Doğuma Hazırlık oğluşum olacak değişik hiç duyulmamış isim söyler misiniz?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
aayyyy canım ya çok sevindim çağan kararınıza, büyük ihtimal bebişlerimizin ismi birbirine çok yakın olacakhihoyyyt valla çok haklısın aslında kulaklarını kapatıp tüm sözlere kendi yüreğinle hareket edeceksin ama yapamıyoruz işte. yuh diyceksiniz belki ama bebişimize isim düşünürken ilerde alacağı mail adresleri için türkçe karakterler açısından uygunluğunu bile göz önünde bulundurmaya çalışıyoruz ki çağrı buna hiç uygun değil:çok üzgünüm: önceden ne rahatmış, ana-baba isimleri koyulup geçiliyordu. şimdi onu düşün, bunu düşün...

çağan çok hoş. söylemiştim ya biz de çağrı düşünüyorduk diye, hatta bi alternatifimiz de çağan'dı. ben bi taraftan soy isimle bağlantılı olsun istiyorum(çakmak), o yüzden ça'lı isimler çok hoşuma gidiyor ve hiç bir isim çağrı kadar sıcak gelmiyor.ama bi taraftan da bi kaç kişiden eleştiri aldım; "ne o çarli çaplin gibi, çok komik duruyor" gibilerinden, kafam çok karıştı. ne olur arkadaşlar bi fikir verin, sizce de komiik mi yoksa hoş bi uygunluk olur mu?

Bence hiçte komik durmuyor!
Ben şahsen çok beğendim isim-soyisim uyumunu.a.s

walla ben ilk olumsuz yoeumu dün aldım bile ne öyle hep yumuşak g ile dolu bi isim olmuş dediler sinir oldum ama bu sefer vazgeçmiycem ya 4 haftam kaldı doğuma ağlıycam artık bi türlü kimseyi memnun edemedik ya:KK43:

Bendimde inş. oğlum olucakmış 17 haftalığız isim bakmaya başladım bende

sarp
oğuz
orçun
kıvanç bunları beğendim ama bakalım :)

Canım değişik isim koyacağım derken enterasan isim koyma derim.
Ama illa değişik isim dersen Ferda ismini önerebilirim.
Yarın anlamına geliyor zaten unisex bir isim hem kızda hem erkekte duydum.:)

erkek annelerıne bi öneride benden:MELıKŞAH
selcuklular donemınde padısahın ılk erkek cocuguna verılen isim(yanlıs hatırlamıyorsam)

öncelikle anne adaylarini tebrik ediyorum, in$allah Allah kucaginiza kavu$tirsun.Benimde 2 tane oglum var, isim konusuna gelince bizde çok aradik.Bulamadigimizdan degilde, yurt di$inda oldugumuz için buldugumuz ismin yabanci dillerde söylendigi zaman güzel olmasini istedik.Haliyle ilerde çocugun etkilenmemesi için.Bendende size acizane tavsiye; bebeginize isim koyarken aklinizda bulunsun,,,

slm kızlar isim isim diye bür sürü alternatif çıkmış bende ilk kızıma hamile kaldığımda çok kararsızlıklar yaşadım hatta nüfüs cüzdanını bile değiştirdim inanın annem sevilay demişti o an yeterr artık ne yazdırısanız yazdırın dedim ama içime sinmemişti şevval nisa olarak değiştirdim 2 bebeğim ise erkek oldu hiç düşünmeden koydum ismini çünki kızıma hamile iken çok değişik bir rüya görmüştüm kumsala eyyüp taha yazılmıştı bende eğer 2 bebeğim erkek olursa mutlaka eyyüp taha koyacam diye söz verdim kendime değişik isim rayanlara da bikaç önerim olacak kız ismi dalyanur yeğenimin adı bi çiçek ismi turusina çok hoşuma giden bi isimdi kızıma nasip olmadı dağ ismi diye fakat kutsal bi dağ ismi ilgilenlere

beimde oğlum olacak anket açtım ama halen kararsızım beren ,deniz batuhan ,ataberk arasında kaldım şimdilik ağırlık batuhanda çünkü eşim sadece onu beğendibenneyaptımki

Ben oglusumun ismini muhammed rasid koymak istiyorum rabbimin izni ile insallah... zaten bizim isimler bebis olmadan belliydi :))

Nişanlımla evlendiğimiz zaman şayet oğlumuz olursa ismini DORUK koymak istiyoruz... Nişanlım söylemişti ve çok hoşuma gitmişti.

Aslan...bence erkek çocuğuna çok yakışacak bir isim :)

hamişler ben bir kitapta AHAT adını okumuştum erkek bebek için (anlamı tek demek)şimdilik tek bebek düşündüğüm için çok hoşuma gitmişti.sanırım AHAT koyacağım erkek olursa.ancak yönlere fazla takılıyorum bu ara kuzey,güney çok hoş geliyor.

slm erkek anneleri benimde bir oğluşum olacak henüz karar veremedik 21. haftamdayım. seçenekler:
toprak
çağan
utku
bora
eşim ısrarla yavuz ata diyor ama bana pek sıcak gelmedi.
hayırlısıyla allah hepimiz sağlıkla kurtarsın.:CüvCüv:kafamçokkarıştı

biz de oğlumuzun adını ogeday koyacaktık, ama bizim taraf hiç mi hiç sıcak bakmadı, kim duyduysa ben bu ismi söyleyemem, karıştırırm çok zor falan, ogeday koymaktan vazgeçtik vesselam.. ama bu isim çok hoşuma gitmişti. ok yay ve kılıç demekmiş, halis muhlis Türk ismi.

Merhaba bende 15 haftalık hamıleyım..Oğlum olacakmış benimde. Batın koymayı düşünüyordum. Allahın 99 isimlerinden biri. Ancak bugun okulda bır öğretmen arkadaşıma bu ısmı koymayı dusundugumu soyledıgımde,o da bu ısım ağır bır ısım herkes tasıyamıyor,koyanların cocukları hastalanıyor ,dedı. Aklım karıstı bu yuzden.cok begenerek koyacaktım. Ne dersınız doğruluk payı olabılırmı

iki oğlum var birinin adı kavlim öbürüde kayra beyenirsen kayra ismi var ama kavlim ismi pek yoktur allah hayırlı evlat etsin

BUMıN KAĞAN ilk türk devlet kurucularından birinin ismi bence cok farklı erkek olsa bu ismi koyacaktık bizim Allahın izniyle kızımız olacak :) ASYA

Merhaba bende 15 haftalık hamıleyım..Oğlum olacakmış benimde. Batın koymayı düşünüyordum. Allahın 99 isimlerinden biri. Ancak bugun okulda bır öğretmen arkadaşıma bu ısmı koymayı dusundugumu soyledıgımde,o da bu ısım ağır bır ısım herkes tasıyamıyor,koyanların cocukları hastalanıyor ,dedı. Aklım karıstı bu yuzden.cok begenerek koyacaktım. Ne dersınız doğruluk payı olabılırmı

slm arkadaşım ALLAH sağlıkla kucağına almayı nasip etsin bende bu ismi bulmuştum okurken olursa koyarım diye aklımdan geçmişti sonra öğrendimki tek söylemek ii değilmiş hocalar pek tavsiye etmiyolar ama illa bu isim diyosan yanına bir isim daha bulmalısın bilenler böyle diyooo hakkınızda hayırlısı :nazar:

X