OKB HASTAYIM İNTİHAR EDİCEM DİYE ÇOK KORKUYORUM YARDIM EDİN YAŞAYANLAR VARSA DETAYŞARINI ANLATABİLİR Mİ 😢🥺

birincisi ilaçlar hakkında bu kadar önyargıya sahip olmak iyi değil. ikincisi mutlaka bir psikiyatri hekimiyle görüşmeniz, okb tanısı alıp ilaç yazılırsa da kullanmanız. sevgiler

Ben de delireceğim diye korkuyordum. Bi anda kontrolü yitirip her yere saldıracağım kendimi balkondan atacağım diye korkuyordum. Balkon kapılarını kitli tutup anahtarları uzak yerlere koyuyordum. Doktorumla bunu konuştuğumda bana dedi ki kontrolü yitirmekten korktuğuna göre kontrol senin elinde demektir balkondan atlamaktan korktuğuna göre de balkondan atlamayacaksın demektir demişti. İlaç kullanmaktan lütfen korkmayın. 10 aydır ilaç kullanıyorum arada kendimi yokluyorum delirecek miyim balkondan atlar mıyım vs diye yok zorlasam da olmuyor. Sadece fazla uykusuz kalınca ay delircem galiba diyorum uyuyup uyanınca aklıma bile gelmiyor
Kardeşim nasıl oldu bu arada kaç yaşındasınız ben çok korkuyorum sanki hiç geçmeyecek gibi

Kardeşim nasıl oldu bu arada kaç yaşındasınız ben çok korkuyorum sanki hiç geçmeyecek gibi
Geçecek inanın. Bi an önce tedavinize başlayın. Ben de asla düzelmeyeceğimi düşünüyordum. Hatta başta ilacın yan etkisi, geç etki göstermesi vs daha çok zorladı ama her şey yoluna girdi çok şükür. Sadece regl öncesi biraz zorlanıyorum. Anksiyetem artıyor. Ama diğer düşünceler gelmiyor.

Lütfen burdan ya da yakın çevrenizdeki insanlara soru sormayın. Ağzı olan konuşur. Arkadaşınız saçmalamış. Bir yakınım çok daha ağır bir psikiyatrik rahatsızlığı var. Ağır psikiyatrik ilaçlar kullanıyor. Onların da prospektüsünde bunlar yazıyor intihar teşebbüsü bile olmadı. Doktorlar saf mı salak mı size durduk yere o ilaçları versinler. Gerçi daha size verilmiş bir ilaç bile yok. önce doktora gidin.

Ben de delireceğim diye korkuyordum. Bi anda kontrolü yitirip her yere saldıracağım kendimi balkondan atacağım diye korkuyordum. Balkon kapılarını kitli tutup anahtarları uzak yerlere koyuyordum. Doktorumla bunu konuştuğumda bana dedi ki kontrolü yitirmekten korktuğuna göre kontrol senin elinde demektir balkondan atlamaktan korktuğuna göre de balkondan atlamayacaksın demektir demişti. İlaç kullanmaktan lütfen korkmayın. 10 aydır ilaç kullanıyorum arada kendimi yokluyorum delirecek miyim balkondan atlar mıyım vs diye yok zorlasam da olmuyor. Sadece fazla uykusuz kalınca ay delircem galiba diyorum uyuyup uyanınca aklıma bile gelmiyor
Merhaba ne ilaç kullandınız acaba ne zan etki etmeye basladi

Merhaba ne ilaç kullandınız acaba ne zan etki etmeye basladi
Selectra kullanıyorum 6 aydan sonra yan etkileri baya hafifledi. 7-8. Ay gibi daha iyi hissetmeye başladım. Şu an 10. Aydayım maşallah diyeyim hasta olduğum hallerimi bile çok hatırlayamıyorum. Önceden bişeyim olmasa bile kötü olduğum zamanları hatırlayıp düşünüp düşünüp daha kötü olurdum. Ama şu an dediğim gibi istesem de o duyguları tekrar yaşayamıyorum. Çok uzun zaman mücadele ettim. Bazen bütün gücüm tükendi hiç geçmeyecek gibi geliyordu ama çok şükür bin şükür geçiyormuş. Çok çok daha iyi hissediyorum. Darısı başınıza inşallah. Allah bizim durumumuzda olan herkese acil ve kalıcı şifalar versin

Selectra kullanıyorum 6 aydan sonra yan etkileri baya hafifledi. 7-8. Ay gibi daha iyi hissetmeye başladım. Şu an 10. Aydayım maşallah diyeyim hasta olduğum hallerimi bile çok hatırlayamıyorum. Önceden bişeyim olmasa bile kötü olduğum zamanları hatırlayıp düşünüp düşünüp daha kötü olurdum. Ama şu an dediğim gibi istesem de o duyguları tekrar yaşayamıyorum. Çok uzun zaman mücadele ettim. Bazen bütün gücüm tükendi hiç geçmeyecek gibi geliyordu ama çok şükür bin şükür geçiyormuş. Çok çok daha iyi hissediyorum. Darısı başınıza inşallah. Allah bizim durumumuzda olan herkese acil ve kalıcı şifalar versin
Amin gerçekten çok zor yan etkileri siz de nasıl olmuştu baslarfa hatirliyormusunuz

Başım çok dönüyordu. Sürekli hafif hafif bitmek bilmeyen bir mide bulantım vardı. Kulaklarım uğulduyordu. Bir de içime böyle patlayacakmışım gibi kötü bi his geliyordu ara ara.
Çok teşekkür ederim ama sanki hiç geçmeyecek gibi nasıl kötü düşünceler bunlar RABBİM DÜŞMANIMIN BAŞINA VERMESİN siz nasılsınız

Başım çok dönüyordu. Sürekli hafif hafif bitmek bilmeyen bir mide bulantım vardı. Kulaklarım uğulduyordu. Bir de içime böyle patlayacakmışım gibi kötü bi his geliyordu ara ara.
Anladım alistikca geçecek insallah benim de iki gündür atak gibi bir şeyler olmaya başladı korktum tekrar çok kotulesirim diye

Teşekkür ediyorum , hekim olarak sıra bulamıyorum
youtubedaki uzman psikolog ya da psikiyatristlerin okb hakkında çektiği videoları izlemek de konu üzerine bilginizi arttırabileceğini düşünüyorum, bir iki tanesinin linkini bırakayım. kendinize teşhis koymayın sadece konu hakkında bilgi sahibi olun, sıra bulup psikiyatriye gittiğinizde doktorunuz gereğini yapacaktır zaten.

örnek olarak bu videoyu koydum ama siz dahasını da bulabilirsniz youtubedan

youtubedaki uzman psikolog ya da psikiyatristlerin okb hakkında çektiği videoları izlemek de konu üzerine bilginizi arttırabileceğini düşünüyorum, bir iki tanesinin linkini bırakayım. kendinize teşhis koymayın sadece konu hakkında bilgi sahibi olun, sıra bulup psikiyatriye gittiğinizde doktorunuz gereğini yapacaktır zaten.

örnek olarak bu videoyu koydum ama siz dahasını da bulabilirsniz youtubedan

Teşekkğr ederim çok sağolun RABBİM NE MURADINIZ VARSA VERSİN

Çok teşekkür ederim ama sanki hiç geçmeyecek gibi nasıl kötü düşünceler bunlar RABBİM DÜŞMANIMIN BAŞINA VERMESİN siz nasılsınız
Amiiinnn amiinnn. Allah size de acil şifalar versin. Ben şu an iyiyim çok şükür. Ümitsizliğe kapılmayın nolur her karanlığın bir aydınlığı var. Emin ol güneşli günler de var bizim için. Youtubeda özlem tokgöz özsoylar var onun mindfullnes videolarını tavsiye ederim. Hatta bütün videolarını izleyin vakit buldukça nefes egzersizleri vs öğretiyor bedava psikolog gibi resmen. Kendisi de zaten anksiyete bozukluğundan muzdaripmiş sanırım bir zamanlar. Bana çok çok faydası oldu. Kötü düşüncelerin karanlık bulut gibi tepemde olduğu zamanları bi nebze de olsa aydınlattı. Umarım size de iyi gelir.

Gerçekten öyle mi bu?
Şu an kullandığım ilacın yan etkileri bende bitti. Çok şükür gayet sağlıklı hissediyorum. Regl öncesi bazen hafif bunalıyorum ama onun dışında iyiyim. İlk başlarda ağlayamama, üzülememe, sevinememe hatta cinsellikte bitme noktasına gelecek kadar isteksizlik vardı. Şu an her şey normale döndü çok şükür.

Şu an kullandığım ilacın yan etkileri bende bitti. Çok şükür gayet sağlıklı hissediyorum. Regl öncesi bazen hafif bunalıyorum ama onun dışında iyiyim. İlk başlarda ağlayamama, üzülememe, sevinememe hatta cinsellikte bitme noktasına gelecek kadar isteksizlik vardı. Şu an her şey normale döndü çok şükür.
Çok güzel abla ka yaşındasın birader be kadar sürmüştü iyiki benimle konuşuyorsun RABBİM KAPILARINI AÇSIN AYAĞINA TAŞ DEĞDİRMESİN

Abla çok iyisin iyiki benim konuşuyorsun kaç yaşındasın bi de ne kadar sürmüştü bu süreç abla benim 2 yıl

Arkadaşlar tekrar merhaba bugün daha kötü hissediyorum kendimi sanırım okb hastasıyım belirtileri bende var çünkü arkadaşımla konuştum bugün bir tanıdığında da varmış yüksekten atlama korkusu kendine zarar verme korkusu ama ilaç kullanma diyor bana antidepresan ilaçlarının yan etkilerinde intihar a teşebbüs yazıyormuş daha çok korkuttu beni kendime tam atlarken o düşünceler ne olur diye düşünüp iyice korkutuyorum sizinle konuşmak iyi geliyor bu durumuu yaşayıp düzelen arkadaşlar varsa lütfen yazın çok korkuyorum kendime zarar verip intihar edecek diye :KK43:
Ben de metrodayken ya metronun önüne atlarsam diyorum saçma span uzak duruyorum ordan yapmam ama bilincimi ya kaybeder atlarsam tam metro gelirken diye kafamın içinden geçiyo

X