olsa ayrı olmasa ayrı dert

msaysegul

Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2014
49
5
kızlar bir şey sormak istiyordum benim normalde reglim her ay olması gerekenden geç kaldı geçen ay da geç olmuştu hatta tam olmamıştı çok az olmuştu geçen aylarda çok stresliydim şimdi rahatladım acaba bu etkilemiş olabilir mi? ayrıca tiroit hastalığım var bundan dolayı da olabilir mi sizin de arada böyle düzensizlikler oluyor mu doktra gitmeli miyim sizce?

strese bağlı gecikmeler ya da erken olma durumu herkeste olur. strrsten olabilir ama kist fln da olablr oda gecikme ve düzensizlik yapar. ve ağrı..
Yine de bi doktora git bence. çikolata kisti fln vardır belki , tedavi uygulanır ona göre.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Troid yapabiliyor canim benim de polikistik overim ve troidim vardi. Adet gunlerim adam gibi degildi iki Ay düzenli olsam ucuncu ay bozulurdu. Endokrine git bence

Kaç yaşındasın? 19 yaşındayım 3 ay öncesine kadar ayda bazen iki kere regl oluyordum. Ya da 2 ayda 1. Korkmuştum çok düzensizdi çünkü. Sonra düzene girmeye başladı. eğer benim yaşlarımdaysan düzene girer diye düşünüyorum. Biraz daha büyüksen bi doktora git,kafan rahat etsin.

Son düzenleme:
Troid hormonunun fazlalıgı ya da azlığı adet düzensizliği yapar ayrıca. Gecikmeler yaşayanlarda genelde troid rahatsızlıgı olanlar oluyor .

Kaç yaşındasın? 19 yaşındayım 3 ay öncesine kadar ayda bazen iki kere regl oluyordum. Ya da 2 ayda 1. Korkmuştum çok düzensizdi çünkü. Sonra düzene girmeye başladı. eğer benim yaşlarımdaysan düzene girer diye düşünüyorum. Biraz daha büyüksen bi doktora git,kafan rahat etsin.

evet canım ben de 20 yaşındayım

Troid hormonunun fazlalıgı ya da azlığı adet düzensizliği yapar ayrıca. Gecikmeler yaşayanlarda genelde troid rahatsızlıgı olanlar oluyor .

benim az çalışıyor, benim düzenliydi hep son olduğu haftadan 1 hafta geç olurdu ilk defa böyle oldu ama dediğim gibi geçen aylarda çok stresliydim sınav periyodumdu ama şimdi rahatladım o yüzden emin olamadım stresten mi değil mi diye

Yok canim ben 28 yasindayim :KK52:
Ama bence sen muhakkak kadin dogum ve endokrin doktoruna gorun ayda iki kere olma falan normal degil.
Varsa bir sikinti yaşın da küçük tedavi olursun.:KK54:

Hahaha pardon yaa bende devreler yandi :KK52::KK52: ben seni konu sahibi sandim bana soruyosun sandim afedersin canimmmm
Insaallah duzene girer adetleriniz ama bence doktora gorunun hicbise yapmasa da kontrol eder ihmal etmeyin

evet canım ben de 20 yaşındayım

bende de bir ay iki ay düzenli olur bazi aylar olmazdim defalarca gittim hiçbir problem çkmadi hatta bir doktor o kadar sağlklisnki benim kizim 24 yasinda hala duzensiz olur ben ona bile bakmiyorum sık Sık dedi.yani sadece stresten bile gecikebiliyor uzun süre.fakat bir rahatszlgnz varmış geçmiş olsun ara ara kontrol amaçli gidin bence

X