Okb ye bagli tansiyon yukselmesi

Okb rahatsızlığım olduğu için geçenlerde tesadüfi tansiyonum ölçüldü ve tansiyonum 15-8 çıktı ama o sırada kafamda takılı üzüldüğüm bir konu vardı ve tansiyonum olculurken iyice heyecanlandım, daha sonra o akşam eve gidip cesaret edip öldüğüm de 13 ve 12 çıktı büyük, sonra stresli anımda ölçüm ve 14 çıktı ama daha tansiyon aleti çalışır çalışmaz nabzim yükseliyor ve panik atak yaşıyor gibiyim böyle olan var mı ??

Okb rahatsızlığım olduğu için geçenlerde tesadüfi tansiyonum ölçüldü ve tansiyonum 15-8 çıktı ama o sırada kafamda takılı üzüldüğüm bir konu vardı ve tansiyonum olculurken iyice heyecanlandım, daha sonra o akşam eve gidip cesaret edip öldüğüm de 13 ve 12 çıktı büyük, sonra stresli anımda ölçüm ve 14 çıktı ama daha tansiyon aleti çalışır çalışmaz nabzim yükseliyor ve panik atak yaşıyor gibiyim böyle olan var mı ??
Tansiyon aletine karşı benimde fobim oldu . Anksiyete ve panik atak hastayım uzun zamandır ilaç kullanmıyorum iyileştim.saniyirdum ama yine geldi ve günlerce etkisi üzerinde kaliyor . Bı yardım aynı durumu yaşayan birini arıyordum panik oluyorum tansiyon aletini takınca ve tansiyonum hep yüksek çıkıyor hele evde Teksem daha kötü oluyor ensem hep ağrıyor ne yapacağımı bilemeyorum yardım edin ..

Psikiyatriste gitmeni tavsiye ederim. Bir de şöyle düşün ben bunu denedim ve etkili oldu tansiyon aletini koluna tak ve ölç bırak yuksek çıksın bundan korkma korkunun üstüne git. Sonra üstüne bi rahatlama gelecek ve tansiyonun düşük çıkacak bende öyle oldu. Ama önce bir psikiyatriste git ihtiyacın varsa ilaçta yazar. Kafaya takma ben artık hiç umutsamiyorum

X