Doğuma Hazırlık Öğretmen anneler ve hakları..

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

tugceyedebisor

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2017
110
42
35
Herkese merhaba arkadaşlar. Ben ve eşim öğretmeniz ve ilk hamileliğim. Şu an izindeyim Doğuma az kaldı. Doğum yaptığımız için herhangi bir yardım parası alacak mıyız? Süt parası nedir? Başka herhangi bir hakkımız var mı? Bunlar için nereye başvuruyoruz? Eşim babalık izni kullanmak için kaynakamlıktan mı izin alacak mazeret izni gibi? Yoksa okula doğumu belgelemesi yeterli mi? Tecrübeli öğretmen anneler yardımcı olursa sevinirim.

Öğretmenlikle alakalı bir bilgim yok ama çalışan anneler, doktorlarından 34. Haftadan sonra rapor alıyor ve onaylatıyor sgk lılar.
Devlet tc numaranıza bu rapor devam ettiği sürece belirli bir maaş yatırıyor.
Siz devlette öğretmenseniz durum biraz daha karışık olabilir ya da sadece aynen maaşınız yatar ücretsiz izin süresine kadar.
Ayrıca ilk çocuk için 300 tl olması lazım, belediyeye başvuruluyor ücret yatıyor.
Süt parası için bir şeye gerek yok, e devletten kontrol edin, doğum sonrası yatırılıyor 130 tl gibi bir şey.
Babalık izni ise 1 hafta olması gerekiyor, o da yine belediye ya da kaymakamlık tarafından dilekçe ile oluyor.

Öğretmenlikle alakalı bir bilgim yok ama çalışan anneler, doktorlarından 34. Haftadan sonra rapor alıyor ve onaylatıyor sgk lılar.
Devlet tc numaranıza bu rapor devam ettiği sürece belirli bir maaş yatırıyor.
Siz devlette öğretmenseniz durum biraz daha karışık olabilir ya da sadece aynen maaşınız yatar ücretsiz izin süresine kadar.
Ayrıca ilk çocuk için 300 tl olması lazım, belediyeye başvuruluyor ücret yatıyor.
Süt parası için bir şeye gerek yok, e devletten kontrol edin, doğum sonrası yatırılıyor 130 tl gibi bir şey.
Babalık izni ise 1 hafta olması gerekiyor, o da yine belediye ya da kaymakamlık tarafından dilekçe ile oluyor.
İzne ayrıldım ben 16 hafta ücretli olarak yani maaşımızın devam ettiği iznimiz var onu biliyorum ama ekstra bir ücret ödeniyor mu Doğum yaptığımız için onu merak ettim. Bir de bu süt parası tek seferlik mi emzirme süresince mi nasıl bi yardım acaba? Babalık izni de 10 gün diye duymuştum. Cevabınız için teşekkürler bu arada, öğreneceğiz bunları da:)

Oyle farkli bir sigorta parasi vs yok cnm normal maasini almaya devam ediyosun ekderssiz, esin de sen de okula dogum belgeni veriyosun, sadece sut parasi gibi devletin tum vatandaslara verdigi bisey var tek seferlik 300 400 arasi onuda sgkya dogum belgesiyle basvuruyosun bir kac aya yatiyor devlet bir altin takmis oluyor yani bebisine o kadar :)

Oyle farkli bir sigorta parasi vs yok cnm normal maasini almaya devam ediyosun ekderssiz, esin de sen de okula dogum belgeni veriyosun, sadece sut parasi gibi devletin tum vatandaslara verdigi bisey var tek seferlik 300 400 arasi onuda sgkya dogum belgesiyle basvuruyosun bir kac aya yatiyor devlet bir altin takmis oluyor yani bebisine o kadar :)
Teşekkürler :) çok şükür tabi bu şartlara fakat bir maaş ikramiyesi falan olsa fena da olmazdı tabi:))

Herkese merhaba arkadaşlar. Ben ve eşim öğretmeniz ve ilk hamileliğim. Şu an izindeyim Doğuma az kaldı. Doğum yaptığımız için herhangi bir yardım parası alacak mıyız? Süt parası nedir? Başka herhangi bir hakkımız var mı? Bunlar için nereye başvuruyoruz? Eşim babalık izni kullanmak için kaynakamlıktan mı izin alacak mazeret izni gibi? Yoksa okula doğumu belgelemesi yeterli mi? Tecrübeli öğretmen anneler yardımcı olursa sevinirim.
Sadece dogum parasi alacaksiniz .Sut parasi dehil .Bebegin kimligi ile aile sosyal pol .basvuracaksiniz eger ilde yasiyorsaniz .

Ben de öğretmenim bebeğim 18 günlük..aile ve sosyal politikalardan yardım için başvurdum 275 ₺ ordan geliyor.Bir de ben sınıf öğretmeniyim İlksan yardımı da gelecek 300 ₺
Eşimin maaşına da her ay 50₺ çocuk yardımı eklenecek

Aile ve Sosyal bakanlık 300 TL ilce mem e dilekçe verebilirsiniz yada direk aile sos.müdürlüğüne
İlksan da dilekçe formu hizmet cetveli. Vs.sitesinde yazıyor postayla gönderiliyor 275tl de o
İlçeye yada okula aile geçim yardımı formu dolduruluyor

X