OKB HASTAYIM İNTİHAR EDİCEM DİYE ÇOK KORKUYORUM YARDIM EDİN YAŞAYANLAR VARSA DETAYŞARINI ANLATABİLİR Mİ 😢🥺

ijsjdksoso

Üye
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2023
110
6
24
Arkadaşlar tekrar merhaba bugün daha kötü hissediyorum kendimi sanırım okb hastasıyım belirtileri bende var çünkü arkadaşımla konuştum bugün bir tanıdığında da varmış yüksekten atlama korkusu kendine zarar verme korkusu ama ilaç kullanma diyor bana antidepresan ilaçlarının yan etkilerinde intihar a teşebbüs yazıyormuş daha çok korkuttu beni kendime tam atlarken o düşünceler ne olur diye düşünüp iyice korkutuyorum sizinle konuşmak iyi geliyor bu durumuu yaşayıp düzelen arkadaşlar varsa lütfen yazın çok korkuyorum kendime zarar verip intihar edecek diye :KK43:

Nevrotik anksiyete bozukluğunda bu tür düşünceler oluyor. Arkadaşınızın sözüne bakarak ilaç kullanmamak doğru bir düşünce değil. Doktor uygun görürse kullanılabilir. Yada terapi alabilirsiniz. Sıkıntılarla boğuşmak çok zor. Fikrimce insan korktuğu şeyi yapmaz.

Arkadasiniz bu kadar bilgi sahibi madem doktor olsaymış keşke inanin herkes doktor olmuş.bende antideprasan kullanıyorum fakat hiç böyle bisey olmadı yani bu şeker tansiyon hastaları nasıl ilaç kullanıyor ya da hasta olduğumuzda nasıl ilaç aliyorsak bu da onun kadar doğal yani

Arkadaşlar tekrar merhaba bugün daha kötü hissediyorum kendimi sanırım okb hastasıyım belirtileri bende var çünkü arkadaşımla konuştum bugün bir tanıdığında da varmış yüksekten atlama korkusu kendine zarar verme korkusu ama ilaç kullanma diyor bana antidepresan ilaçlarının yan etkilerinde intihar a teşebbüs yazıyormuş daha çok korkuttu beni kendime tam atlarken o düşünceler ne olur diye düşünüp iyice korkutuyorum sizinle konuşmak iyi geliyor bu durumuu yaşayıp düzelen arkadaşlar varsa lütfen yazın çok korkuyorum kendime zarar verip intihar edecek diye :KK43:
Sanırım diye bir hastalık yok ama. Doktor mu dedi onayladı mı?

Hepimiz zorlu ruh hallerine giriyoruz herkesin dayanma gücü farklı destek alın çok iyi geliyor

Sanırım diye bir hastalık yok ama. Doktor mu dedi onayladı mı?

Hepimiz zorlu ruh hallerine giriyoruz herkesin dayanma gücü farklı destek alın çok iyi geliyor
Arkadasiniz bu kadar bilgi sahibi madem doktor olsaymış keşke inanin herkes doktor olmuş.bende antideprasan kullanıyorum fakat hiç böyle bisey olmadı yani bu şeker tansiyon hastaları nasıl ilaç kullanıyor ya da hasta olduğumuzda nasıl ilaç aliyorsak bu da onun kadar doğal yani
Haklısınız evet ama insanın psikolojisi bozukken bide bu konungelincr ilaç kullanmak daha köyü yapar mı diye düşündüm sanırım ben bu ilacı hayatım boyunca bırakmayacağım mı

Aynı şeyleri yaşadım hatta bunun üzerine konu açtım kaç kez korkularım yüzünden konularıma bakabilirsin . İlaç içmekten korkma doktoruna durumu izah ettiğinde zaten ona göre ilaç veriyor. Ama sana şunu söylim insan korktuğu şeyi yapmıyor 4 yıldır tecrübe ile sabit konuşuyorum, diyorsun evet kesin yapacağım şimdi diye daha çok korkuyorsun ama o kafandaki canavar sadece konuşuyor olan insanın ruh sağlığına oluyor.

Aynı şeyleri yaşadım hatta bunun üzerine konu açtım kaç kez korkularım yüzünden konularıma bakabilirsin . İlaç içmekten korkma doktoruna durumu izah ettiğinde zaten ona göre ilaç veriyor. Ama sana şunu söylim insan korktuğu şeyi yapmıyor 4 yıldır tecrübe ile sabit konuşuyorum, diyorsun evet kesin yapacağım şimdi diye daha çok korkuyorsun ama o kafandaki canavar sadece konuşuyor olan insanın

Aynı şeyleri yaşadım hatta bunun üzerine konu açtım kaç kez korkularım yüzünden konularıma bakabilirsin . İlaç içmekten korkma doktoruna durumu izah ettiğinde zaten ona göre ilaç veriyor. Ama sana şunu söylim insan korktuğu şeyi yapmıyor 4 yıldır tecrübe ile sabit konuşuyorum, diyorsun evet kesin yapacağım şimdi diye daha çok korkuyorsun ama o kafandaki canavar sadece konuşuyor olan insanın ruh sağlığına oluyor.
Abla şimdi nasılsın daha iyi misin sende bana umut oluyorsun :KK43:

Suda öldürür insanları su içmekten vazgeçiyor musun? Doktorun ne diyorsaonu yap

Naptınız nasılsınız ilaç kullaniyormusunuz

Nasılsınız ne ilaç kullandınız atlattiniz mi

Ben de delireceğim diye korkuyordum. Bi anda kontrolü yitirip her yere saldıracağım kendimi balkondan atacağım diye korkuyordum. Balkon kapılarını kitli tutup anahtarları uzak yerlere koyuyordum. Doktorumla bunu konuştuğumda bana dedi ki kontrolü yitirmekten korktuğuna göre kontrol senin elinde demektir balkondan atlamaktan korktuğuna göre de balkondan atlamayacaksın demektir demişti. İlaç kullanmaktan lütfen korkmayın. 10 aydır ilaç kullanıyorum arada kendimi yokluyorum delirecek miyim balkondan atlar mıyım vs diye yok zorlasam da olmuyor. Sadece fazla uykusuz kalınca ay delircem galiba diyorum uyuyup uyanınca aklıma bile gelmiyor

X