar ise , oğlumun sünnet derisinde darlık , yapışıklık vardı ve pipiyi açamıyorduk, şimdi sünnetle ilk defa açığa çıktığı için normalmiş ve duş yaptıkça dökülecekmiş. yarın da kendi çocuk dr umuza götüreceğim.
çocuğunu sünnet ettirmiş annelerden içimi rahatlatacak birşeyler duymaya ihtiyacım var, uykularım kaçıyor :KK43: hiç pimpirikli bir anne değilimdir ama bu konuda kendimi çok kötü hissediyorum. buarada oğlumun hiç ağrısı , sızısı vs yok, normal hareket edip, oturup kalkıyor.
Ben mi abartıyorum yoksa bu yaralar, şişlikler normal mi ? ve ne zaman geçiyor ?

Esime sordum kabuk normalmis ama odem mikrop kaptigi dan olur diyo bilemedimbuarada esim sunnetci dgl kendi sunnetinden biliyomus biraz gec olmusta

Cok evham yapiyorsunuz. Isterseniz okuyun. http://m.sabah.com.tr/Saglik/2013/07/15/cocuk-cerrahlarindan-sunnet-icin-onemli-uyarilar

Ayrica cocugunuzun agrisi yokmus.Kotu birseyi olsaydi mutlaka soylerdi.Ona hissettirmeyin en azindan bu panik halinizi.

çok teşekkür ederim, günlerdir yalayıp yutttum internette gezen yazıları . yok, oğluma hissettirmiyorum, o halinden gayet memnun, sünnet öncesinde de çok hazır girdi ameliyathaneye, şuanda da iyi. " iyileşiyor, geçiyor" diyorum ona sürekli ama kendimi ikna edemiyorum, keşke yaptırmasaydım sünnet diye düşünüyorum ama darlık olduğu için dr şart demişti , evet baya evham yaptım :KK43:

Esime sordum kabuk normalmis ama odem mikrop kaptigi dan olur diyo bilemedimbuarada esim sunnetci dgl kendi sunnetinden biliyomus biraz gec olmusta
tesekkür ederim ilginize, o şişlik hastaneden çıkarken vardı , sonradan oluşmadı ama 2. gün şişlik bir miktar arttı , ameliyat ödemiymiş. zamanla inecek dediler, 1 hafta oldu aynı duruyor. umarım mikrop kapmamıştır , çok özen gösterdim hijyene. her tualetten sonra antibiyotikli krem sürüyoruz , hiç el değdirmeden. günde 2 kere sünnet külodunu değiştirerek giydiriyorum.

çok teşekkür ederim, günlerdir yalayıp yutttum internette gezen yazıları . yok, oğluma hissettirmiyorum, o halinden gayet memnun, sünnet öncesinde de çok hazır girdi ameliyathaneye, şuanda da iyi. " iyileşiyor, geçiyor" diyorum ona sürekli ama kendimi ikna edemiyorum, keşke yaptırmasaydım sünnet diye düşünüyorum ama darlık olduğu için dr şart demişti , evet baya evham yaptım :KK43:

tesekkür ederim ilginize, o şişlik hastaneden çıkarken vardı , sonradan oluşmadı ama 2. gün şişlik bir miktar arttı , ameliyat ödemiymiş. zamanla inecek dediler, 1 hafta oldu aynı duruyor. umarım mikrop kapmamıştır , çok özen gösterdim hijyene. her tualetten sonra antibiyotikli krem sürüyoruz , hiç el değdirmeden. günde 2 kere sünnet külodunu değiştirerek giydiriyorum.
UmarIm mikrop degildirdr dedikleri gibi iner yarin doktorunuzda soyler zaten gecmis olsun

1haftada hemen iyilesmez.benim minik kuzenimi de o yuzden sunnet ettirmislerdi. Ordan biliyorum. Iyilesir merak etmeyin. Sadece mikrop kapmasin yeter.. Devam edin bu sekilde. Zaten dusa girdikce de iyilesir. Kendinizi yipratmayin.

sünnetin ne kadar zararlı bir şey olduğunu ne zaman anlayacaksınız hanımlar.....

katılıyorum...Türkiye şartlarında bunu yaptırmamak zor lakin...eger yurtdışında yaşıyor olsaydım ogluma sünnet yaptırmazdım...

konu sahibi oglunuzun biraz yaşı büyük oldugundan bu tarz sıkıntı yaşamanız normal...doktorlarda normal demiş zaten...

Geçmiş olsun

sünnetin ne kadar zararlı bir şey olduğunu ne zaman anlayacaksınız hanımlar.....
Doktorlar bu işin uzmanlari bilim adamlari soylerse anlicaz zararli oldugunu.. bi koca kari cikipta zararli deyince degil:KK53: artik musluman olmayanlar bile saglikli oldugunu bildikleri icin yapiyolar sizde biliyosunuzda işte maksat sivrilmek olsun:KK48:

Bence çok önemli. Annelik hisleri bile olabilir.
Acile falan gideceğinize özel iyi bir hastaneye gidin.
İçiniz rahat etsin.

Sünnette ödem olabiliyor arkadaşım doktor sargısını açmak için çağırdığında iyice bakar merak etme... Doktor ne dediyse onu uygula. İlk zamanlar kötü görünüyor ama zamanla düzelecek merak etme. Ağrısı sızısı da yokmuş, geçmiş olsun...

Konu sahibi "oğlumun sünnet derisinde darlık , yapışıklık vardı ve pipiyi açamıyorduk" diyor böyle durumlarda nerede olursanız olsun sünnet önerir doktorlar. Kadın zaten evham yapıyor, amaç ne daha kötü hissettirmeye çalışmak mı?
Sünnet zararlı gibi marjinal çıkışlar yapan arkadaşlar kesilmiş pipinin davası olmaz diyorum :KK53:

Ayyy kiyamammmm,onun pipisineeeeeeeee....
Kotu birsey olsa agrisi sizisi olurdu herhalde..bazilari balon gibi sisiyorrrrr daaa...ama siz iciniz rahat etmesi icin cocuk doktorunada goturun.benim oglumun allaha sukur iyi gidisat izledi.ama her kezin ayni olmayabiliyor.iki doktor aynivseyi soylemis.rahat edin.

X