Uyku Problemi Olmayan uyku düzeni

HaticeTurgut

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2022
17
1
Merhabalar arkadaşlar.Bebeğim 16 aylık.Uyku düzeni yok.Gece bazen 1 bazen 2 bazen 3 nadiren 4 ye uyuyor.Onunla birlikte benim de uyku düzenim bozuldu.Gündüzleri ne kadar geç saatlerde uyutmamaya çalışsamda olmuyor.Mesela akşam üstü 6-7 gibi uyuyor.Uyutmak istemesemde huysuzlanıyor illa uyuyacak.Uyandırmak istediğimde de yine huysuzlanıyor geri uyuyor.Bu yüzdende gece geç yatıyor.Siz de böyle bir şey yaşadınız mı? Ne yapabilirim? Bu durum ne zaman düzene girer?

Merhabalar arkadaşlar.Bebeğim 16 aylık.Uyku düzeni yok.Gece bazen 1 bazen 2 bazen 3 nadiren 4 ye uyuyor.Onunla birlikte benim de uyku düzenim bozuldu.Gündüzleri ne kadar geç saatlerde uyutmamaya çalışsamda olmuyor.Mesela akşam üstü 6-7 gibi uyuyor.Uyutmak istemesemde huysuzlanıyor illa uyuyacak.Uyandırmak istediğimde de yine huysuzlanıyor geri uyuyor.Bu yüzdende gece geç yatıyor.Siz de böyle bir şey yaşadınız mı? Ne yapabilirim? Bu durum ne zaman düzene girer?
Gündüz uyku yapmıyor mu? Şu anda tek uyku yapabilir ya da 1 uzun uyku 1 şekerleme şeklinde. Yaşına göre uyanıklık sürelerini takip edip gündüz erken saatlerde uyutmaya çalışın derim.

Gecte yatsa bikaç gün bence erken kaldırın aksam uykusu gelicektir 5ten sonrada uyutmayın sonrasında 8gibi uyutun erkrn uyanırsa erken uykusu gelir diye düşünüyorum benimde kızım daha kück size göre, cok gec yatıyodu hergün 1 2 oluyodu. Sonra sabah erken kaldırıp gündüz az uyutup aksamları erkenden yataga gectik ve uyansada cıkmadık odadan bu sekilde bi düzene oturttuk biraz biraz. Zaten gündüz uyursa gece de uyanmadan güzel uyuyor uyku uykunun mayası

1 gibi uyudu iki saat uyur 3.30 4 gibi uyanır.Akşam da 8 gibi uyur 11 gibi de kalkar sonra gece kaçta uyur belli olmaz.
Öyle olmuyor işte.Uyandırmaya çalıştığımda huysuzlanıyor uykusunu alamadığı için geri uyuyor.Ben de denedim ama kendi uykusunu alıp uyanması lazım anca

X