okul sorunu yine

Se_n_299

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2018
2.718
1.710
38
çocuğum tam 3 yas 5 aylik.... ama sinifi 3 4 yas yani 4 yastan buyukler de var. sizce bu sekilde yollamam normalmi. bugün okulda oglum cocugun birine sarilmis kendiside yanlislikla düşmüş. ogretmeni xok çok kotu dusmedi ama hareketli bi oglun var birde dezavantaj 4 yaslarda var sinifta dedi. hersene 3 yas aciliyordu bu sene 3 4 yas seklinde acildi. ama gelsin diyo ogretmeni. eve geldik kafasinin arkasi sismis biraz acıyo diyo... kafama taktım sizce yollamam dogru mu bu sınıfa 3 4 yas cocuklari karışık. birde basit dusse niye sissin kafasinin arkasi. siz olsaniz ne yapardınız

konumu güncelliyorum eve geldik belim aciyo dedi actim baktim dusmus iz var baya.. ne oldu dedim. tuvalette dustum. diyo. ogretmenin haberi yokmus. resim attim en sonki yorumumda var. öğretmenle ayak ustu konustuk bugun ama personel yetersiz zorlaniyorum artik Allah a emanet bu minikler sonra bana dedi. cunku sizinkiler cok minik fiziksel. olarakta dedi.

Son düzenleme:
Yurtdışında yaşıyorum.
Burda 4 yaşında ilkokula başlıyor çocuklar.
Geneldede 3 yaşında kreş gibi yada anasıfı gibi oluyor.
Yani 3/4 yaş karışık olmuyor.
3,5 4 yaş sanki fazla bi fark yok ama öğretmen sanki biraz duyarsız gibi geldi.
Tabi böyle kazalar olabilir ama sizi araması gerekirdi

Montesori sistemlerinde yaş grupları karışık oluyor. Montesori felsefi sistemde düzenli bir okulda yaş grubu sıkıntı olmaz aslında. Bence siz gözlemleyin genel sınıf düzeni nasıl olacak öğretmenin tavrı nasıl ona göre karar verin. Çünkü yaşıtları varken hatta ondan küçük varken bile zarar veren, iten çocuk çıkabiliyor.
Kafası okuldayken şiş değil miydi acaba, çünkü öyle bir durumda haber veriyor okul.

Montesori sistemlerinde yaş grupları karışık oluyor. Montesori felsefi sistemde düzenli bir okulda yaş grubu sıkıntı olmaz aslında. Bence siz gözlemleyin genel sınıf düzeni nasıl olacak öğretmenin tavrı nasıl ona göre karar verin. Çünkü yaşıtları varken hatta ondan küçük varken bile zarar veren, iten çocuk çıkabiliyor.
Kafası okuldayken şiş değil miydi acaba, çünkü öyle bir durumda haber veriyor okul.
sinir oldum Bende icime dert ettim bide iste

Kizim 23 aylik, gecen gun 16 aylik erkek cocugu tarafından parkta hirpalandi. Yani sunu demek istiyorum, cocugunuz benimki gibi sevgi kelebeği ise kendisi sınıfın buyuk cocuklarindan biri de olsa o itilip kakilmaya maruz kalir.

Bence okula gonderin ki biraz kabugu sertlessin.

Ben rahat bir anneyim sanırım. Elbette öğretmeni ilgili, merhametli olmalı, sevgi göstermeli. Ancak çocuklar da birbirlerine sevgi gösterirken başına gelen olayda öfkelenmem. Sınıftaki hırçın çocuğa engel olamayıp çocuğumu yem etseydi yorumum başka yönde olurdu.
yani bosuna dert ediyorum oylemi canim ya

Aynı yıl doğumlu çocukların bile arasında 10-11 ay fark olabiliyor. Aynı sınıfta olmaları çok normal. Kaldı ki çocuğunuzun uyumlu olup olmayacağını bir günde anlayamazsınız. Çalışıp çalışmamanızın da buna etkisi yok,günümüz çocuklarının okula ihtiyacı var artık.

çocuğum tam 3 yas 5 aylik.... ama sinifi 3 4 yas yani 4 yastan buyukler de var. sizce bu sekilde yollamam normalmi. bugün okulda oglum cocugun birine sarilmis kendiside yanlislikla düşmüş. ogretmeni xok çok kotu dusmedi ama hareketli bi oglun var birde dezavantaj 4 yaslarda var sinifta dedi. hersene 3 yas aciliyordu bu sene 3 4 yas seklinde acildi. ama gelsin diyo ogretmeni. eve geldik kafasinin arkasi sismis biraz acıyo diyo... kafama taktım sizce yollamam dogru mu bu sınıfa 3 4 yas cocuklari karışık. birde basit dusse niye sissin kafasinin arkasi. siz olsaniz ne yapardınız
Bence gönderin. Zamanla kendini savunmayı da öğrenir. Daha çok yeni sonucta

3 yaş alan okullar bağımsız anaokulları oluyor. İlkokulun içinde mi okulunuz yoksa tek başına bir anaokulu mu? 3-4.5 yaş aralığı ve 24 kişilik sınıf ise başka okula gönderirdim.

Daha çok erken. Siz fazla evhamlısınız. Siz evde olduğunuz halde çocuğu okula yolladığınız için kendinizi kötü hissediyorsunuz. Am yaşı küçük değil. Ufak kazalar olabilir. Özel okul değil zaten anında şu an oğlunuz düştü şeklinde bir haber verme durumu beklemeyin.

Yukarıda bir arkadaş da yazmış aynı yıl doğumlu çocuklsr aynı sınıfa koyuldupunda bile 1 yaşa yakın fark oluyor.

Hatta oğlum ilkokulda. 70 71 72 aylık ertelenler vardı. Biz erteletmedik sınıfta oğlumdan 14 ay büyük çocuk var.

3 yaş alan okullar bağımsız anaokulları oluyor. İlkokulun içinde mi okulunuz yoksa tek başına bir anaokulu mu? 3-4.5 yaş aralığı ve 24 kişilik sınıf ise başka okula gönderirdim.
14 kisi sinif su an ama donem basi 20 kisilerdi birakan olmus.

X