Ölü doğum hikayem :(

Ölen bebeğinize duygularınızı nasıl anlatırdınız

• Ankete Katılan
    54
  • This poll will close: .
Allah sabır versin. Inanın aglamaktan son cümlelerinizi okuyamadım. Benim de 16 haftalık bebegim alındı.suyu bitmişti. Ama onlar melek ve Allah ın izniyle bize sefaatci olacaklar inşallah. Ben kız mı erkek mi onu öğrenemedim. Dr söylemedi çünkü ayılırken narkozun etkisiyle ilk cinsiyetini sormusum. Psikolojim bozulmasın diye söylemedi herhalde. Allah kimseye evlat acısı vermesin karnımıza düştükten sonra
hepsi aynı. Allah yar ve yardımcınız olsun

Allah sabır versin. Inanın aglamaktan son cümlelerinizi okuyamadım. Benim de 16 haftalık bebegim alındı.suyu bitmişti. Ama onlar melek ve Allah ın izniyle bize sefaatci olacaklar inşallah. Ben kız mı erkek mi onu öğrenemedim. Dr söylemedi çünkü ayılırken narkozun etkisiyle ilk cinsiyetini sormusum. Psikolojim bozulmasın diye söylemedi herhalde. Allah kimseye evlat acısı vermesin karnımıza düştükten sonra
hepsi aynı. Allah yar ve yardımcınız olsun
Cok tesekkur ederim
Sizin de basiniz sagolsun
cok zor bir durum yillar da gecse yarasi kapanmayacak bir aci bunu basina gelmeyen anlayamaz
Sizin bebeginiz de suyunun bitmesi neden olmus bir sey ogrenebildiniz mi
benim kanimda pihtilasma sorunum varmis ama bebegimi ondan mi kaybettim tam olarak bilemiyorum cunku otopsi istemedik sadece plesentasinda yaslanma cikti ;(
Omurleri yokmus kader rabbim verdi rabbim aldi demekten baska yapacak hic bir seyimiz yok ne yazik ki
;((

Aynen kaderimiz böyleymiş.Bana da rahimde perde var dediler bebek büyüdükçe baskı yapmış ve suyunu patlatmis. Ama bunu gittiğim 5.ya da 6. Doktor bildi. Allah verdi Allah aldı gerisi bahane. Yok kan pihtilasmasi yok perde... Ömürleri olsaydı ne olursa olsun yasarlardı. Bende istemedim otopsi. Allah sabır versin. Etraftaki cahilce konuşanları da takmayın kafanıza yaşamayan bilemez. Bizim insanımız böyle ne yazık ki ağzı olan konuşuyor. Sevgiyle ve sabırla kalın inşallah...

Aynen kaderimiz böyleymiş.Bana da rahimde perde var dediler bebek büyüdükçe baskı yapmış ve suyunu patlatmis. Ama bunu gittiğim 5.ya da 6. Doktor bildi. Allah verdi Allah aldı gerisi bahane. Yok kan pihtilasmasi yok perde... Ömürleri olsaydı ne olursa olsun yasarlardı. Bende istemedim otopsi. Allah sabır versin. Etraftaki cahilce konuşanları da takmayın kafanıza yaşamayan bilemez. Bizim insanımız böyle ne yazık ki ağzı olan konuşuyor. Sevgiyle ve sabırla kalın inşallah...
Cok tesekkur ederim tekrar basiniz sagolsun melek annesi Rabbim sabrinizi daim etsin insallah . ..

geçen bi personelim izin istemek için yanıma geldi zaten verirdim neden konuyu uzattı bilmiyorum her nekadar tamam desemde nedense ısrarla yaramı deşmek için yaşadıklarını anlatma ihtiyaç duydu gelini hamileymiş kalp atışlarını duymuşlar cok mutlularmış falan filan .finalide bu bebegin hatrına ver diyerek konuşmasını bitirdi sanki sormuşum gibi sanki merak etmişim gibi sanki ben ona yardımcı olmamışımda olayı anlatması zorunluymuş gibi...o an hem onu kovmak istedim yanımdan hem kalsın istedim boğazım düğümlendi gözlerim yandı ama sadece boş bi gülümsemeyle Allah sag salim kucagınıza almayı nasip etsin diyebildim kadının dediği gibi onların bebeginin hatrına iyilik yapmış oldum...ama kendi bebegimin hatrına bişey yapamadım...yolda yürürken avmde internette orda burda nerede olursa olsun cocuk görünce bakamıyorum başımı ceviriyorum mesela bi kaç gün sonra bi akrabam küçük bi cocukla bize gelecek 15 gün kalıcak aslında akrabam bile degil esimin akrabası .misafir ya şimdi kendi cocuguma veremediğim sevgiyi ilgiyi ona göstericem bu cocugun yüzüne baksam cigerim yanacak bakmasam soğuk gelin tü kaka olucam.hergün aynı hiç geçmiyo hiç azalmıyo hergün birini suçluyorum mesela bi gün bebegimi eşimin yüzünden kaybettim belkide ufak tefek atışmalarla beni strese soktu ondan oldu diyorum başka bi gün kendimi suçluyorum sahip çıkamadım diyorum bazen doktor oluyo suçlu bazen o bazen bu bazen sadece kader diyorum nasip diyorum susuyo içimdeki ses.ertesi gün yine en baştan başlıyorum hergün oğlumun suçlusu başkası oluyo bazen kendime acıyorum bazen kabulleniyorum bazen tüm dünyadan herkesten nefret ediyorum mevsim degişiyo tarih degişiyo günler değişiyo modum degişiyo ama göğsümdeki bu agırlık hiç degişmiyo hiç geçmiyo

geçen bi personelim izin istemek için yanıma geldi zaten verirdim neden konuyu uzattı bilmiyorum her nekadar tamam desemde nedense ısrarla yaramı deşmek için yaşadıklarını anlatma ihtiyaç duydu gelini hamileymiş kalp atışlarını duymuşlar cok mutlularmış falan filan .finalide bu bebegin hatrına ver diyerek konuşmasını bitirdi sanki sormuşum gibi sanki merak etmişim gibi sanki ben ona yardımcı olmamışımda olayı anlatması zorunluymuş gibi...o an hem onu kovmak istedim yanımdan hem kalsın istedim boğazım düğümlendi gözlerim yandı ama sadece boş bi gülümsemeyle Allah sag salim kucagınıza almayı nasip etsin diyebildim kadının dediği gibi onların bebeginin hatrına iyilik yapmış oldum...ama kendi bebegimin hatrına bişey yapamadım...yolda yürürken avmde internette orda burda nerede olursa olsun cocuk görünce bakamıyorum başımı ceviriyorum mesela bi kaç gün sonra bi akrabam küçük bi cocukla bize gelecek 15 gün kalıcak aslında akrabam bile degil esimin akrabası .misafir ya şimdi kendi cocuguma veremediğim sevgiyi ilgiyi ona göstericem bu cocugun yüzüne baksam cigerim yanacak bakmasam soğuk gelin tü kaka olucam.hergün aynı hiç geçmiyo hiç azalmıyo hergün birini suçluyorum mesela bi gün bebegimi eşimin yüzünden kaybettim belkide ufak tefek atışmalarla beni strese soktu ondan oldu diyorum başka bi gün kendimi suçluyorum sahip çıkamadım diyorum bazen doktor oluyo suçlu bazen o bazen bu bazen sadece kader diyorum nasip diyorum susuyo içimdeki ses.ertesi gün yine en baştan başlıyorum hergün oğlumun suçlusu başkası oluyo bazen kendime acıyorum bazen kabulleniyorum bazen tüm dünyadan herkesten nefret ediyorum mevsim degişiyo tarih degişiyo günler değişiyo modum degişiyo ama göğsümdeki bu agırlık hiç degişmiyo hiç geçmiyo
Basiniz sagolsun aynen beni anlatmissiniz neredeyse
ben de sizin gibiyim her gun takvimlerden yapraklar eksiliyor ama bu agirlik bu yük hic eksilmiyor
gozumde yaslar eskisine nazaran cok azaldi ama yuregimdeki yangin yaniyor bitmiyor...
her sabah uyandigimda icimde tarifsiz bir aci ve yoksunlukla uyaniyorum bes on dakika kendime gelemiyorum...
ayni sorunlari inan ben de yasiyorum evladimi kaybedeli alti ay oldu eltim gecen gun bizi iftara davet etti , gittik yirmi gun once dogum yapmis yegenini de cagirmis bizim yanimiza o yirmi gunluk bebegi gozumuzun ta icine baka baka havalara atip sevdiler yani insanlarda edep dahi kalmamis.
hepsini rabbime havale ettim rabbim neylerse guzel eyler dedim sustum on gun oldu esimde bende diger oglum da sebepsiz hastayiz duzelemedik...
Rabbim bile merhamet sahibi iken onun kullari neden bu kadar acimasiz anlayamadik...
ben kendimi hep soyle teselli ediyorum o gunden bu gune... Rabbim merhamet sahibidir yucedir belki de benim evladim yasasaydi aci cekecekti her gun onun aci cektigine caninin yandigina sahit olacaktim merhametli Allah o yuzden evladimi aldi belki de evladim sakatti hep birilerine mahkum yasayacakti...
Hic bir seyi olmadan bile gitmisse bu dunyadan oteki dunyada bizlere sefaatci olacak ilk bizi karsilayip su verecek bir evladim var diyorum bunlarla teselli oluyorum...
evladimin ölü dogum oldugu icin sefaatci olmayacagini bile dediler hemde bunu kayinvalidem dedi ...
Artik ben o insanlar icin hic bir sey demiyorum bunlar namazinda niyazinda insanlar bir de ...
oysa ki peygamber efendimiz demis ki ben ana rahminde dusmus cenini bile ummetim sayacagim...
Bu durumumuzu dahi kiskanip haset eden insanlar var cevremde hep susuyorum sabir ile buyuk bir teslimiyetle..

MEVLAM NEYLERSE GUZEL EYLER, BIR GUN AGLAYAN ELBET BIR GUN GULER...

Missyiru;
Siz bebeginizi nasil kaybettiniz ?
Bir de size tavsiyem herkese karsi cok guclu gorunup ne yasiyorsaniz icinizde yasamaniz eger bunu yapamazsaniz sizi daha cok yipratiyor olacaklar ...
siz ve bebeginiz cok guzel bir yerdesiniz ...
Dogruyu sadece Allah bilir kullari bilemez , bu basimiza gelenler şer gibi gorunse de hayrindandir mukafati buyuk rabbim diyor ki kulumun basina bu dunyada ne kotuluk gelirse gercek dunyada onun mukafatini alacak... Sabredin guzel kardesim zaten elimizden baska bir sey gelmez ... ben cok dr cok psikolog gezdim hic biri bir halta yaramadi ne bulduysam daha cok rabbime sigindim onda buldum bir de calismaya basladim daha cok iyiyim simdi... koptugum yerlerde surundugum cok zamanlar oluyor dokuz aylik evladimi doguma gunler vardi kaybettim ama agzimdan Allah adini sukur adini dusurmuyorum hep rabbime siginiyorum ....

Valla mahvoldum okurken ben bu halde hıçlırıklardaysam sen ne haldesin kim bilir çok üzgünüm İnan rabbim sabır versin
Cok tesekkurler
cok yaniyor icim yerlerde surunuyorum ama Rabbim yasatiyor seni o aci ile birakmiyor unutma diye bir sey olmasaydi insan yasayamazdi herhalde cigerimi kaybettim ama hala yasiyorum yaniyorum yikiliyorum ama yasiyorum...
var elbet bunda da bir hayir deyip sukrediyorum Rabbim benim canimi yine kullari kadar yakmiyor buna inanin ...

Hickira hickira agladim okurken.:KK43: rabbim sabrini versin... benim oglum 6 yasinda kardeş i olsun diye surekli dua ediyor.. benim iki hamileligim sonlandi iki aylikken ben o aciyi halen atlatamadim sizin allah yardimciniz olsun.. cok büyük aci..

Çok zor, çok çok zor boğazım düğüm düğüm oldu...
Yazmadan geçemedim...

Mart ayında hamile olduğumu öğrendiğimde öyle karmaşık duygular yaşadım ki sevinç şaşkınlık endişe herşey birbirine girdi...

Mayıs ayının ilk haftası da boş gebelikten kürtaj olmak zorunda kaldım, bu bile o kadar zor geldi ki anlatamam öğrendiğim ilk anda lanet olası hastane cehennem oldu bi anda...
Kalp atışını duymuş olsaydım varlığını hissetmiş olsaydım çok daha kötü olurdum eminim...

Senin durumun çok daha zor Rabbim yardımcın olsun, o melek zaten cennette...
Allah sana sabır versin canım...

Hickira hickira agladim okurken.:KK43: rabbim sabrini versin... benim oglum 6 yasinda kardeş i olsun diye surekli dua ediyor.. benim iki hamileligim sonlandi iki aylikken ben o aciyi halen atlatamadim sizin allah yardimciniz olsun.. cok büyük aci..
Allah razI olsun yureginize saglik bu aciyi bile anne olupta anlamayanlar var ... Rabbim size de sabir versin bebwgin buyugu kucugu olmuyor ana rahmine dustugu anda o bebek bir insan siz se annesiniz o nedenle rabbim sabrinizi versin...
ben dokuz ay oglumla birlikteydim o bile benim icin buyuk bir mutluluk su anda omrumde bir daha yasayamayacagim bi dokuz ay gecirdim kuzumla kocaman insanlarin girdigi mezarlara anneden babadan once oglum girdi ... yine de her seye ragmen cennet kusum evime nese getirdi mutluluk verdi de gitti... icimde bir yara her gun biraz daha buyuyor nasil olacakti neye benzeyecekti vsvs hala hamile gibi dolaniyorum ortalikta inmiyor karnim rabbim neylerse guzel eyler hepimizin yardimcisi olsun insallah...

Çok zor, çok çok zor boğazım düğüm düğüm oldu...
Yazmadan geçemedim...

Mart ayında hamile olduğumu öğrendiğimde öyle karmaşık duygular yaşadım ki sevinç şaşkınlık endişe herşey birbirine girdi...

Mayıs ayının ilk haftası da boş gebelikten kürtaj olmak zorunda kaldım, bu bile o kadar zor geldi ki anlatamam öğrendiğim ilk anda lanet olası hastane cehennem oldu bi anda...
Kalp atışını duymuş olsaydım varlığını hissetmiş olsaydım çok daha kötü olurdum eminim...

Senin durumun çok daha zor Rabbim yardımcın olsun, o melek zaten cennette...
Allah sana sabır versin canım...
Cok tesekkurler inanin cok zor bunu anlatmak icin hic bir kelime yetmez...
ancak yasayan bilir... rabbim yasatmasin kimseye ... eskiden diyorum ne kadar mutlu bir insanmisim ne kadar her sey guzelmis... boyle bir sey yasayinca insan gulemiyor yasadigi her gunu sucluluk gibi hissediyor unutamiyor insanim anneyim her seyden once minicik bir bedeni koruyamadim layiki ile dunyaya getiremedim diye cok pismanliklarim var... var da var... cikis yolu bulamayinca hatami anliyorum rabbime siginip kalkiyorum ayaga diyorum yavrumun bu dunyada nasibi olsaydi tasa bassak bir seyler olmazdi...
yokmus yavrumun nasibi dokuz ay karnimdaydi artik gun sayiyorduk o kadar az kalmisti olmadi cennet kusum evimi senlendirdi kucuk bir insan olarak gitti hayatimizdan...
mevlam neylerse guzel eyler vardir bunda da rabbimin bir hikmeti sukur ya rabbim sukur...
sukuru de senle ogrendim canim yavrum Rabbime tesliniyeti de ...

Merhaba biraz önce anne karnında çocuk neden ölür konusunu araştırıyordum buraya girdim üye oldum. 1 ay önce 29+2 haftalık oğlumun kontrolü için doktora gittim bir gün öncesinde çok sancim vardi ultrason sonucu doktorum bebeğimin kalp atışını görmediğini söyledi neye uğradığını şaşırdım. Dr çok yeni en fazla 2 gün önce olmuş olabileceğini söyledi. Yatış verdi ana ben 8.5 yaşında olan oğlum için gitmem gerek dedim dr tahlillerini ver zehirlenne riskin varsa ararım dedi ve hastaheden ayrildim. Eşimi aradım olanları söyledim. Eşim eve geldi bir arkadaşım devlet hastanesine de git dedi ve akşamına esimle gittik ordada aynı cevabı alınca tamamen bittim. Ertesi gün kendi dr gittim ve sezeryanla aldılar oğlumu :'( dunyam başıma yilikdi 7 ay hareketlerini takip ederek bebeğime konuşarak geçen 7ay sonunda bebeğimi göremedim koklayamadim opemedim sadece babası gördü benim elimde sadece hastanenin aldığı ayak izleri hergün allahımà yalvariyorum rüyamda görmek için ama yok bu acıya dayanmak çok zor :KK43:(

Merhaba biraz önce anne karnında çocuk neden ölür konusunu araştırıyordum buraya girdim üye oldum. 1 ay önce 29+2 haftalık oğlumun kontrolü için doktora gittim bir gün öncesinde çok sancim vardi ultrason sonucu doktorum bebeğimin kalp atışını görmediğini söyledi neye uğradığını şaşırdım. Dr çok yeni en fazla 2 gün önce olmuş olabileceğini söyledi. Yatış verdi ana ben 8.5 yaşında olan oğlum için gitmem gerek dedim dr tahlillerini ver zehirlenne riskin varsa ararım dedi ve hastaheden ayrildim. Eşimi aradım olanları söyledim. Eşim eve geldi bir arkadaşım devlet hastanesine de git dedi ve akşamına esimle gittik ordada aynı cevabı alınca tamamen bittim. Ertesi gün kendi dr gittim ve sezeryanla aldılar oğlumu :'( dunyam başıma yilikdi 7 ay hareketlerini takip ederek bebeğime konuşarak geçen 7ay sonunda bebeğimi göremedim koklayamadim opemedim sadece babası gördü benim elimde sadece hastanenin aldığı ayak izleri hergün allahımà yalvariyorum rüyamda görmek için ama yok bu acıya dayanmak çok zor :KK43:(

X