Oğlum sünnet oldu, tedirginim, lütfen okuyun

sünnetin ne kadar zararlı bir şey olduğunu ne zaman anlayacaksınız hanımlar.....

Zararlı mı??

Zararlı olsa neden yaptıralım delimiyiz biz?

Sünnet olmak meşhur bir sünnettir. Bilmeyen müslüman yoktur. Hatta müslümanlıkta sünnet

olduğunu bilmeyen kâfir bile yoktur. Gayrimüslimler bile namazın, tesettürün ve sünnet olmanın

İslam dininin esasları arasında olduğunu bilirler.

Şimdi Neye dayanaraktan söylüyorsunuz bunu???

Gerekçen nedir??

Geçmiş olsun ve gözünüz aydın.. Aslında bu iş ne kadar erken halledilse o kadar iyi bence :) benim yiğenim 1 yaşında olmuştu. Ondada aynı şekilde şişlik vardı. Sanırım bu normal. Siz bakımını düzenli yapın yeter. benim yiğenim tuvaletini yaparken 1 2 hafta kadar ağlıyordu sürekli. Bunlar normal şeyler canım.. Sen yinede doktora git için rahat etsin. Sonucunu bizede bildir. İnşallah bir şeyi yoktur küçük beyin :)

sünnet olayı inançla alakalı bi durum...siz bunu ne zamn anlıcaksınız acaba bende onu merak ettim

İnancını geçtim hadi gerçekten sağlık için çok önemli. Düşün bak oğlum 5 aylıktı sünnet olduğunda o bile deri yapışık olduğu için pipi bi acayip oldu sünnetten sonra. Gereksiz bir deri üstelik sağlığa zararlı.
Bu yorumları yazıp yazanı beğenenler yarın çocuğu olduğunda senden benden önce doktora giderler zaten.
Ben anlamıyorum nasıl bir zihniyet. Bilmeden etmeden yorum yazıyorlar böyle hassas bir konuda. Valla şu konu kapansın ya biri alıntı yaptıkça, yazımı beğendikçe şu yorumu okuyorum. Sinir krizi geçiriyorum valla.

arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim , gittiğimiz 3. dr da herşeyin yolunda olduğunu söyledi çok şükür ama ben cidden paranoyak oldum bu konuda. artık oğlumu değilde kendimi bir psikoloğa götürmem gerek sanırım. acayip bir suçluluk hissi yaşıyorum, hani bu olay gurur , mutluluk kaynağıydı ? ben hiç mutlu hissedemiyorum kendimi :KK43: sağlık diyorum, dinen diyorum mantık olarak ikna olsam da , kalben ikna olamıyorum. sürekli kafaya takacak birşey buluyorum :KK43: sonuç olarak oğlumla ilgili herşey yolunda sonsuz şükür, problemli olan benim . vakit ayırdığınız için hepinize teşekkür ederim

Sünnet sağlık için zaruri değil
Zaruri olduğu bazı durumlar var demek daha doğru olur
Ama evet sağlık açısından sakıncaları da var
İnanan,isteyen yaptırır,istemeyen yaptırmaz.

merhaba, oğlum 6 buçuk yaşında 1 hafta önce klasik cerrahi yöntemle sünnet oldu. sünnetin 2. gününde doktorun gerek yok demesine rağmen kontrole götürdüm, herşeyin yolunda olduğunu söyledi. sonra 5. gün benim yine içim rahat etmedi, cumartesi olduğu için acile götürüp, bir de orda ki doktora gösterdim. normal iyileşme sürecinde olduğunu söyledi. ama pipi o kadar kötü görünüyor ki , ben normal olduğuna ikna olamıyorum birtürlü.
pipi başında kabuk kabuk yaralar var, ve pipinin bir tarafında baloncuk şeklinde bir şişlik. şişlik ödemmiş, inecekmiş,. kabuklu yaralar ise , oğlumun sünnet derisinde darlık , yapışıklık vardı ve pipiyi açamıyorduk, şimdi sünnetle ilk defa açığa çıktığı için normalmiş ve duş yaptıkça dökülecekmiş. yarın da kendi çocuk dr umuza götüreceğim.
çocuğunu sünnet ettirmiş annelerden içimi rahatlatacak birşeyler duymaya ihtiyacım var, uykularım kaçıyor :KK43: hiç pimpirikli bir anne değilimdir ama bu konuda kendimi çok kötü hissediyorum. buarada oğlumun hiç ağrısı , sızısı vs yok, normal hareket edip, oturup kalkıyor.
Ben mi abartıyorum yoksa bu yaralar, şişlikler normal mi ? ve ne zaman geçiyor ?

Evet abartiyosun normal. Kardesimden 13 yas buyuk oldugum icin sunnetini hatirliyorum. Ameliyatla olmustu. Pipisi yaraydi bakilacak halde degildi. Kendi kosturuyodu. Altina bisey giydirmiyoduk. Dusup kalkiyodu kan akiyodu. Bisey olmuyodu baticonla yikiyoduk sadece. Iserken aci hissediyodu o kadar. Oglunun keyfi yerindeyse hic canini sikma.

Aynı korkuları ben de yaşadım 5,5 aylık oğlumu sünnet ettirdiğimde.Evet korkunç görünüyor. Doktor , hemşire tanıdık, bebeğini sünnet ettirmiş annelere kısace pipiyi herkese gösterdim. Ama denildiği gibi oğlunuz da rahatsa bir süre sonra her şey normale dönecek merak etmeyin :KK24:

merhaba, oğlum 6 buçuk yaşında 1 hafta önce klasik cerrahi yöntemle sünnet oldu. sünnetin 2. gününde doktorun gerek yok demesine rağmen kontrole götürdüm, herşeyin yolunda olduğunu söyledi. sonra 5. gün benim yine içim rahat etmedi, cumartesi olduğu için acile götürüp, bir de orda ki doktora gösterdim. normal iyileşme sürecinde olduğunu söyledi. ama pipi o kadar kötü görünüyor ki , ben normal olduğuna ikna olamıyorum birtürlü.
pipi başında kabuk kabuk yaralar var, ve pipinin bir tarafında baloncuk şeklinde bir şişlik. şişlik ödemmiş, inecekmiş,. kabuklu yaralar ise , oğlumun sünnet derisinde darlık , yapışıklık vardı ve pipiyi açamıyorduk, şimdi sünnetle ilk defa açığa çıktığı için normalmiş ve duş yaptıkça dökülecekmiş. yarın da kendi çocuk dr umuza götüreceğim.
çocuğunu sünnet ettirmiş annelerden içimi rahatlatacak birşeyler duymaya ihtiyacım var, uykularım kaçıyor :KK43: hiç pimpirikli bir anne değilimdir ama bu konuda kendimi çok kötü hissediyorum. buarada oğlumun hiç ağrısı , sızısı vs yok, normal hareket edip, oturup kalkıyor.
Ben mi abartıyorum yoksa bu yaralar, şişlikler normal mi ? ve ne zaman geçiyor ?
Merhaba konunun üzerinden çok uzun zaman geçmiş ama aynı sıkıntıyı şuan ben yaşıyorum.Oğlunuzun durumu nasıl şuan.

Slm ben iki günlükken yaptırdım aynı dediginiz gibi oldu bir hafta içinde normale döndü

X