Olgunlaşmış yumurta,geç yumurtlama :/

onbirmayis

Güzel günler çok yakın 🌤
Kayıtlı Üye
30 Mart 2022
5.143
2.893
Kızlar merhaba yine ben 🙈 geçen ay 45. Günde adet olunca bu sefer de bu ay doktora kontrol amaçlı gittim adetimin 27. Gününde. Doktor 27. Günümde olmama rağmen olgunlaşmış yumurtam olduğunu söyledi yani yine geç adet olacakmışım demek ki ama ne zaman çatlar bişey diyemem dedi. Ben de hazır yumurtayı öğrenmişken ertesi günü 6 saat arayla korunmadan ilişkiye girdim bir daha da yapmadım bugün 32. Günümdeyim. Sizce tutmuş mudur ya da bu yumurta ne zaman çatlar ki yani. Tahlillerim temiz çıktı hatta LH 21 çıkmıştı. Öyle bi aksilik ki adet beklenen tarihte tatile gidiyoruz ve ben adet geciktirici içmeyi planlıyordum ama hamile kaldıysam da ilaç riskli. İçmesem de adet olursam tatilden bişey anlayamicam :))) tabi hamile kalmadıysam. Siz böyle benzer birşey yaşadınız mı ? Benim biraz tek gece ilişki gibi oldu ama tutar mı lütfen benzerini yaşayanlar yazsın :KK43:

Kızlar merhaba yine ben 🙈 geçen ay 45. Günde adet olunca bu sefer de bu ay doktora kontrol amaçlı gittim adetimin 27. Gününde. Doktor 27. Günümde olmama rağmen olgunlaşmış yumurtam olduğunu söyledi yani yine geç adet olacakmışım demek ki ama ne zaman çatlar bişey diyemem dedi. Ben de hazır yumurtayı öğrenmişken ertesi günü 6 saat arayla korunmadan ilişkiye girdim bir daha da yapmadım bugün 32. Günümdeyim. Sizce tutmuş mudur ya da bu yumurta ne zaman çatlar ki yani. Tahlillerim temiz çıktı hatta LH 21 çıkmıştı. Öyle bi aksilik ki adet beklenen tarihte tatile gidiyoruz ve ben adet geciktirici içmeyi planlıyordum ama hamile kaldıysam da ilaç riskli. İçmesem de adet olursam tatilden bişey anlayamicam :))) tabi hamile kalmadıysam. Siz böyle benzer birşey yaşadınız mı ? Benim biraz tek gece ilişki gibi oldu ama tutar mı lütfen benzerini yaşayanlar yazsın :KK43:

Merhabalar, 27. günde olgunlaşmış yumurtanız vardı ve bugün 32. gününüz yani 5 gün geçmiş. Diyelim yumurtanız sperm ile karşılaştı döllenmeye başladılar, bu zaten aşağı yukarı 1 gün sürer, sonra bu döllenen yapı rahime doğru ulaşmaya başlar. Bu da toplam 5-6 günlük süre ☺️ ondan sonra da embriyocuğun rahim duvarına tutunma süreci... Bunun gerçekleşip gerçekleşmediği ne yazık ki şu an bilinemez.
Eğer adetleriniz sizi çok yıpratmıyorsa içmeyin geciktirici. Diyelim ki gerçekleşmedi ve adet oldunuz, ilaç içseniz o gün? Denizden mahrum kalmamak için de tampon kullansanız?
Evet tatilde hiç istenmeyen bir durum bu ne yazık ki, Reglin huyudur zaten gelip de tatil gününü bulmak! Ama kafanızda şüphe varsa geciktirici almayın derim. Yine siz bilirsiniz tabi. Hayırlısı olsun 💕

Bugüne kadar okuduklarımın hepsini bir yorumda özetlediniz 🫶🏼🌺 Yine okuduklarıma göre sperm 5 güne kadar canlı kalabiliyormuş. Bazı sebeplerden dolayı yeniden deneyemedik. Eğer 5 gün içinde yumurtladıysam ve sperm de canlı kaldıysa belki de tuttu 🥲 son birkaç aydır denediğim için bari bu ay tutsun diye bu kadar ince hesaplar yapıyorum😔 sanırım en iyisi tatile gitmeden 2 gün önce kanda gebelik baktırmak ve öyle ilaca başlamak..

X