Oğlumda disleksi öğrenme güçlüğü var şimdi ben ne yapıcam

Slowcat

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2013
1.050
374
arkadaşlar merhaba sizinle konuşmuştuk.bugün viskar test sonucu çıktı.bu arada yeni okuyanlar için oğlum 6yaşında ilkokula başladı.viskar sonucunda disleksi öğrenme güçlüğü sonucu çıktı.biz zaten özel eğitime gidiyoruz.şimdi heceleyerek okuyor.ama bakmadan yazamıyor.inşallah Onuda yapıcaz.ama dünle bugünü sonra önce hep karıştırıyor.şimdi bana 1ay bekleyelim eğerki oğlunuz okuyup yaşamazsa rehabilitasyon merkezine yollıcaklar.ben şimdi merak ediyorum ilaçta verirlermi?alırsa ilerlermi vermediğimde kötülükmü yapıyorum.ben vermek istemiyorum.ama ileride okumazsa okulunu ben ne yaparım Onuda bilmiyorum

durumunu bi doktora daha danışırsınız. o da ilaç verirse kullanırsınız. yani doktorun yazdığı ilaci keyfe keder vermemek yanlış olur bence.

geçmiş olsun.

Disleksi için ilaç verildiğini duymadım, ama verilir de kullanmazsanız çocuğa kötülük yaparsınız.. Sabırla siz çalıştıracaksınız anne olarak, disleksi bir hastalık değildir. Sabır göstere göstere geçecek..
Bu tam olarak öğrenme güçlüğü değil sadece okuma yazmada daha yavaş ve yardıma ihtiyacı var.

benim kızımdada var mesela bugün öğretmen ödev vermedi dicekken öğretmen yarın ödev vermedi diyor.dediğiniz gibi önce sonrayıda karıştırıyor.ama akıllı bi çocuk öğrenmede sıkıntı yaşamıyoruz.diskleksi olabilirmi.1.sınıftada ters yazardı bazen harfleri.

Bi yakiniminda oğlu öyleydi. Çocuklarla uyum sağlamada güçlük çekerdi.ck güzel yazı yazardı tabi bakarak. Baştan hiç ilgisi yoktu günlerce saatlerce çalıştırıldı yazamazdi okuyamazdi. Şimdi öyle güzel yaziyoki :) ilaç duymadim ama. Sabır gerekli biraz

ilaç kullanmasın aşırı aşırı boyuttaysa bilemicem ama kardeşim disleksiydi
ters resimyapardı harfleri ters yazardı
annem bıkmadan usanmadan çalıştırdı
şimdi doktor oldu sayılır bu dönem bitince doktor olacak inşallah:)

benim de eşimin abisi disleksiymiş ama o zamanlar bilmiyorlar tabi, çocuğa anlamıyor muamelesi yapmışlar, şu an 38 yaşında uzman çocuk doktoru :)
kardeşinizin de doktor olacağını görünce yazmak istedim, bu alanda yetenekliler demek ki :)

benim de eşimin abisi disleksiymiş ama o zamanlar bilmiyorlar tabi, çocuğa anlamıyor muamelesi yapmışlar, şu an 38 yaşında uzman çocuk doktoru :)
kardeşinizin de doktor olacağını görünce yazmak istedim, bu alanda yetenekliler demek ki :)
darısı konu sahibi arkadşaımızın çocuğuna:))

yukarıda bir arkadaş daha söylemiş mutlaka 'her çocuk özeldir ' filmini izleyin.Aamir khan oynuyor.orda da benzer bir çocuğun hikayesi anlatılıyor :) sakın endişeye kapılmayın önemli olan bıkmadan usanmadan azimle onun çalışmasına yardımcı olmak.zaten yönlendirilirse de bu işin uzmanlarıyla daha da rahat bu sorunu ortadan kaldırırlar zamanla.

benim kızımdada var mesela bugün öğretmen ödev vermedi dicekken öğretmen yarın ödev vermedi diyor.dediğiniz gibi önce sonrayıda karıştırıyor.ama akıllı bi çocuk öğrenmede sıkıntı yaşamıyoruz.diskleksi olabilirmi.1.sınıftada ters yazardı bazen harfleri.
Harfleri ters yazmasi yani sanki aynadan yansiyormus gibi yazmasi disleksi belirtisi.

ilaç kullanmasın aşırı aşırı boyuttaysa bilemicem ama kardeşim disleksiydi
ters resimyapardı harfleri ters yazardı
annem bıkmadan usanmadan çalıştırdı
şimdi doktor oldu sayılır bu dönem bitince doktor olacak inşallah:)
Ay maşallah çok sevindim ya benide rahatlattınız bana zaten ilaç yazmıştı ben vermedim.bende bi umıtluyum çok Zeki'ler de olurmuş.sanki çok farklı çalışıyo çr beyni oğlumun çok çalıştırırsam üstesinden geliriz belkide peki Nasıldı dersleri

amin, inşallah,
artık aileler çok daha bilinçli, eminim başarılı olacaktır.
Çok teşekkür ederim ya inşallah bi ağlamaklı oldum ilaç vericekmi hiç konuşmadık bidahaki hafta gidicem arkadaşımda diyorki hem disleksi öğrenme güçlükğü hem konuşma bozukluğu bence ileri zeka olabilir dedi bol bol çalışıcam artık

Ya sormayın ilk Zaman'lar ne çok bağırıyordum yaz hadi oku hadi şimdi hiç zorlamıyorum.çünkü isteyerek yapmıyor :KK43: inşallah benim oğlumda okur

Evet ya anne diyo biraz öncemi gidicez diyo yok diyorum biraz sonra yada 6ile 9u karıştırıyor daha birsürü şey ya beyin ne acayip gerçekten

Bi yakiniminda oğlu öyleydi. Çocuklarla uyum sağlamada güçlük çekerdi.ck güzel yazı yazardı tabi bakarak. Baştan hiç ilgisi yoktu günlerce saatlerce çalıştırıldı yazamazdi okuyamazdi. Şimdi öyle güzel yaziyoki :) ilaç duymadim ama. Sabır gerekli biraz
İlk baş verdi ilaç daha neyi var anlamadan ben almadım ilacı.haftaya gidicez konuşmaya.evet bol sabır

X