okul sorunu yine

14 kisi sinif su an ama donem basi 20 kisilerdi birakan olmus.
14 kişi ise olabilir.
Bağımsız anaokulunda değilse, yaşıtı yoktur. Muhtemelen Veli isteği ve boş kontenjan nedeniyle kayıt alınmıştır. Sınıf kalabalıklaşır, 20 yi geçerse yaşıtının olduğu bağımsız anaokuluna vermeniz daha iyi olur.
Yaşıtları ile de benzer şekilde itiş kakış yaşayacaklardır. Tek çekinceniz bu ise, devam etsin.

çocuğum tam 3 yas 5 aylik.... ama sinifi 3 4 yas yani 4 yastan buyukler de var. sizce bu sekilde yollamam normalmi. bugün okulda oglum cocugun birine sarilmis kendiside yanlislikla düşmüş. ogretmeni xok çok kotu dusmedi ama hareketli bi oglun var birde dezavantaj 4 yaslarda var sinifta dedi. hersene 3 yas aciliyordu bu sene 3 4 yas seklinde acildi. ama gelsin diyo ogretmeni. eve geldik kafasinin arkasi sismis biraz acıyo diyo... kafama taktım sizce yollamam dogru mu bu sınıfa 3 4 yas cocuklari karışık. birde basit dusse niye sissin kafasinin arkasi. siz olsaniz ne yapardınız
Normal birşey başlarında öğretmenleri muhakkak vardır.Buyuk çocuğun çocuğunuza zarar verecegini mi düşünüyorsunuz.

yani bosuna dert ediyorum oylemi canim ya

Yani bence öyle. Bugün kreşe gönderme mantığı mahallede komşu çocuğuyla sosyalleşmeye çocuğun uygun ortamda enerji atması bana göre. Dolayısıyla 3,5 ile 4 yaşındaki çocuk bir arada olsa da olur.

Takıntılarınız için tedavi oluyor musunuz?
ne alakasi var ne zaman konu acsam oyle diyosun daha once dedim sana sanki... doktara gttim panik atak falan yokmus sadece panik atak baslangici var sende tedavilik birseyin yok dedi.... takıntı var dedim seninkiler olagan seyler yani tedavilik birseyin yok dedi... her seferinde boyle yaziyosun anlamadim ve her seferinde cevap veriyorum... cocugum dusmus ayni yas grubunda degil oglumdan büyükler var. sadece fikir istedim.

çocuğum tam 3 yas 5 aylik.... ama sinifi 3 4 yas yani 4 yastan buyukler de var. sizce bu sekilde yollamam normalmi. bugün okulda oglum cocugun birine sarilmis kendiside yanlislikla düşmüş. ogretmeni xok çok kotu dusmedi ama hareketli bi oglun var birde dezavantaj 4 yaslarda var sinifta dedi. hersene 3 yas aciliyordu bu sene 3 4 yas seklinde acildi. ama gelsin diyo ogretmeni. eve geldik kafasinin arkasi sismis biraz acıyo diyo... kafama taktım sizce yollamam dogru mu bu sınıfa 3 4 yas cocuklari karışık. birde basit dusse niye sissin kafasinin arkasi. siz olsaniz ne yapardınız
3.5 yaş da az değil
Okulda biraz böyle yaralanmalar oluyor
Benimki sınıfının en büyüğü ama fiziksel olarak en küçüğü
Geçen hafta Bir gün arkadaşı ittirip kolunu acıtmış 2 gün sonra yüzünde çizik yapmış 1 haftadır geçmiyor
Öğretmeniyle konuşmuşsunuz zaten, daha dikkatli olacaktır umarım

25 sene kadar önce Erkek kardeşimin anaokulunda kafasına açık çekyat bazası düşürmüştü sınıf arkadaşı. Kafasına dikiş atılmıştı. Bunlar olurken öğretmen armut topluyodu heralde. Böyle ekstrem şeyler olmaz diye umuyorum artık

ne alakasi var ne zaman konu acsam oyle diyosun daha once dedim sana sanki... doktara gttim panik atak falan yokmus sadece panik atak baslangici var sende tedavilik birseyin yok dedi.... takıntı var dedim seninkiler olagan seyler yani tedavilik birseyin yok dedi... her seferinde boyle yaziyosun anlamadim ve her seferinde cevap veriyorum... cocugum dusmus ayni yas grubunda degil oglumdan büyükler var. sadece fikir istedim.
Bende ilaç kullanan biriyim uzun zamandır. Evhamlı oluşun artık çok fazla bunu sende biliyorsun sık yazdığımı farketmedim kusura bakma. Ama ben ilaç kullanıyorum daha iyi hissediyorum o bir başka doktora daha danış bence. Özür dilerim ayıp ettiysem

Bende ilaç kullanan biriyim uzun zamandır. Evhamlı oluşun artık çok fazla bunu sende biliyorsun sık yazdığımı farketmedim kusura bakma. Ama ben ilaç kullanıyorum daha iyi hissediyorum o bir başka doktora daha danış bence. Özür dilerim ayıp ettiysem
yok estağfurullah bilmiyorum gittim dr a oyle soyledi. belki sende haklısın takinti yapiyorum bende farkindayim ama dr oyle deyince alla alla dedim kendime 😊 ama inan gitmeyi düşünüyorum baska dr a. ben gideli uzun zaman oldu dr a

bence buyuk cocuklarin olmasi daha iyi. cok cekingen, ya da zorbalik gorme ihtimali olan bi cocuk degilse, buyuk cocuklar daha iyi oluyor bence

bence buyuk cocuklarin olmasi daha iyi. cok cekingen, ya da zorbalik gorme ihtimali olan bi cocuk degilse, buyuk cocuklar daha iyi oluyor bence
ya benimki. birazda minyon iyice küçük duruyo diger arkadaşlarına baktim iki katı 😀

Anamız babamız bizi köye bırakırdı. Düşerdik de oramız buramız da morarırdı. Evde süs bitkisi olarak büyümedik. Çocukluğum çok güzeldi. Çocuk bu. Olur öyle şeyler. Hemen alırsanız alışamaz. Oryantasyon problemleri yaşar.
Konudan bağımsız ama yorumunuz çok hoşuma gitti.
Ben de kızıma benzer şeyleri söylüyorum.

Yaz boyu düştü dizi yara oldu bacakları morardı. Ne zaman düşse ya da bacağındaki morluğu gösterse "bunlar senin çok güzel bir çocukluk geçirdiğini ve tatilde ne kadar eğlendiğini gösteriyor, eğer hep evde oturan oyun oynamayan bir çocuk olsaydın bu yaraların da olmazdı ama yaraların olduğuna göre sen hep dışarda oynamışsın eğlenmişsin bu çok güzel" dedim.

Geçen yıl 3 yaş grubunda okula başlamıştı. Mesela okulda ufak bir kaza olmuş oyun oynarken, hiç ağlamamış. Oyun oynarken bazen böyle ufak kazalar yaşanabilir demiş. Çünkü biz evde bu şekilde yaklaşıyoruz. Canın acıdı, biliyorum seni anlıyorum ama oyun oynarken böyle ufak kazalar yaşanabilir diyoruz.

Konudan bağımsız ama yorumunuz çok hoşuma gitti.
Ben de kızıma benzer şeyleri söylüyorum.

Yaz boyu düştü dizi yara oldu bacakları morardı. Ne zaman düşse ya da bacağındaki morluğu gösterse "bunlar senin çok güzel bir çocukluk geçirdiğini ve tatilde ne kadar eğlendiğini gösteriyor, eğer hep evde oturan oyun oynamayan bir çocuk olsaydın bu yaraların da olmazdı ama yaraların olduğuna göre sen hep dışarda oynamışsın eğlenmişsin bu çok güzel" dedim.

Geçen yıl 3 yaş grubunda okula başlamıştı. Mesela okulda ufak bir kaza olmuş oyun oynarken, hiç ağlamamış. Oyun oynarken bazen böyle ufak kazalar yaşanabilir demiş. Çünkü biz evde bu şekilde yaklaşıyoruz. Canın acıdı, biliyorum seni anlıyorum ama oyun oynarken böyle ufak kazalar yaşanabilir diyoruz.
sorun degil konudan bagimsiz olsada. ya benim icime sknti olan ayni yas grubu değil öğretmen bu dezavantaj dedi. alayim mi gelsin mi dedim gelsin dedi. mesela sinifta 4.5 yas cocuklarda var. birde benim oglum aşırı hiperaktif. ben sosyallessin diye gonderiyorum evde yetemiyorum

sorun degil konudan bagimsiz olsada. ya benim icime sknti olan ayni yas grubu değil öğretmen bu dezavantaj dedi. alayim mi gelsin mi dedim gelsin dedi. mesela sinifta 4.5 yas cocuklarda var. birde benim oglum aşırı hiperaktif. ben sosyallessin diye gonderiyorum evde yetemiyorum
Almayın okuldan. Zamanla sınıfındaki arkadaşlarının enerjisine uyum sağlar.
Üç yaş sonrası artık evde onlara vereceğimiz şeyler kısıtlı kalıyor, çocuk illa akranıyla zaman gecirmek istiyor.

Geçen yıl üç yaş grubunda kızımın sınıfında kaynaştırma öğrencisi vardı. Saçını çekmiş kızımın, öğretmeni anlattı ama çekiniyordu yazık kadını da nasıl darladılarsa. Kızım da anlatti evde, toprak saçımı çekti ama ben ona kızmadım bir şey yapmadım sadece öğretmenime söyledim, sanırım kurallari tam bilmiyor dedi.

Siz bunu evde istediğiniz kadar anlatın, çocuk okulda yaşayarak öğrenecek ne yapması gerektiğini.

Almayın okuldan. Zamanla sınıfındaki arkadaşlarının enerjisine uyum sağlar.
Üç yaş sonrası artık evde onlara vereceğimiz şeyler kısıtlı kalıyor, çocuk illa akranıyla zaman gecirmek istiyor.

Geçen yıl üç yaş grubunda kızımın sınıfında kaynaştırma öğrencisi vardı. Saçını çekmiş kızımın, öğretmeni anlattı ama çekiniyordu yazık kadını da nasıl darladılarsa. Kızım da anlatti evde, toprak saçımı çekti ama ben ona kızmadım bir şey yapmadım sadece öğretmenime söyledim, sanırım kurallari tam bilmiyor dedi.

Siz bunu evde istediğiniz kadar anlatın, çocuk okulda yaşayarak öğrenecek ne yapması gerektiğini.
evde napiyorsunuz diye bi sor bana😔. sabah kalkar kalmaz tv istiyor 20 dk baktırdım diyelim kapatınca birlikte birseyler yapmak istiyorum o deli gibi kosuyor zipliyor aktivitelerime hic orali olmuyor. sonra yine TV istiyor. yada alip migros a falan gidiyorum gunduz bazen. nasil oyalayacagimi sasiroyorum. okukubi seviyor severek gitti bugün. park iyi oluyodu ama yaz bitiyor bakalim devam etsin şimdilik.

evde napiyorsunuz diye bi sor bana😔. sabah kalkar kalmaz tv istiyor 20 dk baktırdım diyelim kapatınca birlikte birseyler yapmak istiyorum o deli gibi kosuyor zipliyor aktivitelerime hic orali olmuyor. sonra yine TV istiyor. yada alip migros a falan gidiyorum gunduz bazen. nasil oyalayacagimi sasiroyorum. okukubi seviyor severek gitti bugün. park iyi oluyodu ama yaz bitiyor bakalim devam etsin şimdilik.
Kesinlikle devam etsin o zaman. Hem yorulur belki öğlen uyur gelince.
Ya da okuldan almaya giderken ekmek arası bir şeyler hazırlayın dönüşte hava güzelse parkta yesin oynasın. Hem açık havada zaman geçirmiş olur hem enerjisini atar hem de belki bu düzende TV de unutur.

Her çocuk oturup etkinlik yapma çocuğu değil. Kimi hareket istiyor. Bizde disco topu var, şarkı açıp dans ediyoruz kızlarla, çok eğlenceli oluyor. Yapacak bir şey bulamadığımız zaman en eğlenceli aktivite oluyor bizim için.

Önemli olan sürekli etkinliklere boğmak değil zaten. Birlikte az ama kaliteli zaman gecirmeye çalışın. Kimi çocuk temastan hoşlanır oturup kucaklarsin sarılırsın, kimi hareket ister saklambaç oynarsınz şarkı açıp dans edersiniz araba yarışı yaparsnz vs.
Kimisi kalemi kağıdı sever, boyama yaparsınız çizgi çalışması yaparsınız.

Burada en önemli rehber çocuğunuz. Okuldan gelince veya yolda muhabbet edin. Ağzını arayın mutlu mu, okulunu seviyor mu, hangi arkadaşını seviyor hangisini sevmiyor Ona göre devam edin

Cocugun düşmesinin sınıftaki diger cocuklarin yaşıyla ilgisi yok. Okulla ilgili kafaya taktiginiz baska bi pürüz olsaydı düşmeyi o zaman da o pürüzle ilişkilendirecektiniz. Sadece kafaya takıyorsunuz cunku bence. Bu kadar alakasiz bi konuyu problem etmenin aciklamasi bu bence

Ben kızımı geçen sene kreşe verdim grup yaşı 3,4 olarak geçiyordu tam 3 yaş 1 aylıkken gitti ondan ayca büyükler vardı ama bir sıkıntı yaşamadık konuşmuyordu gayet te iyi geldi kreş. Evde sıkılır kreşte gelişimini olumlu etkiler.

X